Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

10 000 kroků denně je vaše nová výzva

Proč zrovna deset tisíc kroků a proč byste měla výzvu vzít za svou i vy? Důvodů je hned několik a všechny vám budou jedině ku prospěchu.
kroků
Jestliže máte pejska, deset tisíc kroků denně zvládnete levou zadní.

08. 04. 2022

Necvičíte, protože se vám nechce nebo protože si myslíte, že to nepotřebujete? Tak alespoň, kolik kroků denně ujdete? Pohyb je zdravý. Díky němu shodíte přebytečná kila, ale také se vám zlepší nálada, posílíte si imunitu a budete mít lepší sex.

Vážně, tohle všechno pohyb dokáže. Ne každá má však takovou disciplínu, aby běhala, jezdila na rotopedu nebo dělala jiný aerobní či silový sport. To nejjednodušší, co pro své tělo můžete udělat, je chodit.

Že nemáte čas? Ale máte, na chůzi je čas vždycky. Můžete chodit pěšky do práce, do školy, nebo alespoň část cesty jít pěšky, také můžete chodit pěšky po schodech a nepoužívat výtah. Anebo si pořiďte čtyřnohého mazlíčka a budete s ním pak muset chodit minimálně dvakrát denně ven. Kdo chce, způsob si vždycky najde.

Už žádné výmluvy. Deset tisíc kroků denně jsme schopné ujít všechny. A následující důvody, proč začít chodit pěšky hned teď, vás jistě utvrdí v tom, že už není na co čekat.

Pomůžete si od bolesti

Kde kdo se vymlouvá na to, že nemůže cvičit, protože ho bolí záda nebo kyčle. Chůze je ovšem nejpřirozenějším pohybem lidského těla. Nemusíte chodit nijak rychle, ale pokud chcete své tělo rozpohybovat a zbavit ho bolesti, chůze vám v tom pomůže. Bohužel ale nestačí jen cesta na nákup a z nákupu. Chůzi je zapotřebí věnovat se intenzivně. Uvidíte, že za pár dní se bolest zmírní, po čase sama odezní.

Netloustnete, hubnete

Někdo si chce váhu udržet, některé z nás si přejí do léta pár kilo shodit. Dřít se ale v potu tváře v posilovně není činnost pro každého. To dozajista chápeme. Navíc je mnohdy intenzivní kardio nebo silové cvičení kontraproduktivní, zejména pokud nemáte žádnou kondičku nebo trpíte nejrůznějšími bolestmi.

K TÉMATUDýňová semínka: Zamlsejte si zdravě a potěště své tělo

Chůzí ovšem zhubnete nebo si udržíte váhu relativně snadno. A bez toho, aniž byste se zpotila. Ale je zapotřebí dosáhnout alespoň pětkrát v týdnu deseti tisíc kroků denně.

Budete zdravější

Pohybem si posilujeme imunitu. Když budete chodit na procházku za každého počasí a pravidelně, je to lepší, než kdybyste chodila třikrát týdně na dvě hodiny do posilovny. Obranyschopnost našeho těla posilujeme zejména přirozeným a pravidelným pohybem a také kvalitní a vyváženou stravou.

Někdo se snaží imunitu posilovat vitamíny z lékárny, jiný pohybem na vzduchu. Vyzkoušejte druhou možnost, Ta je bezpochyby zdravější, neboť pohybem venku do sebe vstřebáváte i velmi důležitý vitamín D.

Zbaví vás stresu

Pěší chůze příznivě působí i na naši psychickou odolnost. Ne nadarmo se říká, že když jsme rozčilení, napjatí nebo ve stresu, měly bychom se jít nadechnout čerstvého vzduchu. A projít se. Vyčistíme si tím hlavu, utřídíme si myšlenky a uvidíme náš aktuální problém z jiné perspektivy.

chůze
Chůze je ten nejpřirozenější pohyb, jaký můžeme dělat. V každém věku.

Zkuste to. Je to rozhodně lepší, než jen sedět doma a přemýšlet nad tím, proč se nám děje to, co se nám zrovna děje. Lépe se nám přece přemýšlí s chladnou hlavou.

Více času sama pro sebe

Každý den marně hledáte chvíli, alespoň patnáct dvacet minut, kdy byste byla jen sama se sebou? Vyrazte ven na krátkou procházku a přitom poslouchejte vaši oblíbenou hudbu nebo podcast. I pouhých patnáct minut ráno, odpoledne nebo večer vám dokáže zlepšit náladu. Navíc vám to pomůže dosáhnout na deset tisíc kroků denně.

Nový koníček

Třeba každodenní chůzí získáte i nového koníčka. Až budou kilometry nabíhat a vy je začnete počítat, uvidíte, že brzy budete chtít ujít víc kroků a víc kilometrů. A nakonec z toho může být potěšení i užitek v jednom. Proto si každý den zapisujte ušlé kroky nebo kilometry do notýsku a pozorujte, jak se týden od týdne nebo měsíc od měsíce zlepšujete.

K TÉMATU5 nejlepších seriálů, které byste měla vidět

Ale co když se nezlepšíte? To vůbec nevadí, protože příští měsíc to může být zase všechno úplně jinak. Tohle není soutěž, tohle je cesta za zdravějším a kvalitnějším životem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

5 důvodů, proč se zamilovat do běhání, i když vám kardio nic neříká

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Kočky jsou tak roztomilá a super zábavná zvířata. A dnes se zaměříme speciálně na černé kočky! Vyvolávají nám úsměv na tváři a léčí naši špatnou náladu. Stačí se podívat, jak si všechny ty chlupaté kočičky hrají, padají, vycházejí se psy a jinými zvířaty, děsí sebe i vás, dělají legrační zvuky nebo se rozzlobí... Tak vtipné a roztomilé!
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!

Nepřehlédněte

O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek