Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

10 000 kroků denně je vaše nová výzva

Proč zrovna deset tisíc kroků a proč byste měla výzvu vzít za svou i vy? Důvodů je hned několik a všechny vám budou jedině ku prospěchu.
kroků
Jestliže máte pejska, deset tisíc kroků denně zvládnete levou zadní.

08. 04. 2022

Necvičíte, protože se vám nechce nebo protože si myslíte, že to nepotřebujete? Tak alespoň, kolik kroků denně ujdete? Pohyb je zdravý. Díky němu shodíte přebytečná kila, ale také se vám zlepší nálada, posílíte si imunitu a budete mít lepší sex.

Vážně, tohle všechno pohyb dokáže. Ne každá má však takovou disciplínu, aby běhala, jezdila na rotopedu nebo dělala jiný aerobní či silový sport. To nejjednodušší, co pro své tělo můžete udělat, je chodit.

Že nemáte čas? Ale máte, na chůzi je čas vždycky. Můžete chodit pěšky do práce, do školy, nebo alespoň část cesty jít pěšky, také můžete chodit pěšky po schodech a nepoužívat výtah. Anebo si pořiďte čtyřnohého mazlíčka a budete s ním pak muset chodit minimálně dvakrát denně ven. Kdo chce, způsob si vždycky najde.

Už žádné výmluvy. Deset tisíc kroků denně jsme schopné ujít všechny. A následující důvody, proč začít chodit pěšky hned teď, vás jistě utvrdí v tom, že už není na co čekat.

Pomůžete si od bolesti

Kde kdo se vymlouvá na to, že nemůže cvičit, protože ho bolí záda nebo kyčle. Chůze je ovšem nejpřirozenějším pohybem lidského těla. Nemusíte chodit nijak rychle, ale pokud chcete své tělo rozpohybovat a zbavit ho bolesti, chůze vám v tom pomůže. Bohužel ale nestačí jen cesta na nákup a z nákupu. Chůzi je zapotřebí věnovat se intenzivně. Uvidíte, že za pár dní se bolest zmírní, po čase sama odezní.

Netloustnete, hubnete

Někdo si chce váhu udržet, některé z nás si přejí do léta pár kilo shodit. Dřít se ale v potu tváře v posilovně není činnost pro každého. To dozajista chápeme. Navíc je mnohdy intenzivní kardio nebo silové cvičení kontraproduktivní, zejména pokud nemáte žádnou kondičku nebo trpíte nejrůznějšími bolestmi.

K TÉMATU  Zahrňte do pitného režimu jablečný džus. Posílí vám imunitu a podpoří srdeční kondici

Chůzí ovšem zhubnete nebo si udržíte váhu relativně snadno. A bez toho, aniž byste se zpotila. Ale je zapotřebí dosáhnout alespoň pětkrát v týdnu deseti tisíc kroků denně.

Budete zdravější

Pohybem si posilujeme imunitu. Když budete chodit na procházku za každého počasí a pravidelně, je to lepší, než kdybyste chodila třikrát týdně na dvě hodiny do posilovny. Obranyschopnost našeho těla posilujeme zejména přirozeným a pravidelným pohybem a také kvalitní a vyváženou stravou.

Někdo se snaží imunitu posilovat vitamíny z lékárny, jiný pohybem na vzduchu. Vyzkoušejte druhou možnost, Ta je bezpochyby zdravější, neboť pohybem venku do sebe vstřebáváte i velmi důležitý vitamín D.

Zbaví vás stresu

Pěší chůze příznivě působí i na naši psychickou odolnost. Ne nadarmo se říká, že když jsme rozčilení, napjatí nebo ve stresu, měly bychom se jít nadechnout čerstvého vzduchu. A projít se. Vyčistíme si tím hlavu, utřídíme si myšlenky a uvidíme náš aktuální problém z jiné perspektivy.

chůze
Chůze je ten nejpřirozenější pohyb, jaký můžeme dělat. V každém věku.

Zkuste to. Je to rozhodně lepší, než jen sedět doma a přemýšlet nad tím, proč se nám děje to, co se nám zrovna děje. Lépe se nám přece přemýšlí s chladnou hlavou.

Více času sama pro sebe

Každý den marně hledáte chvíli, alespoň patnáct dvacet minut, kdy byste byla jen sama se sebou? Vyrazte ven na krátkou procházku a přitom poslouchejte vaši oblíbenou hudbu nebo podcast. I pouhých patnáct minut ráno, odpoledne nebo večer vám dokáže zlepšit náladu. Navíc vám to pomůže dosáhnout na deset tisíc kroků denně.

Nový koníček

Třeba každodenní chůzí získáte i nového koníčka. Až budou kilometry nabíhat a vy je začnete počítat, uvidíte, že brzy budete chtít ujít víc kroků a víc kilometrů. A nakonec z toho může být potěšení i užitek v jednom. Proto si každý den zapisujte ušlé kroky nebo kilometry do notýsku a pozorujte, jak se týden od týdne nebo měsíc od měsíce zlepšujete.

K TÉMATU  Zdravá vůně domova. Jak na domácí osvěžovač vzduchu, který zlepší náladu i stav vaší kondice

Ale co když se nezlepšíte? To vůbec nevadí, protože příští měsíc to může být zase všechno úplně jinak. Tohle není soutěž, tohle je cesta za zdravějším a kvalitnějším životem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

5 důvodů, proč se zamilovat do běhání, i když vám kardio nic neříká

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
Každý rodič se řadí mezi nějaké rodičovské typy. Ke kterým patříte vy?
Amarant zní tak trochu mysticky a připomíná nějaké zaklínadlo. Jedná se však o potravinu, kterou můžete použít jako přílohu nebo si z něj udělat kaši. Vyzkoušejte ho a třeba si právě u vás v rodině najde v jídelníčku své stálé místo.
Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Komunikace je základ dobrého vztahu, ale existují některé výroky, které mají zbytečně negativní dopad. Tady jsou ty, které chlapovi raději neříkejte. Možná vám přijdou v pořádku, ale jejich použití může mít trochu jiný efekt, než očekáváte.
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!

Výběr článků

Jako by tu bydlel čaroděj Gargamel. V polském městě Zakopane najdete chaty, které připomínají příbytky z pohádek. Původní návrh stavby měl na svědomí architekt Sebastian Piton. V okolí poté vznikly další stavby, vycházející z jeho nápadu. Všechny návštěvníky lákají k focení!
Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.

Nepřehlédněte

Tu a tam každý z nás dostane chuť na dobrý koktejl. Jenže… Když se snažíte nějaké to kilo shodit nebo si chcete udržet štíhlou linii, máte logicky trochu zábrany. Nebo výčitky. Ostatně alkohol zrovna patří k nápojům, kterým bychom se pro štěstí své váhy měli vyhýbat. Ovšem naštěstí ne tak docela.
Vztahy jsou velmi křehká záležitost. Mohou být snadno otřeseny drobnými nedorozuměními či menšími problémy. Jakmile jsou jednou něčím takovým narušeny, je pak velmi těžké do nich vrátit ztracenou důvěru. Záleží-li nám na druhém člověku, snažíme se, aby se vztah zachránil. Pokud je toto i váš případ, tak si přečtěte, jak toho lze docílit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek