Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

10 000 kroků denně je vaše nová výzva

Proč zrovna deset tisíc kroků a proč byste měla výzvu vzít za svou i vy? Důvodů je hned několik a všechny vám budou jedině ku prospěchu.
kroků
Jestliže máte pejska, deset tisíc kroků denně zvládnete levou zadní.

08. 04. 2022

Necvičíte, protože se vám nechce nebo protože si myslíte, že to nepotřebujete? Tak alespoň, kolik kroků denně ujdete? Pohyb je zdravý. Díky němu shodíte přebytečná kila, ale také se vám zlepší nálada, posílíte si imunitu a budete mít lepší sex.

Vážně, tohle všechno pohyb dokáže. Ne každá má však takovou disciplínu, aby běhala, jezdila na rotopedu nebo dělala jiný aerobní či silový sport. To nejjednodušší, co pro své tělo můžete udělat, je chodit.

Že nemáte čas? Ale máte, na chůzi je čas vždycky. Můžete chodit pěšky do práce, do školy, nebo alespoň část cesty jít pěšky, také můžete chodit pěšky po schodech a nepoužívat výtah. Anebo si pořiďte čtyřnohého mazlíčka a budete s ním pak muset chodit minimálně dvakrát denně ven. Kdo chce, způsob si vždycky najde.

Už žádné výmluvy. Deset tisíc kroků denně jsme schopné ujít všechny. A následující důvody, proč začít chodit pěšky hned teď, vás jistě utvrdí v tom, že už není na co čekat.

Pomůžete si od bolesti

Kde kdo se vymlouvá na to, že nemůže cvičit, protože ho bolí záda nebo kyčle. Chůze je ovšem nejpřirozenějším pohybem lidského těla. Nemusíte chodit nijak rychle, ale pokud chcete své tělo rozpohybovat a zbavit ho bolesti, chůze vám v tom pomůže. Bohužel ale nestačí jen cesta na nákup a z nákupu. Chůzi je zapotřebí věnovat se intenzivně. Uvidíte, že za pár dní se bolest zmírní, po čase sama odezní.

Netloustnete, hubnete

Někdo si chce váhu udržet, některé z nás si přejí do léta pár kilo shodit. Dřít se ale v potu tváře v posilovně není činnost pro každého. To dozajista chápeme. Navíc je mnohdy intenzivní kardio nebo silové cvičení kontraproduktivní, zejména pokud nemáte žádnou kondičku nebo trpíte nejrůznějšími bolestmi.

K TÉMATU  Potraviny, co se jen tváří jako dietní. Ale naroste vám po nich zadek!

Chůzí ovšem zhubnete nebo si udržíte váhu relativně snadno. A bez toho, aniž byste se zpotila. Ale je zapotřebí dosáhnout alespoň pětkrát v týdnu deseti tisíc kroků denně.

Budete zdravější

Pohybem si posilujeme imunitu. Když budete chodit na procházku za každého počasí a pravidelně, je to lepší, než kdybyste chodila třikrát týdně na dvě hodiny do posilovny. Obranyschopnost našeho těla posilujeme zejména přirozeným a pravidelným pohybem a také kvalitní a vyváženou stravou.

Někdo se snaží imunitu posilovat vitamíny z lékárny, jiný pohybem na vzduchu. Vyzkoušejte druhou možnost, Ta je bezpochyby zdravější, neboť pohybem venku do sebe vstřebáváte i velmi důležitý vitamín D.

Zbaví vás stresu

Pěší chůze příznivě působí i na naši psychickou odolnost. Ne nadarmo se říká, že když jsme rozčilení, napjatí nebo ve stresu, měly bychom se jít nadechnout čerstvého vzduchu. A projít se. Vyčistíme si tím hlavu, utřídíme si myšlenky a uvidíme náš aktuální problém z jiné perspektivy.

chůze
Chůze je ten nejpřirozenější pohyb, jaký můžeme dělat. V každém věku.

Zkuste to. Je to rozhodně lepší, než jen sedět doma a přemýšlet nad tím, proč se nám děje to, co se nám zrovna děje. Lépe se nám přece přemýšlí s chladnou hlavou.

Více času sama pro sebe

Každý den marně hledáte chvíli, alespoň patnáct dvacet minut, kdy byste byla jen sama se sebou? Vyrazte ven na krátkou procházku a přitom poslouchejte vaši oblíbenou hudbu nebo podcast. I pouhých patnáct minut ráno, odpoledne nebo večer vám dokáže zlepšit náladu. Navíc vám to pomůže dosáhnout na deset tisíc kroků denně.

Nový koníček

Třeba každodenní chůzí získáte i nového koníčka. Až budou kilometry nabíhat a vy je začnete počítat, uvidíte, že brzy budete chtít ujít víc kroků a víc kilometrů. A nakonec z toho může být potěšení i užitek v jednom. Proto si každý den zapisujte ušlé kroky nebo kilometry do notýsku a pozorujte, jak se týden od týdne nebo měsíc od měsíce zlepšujete.

K TÉMATU  Systém, který posune vaše zuby i vás

Ale co když se nezlepšíte? To vůbec nevadí, protože příští měsíc to může být zase všechno úplně jinak. Tohle není soutěž, tohle je cesta za zdravějším a kvalitnějším životem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

5 důvodů, proč se zamilovat do běhání, i když vám kardio nic neříká

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?

Nepřehlédněte

Po delší odmlce se nám opět otevírají hrady a zámky. Pokud tedy nemáte program na následující víkend, vyberte si z našeho seznamu ty nejatraktivnější památky, jež se vám vryly do paměti třeba díky nestárnoucím pohádkám, které se pravidelně vysílají v televizi během vánočních svátků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek