Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Nejoblíbenější večerníčky, na které vzpomínáme dodnes. Pamatujete si je?

Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
nejoblíbenější večerníčky
Jaké večerníčky se řadí k nejoblíbenějším? (zdroj foto: https://electropiknik.cz)

26. 11. 2020

26. 11. 2020

Medvídek Ušáček

Mezi nejoblíbenější večerníčky patří i polský animovaný seriál pro děti, který běžel v letech 1975 – 1987. Jak už název napovídá, hlavní postavou byl Medvídek Ušáček, jenž se svými zvířecími kamarády zažíval mnohá dobrodružství v pouhých 8 minutách každého dílu. Mezi jeho nejlepší přátele patřili:

  • Pejsek
  • Prasátko
  • Zajíček
  • Kohoutek
  • Kočička
  • Petřík

Na konci každého dílu Medvídek Ušáček pronesl ponaučení z toho, co právě zažil, a zazpíval písničku.

Medvídek Ušáček patří mezi nejoblíbenější večerníčky.

Maxipes Fík

Animovaný večerníček z roku 1975 s nezapomenutelným dabingem v podání Josefa Dvořáka. Pejsek dorůstající obřích rozměrů, jehož růst se zastavil až po vypití sudu piva. Specifický byl především v tom, že uměl mluvit.

Bolek a Lolek

Další animovaný seriál z pera polských autorů, poprvé vysílaný v roce 1963 se také zařadil mezi nejoblíbenější večerníčky. Hlavními postavami jsou dva bratři, Bolek a Lolek, kteří jsou známí svými neuvěřitelnými dobrodružstvími.

https://www.youtube.com/watch?v=UbmYtFxHHQo&feature=emb_logo
I Bolka a Lolka děti milují.

Maťko a Kubko

Tentokrát jsme na území Československa v roce 1973, kdy vznikl oblíbený seriál Maťko a Kubko. Autorka původně zamýšlela, že se v pohádce budou objevovat pouze zvířátka.

Vzpomínáte si na Maťka a Kubka?

Puf a Muf

Jedná se o příběhy dvou nezbedných kocourů Pufa a Mufa a jejich majitele Pavlíka. Kocourci se skvěle doplňovali nejen svými povahami, ale i barevně, jeden byl bílý a druhý černý.

Nezbední kocouři Puf a Muf.

Šnek Maťo a skřítek Hřebíček

Postavy, o kterých si zprvu pomyslíte, že se nemohou přátelit, ale tato pohádka dokázala, že opak je pravdou. Každý díl začínal větou „Jak šnek Maťo s hřebíčkem…“.

A co tato pohádka? Pamatujete?

O Krtečkovi

Kdo by neznal našeho Krtečka. Jeden z nejznámějších večerníčků vznikl celkem humorně, kdy autor Zdeněk Miler zakopl o krtinec, a zrodil se nápad.

A závěrem nestárnoucí Krteček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Jak vychovat přiměřeně sebevědomé dítě? Zkuste dodržovat základní rady

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Susan Buckner, americká herečka známá svým výkonem ve filmu "Pomáda" z roku 1978, zemřela minulý týden ve věku 72 let. Rodina herečky oznámila, že Buckner zemřela ve čtvrtek 2. května v Miami, obklopena svými blízkými. Příčina jejího úmrtí nebyla zveřejněna.
Ať už je to způsobeno stárnutím, základním stavem kůže či faktory prostředí, trpět suchou kůží je velmi nepříjemné. Doma máme k dispozici mnoho přírodních produktů, o nich ani netušíme, že nám od těchto problémů mohou rychle pomoci. Které jsou ty nejúčinnější?
Taky už se nemůžete dočkat, až bude léto? Pojďte se s námi podívat pod pokličku a nahlédněte do kuchyně módních trendů pro léto 2020.
Venku klesly teploty. To je nejvyšší čas udělat si úklid v šatníku. I vánoční svátky mohou být dobrým časem pro zbavení se nepotřebného oblečení. To ostatní počká pěkně na jaro.
Dnes jsme si již navykli komunikovat běžně přes internet, dozvídat se o kamarádech na sociálních sítích, každý den rozeslat několik e-mailů. Stejně tak jako nám však toto umožňuje velmi efektivně pracovat a být neustále ve spojení, mohou nás právě tyto technologie na druhé straně výrazně ohrožovat.
Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
K létu neodmyslitelně patří i veřejná koupaliště, hotely nebo wellness. Během relaxace u vody se ale mějte na pozoru. Odnést si totiž můžete hned několik nepříjemných problémů! Mykotické infekce, tedy dermatomykózy, nejsou zrovna přívětiví společníci.
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Právě ložnice bývá místem, kde ukládáme většinu svého oblečení a jiných drobností, tedy pokud nemáte šatnu. Z toho důvodu je důležité dát si při výběru šatní skříně záležet, aby vyhovovala vašim potřebám. Další úložný prostor navíc můžete přidat díky komodě, která se skvěle hodí nejen do ložnice.
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Vitamíny, minerály, bylinky i probiotika. Spousta lidí vsází právě na doplňky stravy ve chvíli, kdy chtějí podpořit své zdraví. Ačkoliv je možné mnohé z nich užívat souběžně, jsou kombinace, které se spolu příliš neshodnou, rovněž také s léky, které případně polykáte. Kterým kombinacím se u doplňků stravy vyplatí vyhnout?

Výběr článků

Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!
Vy ani váš partner nepijete alkohol? Žili jste spolu ještě před svatbou? Váš vztah asi nevydrží. A to i přes to, že jste si před oltářem slibovali lásku a věrnost. V pozoru by měli být i tací, kteří mají odloučené rodiče. Prý je potká stejný osud!
S teenagery to občas nebývá snadné. Začnou být drzí, odmlouvat, prosazovat více své názory a nám najednou připadá, že jsme na ně krátcí. Paradoxní ale je, že právě v těchto dobách vás, vaši lásku a péči váš potomek potřebuje nejvíc. Řekneme vám, jak s ním udržet hezký vztah pomocí každodenních činností.

Nepřehlédněte

Den matek, který připadá na druhou neděli v květnu, je příležitostí k oslavě mateřství. Leoš Mareš, známý český moderátor, se rozhodl tento svátek oslavit zveřejněním videa na sociálních sítích, kde přeje své mamince vše nejlepší. Jeho příspěvek rychle získal pozornost a přilákal mnoho reakcí od jeho sledujících.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek