Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Nejoblíbenější večerníčky, na které vzpomínáme dodnes. Pamatujete si je?

Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
nejoblíbenější večerníčky
Jaké večerníčky se řadí k nejoblíbenějším? (zdroj foto: https://electropiknik.cz)

26. 11. 2020

26. 11. 2020

Medvídek Ušáček

Mezi nejoblíbenější večerníčky patří i polský animovaný seriál pro děti, který běžel v letech 1975 – 1987. Jak už název napovídá, hlavní postavou byl Medvídek Ušáček, jenž se svými zvířecími kamarády zažíval mnohá dobrodružství v pouhých 8 minutách každého dílu. Mezi jeho nejlepší přátele patřili:

  • Pejsek
  • Prasátko
  • Zajíček
  • Kohoutek
  • Kočička
  • Petřík

Na konci každého dílu Medvídek Ušáček pronesl ponaučení z toho, co právě zažil, a zazpíval písničku.

Medvídek Ušáček patří mezi nejoblíbenější večerníčky.

Maxipes Fík

Animovaný večerníček z roku 1975 s nezapomenutelným dabingem v podání Josefa Dvořáka. Pejsek dorůstající obřích rozměrů, jehož růst se zastavil až po vypití sudu piva. Specifický byl především v tom, že uměl mluvit.

Bolek a Lolek

Další animovaný seriál z pera polských autorů, poprvé vysílaný v roce 1963 se také zařadil mezi nejoblíbenější večerníčky. Hlavními postavami jsou dva bratři, Bolek a Lolek, kteří jsou známí svými neuvěřitelnými dobrodružstvími.

https://www.youtube.com/watch?v=UbmYtFxHHQo&feature=emb_logo
I Bolka a Lolka děti milují.

Maťko a Kubko

Tentokrát jsme na území Československa v roce 1973, kdy vznikl oblíbený seriál Maťko a Kubko. Autorka původně zamýšlela, že se v pohádce budou objevovat pouze zvířátka.

Vzpomínáte si na Maťka a Kubka?

Puf a Muf

Jedná se o příběhy dvou nezbedných kocourů Pufa a Mufa a jejich majitele Pavlíka. Kocourci se skvěle doplňovali nejen svými povahami, ale i barevně, jeden byl bílý a druhý černý.

Nezbední kocouři Puf a Muf.

Šnek Maťo a skřítek Hřebíček

Postavy, o kterých si zprvu pomyslíte, že se nemohou přátelit, ale tato pohádka dokázala, že opak je pravdou. Každý díl začínal větou „Jak šnek Maťo s hřebíčkem…“.

A co tato pohádka? Pamatujete?

O Krtečkovi

Kdo by neznal našeho Krtečka. Jeden z nejznámějších večerníčků vznikl celkem humorně, kdy autor Zdeněk Miler zakopl o krtinec, a zrodil se nápad.

A závěrem nestárnoucí Krteček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Jak vychovat přiměřeně sebevědomé dítě? Zkuste dodržovat základní rady

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.

Nepřehlédněte

Zase ti někdo píše. Proč ji sleduješ? Proč nemáme ještě společnou fotku na Instagramu? Musíš s nimi pořád být v kontaktu? Sociální sítě ničí vztahy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek