Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Nejoblíbenější večerníčky, na které vzpomínáme dodnes. Pamatujete si je?

Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
nejoblíbenější večerníčky
Jaké večerníčky se řadí k nejoblíbenějším? (zdroj foto: https://electropiknik.cz)

26. 11. 2020

26. 11. 2020

Medvídek Ušáček

Mezi nejoblíbenější večerníčky patří i polský animovaný seriál pro děti, který běžel v letech 1975 – 1987. Jak už název napovídá, hlavní postavou byl Medvídek Ušáček, jenž se svými zvířecími kamarády zažíval mnohá dobrodružství v pouhých 8 minutách každého dílu. Mezi jeho nejlepší přátele patřili:

  • Pejsek
  • Prasátko
  • Zajíček
  • Kohoutek
  • Kočička
  • Petřík

Na konci každého dílu Medvídek Ušáček pronesl ponaučení z toho, co právě zažil, a zazpíval písničku.

Medvídek Ušáček patří mezi nejoblíbenější večerníčky.

Maxipes Fík

Animovaný večerníček z roku 1975 s nezapomenutelným dabingem v podání Josefa Dvořáka. Pejsek dorůstající obřích rozměrů, jehož růst se zastavil až po vypití sudu piva. Specifický byl především v tom, že uměl mluvit.

Bolek a Lolek

Další animovaný seriál z pera polských autorů, poprvé vysílaný v roce 1963 se také zařadil mezi nejoblíbenější večerníčky. Hlavními postavami jsou dva bratři, Bolek a Lolek, kteří jsou známí svými neuvěřitelnými dobrodružstvími.

https://www.youtube.com/watch?v=UbmYtFxHHQo&feature=emb_logo
I Bolka a Lolka děti milují.

Maťko a Kubko

Tentokrát jsme na území Československa v roce 1973, kdy vznikl oblíbený seriál Maťko a Kubko. Autorka původně zamýšlela, že se v pohádce budou objevovat pouze zvířátka.

Vzpomínáte si na Maťka a Kubka?

Puf a Muf

Jedná se o příběhy dvou nezbedných kocourů Pufa a Mufa a jejich majitele Pavlíka. Kocourci se skvěle doplňovali nejen svými povahami, ale i barevně, jeden byl bílý a druhý černý.

Nezbední kocouři Puf a Muf.

Šnek Maťo a skřítek Hřebíček

Postavy, o kterých si zprvu pomyslíte, že se nemohou přátelit, ale tato pohádka dokázala, že opak je pravdou. Každý díl začínal větou „Jak šnek Maťo s hřebíčkem…“.

A co tato pohádka? Pamatujete?

O Krtečkovi

Kdo by neznal našeho Krtečka. Jeden z nejznámějších večerníčků vznikl celkem humorně, kdy autor Zdeněk Miler zakopl o krtinec, a zrodil se nápad.

A závěrem nestárnoucí Krteček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Jak vychovat přiměřeně sebevědomé dítě? Zkuste dodržovat základní rady

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?

Nepřehlédněte

Rozhodli jste se vystoupit ze své komfortní zóny a rozjet podnikání? Nechcete se přímo stát osobou samostatně výdělečně činnou, vaše vize jsou hodny společnosti?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek