Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Proč mi v životě nic nevychází? Aneb nikdy se nevzdávej

Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
proč v životě nic nevychází
Také vám v životě nic nevychází? (foto: 123RF.com)

26. 03. 2021

Proč se to děje?

Proč v životě nic nevychází? Mnohdy se v životě odehrávají situace, které prostě nechápeme. Nevychází nám to, co jsme si přáli. Nevěříme si. Nemáme dobré vztahy s ostatními. Naše cíle se neplní. Tohle všechno je možné změnit. Důležité je vědět PŘÍČINU. Tou příčinou bývá naše mentální nastavení, naše sebeláska, naše sebevědomí.

Všechno, co si od dětství a během dospívání prožíváme, na co myslíme, co nám říkají ostatní lidé od malička, to nás formuje. Do cca 8 let věku jsme doslova v ,,hypnóze“. Dítě ještě nemá vytvořený svůj vlastní rozum, jeho mozkové vlny jsou na nižší frekvenci než u dospělých.

Z toho důvodu dítě v tomto stavu přijímá vše, co slyší, vidí a cítí za pravdu! Proto jestli jste od dětství byli nastaveni na neúspěch, kritizování místo chvály, zažívali jste nedostatek lásky, tak to všechno vás zformovalo a nyní se to projektuje i do vašeho současného života.

Jak to změnit?

Klíčem ke změně je uvědomění. Uvědomit si, co se vám honí hlavou. Co jste slýchávali v dětství. Jestli jste totiž zažívali neustálou kritiku místo chvály, tak je jasné, že se i nyní v dospělosti stále kritizujete, a proto vám nic nevychází. Také není divu, pokud zažíváte ve vztazích samé zklamání, pokud jste v dětství doma měli podobný vzor. Například mezi vašimi rodiči nebyla láska.

Jen to, že si tohle uvědomíte, tak je PRVNÍ KROK k posunu. Pochopíte, proč se vám co dělo. A také pochopíte, že abyste mohli změnit vaše okolnosti, tak první budete muset změnit SAMI SEBE. Jaké máte myšlení, jak se v životě cítíte, jestli si věříte a zda se máte rádi. Na tomto všem se dá postupně pracovat a dosahovat v životě tak velkých pokroků!

K TÉMATU  Jídlo dokáže ovlivnit naše sny. Horký šálek si na noc raději nedávejte. Čemu se ještě vyhnout, když se vám špatně spí

Opakující se situace

Právě ty situace, které se vám neustále opakují a vám dokola nic nevychází, se dějí z toho důvodu, abyste otevřeli oči a začali řešit danou situaci jinak. Daná situace se opakuje, aby vám dala najevo, že se opakovat bude, dokud něco ve svém životě nezměníte.

A to především sami sebe, jak už jsme si řekli. Když se začnete na onu situaci dívat z jiného úhlu pohledu a jinak se v ní zachováte, tak máte z části vyhráno. Jakmile na sobě začnete pracovat a budete si tak vědomi svých myšlenek, tak pochopíte, že je to jen a jen o vás.

Vy si kdykoli můžete vybrat, jak budete přemýšlet. Jestli se z té situace poučíte a zachováte se v ní poté už jinak. Anebo jestli si budete dokola stěžovat a kritizovat sami sebe, že jste to opět nezvládli. Pamatujte, že máte vždy na VÝBĚR… A já vám radím, abyste si vybírali tu první variantu.

Proč v životě nic nevychází? Hlavně to nevzdávejte

Občas se dějí hlubší věci, kterým prostě nerozumíme. I přesto, že na sobě pracujeme, věříme si a jsme úspěšní, tak se někdy stanou překážky, které nás opravdu zasáhnou. Čím to je? Tyto překážky nám většinou ukazují, že je taky pro nás něco mnohem lepšího.

Učí nás být silnějšími, poučit se z toho a jít dál. A věřte mi, že když budete žít s nastavením: ,,Nevadí mi, že se tohle stalo, čeká mě určitě ještě něco lepšího.“, tak váš život bude mnohem krásnější!

Nebudete panikařit kvůli každé překážce nebo chybě ve vašem životě. Pochopíte, že vše má nějaký vyšší smysl. A že jestli se nepovedlo to první, tak se povede to druhé nebo třetí. Hlavní je mít svou VIZI neustále před očima! A když nevyjde jedna cesta, tak vyjdou zkrátka ty další.

K TÉMATU  7 podob vegetariánství: Vyznejte se jednotlivých typech

Jak můžu začít?

Prvním krokem je tedy uvědomění. Pak je ale klíčové na sobě pracovat. Osobnostně se rozvíjet, přemýšlet lépe sám o sobě i o svém životě, klidně se nechat i koučovat či mentorovat pro lepší a rychlejší posun. Těch možností je opravdu spoustu.

Můžete začít příjemnou knihou o osobním rozvoji anebo můžete hned začít s koučováním. Dá se na tom pracovat ale i sám a bez pomoci. A to díky knihám a různým informacím na internetu, kde je toho v dnešní době o myšlení a osobním rozvoji hodně. Každopádně na hlubší problémy je určitě super nechat se koučovat.

Věřím, že vám tento článek přinesl motivaci do vašich životů. Věřte, že vše má nějaký smysl a nic se neděje náhodou. Proto se nevzdávejte a pracujte na sobě. Jakmile začnete pracovat se svým mentálním nastavením, tak uvidíte první změny ve vašem životě. Vaše okolí se začne příjemně měnit. Protože jste se začali měnit i VY sami. Vždy začínejte sami u sebe, vytrvejte a do vašich cílů dorazíte…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co je to meditace? A jak vám může změnit život?

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.

Nepřehlédněte

Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek