Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Proč mi v životě nic nevychází? Aneb nikdy se nevzdávej

Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
proč v životě nic nevychází
Také vám v životě nic nevychází? (foto: 123RF.com)

26. 03. 2021

Proč se to děje?

Proč v životě nic nevychází? Mnohdy se v životě odehrávají situace, které prostě nechápeme. Nevychází nám to, co jsme si přáli. Nevěříme si. Nemáme dobré vztahy s ostatními. Naše cíle se neplní. Tohle všechno je možné změnit. Důležité je vědět PŘÍČINU. Tou příčinou bývá naše mentální nastavení, naše sebeláska, naše sebevědomí.

Všechno, co si od dětství a během dospívání prožíváme, na co myslíme, co nám říkají ostatní lidé od malička, to nás formuje. Do cca 8 let věku jsme doslova v ,,hypnóze“. Dítě ještě nemá vytvořený svůj vlastní rozum, jeho mozkové vlny jsou na nižší frekvenci než u dospělých.

Z toho důvodu dítě v tomto stavu přijímá vše, co slyší, vidí a cítí za pravdu! Proto jestli jste od dětství byli nastaveni na neúspěch, kritizování místo chvály, zažívali jste nedostatek lásky, tak to všechno vás zformovalo a nyní se to projektuje i do vašeho současného života.

Jak to změnit?

Klíčem ke změně je uvědomění. Uvědomit si, co se vám honí hlavou. Co jste slýchávali v dětství. Jestli jste totiž zažívali neustálou kritiku místo chvály, tak je jasné, že se i nyní v dospělosti stále kritizujete, a proto vám nic nevychází. Také není divu, pokud zažíváte ve vztazích samé zklamání, pokud jste v dětství doma měli podobný vzor. Například mezi vašimi rodiči nebyla láska.

Jen to, že si tohle uvědomíte, tak je PRVNÍ KROK k posunu. Pochopíte, proč se vám co dělo. A také pochopíte, že abyste mohli změnit vaše okolnosti, tak první budete muset změnit SAMI SEBE. Jaké máte myšlení, jak se v životě cítíte, jestli si věříte a zda se máte rádi. Na tomto všem se dá postupně pracovat a dosahovat v životě tak velkých pokroků!

K TÉMATUVegetariánství: Životní styl z pohledu 2 vegetariánů

Opakující se situace

Právě ty situace, které se vám neustále opakují a vám dokola nic nevychází, se dějí z toho důvodu, abyste otevřeli oči a začali řešit danou situaci jinak. Daná situace se opakuje, aby vám dala najevo, že se opakovat bude, dokud něco ve svém životě nezměníte.

A to především sami sebe, jak už jsme si řekli. Když se začnete na onu situaci dívat z jiného úhlu pohledu a jinak se v ní zachováte, tak máte z části vyhráno. Jakmile na sobě začnete pracovat a budete si tak vědomi svých myšlenek, tak pochopíte, že je to jen a jen o vás.

Vy si kdykoli můžete vybrat, jak budete přemýšlet. Jestli se z té situace poučíte a zachováte se v ní poté už jinak. Anebo jestli si budete dokola stěžovat a kritizovat sami sebe, že jste to opět nezvládli. Pamatujte, že máte vždy na VÝBĚR… A já vám radím, abyste si vybírali tu první variantu.

Proč v životě nic nevychází? Hlavně to nevzdávejte

Občas se dějí hlubší věci, kterým prostě nerozumíme. I přesto, že na sobě pracujeme, věříme si a jsme úspěšní, tak se někdy stanou překážky, které nás opravdu zasáhnou. Čím to je? Tyto překážky nám většinou ukazují, že je taky pro nás něco mnohem lepšího.

Učí nás být silnějšími, poučit se z toho a jít dál. A věřte mi, že když budete žít s nastavením: ,,Nevadí mi, že se tohle stalo, čeká mě určitě ještě něco lepšího.“, tak váš život bude mnohem krásnější!

Nebudete panikařit kvůli každé překážce nebo chybě ve vašem životě. Pochopíte, že vše má nějaký vyšší smysl. A že jestli se nepovedlo to první, tak se povede to druhé nebo třetí. Hlavní je mít svou VIZI neustále před očima! A když nevyjde jedna cesta, tak vyjdou zkrátka ty další.

K TÉMATUNejmladší dcera zesnulého zpěváka Petra Muka vyrostla do krásy!

Jak můžu začít?

Prvním krokem je tedy uvědomění. Pak je ale klíčové na sobě pracovat. Osobnostně se rozvíjet, přemýšlet lépe sám o sobě i o svém životě, klidně se nechat i koučovat či mentorovat pro lepší a rychlejší posun. Těch možností je opravdu spoustu.

Můžete začít příjemnou knihou o osobním rozvoji anebo můžete hned začít s koučováním. Dá se na tom pracovat ale i sám a bez pomoci. A to díky knihám a různým informacím na internetu, kde je toho v dnešní době o myšlení a osobním rozvoji hodně. Každopádně na hlubší problémy je určitě super nechat se koučovat.

Věřím, že vám tento článek přinesl motivaci do vašich životů. Věřte, že vše má nějaký smysl a nic se neděje náhodou. Proto se nevzdávejte a pracujte na sobě. Jakmile začnete pracovat se svým mentálním nastavením, tak uvidíte první změny ve vašem životě. Vaše okolí se začne příjemně měnit. Protože jste se začali měnit i VY sami. Vždy začínejte sami u sebe, vytrvejte a do vašich cílů dorazíte…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co je to meditace? A jak vám může změnit život?

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek