Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Proč mi v životě nic nevychází? Aneb nikdy se nevzdávej

Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
proč v životě nic nevychází
Také vám v životě nic nevychází? (foto: 123RF.com)

26. 03. 2021

Proč se to děje?

Proč v životě nic nevychází? Mnohdy se v životě odehrávají situace, které prostě nechápeme. Nevychází nám to, co jsme si přáli. Nevěříme si. Nemáme dobré vztahy s ostatními. Naše cíle se neplní. Tohle všechno je možné změnit. Důležité je vědět PŘÍČINU. Tou příčinou bývá naše mentální nastavení, naše sebeláska, naše sebevědomí.

Všechno, co si od dětství a během dospívání prožíváme, na co myslíme, co nám říkají ostatní lidé od malička, to nás formuje. Do cca 8 let věku jsme doslova v ,,hypnóze”. Dítě ještě nemá vytvořený svůj vlastní rozum, jeho mozkové vlny jsou na nižší frekvenci než u dospělých.

Z toho důvodu dítě v tomto stavu přijímá vše, co slyší, vidí a cítí za pravdu! Proto jestli jste od dětství byli nastaveni na neúspěch, kritizování místo chvály, zažívali jste nedostatek lásky, tak to všechno vás zformovalo a nyní se to projektuje i do vašeho současného života.

Jak to změnit?

Klíčem ke změně je uvědomění. Uvědomit si, co se vám honí hlavou. Co jste slýchávali v dětství. Jestli jste totiž zažívali neustálou kritiku místo chvály, tak je jasné, že se i nyní v dospělosti stále kritizujete, a proto vám nic nevychází. Také není divu, pokud zažíváte ve vztazích samé zklamání, pokud jste v dětství doma měli podobný vzor. Například mezi vašimi rodiči nebyla láska.

Jen to, že si tohle uvědomíte, tak je PRVNÍ KROK k posunu. Pochopíte, proč se vám co dělo. A také pochopíte, že abyste mohli změnit vaše okolnosti, tak první budete muset změnit SAMI SEBE. Jaké máte myšlení, jak se v životě cítíte, jestli si věříte a zda se máte rádi. Na tomto všem se dá postupně pracovat a dosahovat v životě tak velkých pokroků!

K TÉMATU  Sociální sítě ničí, i budují zároveň. Ale proč už to bez nich nejde?

Opakující se situace

Právě ty situace, které se vám neustále opakují a vám dokola nic nevychází, se dějí z toho důvodu, abyste otevřeli oči a začali řešit danou situaci jinak. Daná situace se opakuje, aby vám dala najevo, že se opakovat bude, dokud něco ve svém životě nezměníte.

A to především sami sebe, jak už jsme si řekli. Když se začnete na onu situaci dívat z jiného úhlu pohledu a jinak se v ní zachováte, tak máte z části vyhráno. Jakmile na sobě začnete pracovat a budete si tak vědomi svých myšlenek, tak pochopíte, že je to jen a jen o vás.

Vy si kdykoli můžete vybrat, jak budete přemýšlet. Jestli se z té situace poučíte a zachováte se v ní poté už jinak. Anebo jestli si budete dokola stěžovat a kritizovat sami sebe, že jste to opět nezvládli. Pamatujte, že máte vždy na VÝBĚR… A já vám radím, abyste si vybírali tu první variantu.

Proč v životě nic nevychází? Hlavně to nevzdávejte

Občas se dějí hlubší věci, kterým prostě nerozumíme. I přesto, že na sobě pracujeme, věříme si a jsme úspěšní, tak se někdy stanou překážky, které nás opravdu zasáhnou. Čím to je? Tyto překážky nám většinou ukazují, že je taky pro nás něco mnohem lepšího.

Učí nás být silnějšími, poučit se z toho a jít dál. A věřte mi, že když budete žít s nastavením: ,,Nevadí mi, že se tohle stalo, čeká mě určitě ještě něco lepšího.”, tak váš život bude mnohem krásnější!

Nebudete panikařit kvůli každé překážce nebo chybě ve vašem životě. Pochopíte, že vše má nějaký vyšší smysl. A že jestli se nepovedlo to první, tak se povede to druhé nebo třetí. Hlavní je mít svou VIZI neustále před očima! A když nevyjde jedna cesta, tak vyjdou zkrátka ty další.

K TÉMATU  Záhady, nad kterými si historici lámou hlavu. Znáte je?

Jak můžu začít?

Prvním krokem je tedy uvědomění. Pak je ale klíčové na sobě pracovat. Osobnostně se rozvíjet, přemýšlet lépe sám o sobě i o svém životě, klidně se nechat i koučovat či mentorovat pro lepší a rychlejší posun. Těch možností je opravdu spoustu.

Můžete začít příjemnou knihou o osobním rozvoji anebo můžete hned začít s koučováním. Dá se na tom pracovat ale i sám a bez pomoci. A to díky knihám a různým informacím na internetu, kde je toho v dnešní době o myšlení a osobním rozvoji hodně. Každopádně na hlubší problémy je určitě super nechat se koučovat.

Věřím, že vám tento článek přinesl motivaci do vašich životů. Věřte, že vše má nějaký smysl a nic se neděje náhodou. Proto se nevzdávejte a pracujte na sobě. Jakmile začnete pracovat se svým mentálním nastavením, tak uvidíte první změny ve vašem životě. Vaše okolí se začne příjemně měnit. Protože jste se začali měnit i VY sami. Vždy začínejte sami u sebe, vytrvejte a do vašich cílů dorazíte…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co je to meditace? A jak vám může změnit život?

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Výrazná změna zasáhla do české hudební scény, když zpěvák, hudebník a skladatel David Koller oznámil svůj odchod ze skupiny Lucie. Informaci potvrdil i jeho manažer Tomáš Staněk, ačkoliv zatím zůstává tajemstvím, co přesně stojí za touto změnou.
Nemoci si nevybírají člověka podle toho, odkud pochází ani kolik má peněz. Některé nemoci jsou ovšem typické pro ženy a jiné pro muže. Naše těla a biologie se hodně liší. Samozřejmě některé z těchto onemocnění mohou mít také muži, ale ženy k nim mají mnohem větší sklony. Dnes se podíváme, co vás jako ženu může postihnout.
Od prvního ledna začínám hubnout. Cvičit. Učit se anglicky. Chodit na jógu. Přestanu kouřit... Ano, to je to magické datum, které mnohé z nás neuvěřitelně přitahuje. Nutí nás k tomu, abychom si dávali závazky, o kterých víme, že je stejně nikdy nedodržíme. Zkuste to letos jinak.
Možná jste zůstali neplánovaně doma a už nevíte, jak svým dětem a sobě zpestřit nucený pobyt v karanténě. Staré koníčky i nové zájmy čekají na znovuobjevení.
Evropská komise vydala naléhavé varování spotřebitelům po celé Evropě týkající se několika oblíbených kosmetických produktů. Po jejich použití byly zaznamenány vážné zdravotní problémy, včetně potenciálního rizika neplodnosti. Nebezpečí tkví v chemické složce známé jako butylfenyl methylpropional, která se ve výrobcích může objevit pod názvem lilial. Tato látka, ač obdařená příjemnou květinovou vůní, byla v Evropské unii zakázána kvůli svým škodlivým účinkům na reprodukční systém. Spotřebitelé jsou vyzýváni k maximální opatrnosti a kontrole složení produktů před jejich nákupem.
Nejúspěšnější český autor současnosti Patrik Hartl začal natáčet filmovou komedii podle své knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. V den první klapky prozradil režisér i herecké obsazení filmu.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Když Karel Gott zemřel, byla to doslova národní tragédie. Mnoho lidí ukázalo velkou vlnu solidarity, která spočívala jak ve velkém množství vzkazů, které dostávala manželka Ivana.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Pokud se chystáte na pohovor, mohou se vás zeptat, jaký si představujete měsíční plat. Odpoví jim to na skrytý dotaz, jak si ceníte svých znalostí a vědomostí. Jestliže pracujete na živnostenský list, často navrhujete klientovi cenu za svou práci, výrobek, službu. Podívejte se kolem sebe a nebojte se říct si o peníze.

Výběr článků

Období Vánoc je časem klidu a pohody, to však neplatí pro oslavy na Silvestra. Vedle zábavy, velkého množství alkoholu a hudby vás nejspíš neminou ani petardy, ohňostroje a rachejtle. Ale tato zábavní pyrotechnika s sebou nese mnohá nebezpečí úrazu, kterým je dobré se vyvarovat. Připravte se na komplikace a buďte nachystaní zasáhnout ve chvíli, kdy dojde k úrazu.
Astroložka Naďa Šmídová přináší horoskop na sobotu i neděli. Úklid je sice potřeba, ale neberte ho tak vážně a hlavně relaxujte. O tom je přece víkend! Co je možné očekávat a čemu se raději vyhnout?

Nepřehlédněte

Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek