Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Jak by hrdinové minulosti komunikovali v době dnešních technologií? Klasické příběhy jako Romeo a Julie by dnes možná skončily úplně jinak!

V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Viber
zdroj: 123RF.com

⦁ Romeo a Julie, 1597

Jak dopadlo toto slavné veronské drama všichni víme. Korespondence byla v té době sice populární formou komunikace, v případě potřeby neprojevit své pocity nebo skrýt tajný plán, by se ale účastníkům určitě hodila možnost šifrované komunikace s extra úrovní soukromí. Viber zajišťuje, že komunikace mezi účastníky je šifrovaná na obou stranách a nikdo kromě nich tak neví, co se v ní odehrává. Navíc nabízí možnost tajných konverzací.

Julie posílá vzkaz: Oh, Romeo, otec Lawrence a já jsme našli řešení, jak bychom mohli uniknout společně. Vezmu si jed a každý si bude myslet, že jsem mrtvá, ale neboj se, probudím se, jakmile skončí jeho účinek! Pojďme se dnes večer sejít v kryptě Kapuletů, abychom to všechno naplánovali. Co říkáš, lásko? Nemůžu se dočkat, až tě uvidím!

zdroj: giphy.com  

Kdyby existoval Viber v době Shakespeara, mladí milenci by mohli uskutečnit svoji tajnou misi bez vědomí svých rodin a žili by spolu šťastně až do smrti.

⦁ Robinson Crusoe, 1719

Robinson Crusoe se stal obětí ztroskotání v bouři poblíž břehů Jižní Ameriky, pouhých 65 kilometrů od břehů řeky Oroonoque. Toto navždy změnilo jeho život. Crusoe se dostal na ostrov, kde se mu podařilo přežít v divočině pouze díky jeho houževnatosti. Představte si ale, že by Crusoe na opuštěném ostrově mohl sledovat svůj oblíbený fotbalový tým pomocí chatbota? Určitě by mu to čekání na pomoc bez kamarádů nebo partnerky zpříjemnilo.

Chatbot by Robinsonovi zprostředkoval nejnovější zprávy o FC Barcelona a umožnil mu soutěžit s jeho přáteli o nejrůznější ceny a alespoň vzdáleně navštěvovat stadion Camp Nou!

zdroj: giphy.com

⦁ Giacomo Casanova (1725-1798)

Nejslavnějšímu světovému milenci se podařilo dát stovkám žen lásku, obdiv, pozornost a pocit, že jsou středem jeho světa. Během jeho věznění a cestování však zůstaly na celém světě tisíce jeho milenek se zlomeným srdcem a bez možnosti komunikace se svým idolem.

K TÉMATU  Nebojte se internetových seznamek! Šance, že najdete životního partnera, je vysoká. Na co dát pozor?

Představte si, že by si Casanova otevřel Viber komunitu (Communities), tedy pokročilý chat bez omezení počtu členů, aby mohl pravidelně komunikovat se svými milenkami a naplnil tak jejich hlad po jeho básních. Casanova byl světově proslulým milencem. Jeho obdivovatelky sice mluvily různými jazyky, ale díky překladači jazyků by si s jeho texty poradily ženy z celého světa.


zdroj: giphy.com 

zdroj: rakuten viber

⦁ Sněhurka a sedm trpaslíků

Všichni známe příběh o Sněhurce, která zůstala v lese sama, poté, co ji zlá královna chtěla zabít. Potkává tam sedm trpaslíků, se kterými začíná šťastně žít. Každé ráno odchází trpaslíci pracovat do hor a večer, když se vrací domů , mají od Sněhurky připravenou výbornou večeři a uklizený celý domeček.

Představte si, že by Sněhurka mohla použít funkci Ankety (Polls) a zjistit tak v průběhu dne, co by si trpaslíci nejraději dali k večeři. Hlasovali by a vybírali například mezi kuřetem s houbovou omáčkou, zeleninovým rizotem a vejci a slaninou.

Sněhurka by s Viberem ušetřila spoustu času, protože by si nemusela lámat hlavu s tím, co trpaslíkům ten den připravit a zároveň by věděla, že její přátelé budou spokojeni, že jim uvařila to, co si vybrali.

zdroj: giphy.com

Všechny tyto technické vymoženosti, které naše slavné postavy nikdy neměly, považujeme za samozřejmost. Technologie určitě nejsou jedinými nástroji, které potřebujeme k tomu, abychom žili šťastně až do smrti, ale určitě mohou udělat náš život zábavnější a mnohdy tak snadnější. Jste připravené napsat svůj příběh s Viberem?

Více informací naleznete zde.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 
Období prázdnin a letních dovolených je už definitivně za námi. Přestože meteorologové slibují poměrně slušný podzim, sychravé dny spolu s deštivým počasím už nedočkavě klepou na dveře. Pokud vám zbývá ještě pár dnů dovolené nebo prostě máte chuť vyrazit někam na teplem, rozhodně se vám budou hodit naše tipy na hřejivou podzimní dovolenou.
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.

Nepřehlédněte

Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek