Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Jak by hrdinové minulosti komunikovali v době dnešních technologií? Klasické příběhy jako Romeo a Julie by dnes možná skončily úplně jinak!

V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Viber
zdroj: 123RF.com

⦁ Romeo a Julie, 1597

Jak dopadlo toto slavné veronské drama všichni víme. Korespondence byla v té době sice populární formou komunikace, v případě potřeby neprojevit své pocity nebo skrýt tajný plán, by se ale účastníkům určitě hodila možnost šifrované komunikace s extra úrovní soukromí. Viber zajišťuje, že komunikace mezi účastníky je šifrovaná na obou stranách a nikdo kromě nich tak neví, co se v ní odehrává. Navíc nabízí možnost tajných konverzací.

Julie posílá vzkaz: Oh, Romeo, otec Lawrence a já jsme našli řešení, jak bychom mohli uniknout společně. Vezmu si jed a každý si bude myslet, že jsem mrtvá, ale neboj se, probudím se, jakmile skončí jeho účinek! Pojďme se dnes večer sejít v kryptě Kapuletů, abychom to všechno naplánovali. Co říkáš, lásko? Nemůžu se dočkat, až tě uvidím!

zdroj: giphy.com  

Kdyby existoval Viber v době Shakespeara, mladí milenci by mohli uskutečnit svoji tajnou misi bez vědomí svých rodin a žili by spolu šťastně až do smrti.

⦁ Robinson Crusoe, 1719

Robinson Crusoe se stal obětí ztroskotání v bouři poblíž břehů Jižní Ameriky, pouhých 65 kilometrů od břehů řeky Oroonoque. Toto navždy změnilo jeho život. Crusoe se dostal na ostrov, kde se mu podařilo přežít v divočině pouze díky jeho houževnatosti. Představte si ale, že by Crusoe na opuštěném ostrově mohl sledovat svůj oblíbený fotbalový tým pomocí chatbota? Určitě by mu to čekání na pomoc bez kamarádů nebo partnerky zpříjemnilo.

Chatbot by Robinsonovi zprostředkoval nejnovější zprávy o FC Barcelona a umožnil mu soutěžit s jeho přáteli o nejrůznější ceny a alespoň vzdáleně navštěvovat stadion Camp Nou!

zdroj: giphy.com

⦁ Giacomo Casanova (1725-1798)

Nejslavnějšímu světovému milenci se podařilo dát stovkám žen lásku, obdiv, pozornost a pocit, že jsou středem jeho světa. Během jeho věznění a cestování však zůstaly na celém světě tisíce jeho milenek se zlomeným srdcem a bez možnosti komunikace se svým idolem.

K TÉMATU  Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Představte si, že by si Casanova otevřel Viber komunitu (Communities), tedy pokročilý chat bez omezení počtu členů, aby mohl pravidelně komunikovat se svými milenkami a naplnil tak jejich hlad po jeho básních. Casanova byl světově proslulým milencem. Jeho obdivovatelky sice mluvily různými jazyky, ale díky překladači jazyků by si s jeho texty poradily ženy z celého světa.


zdroj: giphy.com 

zdroj: rakuten viber

⦁ Sněhurka a sedm trpaslíků

Všichni známe příběh o Sněhurce, která zůstala v lese sama, poté, co ji zlá královna chtěla zabít. Potkává tam sedm trpaslíků, se kterými začíná šťastně žít. Každé ráno odchází trpaslíci pracovat do hor a večer, když se vrací domů , mají od Sněhurky připravenou výbornou večeři a uklizený celý domeček.

Představte si, že by Sněhurka mohla použít funkci Ankety (Polls) a zjistit tak v průběhu dne, co by si trpaslíci nejraději dali k večeři. Hlasovali by a vybírali například mezi kuřetem s houbovou omáčkou, zeleninovým rizotem a vejci a slaninou.

Sněhurka by s Viberem ušetřila spoustu času, protože by si nemusela lámat hlavu s tím, co trpaslíkům ten den připravit a zároveň by věděla, že její přátelé budou spokojeni, že jim uvařila to, co si vybrali.

zdroj: giphy.com

Všechny tyto technické vymoženosti, které naše slavné postavy nikdy neměly, považujeme za samozřejmost. Technologie určitě nejsou jedinými nástroji, které potřebujeme k tomu, abychom žili šťastně až do smrti, ale určitě mohou udělat náš život zábavnější a mnohdy tak snadnější. Jste připravené napsat svůj příběh s Viberem?

Více informací naleznete zde.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
Migréna - každá žena ví, jak může onemocnění vyřadit ze života. Většinou člověka popadne ve chvíli, kdy na pár dní nastoupila do vlaku života také menstruace. Zatímco někoho provází celým tímto obdobím, u jiného nepobude déle než den. Aby vás nemocnění příště minulo, prozradíme vám, jak jí předcházet.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Ve světě kosmetiky najdeme celou spoustu zajímavých produktů. Zatímco některé jenom oživí naši unavenou pleť, jiné toho umí daleko víc. Mluvíme kupříkladu o ricinovém oleji, který je tím, co ženě nesmí chybět v koupelně.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Strom ginkgo biloba je svými účinky proslulý již po staletí. Využíval se v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. V Asii, odkud pochází, je v některých místech dokonce uctívaný.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.
Sobota bude velmi mystická. Co nám slibuje Luna v Panně? Co dělat a čemu se o víkendu vyvarovat? Více se dozvíte v našem pravidelném horoskopu krásy a duševního zdraví astroložky Naďi Šmídové.
Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Miminka a domácí mazlíčci mají něco společného. Rádi o ně pečujeme a jsou roztomilí. Podívejte se na kočky, které se mazlí a hrají si s malinkými dětmi.

Výběr článků

Velkoplošné topení se sice rozmáhá, ale radiátory jsou klasika, kterou známe všichni. Dnes ale mohou vypadat i velice netradičně a ladit s interiérem. Říká se jim sálavé panely, mohou být součástí topného systému nebo fungovat samostatně na elektřinu a můžete je nechat hrdě viditelné v prostoru. Inspirujte se v galerii.
Také vás postihlo toto nepříjemné kožní onemocnění? Pak máte pravděpodobně problém sestavit si takový jídelníček, který by vám kožní potíže neprohluboval, ale naopak vám pomohl problémy zmírnit. Řešení ale existuje. Poznejte potraviny, které vám skutečně pomohou, i ty, které vám mohou ošklivě ublížit.
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.

Nepřehlédněte

Už dlouho toužíte po víkendu ve wellness, ale jak časové, tak finanční důvody vám to neumožňují? Nezoufejte, máme pro vás hned několik rad, jak si udělat wellness víkend doma.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek