Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Autoškola: Zábavné příhody aneb vzpomeňte na své začátky

Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
autoškola
Autoškola je pro někoho za odměnu, pro jiného za trest. Jak na ni vzpomínáte vy? (zdroj foto: www.youtube.com)

05. 10. 2020

Hop a křižovatka je ucpaná

Jonáš (47) se „pochlubil“ příhodou z autoškoly, kdy na chvíli vyřadil z provozu důležitou křižovatku v krajském městě. „Na rozdíl od mých spolužáků jsme auto doma neměli, takže jsem v autoškole skutečně řídil auto poprvé. Nejdřív mě učitel vzal do malých uliček, kde jsem jízdu zvládal. Poté přišlo překvapení. Nařídil mi, ať odbočím na jednu z nejdůležitějších křižovatek ve městě.

Byl jsem ohromně nervózní a když těsně před naším autem blikla červená, byl jsem v koncích. Na zelenou jsem se rozjel tak, že auto poskakovalo jako koza, až finálně škytlo a bylo po legraci. Zůstali jsme stát uprostřed křižovatky a celou ji zablokovali. Auta troubila a mně se nedařilo nastartovat.

Nakonec si učitel přesednul a z místa odjel on. Neřekl ani popel, asi na to byl zvyklý. Holt, autoškola.“

Autoškola – jedna za druhou

„Z prvních jízd jsem byl nadšený. Auto jsem uměl řídit a už jsem se těšil, až se projedu,“ píše Mirek (34). „Se mnou ale v autě seděl ještě jeden kluk, a ten nikdy před tím auto neřídil. I když jízdu zvládal docela obstojně, nejvíce nervózní byl učitel autoškoly. Kouřil jednu cigaretu za druhou tak, že jsme vzadu seděli v úplném šeru.

Když nás pak zastavili policajti a my otevřeli dveře, z auta se vylinul oblak dýmu. Vysvětlili učiteli, že za jízdy s žáky nemůže kouřit, a jelo se dál. Učitel přestal vypalovat komín a otevřel si sáček bonbónů: ty nahlas drtil v zubech. Vzadu jsme se ohromně nasmáli, tak nervního člověka jsme ještě neviděli.“

Motorka? Jasně!

Tomáš (25): „Papíry na motorku i auto jsem si dělal ve dvaceti. Teorii už jsem měl za sebou, jízdu v autě taky. Nakonec mě čekala jízda zručnosti na polygonu. Motorka byla můj sen a už jsem měl doma jednu koupenou. Neuměl jsem ale ještě řídit a když jsem viděl, jak je ta dráha nachystaná, docela mě polilo. Šel jsem ale do toho.

K TÉMATU  Nechci dětem vzít tátu! Je to řešení?

První část trati jsem projel bez problémů. Pak byly kužely od sebe jen kousek, tak jsem jich několik trochu při jízdě posunul. No a v třetím úseku jsem trochu více zatahal za plyn. Do dneška si pamatuju, jak mi helma skřípala o beton. Motorka mi spadla na nohu a bylo vymalováno.

Se zlomenou nohou jsem si dal od celé autoškoly půl roku pokoj. Teď už ji mám a na motorce jezdím jen v moto hadrech, bez helmy bych na to nesedl. I tohle mne autoškola naučila.“

Kočka jako hrom: Autoškola? No nevadí!

„V osmnácti mě zajímaly holky, ale rodiče mě nutili, abych si udělal papíry,“ píše Zdeněk (52). „Byl jsem takový typický puberťák, co hledí spíš do zrcátka než na cestu. Během jízdy po městě jsem se snažil udržet pozornost, ale když jsem přijížděl ke křižovatce, zrovna šla po chodníku jedna krásná holka. Díval jsem se, jak jí vlají nádherně blonďaté vlasy.

Učitel autoškoly zařval a dupnul na brzdu. A pak se ozvala rána. Prostě jsem nedobrzdil na červenou a ťuknul do auta přede mnou. Učitel to už ubrzdit nestačil. Z autoškoly mě ale nevyhodili, dostal jsem další šanci. Dneska jezdím denně v dodávce, a i když se po ženských dívám stále, dobrzdit už stačím,“ uzavírá Zdeněk.

A co vy? Autoškola v pohodě? Nebo jste se zařadili na seznam nešťastníků, kterým se během jízd stal nějaký ten trapas? Podařilo se vám třeba zastavit celou křižovatku nebo dokonce při jízdě zručnosti spadnout z motorky?

Měli jste klidného učitele, co bral všechny potíže v pohodě nebo nervního maniaka, co po všech řval a bál se s žáky vůbec nasednout do auta?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  7 bohatých a slavných, kteří byli kdysi bez domova

Fascinující přínosy hudby. Dělá z nás lepší řidiče a urychluje hubnutí!

Garážový přístřešek ochrání auto i vás, až budete vykládat nákup. Může vypadat i moderně

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.

Nepřehlédněte

Sociální sítě jsou dnes mocné marketingové nástroje, které nutně nemusí být určeny jen k propagaci byznysu nebo nějakého produktu. Mohou to být zrcadla nás samotných a lze si z nich vytvořit i pasivní příjem. Stačí, aby byl instagramový profil dostatečně atraktivní, získal určitý počet sledujících a byl hojně navštěvovaný. K tomu všemu mohou přispět instagramové šablony a dalších několik tipů.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek