Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Autoškola: Zábavné příhody aneb vzpomeňte na své začátky

Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
autoškola
Autoškola je pro někoho za odměnu, pro jiného za trest. Jak na ni vzpomínáte vy? (zdroj foto: www.youtube.com)

05. 10. 2020

Hop a křižovatka je ucpaná

Jonáš (47) se „pochlubil“ příhodou z autoškoly, kdy na chvíli vyřadil z provozu důležitou křižovatku v krajském městě. „Na rozdíl od mých spolužáků jsme auto doma neměli, takže jsem v autoškole skutečně řídil auto poprvé. Nejdřív mě učitel vzal do malých uliček, kde jsem jízdu zvládal. Poté přišlo překvapení. Nařídil mi, ať odbočím na jednu z nejdůležitějších křižovatek ve městě.

Byl jsem ohromně nervózní a když těsně před naším autem blikla červená, byl jsem v koncích. Na zelenou jsem se rozjel tak, že auto poskakovalo jako koza, až finálně škytlo a bylo po legraci. Zůstali jsme stát uprostřed křižovatky a celou ji zablokovali. Auta troubila a mně se nedařilo nastartovat.

Nakonec si učitel přesednul a z místa odjel on. Neřekl ani popel, asi na to byl zvyklý. Holt, autoškola.“

Autoškola – jedna za druhou

„Z prvních jízd jsem byl nadšený. Auto jsem uměl řídit a už jsem se těšil, až se projedu,“ píše Mirek (34). „Se mnou ale v autě seděl ještě jeden kluk, a ten nikdy před tím auto neřídil. I když jízdu zvládal docela obstojně, nejvíce nervózní byl učitel autoškoly. Kouřil jednu cigaretu za druhou tak, že jsme vzadu seděli v úplném šeru.

Když nás pak zastavili policajti a my otevřeli dveře, z auta se vylinul oblak dýmu. Vysvětlili učiteli, že za jízdy s žáky nemůže kouřit, a jelo se dál. Učitel přestal vypalovat komín a otevřel si sáček bonbónů: ty nahlas drtil v zubech. Vzadu jsme se ohromně nasmáli, tak nervního člověka jsme ještě neviděli.“

Motorka? Jasně!

Tomáš (25): „Papíry na motorku i auto jsem si dělal ve dvaceti. Teorii už jsem měl za sebou, jízdu v autě taky. Nakonec mě čekala jízda zručnosti na polygonu. Motorka byla můj sen a už jsem měl doma jednu koupenou. Neuměl jsem ale ještě řídit a když jsem viděl, jak je ta dráha nachystaná, docela mě polilo. Šel jsem ale do toho.

K TÉMATU  Nela v koučinku: Čtyřka je číslo, které odráží stabilitu a sílu. Co si odnáším ze čtvrtého sezení?

První část trati jsem projel bez problémů. Pak byly kužely od sebe jen kousek, tak jsem jich několik trochu při jízdě posunul. No a v třetím úseku jsem trochu více zatahal za plyn. Do dneška si pamatuju, jak mi helma skřípala o beton. Motorka mi spadla na nohu a bylo vymalováno.

Se zlomenou nohou jsem si dal od celé autoškoly půl roku pokoj. Teď už ji mám a na motorce jezdím jen v moto hadrech, bez helmy bych na to nesedl. I tohle mne autoškola naučila.“

Kočka jako hrom: Autoškola? No nevadí!

„V osmnácti mě zajímaly holky, ale rodiče mě nutili, abych si udělal papíry,“ píše Zdeněk (52). „Byl jsem takový typický puberťák, co hledí spíš do zrcátka než na cestu. Během jízdy po městě jsem se snažil udržet pozornost, ale když jsem přijížděl ke křižovatce, zrovna šla po chodníku jedna krásná holka. Díval jsem se, jak jí vlají nádherně blonďaté vlasy.

Učitel autoškoly zařval a dupnul na brzdu. A pak se ozvala rána. Prostě jsem nedobrzdil na červenou a ťuknul do auta přede mnou. Učitel to už ubrzdit nestačil. Z autoškoly mě ale nevyhodili, dostal jsem další šanci. Dneska jezdím denně v dodávce, a i když se po ženských dívám stále, dobrzdit už stačím,“ uzavírá Zdeněk.

A co vy? Autoškola v pohodě? Nebo jste se zařadili na seznam nešťastníků, kterým se během jízd stal nějaký ten trapas? Podařilo se vám třeba zastavit celou křižovatku nebo dokonce při jízdě zručnosti spadnout z motorky?

Měli jste klidného učitele, co bral všechny potíže v pohodě nebo nervního maniaka, co po všech řval a bál se s žáky vůbec nasednout do auta?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Plánujete pořízení nového auta? Přinášíme pro a proti různých variant

Fascinující přínosy hudby. Dělá z nás lepší řidiče a urychluje hubnutí!

Garážový přístřešek ochrání auto i vás, až budete vykládat nákup. Může vypadat i moderně

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Hodí se do každého bytu i domu, její pěstování je nenáročné a zvládnou ho i začínající pěstitelé. Ale víte vůbec, co kokedama je a jak se vyrábí?
Máte se na pozoru, aby vás neuchvátila každoroční chřipková epidemie? To nejlepší, co se dá dělat, je nezanedbat prevenci. Jak se bránit proti chřipce?
Slunné počasí nám za chvíli dovolí koupání. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Při skákání nebo při blbnutí, děti nebo dospělí, občas to prostě nevyjde a ostatní se se tomu smějí! Protože pokud se zrovna nikomu nic nestane, je to vždycky legrace.
Internetový nákup prožívá změny. Již brzy si v e-shopu budete moci vyzkoušet třeba vybranou barvu rtěnky přímo na vás. Stejně tak třeba i sukni nebo oblíbený top. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Sladký a voňavý meloun je neklamným symbolem toho, že léto začíná! Pojďte udělat radost svému tělu. Jak je možné, že s pouhým melounem dokážete omládnout?
Mama Shelter přináší do Prahy oblíbenou koncepci food sharingu, nebo-li dělení se o různá jídla,  podle svého hesla, že sdílení je péče a podělit se znamená milovat!
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
Možná sami na sobě cítíte, že už nemáte tolik chuť na saláty z čerstvé zeleniny, lehká jídla a vlastně ani na prosecco. Prostě by to chtělo něco sytějšího, aby vám nebyla zima a neměly jste pořád hlad. Co zkusit podzimní jídelníček?
Možná právě teď zjišťujete, že vaše maminka nebo babička na ledasco nestačí. Jak je zabezpečit a co všechno zajistit? Ptali jsme se za vás.

Výběr článků

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit?
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Každý z nás občas bojuje s kvalitou spánku. Co dělat, když ani správně nastavená spací režim nestačí? Zkvalitněním spánku si zkvalitňujeme všechny aspekty života, proto vám přinášíme ultimátní tip, jak si vymazlit svůj spánek a vytěžit z něj maximum.

Nepřehlédněte

Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
Ať už jste milovníci módy, nebo jde toto trochu mimo vás, stojí za to si připomenout pár kousků, ze kterých postavíte skvělé outfity.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek