Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

Autoškola: Zábavné příhody aneb vzpomeňte na své začátky

Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
autoškola
Autoškola je pro někoho za odměnu, pro jiného za trest. Jak na ni vzpomínáte vy? (zdroj foto: www.youtube.com)

05. 10. 2020

Hop a křižovatka je ucpaná

Jonáš (47) se „pochlubil“ příhodou z autoškoly, kdy na chvíli vyřadil z provozu důležitou křižovatku v krajském městě. „Na rozdíl od mých spolužáků jsme auto doma neměli, takže jsem v autoškole skutečně řídil auto poprvé. Nejdřív mě učitel vzal do malých uliček, kde jsem jízdu zvládal. Poté přišlo překvapení. Nařídil mi, ať odbočím na jednu z nejdůležitějších křižovatek ve městě.

Byl jsem ohromně nervózní a když těsně před naším autem blikla červená, byl jsem v koncích. Na zelenou jsem se rozjel tak, že auto poskakovalo jako koza, až finálně škytlo a bylo po legraci. Zůstali jsme stát uprostřed křižovatky a celou ji zablokovali. Auta troubila a mně se nedařilo nastartovat.

Nakonec si učitel přesednul a z místa odjel on. Neřekl ani popel, asi na to byl zvyklý. Holt, autoškola.“

Autoškola – jedna za druhou

„Z prvních jízd jsem byl nadšený. Auto jsem uměl řídit a už jsem se těšil, až se projedu,“ píše Mirek (34). „Se mnou ale v autě seděl ještě jeden kluk, a ten nikdy před tím auto neřídil. I když jízdu zvládal docela obstojně, nejvíce nervózní byl učitel autoškoly. Kouřil jednu cigaretu za druhou tak, že jsme vzadu seděli v úplném šeru.

Když nás pak zastavili policajti a my otevřeli dveře, z auta se vylinul oblak dýmu. Vysvětlili učiteli, že za jízdy s žáky nemůže kouřit, a jelo se dál. Učitel přestal vypalovat komín a otevřel si sáček bonbónů: ty nahlas drtil v zubech. Vzadu jsme se ohromně nasmáli, tak nervního člověka jsme ještě neviděli.“

Motorka? Jasně!

Tomáš (25): „Papíry na motorku i auto jsem si dělal ve dvaceti. Teorii už jsem měl za sebou, jízdu v autě taky. Nakonec mě čekala jízda zručnosti na polygonu. Motorka byla můj sen a už jsem měl doma jednu koupenou. Neuměl jsem ale ještě řídit a když jsem viděl, jak je ta dráha nachystaná, docela mě polilo. Šel jsem ale do toho.

K TÉMATU  Protagonisty filmů Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud

První část trati jsem projel bez problémů. Pak byly kužely od sebe jen kousek, tak jsem jich několik trochu při jízdě posunul. No a v třetím úseku jsem trochu více zatahal za plyn. Do dneška si pamatuju, jak mi helma skřípala o beton. Motorka mi spadla na nohu a bylo vymalováno.

Se zlomenou nohou jsem si dal od celé autoškoly půl roku pokoj. Teď už ji mám a na motorce jezdím jen v moto hadrech, bez helmy bych na to nesedl. I tohle mne autoškola naučila.“

Kočka jako hrom: Autoškola? No nevadí!

„V osmnácti mě zajímaly holky, ale rodiče mě nutili, abych si udělal papíry,“ píše Zdeněk (52). „Byl jsem takový typický puberťák, co hledí spíš do zrcátka než na cestu. Během jízdy po městě jsem se snažil udržet pozornost, ale když jsem přijížděl ke křižovatce, zrovna šla po chodníku jedna krásná holka. Díval jsem se, jak jí vlají nádherně blonďaté vlasy.

Učitel autoškoly zařval a dupnul na brzdu. A pak se ozvala rána. Prostě jsem nedobrzdil na červenou a ťuknul do auta přede mnou. Učitel to už ubrzdit nestačil. Z autoškoly mě ale nevyhodili, dostal jsem další šanci. Dneska jezdím denně v dodávce, a i když se po ženských dívám stále, dobrzdit už stačím,“ uzavírá Zdeněk.

A co vy? Autoškola v pohodě? Nebo jste se zařadili na seznam nešťastníků, kterým se během jízd stal nějaký ten trapas? Podařilo se vám třeba zastavit celou křižovatku nebo dokonce při jízdě zručnosti spadnout z motorky?

Měli jste klidného učitele, co bral všechny potíže v pohodě nebo nervního maniaka, co po všech řval a bál se s žáky vůbec nasednout do auta?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Laskavé psí srdce vyrazilo dech všem, co se o této lásce dozvěděli

Fascinující přínosy hudby. Dělá z nás lepší řidiče a urychluje hubnutí!

Garážový přístřešek ochrání auto i vás, až budete vykládat nákup. Může vypadat i moderně

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!

Nepřehlédněte

Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek