Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Jak přežít dlouhý let na druhý konec světa?

Chystáte se na dovolenou na druhý konec světa a čeká vás dlouhý let? V tom případě se na něj musíte dobře připravit. Pokud tedy nepatříte mezi šťastlivce, kteří každý let bez problémů prospí.
dlouhý let
Máte před sebou dlouhý let? Pak se na něj dobře připravte.

16. 08. 2022

Cestování do vzdálených zemí obvykle znamená jediné – že nadcházejících dvacet čtyři hodin budete prakticky neustále v pohybu anebo na cestě. Nejprve si musíte zabalit, dopravit se na letiště, čekat na odlet a po přistání vás také ještě obvykle pár hodin spánku nečeká. Cestování mezi několika časovými pásmy bývá velmi fyzicky vyčerpávající. Ano, pro náš organismus je to neskutečný záhul a někdy si na něj nezvyknou ani samy letušky nebo stevardi. Jak si tedy dlouhý let co nejvíce zpříjemnit?

Spát, či nespat?

Chcete si dát před odletem pořádného šlofíka, abyste nabrali dostatek energie? To samozřejmě možné je a mnohým několikahodinový spánek před odletem prospěje. Pro jiné je ale lepší nejít spát vůbec. Například pokud půjdete spát v deset večer s tím, že ve dvě ráno musíte vstávat, abyste ve tři byli na cestě na letiště, může se vám snadno stát, že po celý další den budete otupělejší, než kdybyste nešli spát vůbec. Někdy se vyplatí raději nejít spát a nechat se přemoci spánkem až v letadle. Tak si cestu i lehce ukrátíte.

Pohodlné oblečení je polovina úspěchu

Někdo ale v letadle zkrátka neusne. Cestování v turistické třídě nebývá úplně komfortní, pokud pro sebe zrovna nemáte celé trojsedadlo, necestujete business třídou nebo first class. Ze všeho nejdůležitější však je, pohodlně se obléknout. Upnuté šaty a boty na podpatku určitě mezi nejpohodlnější outfit nepatří. Klidně si oblékněte teplákovou soupravu nebo vaše oblíbené džíny, doplníme je pohodlnou obuví např. značky Columbia – boty dámské tohoto výrobce nabízejí vysoký komfort.

letadlo
Když cestu zaspíte, je to nejpohodlnější způsob, jak si let zpříjemnit.

Nezapomeňte si také vzít do letadla mikinu nebo svetr. Přestože venku je třicet stupňů, v letadle bude teplota o mnoho stupňů nižší. Určitě bude zapotřebí se něčím zahřát. Také si na cestování vyberte ty správné boty. Někomu vyhovují pantofle, protože je může v případě potřeby jednoduše zout. Není dobré mít celou cestu nohy uzavřené v těsných botách. A myslete i na náhradní ponožky.

K TÉMATU  Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

Alkohol? Jen střídmě

Někdo však zahřátí dohání alkoholem. To ale není ten úplně nejlepší způsob, jak se v letadle zabavit. V hospodě s vámi možná pár panáků a pět půllitrů piva nic neudělá, ale v letadle, kde se nacházíte devět až třináct tisíc kilometrů nad zemí, už s vámi mohou zamávat i dva panáky nebo dvě skleničky vína. Opijete se mnohem rychleji.

Někteří pijí jen tak z nudy, jiní, protože pak lépe usnou, a někteří proto, že z létaní mají strach. Jedna sklenička určitě není na škodu, dvě možná také ne, pokud víte, co s vámi alkohol v letadle dělá, ale ta třetí už je jen pro skutečné odvážlivce.

Dejte si pozor na to, aby se z vašeho letu nestala noční můra nejenom pro vás, ale i pro ostatní cestující. Co byste ale rozhodně měli pít, je voda, případně jiný neslazený nápoj. Dostatečná hydratace je při dlouhých letech nutností.

letadlo
S alkoholem v letadle opatrně!

Rozhýbejte si tělo

Pohyb během cestování je nesmírně důležitý. Pokud budete dvanáct hodin jenom sedět, nohy vám mohou rychle natéct. Pro dlouhý let nic neobvyklého. A to rozhodně není vůbec nic příjemného. Je-li to jen trochu možné, každou půl hodinu se na chvíli postavte a projděte se po uličce. Udělejte si pár dřepů, prokružte si kotníky a protáhněte si záda.

Boj s nevolností

Dělá se vám v letadle špatně? V tom případě si nezapomeňte na cestu přibalit Kinedryl nebo jiný prášek, který vás od nevolnosti uchrání a ještě vám třeba pomůže usnout. Spánek si zpříjemníte i tím, vezmete-li si do letadla klapky na oči a špunty do uší. Stejně tak se hodí cestovní polštářek na krk.

Trpíte-li leidenskou mutací, tedy špatnou srážlivostí krve, pak si od svého ošetřujícího lékaře určitě nechte předepsat injekce na ředění krve. Díky nim vám nebudou otékat končetiny a ještě si snížíte riziko vzniku trombózy.

K TÉMATU  Zánět močových cest jako bolestivý problém. Jak nemoc léčit?

Čím se v letadle zabavit?

Máte hned několik možností, jak si dlouhý let zpříjemnit. Můžete si číst, poslouchat hudbu, meditovat nebo sledovat film na počítači, máte-li ho s sebou, nebo na obrazovkách před vámi, pakliže jimi letadlo disponuje. Také můžete luštit sudoku nebo křížovky, psát, kreslit nebo hrát karty, když máte s kým. Je vaší oblíbenou zábavou pletení? V tom případě si nejprve ověřte, zdali si pletací jehlice můžete vzít s sebou na palubu. Ne všechny aerolinky to povolují, neboť některé z nich to považují za možnou zbraň.

Nasmažte si řízky

Nechutná vám letecká strava? V tom případě si nezapomeňte nasmažit řízky, anebo si připravte zdravější svačinu, ale určitě si s sebou do letadla nějakou vezměte. Není nic horšího, než s prázdným žaludkem čekat na to, až letadlo konečně přistane. Mnozí z nás se mylně domnívají, že vlastní jídlo je na palubě letadla zakázáno, ale to není pravda.

Střevní potíže na palubě letadla? To nechcete

A máme pro vás ještě jednu radu nad zlato. Dva dny před odletem jezte jen lehce stravitelná jídla. Zapomeňte na smažák s hranolky nebo guláš se šesti. Vynechat byste měli i mastné a silně kořeněné pokrmy. Že nevíte proč? Je to z jednoho prostého důvodu, nikdy nevíte, kdy vám něco nesedne a nerozhodí žaludek. Skutečně není nic horšího, než mít v den odletu průjem a běhat co čtvrt hodiny na toaletu. Jistě nechcete strávit celý dlouhý let na záchodě. A určitě si to nepřejí ani vaši spolucestující.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zahraniční dovolená aneb jak se zabalit do letadla?

Důvody, proč ženy s mastnou pletí u moře trpí?

Zdroje článku:
www.parkovanir7.cz, www.invia.cz,
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Když se s námi léto loučí v Česku, neznamená to, že jinde na světě sluneční paprsky i nadále nepřevládají. Například takové Maledivy jsou atraktivní i v zimních chladných měsících, o tom není pochyb ani sporu. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj čas strávíte za hranicemi, prozraďme si, co dovolená na Maledivách nabízí a další informace, které se každému turistovi mohou hodit.
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?

Nepřehlédněte

Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek