Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Jak přežít dlouhý let na druhý konec světa?

Chystáte se na dovolenou na druhý konec světa a čeká vás dlouhý let? V tom případě se na něj musíte dobře připravit. Pokud tedy nepatříte mezi šťastlivce, kteří každý let bez problémů prospí.
dlouhý let
Máte před sebou dlouhý let? Pak se na něj dobře připravte.

16. 08. 2022

Cestování do vzdálených zemí obvykle znamená jediné – že nadcházejících dvacet čtyři hodin budete prakticky neustále v pohybu anebo na cestě. Nejprve si musíte zabalit, dopravit se na letiště, čekat na odlet a po přistání vás také ještě obvykle pár hodin spánku nečeká. Cestování mezi několika časovými pásmy bývá velmi fyzicky vyčerpávající. Ano, pro náš organismus je to neskutečný záhul a někdy si na něj nezvyknou ani samy letušky nebo stevardi. Jak si tedy dlouhý let co nejvíce zpříjemnit?

Spát, či nespat?

Chcete si dát před odletem pořádného šlofíka, abyste nabrali dostatek energie? To samozřejmě možné je a mnohým několikahodinový spánek před odletem prospěje. Pro jiné je ale lepší nejít spát vůbec. Například pokud půjdete spát v deset večer s tím, že ve dvě ráno musíte vstávat, abyste ve tři byli na cestě na letiště, může se vám snadno stát, že po celý další den budete otupělejší, než kdybyste nešli spát vůbec. Někdy se vyplatí raději nejít spát a nechat se přemoci spánkem až v letadle. Tak si cestu i lehce ukrátíte.

Pohodlné oblečení je polovina úspěchu

Někdo ale v letadle zkrátka neusne. Cestování v turistické třídě nebývá úplně komfortní, pokud pro sebe zrovna nemáte celé trojsedadlo, necestujete business třídou nebo first class. Ze všeho nejdůležitější však je, pohodlně se obléknout. Upnuté šaty a boty na podpatku určitě mezi nejpohodlnější outfit nepatří. Klidně si oblékněte teplákovou soupravu nebo vaše oblíbené džíny, doplníme je pohodlnou obuví např. značky Columbia – boty dámské tohoto výrobce nabízejí vysoký komfort.

letadlo
Když cestu zaspíte, je to nejpohodlnější způsob, jak si let zpříjemnit.

Nezapomeňte si také vzít do letadla mikinu nebo svetr. Přestože venku je třicet stupňů, v letadle bude teplota o mnoho stupňů nižší. Určitě bude zapotřebí se něčím zahřát. Také si na cestování vyberte ty správné boty. Někomu vyhovují pantofle, protože je může v případě potřeby jednoduše zout. Není dobré mít celou cestu nohy uzavřené v těsných botách. A myslete i na náhradní ponožky.

K TÉMATU  Zdravé opálení aneb dovolená bez starostí

Alkohol? Jen střídmě

Někdo však zahřátí dohání alkoholem. To ale není ten úplně nejlepší způsob, jak se v letadle zabavit. V hospodě s vámi možná pár panáků a pět půllitrů piva nic neudělá, ale v letadle, kde se nacházíte devět až třináct tisíc kilometrů nad zemí, už s vámi mohou zamávat i dva panáky nebo dvě skleničky vína. Opijete se mnohem rychleji.

Někteří pijí jen tak z nudy, jiní, protože pak lépe usnou, a někteří proto, že z létaní mají strach. Jedna sklenička určitě není na škodu, dvě možná také ne, pokud víte, co s vámi alkohol v letadle dělá, ale ta třetí už je jen pro skutečné odvážlivce.

Dejte si pozor na to, aby se z vašeho letu nestala noční můra nejenom pro vás, ale i pro ostatní cestující. Co byste ale rozhodně měli pít, je voda, případně jiný neslazený nápoj. Dostatečná hydratace je při dlouhých letech nutností.

letadlo
S alkoholem v letadle opatrně!

Rozhýbejte si tělo

Pohyb během cestování je nesmírně důležitý. Pokud budete dvanáct hodin jenom sedět, nohy vám mohou rychle natéct. Pro dlouhý let nic neobvyklého. A to rozhodně není vůbec nic příjemného. Je-li to jen trochu možné, každou půl hodinu se na chvíli postavte a projděte se po uličce. Udělejte si pár dřepů, prokružte si kotníky a protáhněte si záda.

Boj s nevolností

Dělá se vám v letadle špatně? V tom případě si nezapomeňte na cestu přibalit Kinedryl nebo jiný prášek, který vás od nevolnosti uchrání a ještě vám třeba pomůže usnout. Spánek si zpříjemníte i tím, vezmete-li si do letadla klapky na oči a špunty do uší. Stejně tak se hodí cestovní polštářek na krk.

Trpíte-li leidenskou mutací, tedy špatnou srážlivostí krve, pak si od svého ošetřujícího lékaře určitě nechte předepsat injekce na ředění krve. Díky nim vám nebudou otékat končetiny a ještě si snížíte riziko vzniku trombózy.

K TÉMATU  S dítětem na letišti a v letadle. Cestovní doklady, jídlo na palubě a další praktické informace, které je dobré vědět před odletem

Čím se v letadle zabavit?

Máte hned několik možností, jak si dlouhý let zpříjemnit. Můžete si číst, poslouchat hudbu, meditovat nebo sledovat film na počítači, máte-li ho s sebou, nebo na obrazovkách před vámi, pakliže jimi letadlo disponuje. Také můžete luštit sudoku nebo křížovky, psát, kreslit nebo hrát karty, když máte s kým. Je vaší oblíbenou zábavou pletení? V tom případě si nejprve ověřte, zdali si pletací jehlice můžete vzít s sebou na palubu. Ne všechny aerolinky to povolují, neboť některé z nich to považují za možnou zbraň.

Nasmažte si řízky

Nechutná vám letecká strava? V tom případě si nezapomeňte nasmažit řízky, anebo si připravte zdravější svačinu, ale určitě si s sebou do letadla nějakou vezměte. Není nic horšího, než s prázdným žaludkem čekat na to, až letadlo konečně přistane. Mnozí z nás se mylně domnívají, že vlastní jídlo je na palubě letadla zakázáno, ale to není pravda.

Střevní potíže na palubě letadla? To nechcete

A máme pro vás ještě jednu radu nad zlato. Dva dny před odletem jezte jen lehce stravitelná jídla. Zapomeňte na smažák s hranolky nebo guláš se šesti. Vynechat byste měli i mastné a silně kořeněné pokrmy. Že nevíte proč? Je to z jednoho prostého důvodu, nikdy nevíte, kdy vám něco nesedne a nerozhodí žaludek. Skutečně není nic horšího, než mít v den odletu průjem a běhat co čtvrt hodiny na toaletu. Jistě nechcete strávit celý dlouhý let na záchodě. A určitě si to nepřejí ani vaši spolucestující.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zahraniční dovolená aneb jak se zabalit do letadla?

Důvody, proč ženy s mastnou pletí u moře trpí?

Zdroje článku:
www.parkovanir7.cz, www.invia.cz,
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ne, že by za vás bylinky vyřešily veškerá kila přibraná během vánočních svátků. Pokud je ale rády používáte, mohou vám pomoct nastartovat vaše trávení a tělo pak bude snadněji odbourávat nahromaděné tuky. Jestli jste se tedy rozhodly začít s hubnutím, klidně po nich sáhněte.
Možná jste zůstali neplánovaně doma a už nevíte, jak svým dětem a sobě zpestřit nucený pobyt v karanténě. Staré koníčky i nové zájmy čekají na znovuobjevení.
První červnový koučink s Nelou. Jak si během prodlouženého intervalu mezi sezeními s Marcelou vedla a co jí přinesl tento skoro letní?
Každý máme ve svém okolí někoho, pro koho je káva tématem číslo jedna. Ať už raději pijí ristretto, espresso nebo nadýchané cappuccino, jejich den bez šálku kvalitní kávy jako by ani nebyl. A co by je pod stromečkem mohlo potěšit víc než právě výběrová káva či předměty, se kterými svůj kávový rituál pozvednou na ještě vyšší úroveň?
Kdysi se říkalo – jedno za každého z rodičů a jedno navíc státu. V posledních desetiletích se dlouho držel trend dvou dětí v rodině. Dnes jsou rodiny i často pouze s jedním dítětem. Rodíme děti pro sebe nebo pro společnost?
Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.
Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.
K dostání nejsou jenom pomeranče nebo grapefruity, ale také pomela, která se nejvíce prodávají právě na sklonku roku. V této době jsou také nejlevnější, i proto možná sídlí na stole nejednoho člověka.
Nadměrné pocení se týká mnohých z nás, a to zdaleka nejenom v létě. Jde o onemocnění zvané hyperhidróza a údajně jí trpí 4 % světové populace. Jak se proti ní dá bojovat a je vůbec léčitelná?

Výběr článků

Jaro s sebou nenese jen hromadu sluníčka, ale především alergie, které nepatří k tomu nejmilejšímu. Když všechno kolem nás začne kvést, ve vzduchu se rázem začne vznášet větší množství pylu, což vede k alergickým reakcím. Pojďme si prozradit, co na sennou rýmu a další projevy alergie zaručeně zabírá.
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
První rande, to máte sevřené hrdlo a trému. Někdo se začne o druhé pohlaví zajímat později, ale tenhle malý Casanova ještě nosí dudlík a pleny!

Nepřehlédněte

Jste vtipní? Přemýšlejte o tom. Myslíte si, že máte dobrý smysl pro humor? Humor je něco, co nás všechny spojuje, od zábavných textových zpráv až po hloupé memy. Svět miluje dobrý smích. Jak jsou na tom jednotlivá znamení s humorem?
Pod tímto jménem si lze představit nejen Nizozemce známého jako Ledový muž, ale současně i jeho zázračnou techniku otužování, která po celém světě zaznamenala neuvěřitelný boom a vedla k inspiraci mnoha a mnoha lidí. Wim Hof je proslulý svou odolností vůči chladu a je několikanásobným rekordmanem v této oblasti. V čem jeho metoda spočívá?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek