Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Volby 2022: Proč jít k volbám a hodit svůj názor do urny?

Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
volby
Má to smysl. Udělejte si čas a běžte k volbám.

22. 09. 2022

22. 09. 2022

Zdali jste nespokojeni se současným politickým trendem, nebo ho chcete podpořit, neváhejte a projevte svůj hlas. Vaše obec či celý stát se může vydat úplně jiným směrem. Nezapomeňte, že volební období není dlouhé.

Když dáte možnost vládnout, neočekávejte okamžité změny, protože to není reálné. Čím větší město, tím je složitější se prosadit.

Promyslete dobře, jestli dáte současnému vedení šanci obhájit titul. Senát se vám může zdát být zbytečnou institucí, ale není tomu tak. Je to takový jistič demokracie. Senátoři nejsou příliš populární, většinou to jsou starší muži vysoké prestiže.

Volby do zastupitelstev obcí

Komunální volby 2022 budou probíhat 23. a 24. září. Komunální volby jsou volby do zastupitelstva obce – města či vesnice. Už jste jistě do schránky obdrželi volební lístky, na nichž vám byla představena kandidátní listina. Máte své oblíbence? Chcete volit jednu konkrétní politickou stranu?

hrad
Komunální volby jsou v pořadí třetí volby s nejvyšší účastí, hned po poslaneckých a prezidentských.

Do každého zastupitelstva se volí různý počet lidí, záleží na velikosti vaší obce. Nezapomeňte, že v komunálních volbách se „křížkuje“ (označení křížkem) nikoli „kroužkuje“. Vaše oblíbence „kroužkujete“ ve volbách do poslanecké sněmovny. Nevíte, jak odvolit? Vysvětlíme vám to.

Křížky u jednotlivých kandidátů mají přednost před křížkem u dané strany. Nemá cenu „křížkovat“ více zástupců než je potřeba do zastupitelstva.

Příklad: Vaše zastupitelstvo tvoří sedm lidí. Je zbytečné označovat více lidí než sedm. Nemá to smysl, protože poslední z kandidátů nebude počítán.

Senát 2022

Volby do senátu nejsou celorepublikovou záležitostí. Každé dva roky se obměňuje 1/3 komory. To znamená 27 senátorů. Volí se pouze v 27 státních obvodech. Tento rok se první kolo koná též 23. – 24. září. Druhé kolo o týden později.

K TÉMATU  Domácí mazlíčci se kamarádí s ptáky všeho druhu. Překrásné video vás pobaví i dojme! Také si vaše kočka nebo pes dobře rozumí s papouškem?
žena
Senátní volby nejsou v ČR vůbec populární.

Volí tyto okrsky:

 • Karlovy Vary
 • Most
 • Plzeň
 • Český Krumlov
 • Tábor
 • Beroun
 • Praha 11
 • Praha 10
 • Praha 6
 • Mělník
 • Ústí nad Labem
 • Liberec
 • Jičín
 • Kutná Hora
 • Pardubice
 • Ústí nad Orlicí
 • Blansko
 • Jihlava
 • Brno – město
 • Olomouc
 • Bruntál
 • Nový Jičín
 • Ostrava – město
 • Frýdek Místek
 • Kroměříž
 • Hodonín

Je důležité volit

V první řadě se nenechte oklamat divokou rétorikou kandidátů. Nepřímo na nás tlačí ze všech strav z volebních spotů, stánků, plakátů, diskuzí. Jde jim samozřejmě o to, aby si vás naklonili na svoji stranu. Abyste hodili hlas právě jim!

pivo
Máte moc svým hlasem rozhodnout. Není to krásné?

Ať už jsou vaše sympatie jakékoliv, jděte volit. Má to smysl. Vyjádřit svůj názor u voleb má mnohem větší váhu než nespokojené komentáře na sociálních sítích. Jděte volit teď a tady.

TIP: Pokud vás článek zaujal nebo se chcete ve všech zásadních zprávách a dění lépe zorientovat, rozhodně navštivte instagramový profil politika_nejen_pro_mlade.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!

Manželství pro všechny: Kde je problém a co opravdu znamená registrované partnerství?

Zdroje článku:
Instagram politika nejen pro mladé, https://2022.programydovoleb.cz/?gclid=Cj0KCQjw7KqZBhCBARIsAI-fTKLrH4fEGDmp0XxpSiF8AV6BeAu8MweUc0Ca6mFFOKD9QsKrYPpFS30aAk0LEALw_wcB, https://www.czso.cz/csu/czso/volby-2022
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?

Nepřehlédněte

Koupili jste si nové pokojovky a zaléváte je jako diví, aby vám rostly jako z vody? Pak si dejte pozor na to, abyste je nepřelili. Zatímco rostlina se zanedbanou zálivkou se dá ještě zachránit, po přelití dochází k uhnívání kořenů a tím i k úhynu samotné rostliny. Je spousta důvodů, proč přehnaná péče pokojovkám škodí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek