Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Volby 2022: Proč jít k volbám a hodit svůj názor do urny?

Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
volby
Má to smysl. Udělejte si čas a běžte k volbám.

22. 09. 2022

22. 09. 2022

Zdali jste nespokojeni se současným politickým trendem, nebo ho chcete podpořit, neváhejte a projevte svůj hlas. Vaše obec či celý stát se může vydat úplně jiným směrem. Nezapomeňte, že volební období není dlouhé.

Když dáte možnost vládnout, neočekávejte okamžité změny, protože to není reálné. Čím větší město, tím je složitější se prosadit.

Promyslete dobře, jestli dáte současnému vedení šanci obhájit titul. Senát se vám může zdát být zbytečnou institucí, ale není tomu tak. Je to takový jistič demokracie. Senátoři nejsou příliš populární, většinou to jsou starší muži vysoké prestiže.

Volby do zastupitelstev obcí

Komunální volby 2022 budou probíhat 23. a 24. září. Komunální volby jsou volby do zastupitelstva obce – města či vesnice. Už jste jistě do schránky obdrželi volební lístky, na nichž vám byla představena kandidátní listina. Máte své oblíbence? Chcete volit jednu konkrétní politickou stranu?

hrad
Komunální volby jsou v pořadí třetí volby s nejvyšší účastí, hned po poslaneckých a prezidentských.

Do každého zastupitelstva se volí různý počet lidí, záleží na velikosti vaší obce. Nezapomeňte, že v komunálních volbách se “křížkuje” (označení křížkem) nikoli “kroužkuje”. Vaše oblíbence “kroužkujete” ve volbách do poslanecké sněmovny. Nevíte, jak odvolit? Vysvětlíme vám to.

Křížky u jednotlivých kandidátů mají přednost před křížkem u dané strany. Nemá cenu „křížkovat“ více zástupců než je potřeba do zastupitelstva.

Příklad: Vaše zastupitelstvo tvoří sedm lidí. Je zbytečné označovat více lidí než sedm. Nemá to smysl, protože poslední z kandidátů nebude počítán.

Senát 2022

Volby do senátu nejsou celorepublikovou záležitostí. Každé dva roky se obměňuje 1/3 komory. To znamená 27 senátorů. Volí se pouze v 27 státních obvodech. Tento rok se první kolo koná též 23. – 24. září. Druhé kolo o týden později.

K TÉMATU  Jak připravit budoucího školáka na zápis do první třídy?
žena
Senátní volby nejsou v ČR vůbec populární.

Volí tyto okrsky:

 • Karlovy Vary
 • Most
 • Plzeň
 • Český Krumlov
 • Tábor
 • Beroun
 • Praha 11
 • Praha 10
 • Praha 6
 • Mělník
 • Ústí nad Labem
 • Liberec
 • Jičín
 • Kutná Hora
 • Pardubice
 • Ústí nad Orlicí
 • Blansko
 • Jihlava
 • Brno – město
 • Olomouc
 • Bruntál
 • Nový Jičín
 • Ostrava – město
 • Frýdek Místek
 • Kroměříž
 • Hodonín

Je důležité volit

V první řadě se nenechte oklamat divokou rétorikou kandidátů. Nepřímo na nás tlačí ze všech strav z volebních spotů, stánků, plakátů, diskuzí. Jde jim samozřejmě o to, aby si vás naklonili na svoji stranu. Abyste hodili hlas právě jim!

pivo
Máte moc svým hlasem rozhodnout. Není to krásné?

Ať už jsou vaše sympatie jakékoliv, jděte volit. Má to smysl. Vyjádřit svůj názor u voleb má mnohem větší váhu než nespokojené komentáře na sociálních sítích. Jděte volit teď a tady.

TIP: Pokud vás článek zaujal nebo se chcete ve všech zásadních zprávách a dění lépe zorientovat, rozhodně navštivte instagramový profil politika_nejen_pro_mlade.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!

Manželství pro všechny: Kde je problém a co opravdu znamená registrované partnerství?

Zdroje článku:
Instagram politika nejen pro mladé, https://2022.programydovoleb.cz/?gclid=Cj0KCQjw7KqZBhCBARIsAI-fTKLrH4fEGDmp0XxpSiF8AV6BeAu8MweUc0Ca6mFFOKD9QsKrYPpFS30aAk0LEALw_wcB, https://www.czso.cz/csu/czso/volby-2022
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Můžete si nastavit také vyhřívání na chatě nebo chalupě a nikdy se vám tak už nestane, že přijedete do nepříjemné zimy. Zároveň v době nepřítomnosti můžete ušetřit náklady na topení.
Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Zase si potřebujete obarvit vlasy, ale návštěva kadeřnického salonu se vám teď do harmonogramu vůbec nehodí? Zkrášlete se v pohodlí domova – a navíc podstatně levněji. Schopnosti prostředků, které skrývá vaše kuchyň, vás prostě nadchnou!
Ještě se stydíte za nedokonalosti svého těla? S pocity, které vás dlouho sužovaly, se můžete vesele rozloučit! Trend body positivity je zde! Frčí modelky kyprých tvarů, dvoubarevné kůže, ženy s příběhem.
Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Vaše domácí prostředí může mít obrovský vliv na vaši pohodu. Objevte, jak malé změny ve vašem bydlení mohou vytvořit oázu klidu a štěstí, ve které se budete každý den cítit skvěle.
Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Jaro je ideální doba pro obnovení a osvěžení všech aspektů života, včetně vašeho vztahu. V tomto článku se dozvíte, jak může jarní detox vztahů oživit váš partnerský život, posílit vaši vzájemnou komunikaci a prohloubit spojení. Představíme vám strategie a cvičení pro odstranění rutiny a negativní energie, které se mohou v průběhu času ve vztahu nahromadit. Objevte, jak společně strávený čas, otevřenost v komunikaci a sdílení nových zážitků mohou vašemu vztahu vrátit jiskru.
Léčivé bylinky se dají pěstovat kdekoliv. K tomu, abyste si vypěstovali přírodní lékárnu nemusíte mít zahradu, ale postačí terasa, balkón nebo jen okenní parapet.
Únava ze všech omezení a koronavirusových opatření je přirozená, ale určitě by kvůli nim neměl trpět váš sexuální život. Přispět k tomu můžete i eJoy®.

Výběr článků

Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?

Nepřehlédněte

Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?
Blíží se den lásky, a s ním přichází otázka – jak letos udělat Valentýna nezapomenutelným? Připravte se na článek plný kreativních nápadů a romantických tipů, které vám pomohou zlomit stereotypy a přinést do vašeho vztahu novou jiskru. Od originálních malých gest až po velká překvapení – vstupte do světa lásky a vášně s jedinečnými nápady na Valentýnské překvapení pro vašeho milovaného. Zaručeno nezapomenutelné chvíle plné radosti a lásky!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek