Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!

Tohle někoho určitě naštve. Emancipace žen je jev, který se děje už několik dekád, ale narůstající feminismus něžnému pohlaví jen škodí. Jaké problémy přináší?
Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!
zdroj: 123RF.com

20. 02. 2020

20. 02. 2020

Emancipace je jev, který mnohé ženy vnímají jako pozitivní. Konečně jsme se dočkaly, rovnost pro všechny. Stejné platy jako muži, stejné možnosti, stejné role. Něco z toho je určitě v pořádku, ale jak už to tak bývá, pomalá změna s sebou přináší problémy nové. Jedna věc je totiž sociální status, rozdělení na mužské a ženské role ve společnosti, a druhá rozdělení, které nám dala do vínku matka příroda. Obě pohlaví si s sebou totiž nesou jasné charakteristiky, které nelze obejít, i kdybychom se chtěli postavit na hlavu. Přesto žijeme v době, kdy existují tlaky jako narůstající feminismus, které se o tohle snaží. Jenže je to v pořádku?

Poradím si sama

Mladé generaci dívek je stále častěji podsouváno, jaké jsou jedinečné bytosti, které nesmí žít pod nadvládou muže. Situace ve světě dosahuje tak daleko, že jsou zakazovány nebo přepisovány klasické pohádky našeho mládí, kde rytíř bojuje o život princezny nebo ji princ probudí polibkem. Protože, když Růženka nedala souhlas, je to sexuální obtěžování. Vytesat z dívek samostatné kusy ledu, které považují zájem mužů o ně za něco pokleslého a pod jejich úroveň, odsunutí romantické lásky do škatulky klišé a pomoc od muže označit jako projevenou slabost, to nemůže přinést nic dobrého. Proč se tak zoufale snažíme změnit to, co je pro ženy vlastní?

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!
zdroj: 123RF.com

Žena jako oběť

Na všem se podílí také feminismus, který je na vzestupu a více na očích. To, co by se dříve označilo jako feminismus, už se dnes často zavádí jako běžná praxe, součást emancipace. Přitom je právě feminismus zbraň, která se navzdory obecnému výkladu obrací proti ženám. Je jako vesta s výbušninou, kterou si člověk navleče sám. Feminismus ženám škodí, protože je od základu vystaven na tom, počítat se ženou jako s obětí. Celý svět patří mužům, ti nás vykořisťují, pracují méně a za více peněz, jsou častěji ve vedení firem, politika je jich plná, doma nemusí vařit… a tak dále. Pokud by si nějaký nekompromisní macho chlap přál dokonalé promo, stačí mu ho opsat z feministického blogu. Co je na tom špatně? No přece úplně všechno.

K TÉMATU  Dětské pokoje pro ty nejmenší holky i kluky, od předškolních až po malé školáky

Chceme to, co oni!

Všechno se opírá o jedinou myšlenku: muži nemusí rodit a vychovávat děti, takže se mají lépe a my teď chceme dělat to, co oni. Co vám na téhle větě přijde v nepořádku? Ano, společnost posiluje naprosto mylný trend, že tradiční ženská role je něco méně, než ta mužská. Něco podřadného, o co přece žádná žena vůbec nestojí. Pevně věříme, že se s takovým názorem neztotožňujete, ale média, sociální sítě a obecné mínění do nás právě tohle tlačí. Nic přitom není vzdálenějšího skutečnosti.

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!
zdroj: 123RF.com

Sociální konstrukt není víc než biologická danost

Právě ženy mají to výsadní právo rodit děti. Je pro ně naprosto přirozené se o ně starat a připravit je na budoucí život. Rodina by měla být úplná a ratolesti potřebují i mužskou část výchovy. Pokud to tak ale není, bez matky se dítě neobejde. Biologické zákony nelze měnit, jak se nám zlíbí, a dostatek empatie a péče o rodinu je něco, co je ženám vlastní. Tahle přirozená role je daná přírodou a prezentovat ji jako něco méněcenného je chyba, navíc bez ohledu na to, že by s tím spousta žen nesouhlasila. Doba se samozřejmě změnila, dnes většinou není možné, aby otec uživil celou rodinu a do zaměstnání tak musí jak muži, tak ženy. Feminismus se jako prodloužená ruka emancipace staví proti tomu, co je biologicky dané, ale pravdou je přitom úplný opak. Přirozená ženská role je naprosto klíčová.

Co vy na to?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rodičovská či mateřská dovolená bývají jedny z nejosamocenějších období, a to paradoxně i přesto, že žena či otec v podstatě nikdy sami ve skutečnosti nejsou.
V dnešním světě spojeném s technologiemi se stává digitální detox klíčovým prvkem pro udržení zdravých mezilidských vztahů. Náš článek o digitálním detoxu vám přináší inspiraci a návody, jak osvěžit svůj život od digitálních vlivů. Od obnovení osobního spojení po nalezení rovnováhy mezi online a offline světem, objevte cestu k zdravějším vztahům skrze digitální odpočinek.
Věčná krása, která žena by po ní neprahla? Proto se dennodenně snažíme našemu přání přiblížit a stojí nás to nejen velké úsilí, ale především peníze.
Dnes už většina z nás fotí mobilem. Někomu to jde dobře, jinému méně. Přestože je paměť telefonu skoro nekonečná, nač pořizovat nekvalitní a zbytečné obrázky? Máme pro vás pár základních rad a pravidel, jak fotit tak, aby byl výsledek top!
Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.
Rozhodli jste se vystoupit ze své komfortní zóny a rozjet podnikání? Nechcete se přímo stát osobou samostatně výdělečně činnou, vaše vize jsou hodny společnosti?
Tato stavba klame tělem. Na první pohled vypadá jako obyčejná stodola, ale uvnitř se skrývá moderní rezidence. Obrovský prostor v prvním patře, překrásný dřevěný interiér a obrovské prosklené čelo budovy, skýtající výhled na nedaleké hory. Kdo by nebral takové bydlení?
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Poradíme vám, jak zvládnout mírný průběh covid-19 v domácích podmínkách, co na něj nezabírá nebo kdy už je nutné vyhledat lékařskou péči. Navíc přidáme odpovědi na několik dalších klíčových otázek.
Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?

Výběr článků

Hodně lidí si chce užívat neustále krásného a teplého počasí venku. To bohužel není v naší zemi možné. V zimě, na podzim i během léta přijdou ošklivé dny. Musíte proto vědět, jak si zpříjemnit volný čas doma, když nemůžete kvůli počasí jít ven. Poradíme vám, jak si snadno zlepšit život a udělat si z domova nádherné a pohodlné místo.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.

Nepřehlédněte

Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Chladné počasí už je tady, tak kde se zahřát, abyste zároveň udělaly něco pro své zdraví a kondici? Hot jóga nebo-li cvičení ve 42 stupních by mohlo být přesně ono. Příjemně vyhřátá místnost v kombinaci s jógou. Zkusily jsme, jaké to je!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek