Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!

Tohle někoho určitě naštve. Emancipace žen je jev, který se děje už několik dekád, ale narůstající feminismus něžnému pohlaví jen škodí. Jaké problémy přináší?
Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!
zdroj: 123RF.com

20. 02. 2020

20. 02. 2020

Emancipace je jev, který mnohé ženy vnímají jako pozitivní. Konečně jsme se dočkaly, rovnost pro všechny. Stejné platy jako muži, stejné možnosti, stejné role. Něco z toho je určitě v pořádku, ale jak už to tak bývá, pomalá změna s sebou přináší problémy nové. Jedna věc je totiž sociální status, rozdělení na mužské a ženské role ve společnosti, a druhá rozdělení, které nám dala do vínku matka příroda. Obě pohlaví si s sebou totiž nesou jasné charakteristiky, které nelze obejít, i kdybychom se chtěli postavit na hlavu. Přesto žijeme v době, kdy existují tlaky jako narůstající feminismus, které se o tohle snaží. Jenže je to v pořádku?

Poradím si sama

Mladé generaci dívek je stále častěji podsouváno, jaké jsou jedinečné bytosti, které nesmí žít pod nadvládou muže. Situace ve světě dosahuje tak daleko, že jsou zakazovány nebo přepisovány klasické pohádky našeho mládí, kde rytíř bojuje o život princezny nebo ji princ probudí polibkem. Protože, když Růženka nedala souhlas, je to sexuální obtěžování. Vytesat z dívek samostatné kusy ledu, které považují zájem mužů o ně za něco pokleslého a pod jejich úroveň, odsunutí romantické lásky do škatulky klišé a pomoc od muže označit jako projevenou slabost, to nemůže přinést nic dobrého. Proč se tak zoufale snažíme změnit to, co je pro ženy vlastní?

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!
zdroj: 123RF.com

Žena jako oběť

Na všem se podílí také feminismus, který je na vzestupu a více na očích. To, co by se dříve označilo jako feminismus, už se dnes často zavádí jako běžná praxe, součást emancipace. Přitom je právě feminismus zbraň, která se navzdory obecnému výkladu obrací proti ženám. Je jako vesta s výbušninou, kterou si člověk navleče sám. Feminismus ženám škodí, protože je od základu vystaven na tom, počítat se ženou jako s obětí. Celý svět patří mužům, ti nás vykořisťují, pracují méně a za více peněz, jsou častěji ve vedení firem, politika je jich plná, doma nemusí vařit… a tak dále. Pokud by si nějaký nekompromisní macho chlap přál dokonalé promo, stačí mu ho opsat z feministického blogu. Co je na tom špatně? No přece úplně všechno.

K TÉMATU  Pády na chodnících: spory trvají přes rok, odškodnění dosahuje stovek tisíc. Víte, na co máte nárok a co je třeba dělat, když se něco stane?

Chceme to, co oni!

Všechno se opírá o jedinou myšlenku: muži nemusí rodit a vychovávat děti, takže se mají lépe a my teď chceme dělat to, co oni. Co vám na téhle větě přijde v nepořádku? Ano, společnost posiluje naprosto mylný trend, že tradiční ženská role je něco méně, než ta mužská. Něco podřadného, o co přece žádná žena vůbec nestojí. Pevně věříme, že se s takovým názorem neztotožňujete, ale média, sociální sítě a obecné mínění do nás právě tohle tlačí. Nic přitom není vzdálenějšího skutečnosti.

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!
zdroj: 123RF.com

Sociální konstrukt není víc než biologická danost

Právě ženy mají to výsadní právo rodit děti. Je pro ně naprosto přirozené se o ně starat a připravit je na budoucí život. Rodina by měla být úplná a ratolesti potřebují i mužskou část výchovy. Pokud to tak ale není, bez matky se dítě neobejde. Biologické zákony nelze měnit, jak se nám zlíbí, a dostatek empatie a péče o rodinu je něco, co je ženám vlastní. Tahle přirozená role je daná přírodou a prezentovat ji jako něco méněcenného je chyba, navíc bez ohledu na to, že by s tím spousta žen nesouhlasila. Doba se samozřejmě změnila, dnes většinou není možné, aby otec uživil celou rodinu a do zaměstnání tak musí jak muži, tak ženy. Feminismus se jako prodloužená ruka emancipace staví proti tomu, co je biologicky dané, ale pravdou je přitom úplný opak. Přirozená ženská role je naprosto klíčová.

Co vy na to?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dceru jsem vychovávala od jejích devíti let sama, možná i proto jsme měly vždy krásný vztah. Byla jsem spíše kamarádka než matka, nebylo nutné ji nějak držet zkrátka, vždy se mi zdála rozumná a vyspělá, měla zodpovědnost a byla trošku jiná než její vrstevníci. I přesto všechno jsme se ale dostaly nyní do bodu, kdy mi nemůže přijít na jméno, přitom jsem jednala jen tak, jak jsem musela. Snad to jednou pochopí.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?
Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!

Nepřehlédněte

Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek