Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Zázrak moderní medicíny: Ze ženy s deformovaným obličejem je krasavice

Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
zázrak moderní medicíny
Z ženy se zdeformovaným obličejem je krasavice. (Foto: onatv.cz)

20. 08. 2021

O takových problémech by mohla vyprávět Jennifer Hilesová z Jižní Dakoty v USA. Jennifer už od narození trpí vzácným onemocněním AVS, tedy arteriovenózní malformací. Pokud vám nejsou lékařské obraty cizí, asi tušíte, že jde o poškození cév. To se v tom horším případě projevuje nádory na mozku, v tom „lepším“ nevzhlednými nádory na těle. V případě Jennifer zejména na obličeji. Ta však děkuje medicíně za zázrak.

Náročná operace nosu

Nádory způsobené onemocněním AVS mohou mimo důležité orgány narůst i do obřích rozměrů, aniž by bezprostředně ohrožovaly život nemocného. Rozhodně jej však komplikují, neboť okolí takového pacienta má často pocit, že jde o nakažlivou chorobu. Při léčbě však musela Jennifer absolvovat náročný a zcela unikátní zákrok. Při něm jí lékaři kromě další tkáně obličeje odstranili celý nos. Vzhledem k míře jeho poškození jej totiž nebylo možné zachránit.

Kromě náročného ošetření a pročištění cév však bylo nutné, aby Jennifer dostala nový nos. A nejen z estetického hlediska, ale i z funkčního. Nos je totiž prvním obranným valem našeho imunitního systému, když dojde na respirační a vzduchem přenášená onemocnění. Jennifer proto dostala zbrusu nový nos, který plastičtí chirurgové „vytvořili“ z části jejího žebra.

Po sérii operací klasické i estetické medicíny má Jennifer na tváři několik jizev, které se jí z větší části daří zakrýt vhodným make upem. Tvář, kterou by mnohé ženy pokládaly za pohromu, vnímá Jennifer jako dar z nebes. Z dívky, jejíž obličej děsil malé děti ze sousedství, je velmi atraktivní mladá žena.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ranní zázračné skleničky. Které sníží cholesterol, nastartují hubnutí, zbaví vás infekce či nachlazení

České prvorodičky rodí stále později. Lékaři před tímto stavem varují. Rizika se s věkem výrazně zvyšují

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek