Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Vychytávky, co vám při balení na dovolenou ušetří místo

Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
ušetří místo
Které vychytávky vám ušetří místo při balení na dovolenou?

29. 07. 2022

Hned poté, co při balení na dovolenou vymyslíme, co všechno si vezmeme s sebou, přijde další problém – jak ušetřit místo! Protože obvykle zjistíte, že tahle hromada se vám nemůže do kufru vejít. O samotnou přípravu všech věcí tak mnohdy ani nejde, spíše jde o to vyselektovat to nejnutnější, abychom s sebou netahali zbytečnosti, které stejně nevyužijeme – a zároveň abychom nebrali nedůležité věci na úkor těch, které bychom poté mohli postrádat.

dovolená
Už máte zabaleno?

Nicméně předně nám jde o nejlepší využití každého centimetru v zavazadle tím správným směrem. Existují fígle, které vám ušetří místo a vy tak nebudete mít své zavazadlo tolik napěchované či se vám do něj díky nim vejde víc věcí. A to je přece úžasné!

1. Oblečení srolujte

Srolování veškerého vašeho oblečení nejen ušetří místo, ale současně zajistíte, že vše zůstane v nepomačkaném a pěkně narovnaném stavu, a to platí i pro šaty a košile. Po příjezdu na místo věci pověste na ramínko, budete je mít krásně připravené pro použití.

2. Organizéry

Pořízením organizérů si můžete věci nejen setřídit do patřičných kategorií, ale zároveň jimi dokážete vyšetřit tolik potřebný prostor.

3. Oblečení do pytlů a vyfouknout vzduch

Vakuové pytle, které je možné kompresovat, jsou perfektně využitelné pro objemnější typy oblečení. Mezi ně patří různé bundy, ložní prádlo nebo například lyžařské oblečení na zimní dovolenou. Při cestě zpět můžete tyto pytle využít na špinavé prádlo. Hlavně pamatujte na to, že ty věci zase musíte nějak dovézt i zpátky.

kufr
Ruličkování vám ušetří hodně místa i zmačkané oblečení.

4. Ponožky či spodní prádlo do bot

Srolované ponožky, spodní prádlo či kapesníky se dají vhodně umístit do obuvi, a vám se tak nemusí volně v zavazadle povalovat a zároveň vám to ušetří místo. Nemusíte se bát, že by se tak jejich tvar po vyjmutí z boty jakkoliv poškodil.

K TÉMATU  Pórek: Co všechno dokáže léčit? 5 pádných důvodů, proč byste ho ve své kuchyni měly mít!

5. Nejobjemnější věci na sebe

Vrstvěte. Mikinu, bundu, kalhoty, ty nejtěžší boty – vše na cestu na sebe. Teplejší oblečení vám jistě přijde vhod obzvláště při cestování letadlem nebo klimatizovaným autobusem.

6. Místo knih a časopisů čtečka či tablet

Cestujete-li dopravním prostředkem delší dobu, rozptýlení bude jistě na místě. Jednou z nejlepších aktivit, které se dají podnikat, je čtení. Avšak knihy a časopisy jsou nejen prostorově objemné, ale zároveň i na nošení těžké a nepraktické.

Máte-li čtečku a tablet, rozhodně jim v tomto případě dejte přednost. Jsou malé, skladné, kdykoliv po ruce. Navíc čtečka vám vydrží na jedno nabití i celou dovolenou, takže nemusíte tahat ani nabíječku. Samozřejmě rozumíme, že pocit ze čtení opravdové knihy je nenahraditelný, ale když přijde na balení na dovolenou, zde je lepší volit praktičnost.

Nemáte-li, možná je dobré zauvažovat o koupi, pokud tak vášnivě čtete, jistě je v budoucnosti též využijete nebo vám někdo v okolí takový předmět na cesty zapůjčí.

7. Cestovní lahvičky a mini balení

Kosmetické a hygienické přípravky dokážou v zavazadlech zabrat pořádný kus prostoru a také nabrat pár kilo navíc. Skvělou možností je nákup cestovních lahviček, které bývají dostupné v drogeriích, parfumeriích nebo též v lékárnách a opravdu ušetří místo, spoustu místa!

kosmetika
Kosmetika v cestovních lahvičkách ušetří místo v kufru.

Do těchto lahviček si odlijete potřebné množství šampónu, kondicionéru nebo sprchového gelu. Chcete-li se lahvičkám vyhnout, rovnou si pořiďte v drogeriích či parfumeriích cestovní balení požadovaných produktů. Nicméně lahvičky se dají využít i při příštím cestování, proto se tato investice vyplatí.

7. Pláštěnka místo deštníku

Razíte-li do oblasti, kde se dají očekávat přeháňky či vyloženě deštivé počasí, na deštníky v tomto případě zcela zapomeňte. Namísto nich si pořiďte pláštěnky. Jsou nejen vysoce skladné, ale zároveň velmi lehké. Ani nebudete vědět, že nějakou s sebou vezete.

K TÉMATU  Vyplatí se kupovat levné tonery? Dejte si pozor, které vybíráte

Až budete v cílové destinaci a půjdete například na výlet, pláštěnku můžete dát do batůžku či kabelky. Ani tam vám nezabere prakticky žádné místo navíc.

8. Taštičky

Menší věci je lepší mít poschovávané v taštičkách. Nejenže budete hned vědět, kam po nich sáhnout, ale taktéž zamezíte případné ztrátě a v zavazadle vám tím vznikne lepší organizace. Šperky by měly být v separátní krabičce pospolu.

Video, jak si úhledně a nalehko zabalit, můžete zkouknout třeba tady!

9. Léky jen v potřebném množství

Neberete-li žádné léky, vždy je přesto lepší mít některé v zásobě v případě nečekaných obtíží. Zásoby však volte rozumně. Jestliže doma pravidelně berete nejrůznější vitamíny, určitě víte, že na dovolené tahle vaše pravidelnost pokulhává. Takže jen to nejnutnější.

Teď už bude balení jedna radost!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zahraniční dovolená aneb jak se zabalit do letadla?

Plánujete prázdniny pod stanem? Jak si správně zabalit?

Zdroje článku:
www.urbo.com, www.nytimes.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Muži po ní šíleli, ona ale vždycky působila, jako by ji to vůbec nezajímalo. Její okolí ji považovalo za přerostlé dítě, které touží jen po samé zábavě a žádných povinnostech. Ve skutečnosti byla Marilyn Monroe anděl s ďáblem v těle. V tom nejlepším smyslu slova.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Lidé dávají na první dojem. Pokud není zrovna dobrý, automaticky člověka přesouvají do škatulky - s ním se bavit nechci. Velkou měrou se na dobrém prvním dojmu podílí i náš úsměv. Pokud jsou zuby plné kazů, druhého to spíše jenom odpudí. Ano, stáváme se možná trochu povrchními, ale většinou za zkaženými zuby stojí nedostatečná dentální hygiena a to o člověku něco naznačuje.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek