Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Vychytávky, co vám při balení na dovolenou ušetří místo

Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
ušetří místo
Které vychytávky vám ušetří místo při balení na dovolenou?

29. 07. 2022

Hned poté, co při balení na dovolenou vymyslíme, co všechno si vezmeme s sebou, přijde další problém – jak ušetřit místo! Protože obvykle zjistíte, že tahle hromada se vám nemůže do kufru vejít. O samotnou přípravu všech věcí tak mnohdy ani nejde, spíše jde o to vyselektovat to nejnutnější, abychom s sebou netahali zbytečnosti, které stejně nevyužijeme – a zároveň abychom nebrali nedůležité věci na úkor těch, které bychom poté mohli postrádat.

dovolená
Už máte zabaleno?

Nicméně předně nám jde o nejlepší využití každého centimetru v zavazadle tím správným směrem. Existují fígle, které vám ušetří místo a vy tak nebudete mít své zavazadlo tolik napěchované či se vám do něj díky nim vejde víc věcí. A to je přece úžasné!

1. Oblečení srolujte

Srolování veškerého vašeho oblečení nejen ušetří místo, ale současně zajistíte, že vše zůstane v nepomačkaném a pěkně narovnaném stavu, a to platí i pro šaty a košile. Po příjezdu na místo věci pověste na ramínko, budete je mít krásně připravené pro použití.

2. Organizéry

Pořízením organizérů si můžete věci nejen setřídit do patřičných kategorií, ale zároveň jimi dokážete vyšetřit tolik potřebný prostor.

3. Oblečení do pytlů a vyfouknout vzduch

Vakuové pytle, které je možné kompresovat, jsou perfektně využitelné pro objemnější typy oblečení. Mezi ně patří různé bundy, ložní prádlo nebo například lyžařské oblečení na zimní dovolenou. Při cestě zpět můžete tyto pytle využít na špinavé prádlo. Hlavně pamatujte na to, že ty věci zase musíte nějak dovézt i zpátky.

kufr
Ruličkování vám ušetří hodně místa i zmačkané oblečení.

4. Ponožky či spodní prádlo do bot

Srolované ponožky, spodní prádlo či kapesníky se dají vhodně umístit do obuvi, a vám se tak nemusí volně v zavazadle povalovat a zároveň vám to ušetří místo. Nemusíte se bát, že by se tak jejich tvar po vyjmutí z boty jakkoliv poškodil.

K TÉMATU  Máte všeho dost? Nechcete už jen péct cukroví? Kam na Vánoční výlety

5. Nejobjemnější věci na sebe

Vrstvěte. Mikinu, bundu, kalhoty, ty nejtěžší boty – vše na cestu na sebe. Teplejší oblečení vám jistě přijde vhod obzvláště při cestování letadlem nebo klimatizovaným autobusem.

6. Místo knih a časopisů čtečka či tablet

Cestujete-li dopravním prostředkem delší dobu, rozptýlení bude jistě na místě. Jednou z nejlepších aktivit, které se dají podnikat, je čtení. Avšak knihy a časopisy jsou nejen prostorově objemné, ale zároveň i na nošení těžké a nepraktické.

Máte-li čtečku a tablet, rozhodně jim v tomto případě dejte přednost. Jsou malé, skladné, kdykoliv po ruce. Navíc čtečka vám vydrží na jedno nabití i celou dovolenou, takže nemusíte tahat ani nabíječku. Samozřejmě rozumíme, že pocit ze čtení opravdové knihy je nenahraditelný, ale když přijde na balení na dovolenou, zde je lepší volit praktičnost.

Nemáte-li, možná je dobré zauvažovat o koupi, pokud tak vášnivě čtete, jistě je v budoucnosti též využijete nebo vám někdo v okolí takový předmět na cesty zapůjčí.

7. Cestovní lahvičky a mini balení

Kosmetické a hygienické přípravky dokážou v zavazadlech zabrat pořádný kus prostoru a také nabrat pár kilo navíc. Skvělou možností je nákup cestovních lahviček, které bývají dostupné v drogeriích, parfumeriích nebo též v lékárnách a opravdu ušetří místo, spoustu místa!

kosmetika
Kosmetika v cestovních lahvičkách ušetří místo v kufru.

Do těchto lahviček si odlijete potřebné množství šampónu, kondicionéru nebo sprchového gelu. Chcete-li se lahvičkám vyhnout, rovnou si pořiďte v drogeriích či parfumeriích cestovní balení požadovaných produktů. Nicméně lahvičky se dají využít i při příštím cestování, proto se tato investice vyplatí.

7. Pláštěnka místo deštníku

Razíte-li do oblasti, kde se dají očekávat přeháňky či vyloženě deštivé počasí, na deštníky v tomto případě zcela zapomeňte. Namísto nich si pořiďte pláštěnky. Jsou nejen vysoce skladné, ale zároveň velmi lehké. Ani nebudete vědět, že nějakou s sebou vezete.

K TÉMATU  "Ty se máš, už půjdeš do důchodu!" Skutečně se mají ženy vyššího věku na co těšit? Jaká je současná výše důchodu a co vás čeká?

Až budete v cílové destinaci a půjdete například na výlet, pláštěnku můžete dát do batůžku či kabelky. Ani tam vám nezabere prakticky žádné místo navíc.

8. Taštičky

Menší věci je lepší mít poschovávané v taštičkách. Nejenže budete hned vědět, kam po nich sáhnout, ale taktéž zamezíte případné ztrátě a v zavazadle vám tím vznikne lepší organizace. Šperky by měly být v separátní krabičce pospolu.

Video, jak si úhledně a nalehko zabalit, můžete zkouknout třeba tady!

9. Léky jen v potřebném množství

Neberete-li žádné léky, vždy je přesto lepší mít některé v zásobě v případě nečekaných obtíží. Zásoby však volte rozumně. Jestliže doma pravidelně berete nejrůznější vitamíny, určitě víte, že na dovolené tahle vaše pravidelnost pokulhává. Takže jen to nejnutnější.

Teď už bude balení jedna radost!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zahraniční dovolená aneb jak se zabalit do letadla?

Plánujete prázdniny pod stanem? Jak si správně zabalit?

Zdroje článku:
www.urbo.com, www.nytimes.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Současná hygienická situace si žádá kooperaci nás všech. Je potřeba, abychom se chránili podle hesla, které bylo vytvořeno: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ Roušku si můžete vyrobit mnoha způsoby.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.
Volné oblečení, neboli oversize, sluší prakticky všem. Také proto se drží již několik let na výsluní. Jen je třeba jednotlivé kousky správně kombinovat. Povíme si jak.
Plavání s kojenci je v posledních letech na vzestupu. Kdo nechodí plavat, jako kdyby nebyl. A proč? Protože plavání přináší mnoho výhod nejen pro miminka, ale také pro jejich maminky.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Vzhledem k neustálému nárůstu cen je obzvláště potřebné přemýšlet, co vše si opravdu nezbytně musíme pořídit a zároveň i kde výhodně nakoupíme. Zdražuje vše, zato výše platů zůstává prakticky stejná, a proto se řada občanů uchyluje k nouzovým řešením. Jedním z nich jsou nákupy v Polsku.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Jak docílit perfektního vzhledu obočí? Pomocí vosku! Video vám ukáže, že s touto pomůckou orámujete svoje obočí tak, že bude vypadat jak z obálky časopisu.

Výběr článků

Léky nejsou jenom ty, které prodávají v lékárně. Které jsou plné chemie. Je tu ještě možnost přírodní léčby.
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!

Nepřehlédněte

Ekologická a přátelská vůči přírodě. Přesně taková je udržitelná móda, která se za poslední roky stala doslova hitem. Co vlastně představuje a v čem má tento alternativní přístup k módě své kouzlo?
Chcete vylepšit váš byt, ale chybí vám nápady? Pojďte se s námi podívat na tipy, díky kterým váš byt prokoukne a získá nový a svěží vzhled.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek