Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Ruční práce jdou na dračku. Co vyrábět v pohodlí domova?

Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
práce
Věnce nemusí nutně zdobit náš interiér jen o vánocích. (foto: 123rf.com)

31. 12. 2021

Poslední průzkumy ukazují, že zájem o rukodělné výrobky roste rychlostí blesku. Lidé zkrátka chtějí podporovat ty, kteří se snaží něco vyrábět, a nezáleží ani tak úplně na tom, o jaké výrobky se vlastně jedná. Můžou to být produkty ze dřeva, něco ručně ušitého nebo třeba malované keramické hrníčky. Ruční práce se v dnešní době cení. Aby se z nich stal výnosný koníček, spočítejte si předem náklady a nastavte u produktů cenu, za kterou se vám investovaný čas vyplatí. Za stanovenou cenou si následně stůjte, jedná se přece o ruční originály.

Ruční práce jako přivýdělek z domu

Naplnit rodinnou kasu už není tak těžké a navíc k tomu nemusíte ani chodit nikam ven. Stačí si ujasnit, co vás vlastně baví. Nemusíte přece plnit obálky či montovat kuličková pera. Můžete totiž klidně vyrábět to, co jste doposud vyráběla. Akorát teď navýšíte objem a začnete to nabízet na portálech pro rukodělné výrobky. Takových portálů je ostatně víc než dost, stačí trochu pogooglit. Do mnoha z nich se navíc zaregistrujete zcela zdarma.

Šití a výroba hraček 

Před vánočními svátky se například mnohé šikovné švadlenky zaměřují na výrobu a šití hraček. Děti mají hračky rády, udělají jim největší radost. Tak proč nevzít jehlu a nit a neušít něco, s čím budou každý večer usínat? Šít hračky samozřejmě nemusíte jen mezi svátky.

Pokud chcete na trhu uspět, vyrábějte hračky z přírodních a udržitelných materiálů. Bavlna, tencel nebo len – to jsou aktuální hity v mnoha průmyslových odvětvích. Když začnete hračky vyrábět z těchto materiálů, můžete si cenu za daný výrobek ještě trochu zvýšit. Ekologie je zkrátka nyní na prvním místě a lidé si za kvalitní, ručně ušitý a navíc ekologický výrobek, velice rádi připlatí.

K TÉMATUVánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Věnce a další dekorace 

Každý chce žít v domácnosti, která je hezká na pohled. I proto usilovně investujeme do mnoha různých bytových doplňků, jenž onu líbivost do domova přináší. A takové doplňky mohou být opět rukodělného charakteru. Vezměte si například věnce a nemusí se nutně jednat jen o ty adventní. I věnce z květin a listí budou krásné. Svíčky jsou rovněž doplněk, který se neomrzí a zaplní doposud prázdné police.

Zájem je však nejvíc právě o zmiňované věnce, Říká se, že změnu ročního období evidujeme právě ve chvíli, kdy se změní věnec na dveřích domácností. Pokud vás aranžování baví, proč nenazdobit věnec z klestí nasbíraného při procházce lesem?

Bytový textil do obýváku i ložnice

Máte doma šicí stroj? Pak se můžete pustit do šití povlaků na polštáře. Šití patří mezi vděčné ruční práce. Polštáře nemusí být nutně nijak vzorované nebo malované. Stačí vám kvalitní přírodní látka neutrálního nebo naopak výrazného dekoru. Když k tomu přidáte i výplň, bude polštář kompletní výrobek a tím spíš si zákazníci koupí váš produkt do interiéru.

Polštáře, tedy ty dekorativní, jsou součástí nejen obývacích pokojů, ale také ložnic a dětských pokojů. Při výrobě si zjistěte, co je zrovna moderní. Snáze zvolíte barvy budoucích povlaků. Případně se informujte o tom, jaké barvy mají na člověka dobrý vliv a jaké nikoliv.

Náramky z minerálů

Pokud hledáte uklidňující a trochu magickou činnost, můžete se pustit do výroby náramků z minerálů. Čili do navlékání korálků. Korálky z nerostů dodají náramkům hlubší význam oproti klasickým komponentům a tím opět povýší na ceně.

V současné době je internet plný soupisů minerálů, které mají pozitivní vliv na člověka a na jeho psychiku. Spojte dohromady takové, které budou pozitivními účinky doslova oplývat. Třeba takový křišťál se kombinuje velmi snadno.

K TÉMATUVytvořte ze svého venkovního posezení luxusní obývací pokoj pod širým nebem

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přivýdělek na rodičovské: Co všechno se vyplatí vědět?

Psaní textů jako přivýdělek při mateřské. Možností je ale vícero

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?

Nepřehlédněte

Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek