Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Ruční práce jdou na dračku. Co vyrábět v pohodlí domova?

Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
práce
Věnce nemusí nutně zdobit náš interiér jen o vánocích. (foto: 123rf.com)

31. 12. 2021

Poslední průzkumy ukazují, že zájem o rukodělné výrobky roste rychlostí blesku. Lidé zkrátka chtějí podporovat ty, kteří se snaží něco vyrábět, a nezáleží ani tak úplně na tom, o jaké výrobky se vlastně jedná. Můžou to být produkty ze dřeva, něco ručně ušitého nebo třeba malované keramické hrníčky. Ruční práce se v dnešní době cení. Aby se z nich stal výnosný koníček, spočítejte si předem náklady a nastavte u produktů cenu, za kterou se vám investovaný čas vyplatí. Za stanovenou cenou si následně stůjte, jedná se přece o ruční originály.

Ruční práce jako přivýdělek z domu

Naplnit rodinnou kasu už není tak těžké a navíc k tomu nemusíte ani chodit nikam ven. Stačí si ujasnit, co vás vlastně baví. Nemusíte přece plnit obálky či montovat kuličková pera. Můžete totiž klidně vyrábět to, co jste doposud vyráběla. Akorát teď navýšíte objem a začnete to nabízet na portálech pro rukodělné výrobky. Takových portálů je ostatně víc než dost, stačí trochu pogooglit. Do mnoha z nich se navíc zaregistrujete zcela zdarma.

Šití a výroba hraček 

Před vánočními svátky se například mnohé šikovné švadlenky zaměřují na výrobu a šití hraček. Děti mají hračky rády, udělají jim největší radost. Tak proč nevzít jehlu a nit a neušít něco, s čím budou každý večer usínat? Šít hračky samozřejmě nemusíte jen mezi svátky.

Pokud chcete na trhu uspět, vyrábějte hračky z přírodních a udržitelných materiálů. Bavlna, tencel nebo len – to jsou aktuální hity v mnoha průmyslových odvětvích. Když začnete hračky vyrábět z těchto materiálů, můžete si cenu za daný výrobek ještě trochu zvýšit. Ekologie je zkrátka nyní na prvním místě a lidé si za kvalitní, ručně ušitý a navíc ekologický výrobek, velice rádi připlatí.

K TÉMATU  Vyrobte si své vlastní barevné svíčky. Je to snadné a určitě tím zabavíte i vaše děti! Zkuste překrásný květ růže, svíčku s portrétem!

Věnce a další dekorace 

Každý chce žít v domácnosti, která je hezká na pohled. I proto usilovně investujeme do mnoha různých bytových doplňků, jenž onu líbivost do domova přináší. A takové doplňky mohou být opět rukodělného charakteru. Vezměte si například věnce a nemusí se nutně jednat jen o ty adventní. I věnce z květin a listí budou krásné. Svíčky jsou rovněž doplněk, který se neomrzí a zaplní doposud prázdné police.

Zájem je však nejvíc právě o zmiňované věnce, Říká se, že změnu ročního období evidujeme právě ve chvíli, kdy se změní věnec na dveřích domácností. Pokud vás aranžování baví, proč nenazdobit věnec z klestí nasbíraného při procházce lesem?

Bytový textil do obýváku i ložnice

Máte doma šicí stroj? Pak se můžete pustit do šití povlaků na polštáře. Šití patří mezi vděčné ruční práce. Polštáře nemusí být nutně nijak vzorované nebo malované. Stačí vám kvalitní přírodní látka neutrálního nebo naopak výrazného dekoru. Když k tomu přidáte i výplň, bude polštář kompletní výrobek a tím spíš si zákazníci koupí váš produkt do interiéru.

Polštáře, tedy ty dekorativní, jsou součástí nejen obývacích pokojů, ale také ložnic a dětských pokojů. Při výrobě si zjistěte, co je zrovna moderní. Snáze zvolíte barvy budoucích povlaků. Případně se informujte o tom, jaké barvy mají na člověka dobrý vliv a jaké nikoliv.

Náramky z minerálů

Pokud hledáte uklidňující a trochu magickou činnost, můžete se pustit do výroby náramků z minerálů. Čili do navlékání korálků. Korálky z nerostů dodají náramkům hlubší význam oproti klasickým komponentům a tím opět povýší na ceně.

V současné době je internet plný soupisů minerálů, které mají pozitivní vliv na člověka a na jeho psychiku. Spojte dohromady takové, které budou pozitivními účinky doslova oplývat. Třeba takový křišťál se kombinuje velmi snadno.

K TÉMATU  Každá koruna se počítá: Na čem všem se dá ušetřit?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přivýdělek na rodičovské: Co všechno se vyplatí vědět?

Psaní textů jako přivýdělek při mateřské. Možností je ale vícero

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Léto je bohužel u konce. Spolu s tím přišel ten správný čas naladit se na podzimní atmosféru a sladit s ní také barvy v šatníku. Rok co rok módní návrháři přicházejí s novými trendy a ani letos tomu nebude jinak. Na co se v případě podzimní módy můžete těšit?
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.

Nepřehlédněte

Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek