Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Ruční práce jdou na dračku. Co vyrábět v pohodlí domova?

Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
práce
Věnce nemusí nutně zdobit náš interiér jen o vánocích. (foto: 123rf.com)

31. 12. 2021

Poslední průzkumy ukazují, že zájem o rukodělné výrobky roste rychlostí blesku. Lidé zkrátka chtějí podporovat ty, kteří se snaží něco vyrábět, a nezáleží ani tak úplně na tom, o jaké výrobky se vlastně jedná. Můžou to být produkty ze dřeva, něco ručně ušitého nebo třeba malované keramické hrníčky. Ruční práce se v dnešní době cení. Aby se z nich stal výnosný koníček, spočítejte si předem náklady a nastavte u produktů cenu, za kterou se vám investovaný čas vyplatí. Za stanovenou cenou si následně stůjte, jedná se přece o ruční originály.

Ruční práce jako přivýdělek z domu

Naplnit rodinnou kasu už není tak těžké a navíc k tomu nemusíte ani chodit nikam ven. Stačí si ujasnit, co vás vlastně baví. Nemusíte přece plnit obálky či montovat kuličková pera. Můžete totiž klidně vyrábět to, co jste doposud vyráběla. Akorát teď navýšíte objem a začnete to nabízet na portálech pro rukodělné výrobky. Takových portálů je ostatně víc než dost, stačí trochu pogooglit. Do mnoha z nich se navíc zaregistrujete zcela zdarma.

Šití a výroba hraček 

Před vánočními svátky se například mnohé šikovné švadlenky zaměřují na výrobu a šití hraček. Děti mají hračky rády, udělají jim největší radost. Tak proč nevzít jehlu a nit a neušít něco, s čím budou každý večer usínat? Šít hračky samozřejmě nemusíte jen mezi svátky.

Pokud chcete na trhu uspět, vyrábějte hračky z přírodních a udržitelných materiálů. Bavlna, tencel nebo len – to jsou aktuální hity v mnoha průmyslových odvětvích. Když začnete hračky vyrábět z těchto materiálů, můžete si cenu za daný výrobek ještě trochu zvýšit. Ekologie je zkrátka nyní na prvním místě a lidé si za kvalitní, ručně ušitý a navíc ekologický výrobek, velice rádi připlatí.

K TÉMATU  DIY: háčkovaná kabelka a kompletní návod, jak na to!

Věnce a další dekorace 

Každý chce žít v domácnosti, která je hezká na pohled. I proto usilovně investujeme do mnoha různých bytových doplňků, jenž onu líbivost do domova přináší. A takové doplňky mohou být opět rukodělného charakteru. Vezměte si například věnce a nemusí se nutně jednat jen o ty adventní. I věnce z květin a listí budou krásné. Svíčky jsou rovněž doplněk, který se neomrzí a zaplní doposud prázdné police.

Zájem je však nejvíc právě o zmiňované věnce, Říká se, že změnu ročního období evidujeme právě ve chvíli, kdy se změní věnec na dveřích domácností. Pokud vás aranžování baví, proč nenazdobit věnec z klestí nasbíraného při procházce lesem?

Bytový textil do obýváku i ložnice

Máte doma šicí stroj? Pak se můžete pustit do šití povlaků na polštáře. Šití patří mezi vděčné ruční práce. Polštáře nemusí být nutně nijak vzorované nebo malované. Stačí vám kvalitní přírodní látka neutrálního nebo naopak výrazného dekoru. Když k tomu přidáte i výplň, bude polštář kompletní výrobek a tím spíš si zákazníci koupí váš produkt do interiéru.

Polštáře, tedy ty dekorativní, jsou součástí nejen obývacích pokojů, ale také ložnic a dětských pokojů. Při výrobě si zjistěte, co je zrovna moderní. Snáze zvolíte barvy budoucích povlaků. Případně se informujte o tom, jaké barvy mají na člověka dobrý vliv a jaké nikoliv.

Náramky z minerálů

Pokud hledáte uklidňující a trochu magickou činnost, můžete se pustit do výroby náramků z minerálů. Čili do navlékání korálků. Korálky z nerostů dodají náramkům hlubší význam oproti klasickým komponentům a tím opět povýší na ceně.

V současné době je internet plný soupisů minerálů, které mají pozitivní vliv na člověka a na jeho psychiku. Spojte dohromady takové, které budou pozitivními účinky doslova oplývat. Třeba takový křišťál se kombinuje velmi snadno.

K TÉMATU  Čím si doma můžete vyzdobit stěny 13x jinak

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přivýdělek na rodičovské: Co všechno se vyplatí vědět?

Psaní textů jako přivýdělek při mateřské. Možností je ale vícero

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek