Středa , 29. 11. 2023

Zina

Matná versus lesklá kuchyňská linka: Jak se rozhodnout?

Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
kuchyňská linka
Matná nebo lesklá kuchyňská linka? Pomůžeme vám se rozhodnout.

01. 07. 2022

Výhody lesklé kuchyňské linky

Vždy je určitě lepší začít s jednotlivými výhodami. Kuchyňská linka v lesklém provedení je bezesporu moderní, působí čistým a velmi luxusním dojmem, a navíc krásně celý prostor prosvětlí. Čím světlejší barvu v lesku si vyberete, tím více světla do prostoru vnesete. Dáno je to tím, že světlé barvy v lesku světlo odráží, takže nehledě na to, jak je venku – zda je světlo nebo už se stmívá, bude kuchyně vždy působit světleji.

kuchyně
Bílá kuchyně v lesku s sebou přinese hodně světla.

Jistou výhodou je u lesku i to, že tento povrch nemá póry, ve kterých ulpívá nepořádek či bakterie. Z hygienického hlediska je tak mnohem bezpečnější. Jistou nevýhodou ale může být to, že na lesku jde všechno vidět. Mastnota nebo otisky prstů, to všechno bude hodně viditelné, takže kuchyně v lesku se musí hodně udržovat a neustále uklízet a mýt.

Výhody matné kuchyňské linky

Na matném povrchu naopak vidět skvrny a nečistoty tolik nejdou – a ani světlo tato povrchová úprava neodráží, nýbrž ho absorbuje. Dá se tedy říci, že matná kuchyňská linka se vám bude mnohem lépe udržovat v čistotě a s hadrem nebudete kolem ní muset běhat tak často. Matný vzhled je také velmi moderní, ale nejlépe se kombinuje s jednoduchým nebo venkovským stylem.

kuchyňská linka
Pokud tíhnete k rustikálnímu a přírodnímu stylu, bude pro vás lepší zvolit matnou linku.

Matný vzhled je hodně osobitý a klasikou jsou zde dvě barvy, a to černá a bílá, za nimi hned vede šedá barva. Dnes ale můžete mít dle svého přání a uvážení i jiné barvy, například pastelové. Díky speciálním povrchovým úpravám, které se dnes již běžně nabízejí, může matná kuchyně působit skvělým dojmem v menších, ale i větších rozlehlých nebo otevřených prostorech.

Najděte kompromis

Je pravdou, že lesklá kuchyňská linka vypadá vždy na první pohled lépe, zvětšuje prostor a rozhodně se jen tak neokouká. A co je hlavní, nepůsobí obyčejně ale spíše elegantním a luxusním dojmem. I proto se řada lidí smíří s tím, že bude nutné ji častěji umývat. Právě matný vzhled se může docela snadno okoukat, může pro někoho působit příliš obyčejně. Ale výhody matu i lesku si můžete užívat nakonec i dohromady. A jak je to možné? Dneska totiž nic není nemožné a existují i varianty, kdy se dají obě povrchové úpravy kombinovat.

K TÉMATU  Trendy kuchyňské baterie. Vládne jednoduchý a čistý design! Která se líbí vám?
kuchyně
Nemusíte se vždy rozhodnout jen pro jedno, kombinovat můžete mat i lesk.

Zkuste tedy najít kompromis a zkombinovat matnou povrchovou úpravu s lesklými spotřebiči nebo s lesklým kuchyňským dřezem a baterií. Někdy můžete mít matnou kuchyňskou linku, zatímco dvířka od šuplíků a skříněk ponecháte v lesku. Možná že teprve pak budete skutečně spokojení.

Kombinace s interiérem

Ještě než se ale finálně rozhodnete, je třeba vzít v potaz i to, v jakém stylu máte vybavený zbytek interiéru. Dnes totiž platí to, že v lesku, ale i v matu, můžete mít celý interiér, a tak by byla škoda tohle narušit.

Matné i lesklé můžete mít skříně, dveře nebo celou koupelnu. Na tohle dbejte zvláště v případě, že máte větší otevřenou kuchyň spojenou i s obývacím pokojem nebo s jídelnou. Zde platí, že světlá lesklá kuchyňská linka, a to zejména ta v bílé barvě, se vám bude kombinovat s ostatním nábytkem v interiéru určitě nejlépe.

Pokud navíc doma šetříte každý kousek místa, i v tomto případě bude lepší volbou lesk. Místnost totiž opticky zvětší a vhodně se pak lesklý povrch kombinuje se sklem nebo s kovovými materiály.

Pokud se sami nemůžete rozhodnout, inspirujte se v nejrůznějších kuchyňských studiích, prohlédněte si, pokud možno, vzorovou kuchyni naživo, to může hodně ovlivnit vaše finální rozhodnutí, jaká kuchyňská linka bude vašemu srdci nejblíže.

Lehké rozhodování to asi nebude, ale dobrou zprávou je, že ať už vyberete lesk nebo mat, určitě nešlápnete úplně vedle, protože obě povrchové úpravy mají něco do sebe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Uvažujete o pořízení bílé kuchyně? Elegance a nadčasovost není všechno

Praktické rozvržení kuchyně: Jak uspořádat zóny tak, aby dávaly smysl?

Zdroje článku:
www.houzz.in
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 
Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.

Nepřehlédněte

Že jste několikrát vzpomínaly na své rodiče kvůli tomu, že vám dali nevhodná křestní jména? Až si pročtete náš článek, budete jim s láskou děkovat. Rozhodně si můžete pogratulovat, že jste ještě dopadly dobře. Jdeme na přehled zajímavých a kuriózních křestních jmen, která se skutečně v naší zemi vyskytují.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek