Středa , 17. 07. 2024

Martina

Matná versus lesklá kuchyňská linka: Jak se rozhodnout?

Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
kuchyňská linka
Matná nebo lesklá kuchyňská linka? Pomůžeme vám se rozhodnout.

01. 07. 2022

Výhody lesklé kuchyňské linky

Vždy je určitě lepší začít s jednotlivými výhodami. Kuchyňská linka v lesklém provedení je bezesporu moderní, působí čistým a velmi luxusním dojmem, a navíc krásně celý prostor prosvětlí. Čím světlejší barvu v lesku si vyberete, tím více světla do prostoru vnesete. Dáno je to tím, že světlé barvy v lesku světlo odráží, takže nehledě na to, jak je venku – zda je světlo nebo už se stmívá, bude kuchyně vždy působit světleji.

kuchyně
Bílá kuchyně v lesku s sebou přinese hodně světla.

Jistou výhodou je u lesku i to, že tento povrch nemá póry, ve kterých ulpívá nepořádek či bakterie. Z hygienického hlediska je tak mnohem bezpečnější. Jistou nevýhodou ale může být to, že na lesku jde všechno vidět. Mastnota nebo otisky prstů, to všechno bude hodně viditelné, takže kuchyně v lesku se musí hodně udržovat a neustále uklízet a mýt.

Výhody matné kuchyňské linky

Na matném povrchu naopak vidět skvrny a nečistoty tolik nejdou – a ani světlo tato povrchová úprava neodráží, nýbrž ho absorbuje. Dá se tedy říci, že matná kuchyňská linka se vám bude mnohem lépe udržovat v čistotě a s hadrem nebudete kolem ní muset běhat tak často. Matný vzhled je také velmi moderní, ale nejlépe se kombinuje s jednoduchým nebo venkovským stylem.

kuchyňská linka
Pokud tíhnete k rustikálnímu a přírodnímu stylu, bude pro vás lepší zvolit matnou linku.

Matný vzhled je hodně osobitý a klasikou jsou zde dvě barvy, a to černá a bílá, za nimi hned vede šedá barva. Dnes ale můžete mít dle svého přání a uvážení i jiné barvy, například pastelové. Díky speciálním povrchovým úpravám, které se dnes již běžně nabízejí, může matná kuchyně působit skvělým dojmem v menších, ale i větších rozlehlých nebo otevřených prostorech.

Najděte kompromis

Je pravdou, že lesklá kuchyňská linka vypadá vždy na první pohled lépe, zvětšuje prostor a rozhodně se jen tak neokouká. A co je hlavní, nepůsobí obyčejně ale spíše elegantním a luxusním dojmem. I proto se řada lidí smíří s tím, že bude nutné ji častěji umývat. Právě matný vzhled se může docela snadno okoukat, může pro někoho působit příliš obyčejně. Ale výhody matu i lesku si můžete užívat nakonec i dohromady. A jak je to možné? Dneska totiž nic není nemožné a existují i varianty, kdy se dají obě povrchové úpravy kombinovat.

K TÉMATU  Bydlení ve stylu Provence pro všechny romantické duše
kuchyně
Nemusíte se vždy rozhodnout jen pro jedno, kombinovat můžete mat i lesk.

Zkuste tedy najít kompromis a zkombinovat matnou povrchovou úpravu s lesklými spotřebiči nebo s lesklým kuchyňským dřezem a baterií. Někdy můžete mít matnou kuchyňskou linku, zatímco dvířka od šuplíků a skříněk ponecháte v lesku. Možná že teprve pak budete skutečně spokojení.

Kombinace s interiérem

Ještě než se ale finálně rozhodnete, je třeba vzít v potaz i to, v jakém stylu máte vybavený zbytek interiéru. Dnes totiž platí to, že v lesku, ale i v matu, můžete mít celý interiér, a tak by byla škoda tohle narušit.

Matné i lesklé můžete mít skříně, dveře nebo celou koupelnu. Na tohle dbejte zvláště v případě, že máte větší otevřenou kuchyň spojenou i s obývacím pokojem nebo s jídelnou. Zde platí, že světlá lesklá kuchyňská linka, a to zejména ta v bílé barvě, se vám bude kombinovat s ostatním nábytkem v interiéru určitě nejlépe.

Pokud navíc doma šetříte každý kousek místa, i v tomto případě bude lepší volbou lesk. Místnost totiž opticky zvětší a vhodně se pak lesklý povrch kombinuje se sklem nebo s kovovými materiály.

Pokud se sami nemůžete rozhodnout, inspirujte se v nejrůznějších kuchyňských studiích, prohlédněte si, pokud možno, vzorovou kuchyni naživo, to může hodně ovlivnit vaše finální rozhodnutí, jaká kuchyňská linka bude vašemu srdci nejblíže.

Lehké rozhodování to asi nebude, ale dobrou zprávou je, že ať už vyberete lesk nebo mat, určitě nešlápnete úplně vedle, protože obě povrchové úpravy mají něco do sebe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Uvažujete o pořízení bílé kuchyně? Elegance a nadčasovost není všechno

Praktické rozvržení kuchyně: Jak uspořádat zóny tak, aby dávaly smysl?

Zdroje článku:
www.houzz.in
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Když se pleťové póry ucpou nečistotami a přebytečným kožním mazem, začnou se černé tečky objevovat rychleji než houby po dešti. Co na ně platí? Zapomeňte na drahou kosmetiku, pár účinných zbraní máte doma! A ke všemu jsou za hubičku…
Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Na Vánoce zařizujete kromě dárků ještě dekorace. Inspirujte se jednoduchými nápady. V hlavní roli jsou svíčky, světýlka a nějaký přírodní materiál.
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Amarant zní tak trochu mysticky a připomíná nějaké zaklínadlo. Jedná se však o potravinu, kterou můžete použít jako přílohu nebo si z něj udělat kaši. Vyzkoušejte ho a třeba si právě u vás v rodině najde v jídelníčku své stálé místo.
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Efektivní komunikace je základem každého silného vztahu. Naučte se, jak otevřeně a s respektem vyjadřovat své potřeby a přání, což je klíčem k hlubšímu porozumění a větší harmonii mezi partnery.
Život není pokaždé procházka růžovým sadem a občas nastávají situace, do kterých se nikdo z nás nehrne. Hádka nebo nepříjemné životní situace, do kterých se dostaneme se sourozenci, pak obzvláště bolí.

Výběr článků

Dnes je ten správný den pro návštěvu kadeřníka. A pozor na náhodné setkání! Můžete se skutečně zamilovat! Co dalšího radí astroložka Naďa Šmídová pro dnešní den?
Letos zatím sněhová nadílka lyžařům příliš nepřeje, což je důvod, proč za lyžařskými zážitky vyrazit za hranice. Vydat se můžete do několika zajímavých středisek, která se nacházejí v Rakousku, Švýcarsku, Itálii a Francii.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.

Nepřehlédněte

Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek