Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Matná versus lesklá kuchyňská linka: Jak se rozhodnout?

Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
kuchyňská linka
Matná nebo lesklá kuchyňská linka? Pomůžeme vám se rozhodnout.

01. 07. 2022

Výhody lesklé kuchyňské linky

Vždy je určitě lepší začít s jednotlivými výhodami. Kuchyňská linka v lesklém provedení je bezesporu moderní, působí čistým a velmi luxusním dojmem, a navíc krásně celý prostor prosvětlí. Čím světlejší barvu v lesku si vyberete, tím více světla do prostoru vnesete. Dáno je to tím, že světlé barvy v lesku světlo odráží, takže nehledě na to, jak je venku – zda je světlo nebo už se stmívá, bude kuchyně vždy působit světleji.

kuchyně
Bílá kuchyně v lesku s sebou přinese hodně světla.

Jistou výhodou je u lesku i to, že tento povrch nemá póry, ve kterých ulpívá nepořádek či bakterie. Z hygienického hlediska je tak mnohem bezpečnější. Jistou nevýhodou ale může být to, že na lesku jde všechno vidět. Mastnota nebo otisky prstů, to všechno bude hodně viditelné, takže kuchyně v lesku se musí hodně udržovat a neustále uklízet a mýt.

Výhody matné kuchyňské linky

Na matném povrchu naopak vidět skvrny a nečistoty tolik nejdou – a ani světlo tato povrchová úprava neodráží, nýbrž ho absorbuje. Dá se tedy říci, že matná kuchyňská linka se vám bude mnohem lépe udržovat v čistotě a s hadrem nebudete kolem ní muset běhat tak často. Matný vzhled je také velmi moderní, ale nejlépe se kombinuje s jednoduchým nebo venkovským stylem.

kuchyňská linka
Pokud tíhnete k rustikálnímu a přírodnímu stylu, bude pro vás lepší zvolit matnou linku.

Matný vzhled je hodně osobitý a klasikou jsou zde dvě barvy, a to černá a bílá, za nimi hned vede šedá barva. Dnes ale můžete mít dle svého přání a uvážení i jiné barvy, například pastelové. Díky speciálním povrchovým úpravám, které se dnes již běžně nabízejí, může matná kuchyně působit skvělým dojmem v menších, ale i větších rozlehlých nebo otevřených prostorech.

Najděte kompromis

Je pravdou, že lesklá kuchyňská linka vypadá vždy na první pohled lépe, zvětšuje prostor a rozhodně se jen tak neokouká. A co je hlavní, nepůsobí obyčejně ale spíše elegantním a luxusním dojmem. I proto se řada lidí smíří s tím, že bude nutné ji častěji umývat. Právě matný vzhled se může docela snadno okoukat, může pro někoho působit příliš obyčejně. Ale výhody matu i lesku si můžete užívat nakonec i dohromady. A jak je to možné? Dneska totiž nic není nemožné a existují i varianty, kdy se dají obě povrchové úpravy kombinovat.

K TÉMATUÚložný prostor v ložnici: volte praktické skříně a komody, ve kterých bude dostatek prostoru
kuchyně
Nemusíte se vždy rozhodnout jen pro jedno, kombinovat můžete mat i lesk.

Zkuste tedy najít kompromis a zkombinovat matnou povrchovou úpravu s lesklými spotřebiči nebo s lesklým kuchyňským dřezem a baterií. Někdy můžete mít matnou kuchyňskou linku, zatímco dvířka od šuplíků a skříněk ponecháte v lesku. Možná že teprve pak budete skutečně spokojení.

Kombinace s interiérem

Ještě než se ale finálně rozhodnete, je třeba vzít v potaz i to, v jakém stylu máte vybavený zbytek interiéru. Dnes totiž platí to, že v lesku, ale i v matu, můžete mít celý interiér, a tak by byla škoda tohle narušit.

Matné i lesklé můžete mít skříně, dveře nebo celou koupelnu. Na tohle dbejte zvláště v případě, že máte větší otevřenou kuchyň spojenou i s obývacím pokojem nebo s jídelnou. Zde platí, že světlá lesklá kuchyňská linka, a to zejména ta v bílé barvě, se vám bude kombinovat s ostatním nábytkem v interiéru určitě nejlépe.

Pokud navíc doma šetříte každý kousek místa, i v tomto případě bude lepší volbou lesk. Místnost totiž opticky zvětší a vhodně se pak lesklý povrch kombinuje se sklem nebo s kovovými materiály.

Pokud se sami nemůžete rozhodnout, inspirujte se v nejrůznějších kuchyňských studiích, prohlédněte si, pokud možno, vzorovou kuchyni naživo, to může hodně ovlivnit vaše finální rozhodnutí, jaká kuchyňská linka bude vašemu srdci nejblíže.

Lehké rozhodování to asi nebude, ale dobrou zprávou je, že ať už vyberete lesk nebo mat, určitě nešlápnete úplně vedle, protože obě povrchové úpravy mají něco do sebe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Uvažujete o pořízení bílé kuchyně? Elegance a nadčasovost není všechno

Praktické rozvržení kuchyně: Jak uspořádat zóny tak, aby dávaly smysl?

Zdroje článku:
www.houzz.in
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.

Nepřehlédněte

Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek