Středa , 05. 10. 2022

František

Jak hydratovat pokožku? Možností je vícero

Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
jak hydratovat pokožku
Hydratujte pokožku pravidelně. (foto: 123RF)

17. 06. 2021

Pravidelná hydratace je tedy součástí nejen letní, ale také zimní péče o pokožku. Naše kůže totiž prakticky neustále čelí různým rizikovým faktorům, jež ji oslabují. Mezi ně patří například nadměrné slunění, moře, chlorovaná voda v bazénech nebo neustále se měnící počasí či klimatizované místnosti.  

Hydratace je zachránce 

Abychom eliminovali možné následky způsobené vnějším okolím, je zapotřebí pleť i pokožku hydratovat. Dostatečný pitný režim je pouze první položkou na seznamu věcí, jež je nutné udělat pro její perfektní stav.  

Používejte oleje 

Dalším bodem je používání kosmetických olejů. Většina žen používá pouze ty na vlasy, které mají za úkol dodat hebkost, svěžest a neutichající lesk. Existují však i verze pro pokožku, jež mají hydratační a regenerační účinky. Mnohé z nich působí protizánětlivě, dokonce protivráskově čili s jejich pomocí můžete zahnat první projevy nastupující fáze života.  

jak hydratovat pokožku olej
Pomoct mohou různé druhy olejů. (foto: 123RF)

Vsaďte na aloe vera 

Po čem se také vyplatí sáhnout, pokud potřebujete hydratovat pokožku je aloe vera, respektive různé produkty s výtažky této rostliny. Aloe totiž vyhlazuje a zjemňuje pleť a dokáže si poradit jak s akné, tak s vráskami nebo jizvami, jež vám už nějaký ten pátek sídlí na obličeji.  

jak hydratovat pokožku aloe vera
Aloe vera si neporadí jen s akné. (foto: 123RF)

I masáže pomáhají 

V okamžiku, kdy nás bolí záda, automaticky si zajdeme na masáž. Podobně je tomu v případě bolesti nohou nebo kyčlí. Proč však nezajdeme na masáž ve chvíli, kdy strádá naše pokožka? Při hydratační masáži obličeje dochází ke zlepšení zavodnění pleti, která rázem na první pohled vypadá zdravější a pružnější. Navíc se řádně prokrví i méně prokrvené části těla.  

pleť
Pleti prospějí i masáže. (Foto: 123RF)

Žádný suchý make-up 

Hydrataci pokožky můžete podpořit i v okamžiku, kdy si nanášíte make-up. Vybírejte si takové přípravky, které pleť dokonale ochrání před vnějšími škodlivými vlivy. Sledujte složení, vyvarujte se obsahu alkoholu, jenž má opačný efekt.  

suchý make-up
Hlavně žádný suchý make-up! (foto: 123RF)

A když už budete v drogerii, pořiďte si také do zásoby odličovadla. Vyhnete se vysušení pleti i při každodenním čištění. 

K TÉMATU  Jdeme zatočit s kruhy pod očima. Co zabralo?

Jak poznat dehydrataci pokožky 

Já svou pleť hydratovat nepotřebuju, hydratovaná je dostatečně – říkáte si. Ve skutečnosti však řada žen neví, jak poznat, že pokožce chybí voda.  

Podle odborníků jsou těmi prvními ukazateli dehydratace povrchové vrásky, drobné šupiny, napnutá pokožka a nehezké zarudnutí. Jistým (a už horším) ukazatelem je pokožka připomínající scvrklá jablka. Na obličeji se dále mohou vyskytnout takzvané neestetické mapy, jež postrádají lesk i jakékoli ochranné funkce.  

Jelikož je vlhkost jakousi ochrannou bariérou chránící pokožku před vnějšími vlivy, na hydrataci nezapomínejte. Člověk se tím pádem vyhne nejen nehezkému vzhledu, který doprovází minimální sebevědomí, ale také suché a popraskané pokožce plné vrásek. Předejde se ztrátě pružnosti i vysychání kožních buněk.  

Hydratace zevnitř je nadmíru důležitá 

Zmíněno bylo mnoho tipů a rad, jak hydratovat pokožku. Podle dermatologů je však nejzákladnější a nejdůležitější hydratace pocházející zevnitř. Jinými slovy je naprosto klíčové dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny, které tvoří velkou část našeho těla. Jelikož prakticky denně jisté množství vody vyloučíme, vypít dva až tři litry tekutin je naší každodenní povinností. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.

Nepřehlédněte

Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek