Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Jak hydratovat pokožku? Možností je vícero

Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
jak hydratovat pokožku
Hydratujte pokožku pravidelně. (foto: 123RF)

17. 06. 2021

Pravidelná hydratace je tedy součástí nejen letní, ale také zimní péče o pokožku. Naše kůže totiž prakticky neustále čelí různým rizikovým faktorům, jež ji oslabují. Mezi ně patří například nadměrné slunění, moře, chlorovaná voda v bazénech nebo neustále se měnící počasí či klimatizované místnosti.  

Hydratace je zachránce 

Abychom eliminovali možné následky způsobené vnějším okolím, je zapotřebí pleť i pokožku hydratovat. Dostatečný pitný režim je pouze první položkou na seznamu věcí, jež je nutné udělat pro její perfektní stav.  

Používejte oleje 

Dalším bodem je používání kosmetických olejů. Většina žen používá pouze ty na vlasy, které mají za úkol dodat hebkost, svěžest a neutichající lesk. Existují však i verze pro pokožku, jež mají hydratační a regenerační účinky. Mnohé z nich působí protizánětlivě, dokonce protivráskově čili s jejich pomocí můžete zahnat první projevy nastupující fáze života.  

jak hydratovat pokožku olej
Pomoct mohou různé druhy olejů. (foto: 123RF)

Vsaďte na aloe vera 

Po čem se také vyplatí sáhnout, pokud potřebujete hydratovat pokožku je aloe vera, respektive různé produkty s výtažky této rostliny. Aloe totiž vyhlazuje a zjemňuje pleť a dokáže si poradit jak s akné, tak s vráskami nebo jizvami, jež vám už nějaký ten pátek sídlí na obličeji.  

jak hydratovat pokožku aloe vera
Aloe vera si neporadí jen s akné. (foto: 123RF)

I masáže pomáhají 

V okamžiku, kdy nás bolí záda, automaticky si zajdeme na masáž. Podobně je tomu v případě bolesti nohou nebo kyčlí. Proč však nezajdeme na masáž ve chvíli, kdy strádá naše pokožka? Při hydratační masáži obličeje dochází ke zlepšení zavodnění pleti, která rázem na první pohled vypadá zdravější a pružnější. Navíc se řádně prokrví i méně prokrvené části těla.  

pleť
Pleti prospějí i masáže. (Foto: 123RF)

Žádný suchý make-up 

Hydrataci pokožky můžete podpořit i v okamžiku, kdy si nanášíte make-up. Vybírejte si takové přípravky, které pleť dokonale ochrání před vnějšími škodlivými vlivy. Sledujte složení, vyvarujte se obsahu alkoholu, jenž má opačný efekt.  

suchý make-up
Hlavně žádný suchý make-up! (foto: 123RF)

A když už budete v drogerii, pořiďte si také do zásoby odličovadla. Vyhnete se vysušení pleti i při každodenním čištění. 

K TÉMATU  Kouzelné pleťové oleje. V čem jsou jedinečné a jak vybrat ten správný?

Jak poznat dehydrataci pokožky 

Já svou pleť hydratovat nepotřebuju, hydratovaná je dostatečně – říkáte si. Ve skutečnosti však řada žen neví, jak poznat, že pokožce chybí voda.  

Podle odborníků jsou těmi prvními ukazateli dehydratace povrchové vrásky, drobné šupiny, napnutá pokožka a nehezké zarudnutí. Jistým (a už horším) ukazatelem je pokožka připomínající scvrklá jablka. Na obličeji se dále mohou vyskytnout takzvané neestetické mapy, jež postrádají lesk i jakékoli ochranné funkce.  

Jelikož je vlhkost jakousi ochrannou bariérou chránící pokožku před vnějšími vlivy, na hydrataci nezapomínejte. Člověk se tím pádem vyhne nejen nehezkému vzhledu, který doprovází minimální sebevědomí, ale také suché a popraskané pokožce plné vrásek. Předejde se ztrátě pružnosti i vysychání kožních buněk.  

Hydratace zevnitř je nadmíru důležitá 

Zmíněno bylo mnoho tipů a rad, jak hydratovat pokožku. Podle dermatologů je však nejzákladnější a nejdůležitější hydratace pocházející zevnitř. Jinými slovy je naprosto klíčové dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny, které tvoří velkou část našeho těla. Jelikož prakticky denně jisté množství vody vyloučíme, vypít dva až tři litry tekutin je naší každodenní povinností. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.

Nepřehlédněte

Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Vánoce jsou za dveřmi a společně s nimi i příjemná "povinnost" zamyslet se nad dárky pro vaše nejbližší. Máte-li doma aktivního sportovce, kterému pohyb rozhodně není cizí, pak se možná při výběru vánočního dárku budete chtít vydat právě tímto směrem. Došla vám inspirace? Nevíte si s výběrem dárku rady? Nezoufejte! Máme pro vás pětici skvělých tipů, které sportovec zaručeně patřičně ocení!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek