Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jak hydratovat pokožku? Možností je vícero

Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
jak hydratovat pokožku
Hydratujte pokožku pravidelně. (foto: 123RF)

17. 06. 2021

Pravidelná hydratace je tedy součástí nejen letní, ale také zimní péče o pokožku. Naše kůže totiž prakticky neustále čelí různým rizikovým faktorům, jež ji oslabují. Mezi ně patří například nadměrné slunění, moře, chlorovaná voda v bazénech nebo neustále se měnící počasí či klimatizované místnosti.  

Hydratace je zachránce 

Abychom eliminovali možné následky způsobené vnějším okolím, je zapotřebí pleť i pokožku hydratovat. Dostatečný pitný režim je pouze první položkou na seznamu věcí, jež je nutné udělat pro její perfektní stav.  

Používejte oleje 

Dalším bodem je používání kosmetických olejů. Většina žen používá pouze ty na vlasy, které mají za úkol dodat hebkost, svěžest a neutichající lesk. Existují však i verze pro pokožku, jež mají hydratační a regenerační účinky. Mnohé z nich působí protizánětlivě, dokonce protivráskově čili s jejich pomocí můžete zahnat první projevy nastupující fáze života.  

jak hydratovat pokožku olej
Pomoct mohou různé druhy olejů. (foto: 123RF)

Vsaďte na aloe vera 

Po čem se také vyplatí sáhnout, pokud potřebujete hydratovat pokožku je aloe vera, respektive různé produkty s výtažky této rostliny. Aloe totiž vyhlazuje a zjemňuje pleť a dokáže si poradit jak s akné, tak s vráskami nebo jizvami, jež vám už nějaký ten pátek sídlí na obličeji.  

jak hydratovat pokožku aloe vera
Aloe vera si neporadí jen s akné. (foto: 123RF)

I masáže pomáhají 

V okamžiku, kdy nás bolí záda, automaticky si zajdeme na masáž. Podobně je tomu v případě bolesti nohou nebo kyčlí. Proč však nezajdeme na masáž ve chvíli, kdy strádá naše pokožka? Při hydratační masáži obličeje dochází ke zlepšení zavodnění pleti, která rázem na první pohled vypadá zdravější a pružnější. Navíc se řádně prokrví i méně prokrvené části těla.  

pleť
Pleti prospějí i masáže. (Foto: 123RF)

Žádný suchý make-up 

Hydrataci pokožky můžete podpořit i v okamžiku, kdy si nanášíte make-up. Vybírejte si takové přípravky, které pleť dokonale ochrání před vnějšími škodlivými vlivy. Sledujte složení, vyvarujte se obsahu alkoholu, jenž má opačný efekt.  

suchý make-up
Hlavně žádný suchý make-up! (foto: 123RF)

A když už budete v drogerii, pořiďte si také do zásoby odličovadla. Vyhnete se vysušení pleti i při každodenním čištění. 

K TÉMATUOblečení pro nastávající maminky aneb jak vybrat těhotenskou módu

Jak poznat dehydrataci pokožky 

Já svou pleť hydratovat nepotřebuju, hydratovaná je dostatečně – říkáte si. Ve skutečnosti však řada žen neví, jak poznat, že pokožce chybí voda.  

Podle odborníků jsou těmi prvními ukazateli dehydratace povrchové vrásky, drobné šupiny, napnutá pokožka a nehezké zarudnutí. Jistým (a už horším) ukazatelem je pokožka připomínající scvrklá jablka. Na obličeji se dále mohou vyskytnout takzvané neestetické mapy, jež postrádají lesk i jakékoli ochranné funkce.  

Jelikož je vlhkost jakousi ochrannou bariérou chránící pokožku před vnějšími vlivy, na hydrataci nezapomínejte. Člověk se tím pádem vyhne nejen nehezkému vzhledu, který doprovází minimální sebevědomí, ale také suché a popraskané pokožce plné vrásek. Předejde se ztrátě pružnosti i vysychání kožních buněk.  

Hydratace zevnitř je nadmíru důležitá 

Zmíněno bylo mnoho tipů a rad, jak hydratovat pokožku. Podle dermatologů je však nejzákladnější a nejdůležitější hydratace pocházející zevnitř. Jinými slovy je naprosto klíčové dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny, které tvoří velkou část našeho těla. Jelikož prakticky denně jisté množství vody vyloučíme, vypít dva až tři litry tekutin je naší každodenní povinností. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek