Domů » Krása a móda » Pokožka a pleť » Jak hydratovat pokožku? Možností je vícero
Pokožka a pleť

Jak hydratovat pokožku? Možností je vícero

jak hydratovat pokožku
Hydratujte pokožku pravidelně. (foto: 123RF)
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.

Pravidelná hydratace je tedy součástí nejen letní, ale také zimní péče o pokožku. Naše kůže totiž prakticky neustále čelí různým rizikovým faktorům, jež ji oslabují. Mezi ně patří například nadměrné slunění, moře, chlorovaná voda v bazénech nebo neustále se měnící počasí či klimatizované místnosti.  

Hydratace je zachránce 

Abychom eliminovali možné následky způsobené vnějším okolím, je zapotřebí pleť i pokožku hydratovat. Dostatečný pitný režim je pouze první položkou na seznamu věcí, jež je nutné udělat pro její perfektní stav.  

Používejte oleje 

Dalším bodem je používání kosmetických olejů. Většina žen používá pouze ty na vlasy, které mají za úkol dodat hebkost, svěžest a neutichající lesk. Existují však i verze pro pokožku, jež mají hydratační a regenerační účinky. Mnohé z nich působí protizánětlivě, dokonce protivráskově čili s jejich pomocí můžete zahnat první projevy nastupující fáze života.  

jak hydratovat pokožku olej
Pomoct mohou různé druhy olejů. (foto: 123RF)

Vsaďte na aloe vera 

Po čem se také vyplatí sáhnout, pokud potřebujete hydratovat pokožku je aloe vera, respektive různé produkty s výtažky této rostliny. Aloe totiž vyhlazuje a zjemňuje pleť a dokáže si poradit jak s akné, tak s vráskami nebo jizvami, jež vám už nějaký ten pátek sídlí na obličeji.  

jak hydratovat pokožku aloe vera
Aloe vera si neporadí jen s akné. (foto: 123RF)

I masáže pomáhají 

V okamžiku, kdy nás bolí záda, automaticky si zajdeme na masáž. Podobně je tomu v případě bolesti nohou nebo kyčlí. Proč však nezajdeme na masáž ve chvíli, kdy strádá naše pokožka? Při hydratační masáži obličeje dochází ke zlepšení zavodnění pleti, která rázem na první pohled vypadá zdravější a pružnější. Navíc se řádně prokrví i méně prokrvené části těla.  

pleť
Pleti prospějí i masáže. (Foto: 123RF)

Žádný suchý make-up 

Hydrataci pokožky můžete podpořit i v okamžiku, kdy si nanášíte make-up. Vybírejte si takové přípravky, které pleť dokonale ochrání před vnějšími škodlivými vlivy. Sledujte složení, vyvarujte se obsahu alkoholu, jenž má opačný efekt.  

suchý make-up
Hlavně žádný suchý make-up! (foto: 123RF)

A když už budete v drogerii, pořiďte si také do zásoby odličovadla. Vyhnete se vysušení pleti i při každodenním čištění. 

Jak poznat dehydrataci pokožky 

Já svou pleť hydratovat nepotřebuju, hydratovaná je dostatečně – říkáte si. Ve skutečnosti však řada žen neví, jak poznat, že pokožce chybí voda.  

Podle odborníků jsou těmi prvními ukazateli dehydratace povrchové vrásky, drobné šupiny, napnutá pokožka a nehezké zarudnutí. Jistým (a už horším) ukazatelem je pokožka připomínající scvrklá jablka. Na obličeji se dále mohou vyskytnout takzvané neestetické mapy, jež postrádají lesk i jakékoli ochranné funkce.  

Jelikož je vlhkost jakousi ochrannou bariérou chránící pokožku před vnějšími vlivy, na hydrataci nezapomínejte. Člověk se tím pádem vyhne nejen nehezkému vzhledu, který doprovází minimální sebevědomí, ale také suché a popraskané pokožce plné vrásek. Předejde se ztrátě pružnosti i vysychání kožních buněk.  

Hydratace zevnitř je nadmíru důležitá 

Zmíněno bylo mnoho tipů a rad, jak hydratovat pokožku. Podle dermatologů je však nejzákladnější a nejdůležitější hydratace pocházející zevnitř. Jinými slovy je naprosto klíčové dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny, které tvoří velkou část našeho těla. Jelikož prakticky denně jisté množství vody vyloučíme, vypít dva až tři litry tekutin je naší každodenní povinností.