Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Co dělat, když prší a vy se nudíte

Je sobota dopoledne, venku prší, zrušil se vám program a vy nevíte, co s volným dnem. Přesně pro takové situace jsme pro vás sepsali tento článek. Najdete v něm pár tipů na to, jak strávit den smysluplně a bez výčitek.

Udělejte změnu v bytě

Už vás nějakou dobu nudí vzhled vašeho bytu? Jenže jste nikdy neměla dostatek času to změnit? Ideální aktivita na upršený sobotní den. Vytvořte si moodboard s barvami, vzory, dekoracemi, nábytkem a vším, co se vám líbí. Když si prvně vytvoříte moodboard (nástěnku), snáz vše zkombinujete, aniž by to nakonec byla katastrofa a vy musela půlku věcí vracet.

Menší dekorace jako koberce, osvětlení, textilie snadno objednáte z outlet aplikace pomocí pár kliků. Vše si promyslíte a pravděpodobně i výrazně ušetříte, než kdybyste strávila hodiny v obchodě. Proč se zbytečně stresovat, když máte vše na dosah pár kliknutí?

Naučte se něco nového

Když se člověk učí nové dovednosti a vědomosti, namáhá tím mozek, což je dobrá prevence proti poruchám paměti, nesoustředěnosti a problémům s vyjadřováním. Mozek začíná od cca 25. roku lenivět, proto je zásadní mozek trénovat a nutit ho k různým aktivitám.

Můžete zkoušet řešit logické úlohy, vybavovat si vzpomínky, počítat nebo se učit něco nového, výborný je například cizí jazyk. Když zapojujete různé části mozku, mozek se vám už poměrně brzy odvděčí. V moderní společnosti je lehké s mozkem nepracovat, máte vše v telefonu, scrollujete hodiny sociálními sítěmi, koukáte každý den na stejný pořad, …

Mozek ale neošálíte, nemá totiž rád stereotyp a po nějaké chvíli začne zpomalovat, což pocítíte při každodenních aktivitách a postupem času se to bude zhoršovat.

Zkuste se naučit:

 1. luštit sudoku
 2. důležité i méně známé historické události
 3. všeobecné znalosti
 4. vlajky
 5. plést
 6. kreslit a malovat zvířata, osoby nebo krajinu
 7. uvařit jídlo z jiného světadílu
 8. večerní líčení
 9. základy marketingu
 10. psát příběhy a povídky
 11. cizí jazyk
 12. aktivní naslouchání

Vykliďte skříň

Nepatří to sice mezi oblíbené aktivity, ale kdy konečně to přestat odkládat, než když venku nevidíte ani jeden zlatavý paprsek? Pusťte si k tomu oblíbený film nebo seriál a uvidíte, že to nebude tak příšerné. Zamyslete se nad tím, jaké kousky už dávno nenosíte a nedělají vám radost. Možná, že byste je mohla darovat někomu jinému nebo je prodat a získat část peněz zpět, což se může hodit, pokud šetříte na dovolenou nebo nový telefon.

K TÉMATU  Těhotenství a sport se nevylučují. Dopřejte si radost z pohybu!

Začít klidně můžete něčím tak obyčejným jako je spodní prádlo nebo ponožky. Přiznejme si, že se v nich díry dělají až moc často a člověk občas zapomene děravé ponožky vyhodit a tak skončí opět v koši na prádlo. A pak se divíte, že máte na palci díru, ačkoliv byste dala vše za to, že jste se jich zbavila. Uvidíte, že po uklizeném šuplíku získáte motivaci se vrhnout i na skříň.

svačinka

Uvařte si domácí marmeládu

Nestíháte jíst kvanta ovoce a bojíte se, že ho opět budete muset kvůli plísni hodit do koše? V tom případě přichází na řadu zmrazení nebo vytvoření domácí marmelády. 

Příprava domácí marmelády není nijak složitá a existují desítky různých receptů. Hlavní suroviny pro klasickou marmeládu jsou: ovoce, cukr a citronová šťáva. Poměr ovoce a cukru se liší podle toho, jak moc je ovoce sladké, takže zkuste přidávat postupně. Opláchnuté ovoce můžete nakrájet, rozmačkat nebo rozmixovat dohladka. A proč přidat citronovou šťávu? Aby se trochu srazila chuť cukru, marmeláda byla chuťově vyvážená a trochu zhoustla (díky pektinu). Někdo také přidává špetku soli, která zvýrazní sladkost a tak není nutné přidávat tolik cukru.

Hustou povařenou hmotu stačí nalít do čistých sterilních sklenic, nechat vychladnout a máte domácí marmeládu bez zbytečných ingrediencí.

Naordinujte si wellness day

Je pro vás typický pracovní den pouhá smršť povinností a starostí? V tom případě vypněte upozornění na telefonu a zaměřte se jen na sebe. Zapněte si film, pusťte hudbu a vrhněte se na lakování nehtů, plátýnkovou masku, oholení nohou, olejový zábal, laminaci obočí, dobarvení nebo umytí vlasů, IPL zákrok, vyživení celého těla a jiné příjemné aktivity.

Ve shonu každodenního života je jednoduché na sebe zapomenout, protože se to zdá zbytečné a nedůležité, ale to je velká chyba. Když se o sebe staráte, myslíte na své potřeby a naplňujete je, je život snazší a příjemnější.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Zboží z Německa a Německé potraviny - slova, která vyvolávají v mysli mnoha lidí asociace na vynikající kvalitu a špičkové produkty. Pro moderní ženy, které dbají na svůj životní styl a chtějí nakupovat inteligentně, je Německo vynikajícím zdrojem kvalitních výrobků a příležitostí k úsporám. V tomto článku vám přinášíme praktické tipy, jak se stát mistrkou nakupování a získat ty nejlepší produkty z Německa, aniž byste zbytečně utrácely.
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!

Nepřehlédněte

Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Střídavá péče je poměrně častým řešením, jak se o dítě postarat po rozchodu rodičů. Jedná se o jednu z nejlepších možností, pokud rodiče nežijí společně, je však třeba počítat s tím, že střídavou péči provází i řada nevýhod a strastí. Prioritou by vždy měla být spokojenost dítěte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek