Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

4 mýty o domácím uzení: Opravdu trvá celý den a není pro vegetariány?

O přípravě masa v domácí udírně koluje spousta mýtů. Podívejte se s námi na ty nejčastější a přijďte pravdě na kloub.

1. Výsledek je podobný koupenému uzenému

Běžně dostupné uzeniny z obchodních řetězců obsahují spoustu soli a dalších nezdravých přidaných látek. Dokonce ani s tím uzením to není tak žhavé: Místo pravého kouře si výrobci často pomáhají chemií. Průmyslové uzení trvá většinou velmi krátkou dobu, klidně kolem 15 minut.

Do vlastnoručně vyrobených uzených pochoutek určitě nepoužijete rychlosůl, umělá aromata ani škrob. S domácí udírnou tak víte, co hotová uzená dobrota obsahuje a v jakém množství.

Domácí uzení vám rovněž umožní kontrolu nad dobou uzení i výslednou chutí. Záleží jen na vašich chuťových preferencích, zda hodláte maso, sýry nebo jiné dobroty pořádně vyudit, nebo mu propůjčit jen lehké kouřové aroma.

2. Uzení není vhodné pro vegetariány

Myslíte si, že domácí udírnu využijí jen milovníci masa a masných výrobků? Udit můžete téměř vše včetně sýrů, tofu, tempehu, vajec, ořechů, zeleniny či ovoce. Výborně chutná dokonce i uzená sůl či různé druhy koření. Nebojte se experimentovat a obohaťte svůj jídelníček o nové chutě!

3. Bez velké zahrady se neobejdete

Máte malou zahradu nebo bydlíte v bytě a vlastníte pouze balkon? V obou případech si můžete pořídit mobilní plechovou udírnu, které stačí jen malý prostor. Díky nízké hmotnosti a snadné manipulaci ji můžete kdykoliv kamkoliv přenést. Využijete ji na zahradě, balkoně, terase i na chatě.

I na malé ploše si můžete splnit své sny: Vedle udírny klidně může stát třeba i celoroční venkovní vířivka.

4. Uzení trvá dlouho

Na domácí uzené výrobky nemusíte čekat celý den. Vejce i tvarůžky budete mít hotové za 4 hodiny. Sýru s modrou plísní a většině ryb stačí 3 hodinky.

Přípravu urychlíte i kombinací krátkého vyuzení a následného pečení v troubě, grilování či restování na pánvi. Maso získá díky předuzení příjemnou chuť i vůni, a následnou kuchyňskou úpravou jej už jen doděláte.

K TÉMATU  Podpořte zdraví svých kloubů a uvařte si skvělou domácí huspeninu!
udírny

Chcete si pochutnávat na domácích uzeninách? Vyzkoušejte mobilní udírnu

Milujete uzeniny a chcete si pochutnávat na kvalitních produktech? Pak výrobu domácích uzenin svěřte mobilní udírně. Zprovozníte ji během 5 minut a hned se můžete pustit do uzení. Tzv. ready made udírny jsou lehké, téměř bezúdržbové a ideální pro začátečníky. Oceníte i menší rozměry a současně poměrně velkou udicí šachtu.

A pro kterou udírnu se rozhodnout?

  • Jestliže plánujete uzení od jara do podzimu, stačí vám jednoplášťová nerezová udírna.
  • Pokud se nechcete vzdát uzení ani během chladných měsíců, vyplatí se vám investovat do odolnějšího nerezu s izolační vrstvou.
  • Novinku na trhu pak představují izolované poloautomatické udírny od Kaisera: Smokemeister®. Tady šikovný generátor kouře udrží konstantní teplotu a dým až 12 hodin v kuse.

Tak raušovní uzení!

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Také vás postihlo toto nepříjemné kožní onemocnění? Pak máte pravděpodobně problém sestavit si takový jídelníček, který by vám kožní potíže neprohluboval, ale naopak vám pomohl problémy zmírnit. Řešení ale existuje. Poznejte potraviny, které vám skutečně pomohou, i ty, které vám mohou ošklivě ublížit.
Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.
Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek