Středa , 29. 05. 2024

Maxim

4 mýty o domácím uzení: Opravdu trvá celý den a není pro vegetariány?

O přípravě masa v domácí udírně koluje spousta mýtů. Podívejte se s námi na ty nejčastější a přijďte pravdě na kloub.

1. Výsledek je podobný koupenému uzenému

Běžně dostupné uzeniny z obchodních řetězců obsahují spoustu soli a dalších nezdravých přidaných látek. Dokonce ani s tím uzením to není tak žhavé: Místo pravého kouře si výrobci často pomáhají chemií. Průmyslové uzení trvá většinou velmi krátkou dobu, klidně kolem 15 minut.

Do vlastnoručně vyrobených uzených pochoutek určitě nepoužijete rychlosůl, umělá aromata ani škrob. S domácí udírnou tak víte, co hotová uzená dobrota obsahuje a v jakém množství.

Domácí uzení vám rovněž umožní kontrolu nad dobou uzení i výslednou chutí. Záleží jen na vašich chuťových preferencích, zda hodláte maso, sýry nebo jiné dobroty pořádně vyudit, nebo mu propůjčit jen lehké kouřové aroma.

2. Uzení není vhodné pro vegetariány

Myslíte si, že domácí udírnu využijí jen milovníci masa a masných výrobků? Udit můžete téměř vše včetně sýrů, tofu, tempehu, vajec, ořechů, zeleniny či ovoce. Výborně chutná dokonce i uzená sůl či různé druhy koření. Nebojte se experimentovat a obohaťte svůj jídelníček o nové chutě!

3. Bez velké zahrady se neobejdete

Máte malou zahradu nebo bydlíte v bytě a vlastníte pouze balkon? V obou případech si můžete pořídit mobilní plechovou udírnu, které stačí jen malý prostor. Díky nízké hmotnosti a snadné manipulaci ji můžete kdykoliv kamkoliv přenést. Využijete ji na zahradě, balkoně, terase i na chatě.

I na malé ploše si můžete splnit své sny: Vedle udírny klidně může stát třeba i celoroční venkovní vířivka.

4. Uzení trvá dlouho

Na domácí uzené výrobky nemusíte čekat celý den. Vejce i tvarůžky budete mít hotové za 4 hodiny. Sýru s modrou plísní a většině ryb stačí 3 hodinky.

Přípravu urychlíte i kombinací krátkého vyuzení a následného pečení v troubě, grilování či restování na pánvi. Maso získá díky předuzení příjemnou chuť i vůni, a následnou kuchyňskou úpravou jej už jen doděláte.

K TÉMATU  Z jednoho pekáče: Poctivé masové kuličky se sýrem
udírny

Chcete si pochutnávat na domácích uzeninách? Vyzkoušejte mobilní udírnu

Milujete uzeniny a chcete si pochutnávat na kvalitních produktech? Pak výrobu domácích uzenin svěřte mobilní udírně. Zprovozníte ji během 5 minut a hned se můžete pustit do uzení. Tzv. ready made udírny jsou lehké, téměř bezúdržbové a ideální pro začátečníky. Oceníte i menší rozměry a současně poměrně velkou udicí šachtu.

A pro kterou udírnu se rozhodnout?

  • Jestliže plánujete uzení od jara do podzimu, stačí vám jednoplášťová nerezová udírna.
  • Pokud se nechcete vzdát uzení ani během chladných měsíců, vyplatí se vám investovat do odolnějšího nerezu s izolační vrstvou.
  • Novinku na trhu pak představují izolované poloautomatické udírny od Kaisera: Smokemeister®. Tady šikovný generátor kouře udrží konstantní teplotu a dým až 12 hodin v kuse.

Tak raušovní uzení!

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.
Zahalte se do tepla a vydejte se s námi na lednové dobrodružství plné venkovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie! Bez ohledu na věk si můžete užít odpoledne při sáňkování, procházky v zasněženém lese či stavbu sněhuláka. Připravte se na lednovou zábavu a objevte radost z aktivit pod širým nebem.
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
Tipů a triků, jak správně cvičit, najdete všude dost. K dosažení výsledků je ale potřeba nechybovat v tom, co děláte pak. Kdy se najíst, kolik a čeho? Máte i další otázky? My známe odpovědi!
Sportovní tenisky jsou extrémně pohodlné a univerzální. V dnešní době je velmi oblíbená kombinace tenisek a šatů, která rovněž může vypadat stylově a žensky. Jaké modely šatů odpovídají ikonickým teniskám?
Už máte zkušenost s rybičkami? Nebo své první akvárko teprve zakládáte? Ani v jednom případě se nemusíte ničeho bát. Chovat krevetky mohou klidně i začátečníci. Navíc jsou doslova a do písmene pastvou pro oko.

Výběr článků

Co si pro nás dnes hvězdy připravily? Zásadní je, že co dnes vyslovíte, stane se skutečností! Nevěříte? I přání mají energii. A každá energie se počítá. Dávejte si proto pozor, co říkáte a co při tom cítíte. Kromě toho šetřete své nohy. Co ještě dalšího?
Celé léto jste strávila v teniskách, protože vám sráží sebevědomí neposlušný vbočený palec? Nechodíte kvůli němu ani na pedikúru? V tom případě vám prozradíme, jak na něj vyzrát, abyste další léto byla do sandálů připravená.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.

Nepřehlédněte

Je zřejmé, že vnímání krásy a dokonalosti je hodně subjektivní záležitost. To, co je pro někoho úchvatné, je pro druhého nezajímavé a naopak. I přes odlišnosti vnímání jsme ale vlivem doby uvízli v bublině, která rozděluje společnost na krásné a ošklivé, asi tak jako v pohádkách, na které jsme se dívali odmalička.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek