Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Zpěvačky, které skončily na drogách

Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
na drogách
Zesnulá zpěvačka Whitney Houston je tragickým příkladem za všechny. (foto: instagram.com/whitneyhouston)

04. 01. 2022

U slavných lidí je obvykle konzumace omamných látek častá. Někdo neunese slávu, jiný má zkrátka moc peněz a někteří užívají drogy jako stimulanty pro lepší výkony. Často jsou na vině psychické problémy nebo brzká popularita. A křehké ženy jsou náchylnější. Připomeňte si s námi slavné zpěvačky, které tvořily nebo stále tvoří skvělou hudbu, ale jejich životy ovlivnil společný nepřítel. Skončily na drogách.

Whitney Houston

Slavná a oceňovaná zpěvačka s nezaměnitelným hlasem. Dokonce se pyšní zápisem v Guinessově knize rekordů jako nejoceňovanější zpěvačka všech dob. Na jevišti vždy zářila a podávala až neuvěřitelné výkony. Fanoušci ji milovali. Zpívala od malička a hudbě se věnovala celý život. Před publikem se otevřela, ale v soukromí se uzavřela do drog. Kromě toho jí ztrpčoval život agresivní manžel.

Že má problémy s drogami se vědělo už v roce 2000. O dvanáct let později nalezli osmačtyřicetiletou zpěvačku mrtvou ve vaně a výsledek pitvy potvrdil, že v sobě Whitney měla velké množství omamných látek. To mělo za následek, že se utopila. Stejně smutný konec zanedlouho potkal i její jedinou dceru Bobbi Kristinu Brown, která po požití omamných látek rovněž utonula ve vaně.

whitney
Whitney Houston s dcerou Bobbi Kristinou. (foto: instagram.com/whitneyhouston)

Amy Winehouse

Amy Winehouse dostala do vínku krásný a jedinečný hlas. Navíc měla výraznou až ikonickou image, a tak se nikdy neztratila v davu. Když zemřela na předávkování alkoholem, bylo jí pouhých sedmadvacet let. Prožila krátký a velmi intenzivní život a hodně toho po sobě zanechala. Její hudba byla oceňovaná a stejně výrazná jako ona sama.

Po celou její kariéru se ale vědělo, že Amy bojuje se svými démony. Nejen s alkoholem, který se jí nakonec stal osudným. Brala všemožné drogy a vyzkoušet toho měla opravdu hodně. I přesto na ni umělecký svět nikdy nezapomene.

K TÉMATU  Beverly Hills 90210 aneb fenomén devadesátek. Jak dnes žijí herci?
Amy Winehouse – Back to Black (zdroj: youtube.com/Amy Winehouse)

Janis Joplin

Stejně jako Amy Winehouse, byla i Janis Joplin jakýmsi symbolem své doby a řadí se mezi zpěvačky, které skončily na drogách a alkoholu. Tato zpěvačka měla nezaměnitelný chraplavý hlas a vždy, když vystupovala, byl to pro všechny zážitek. I ona ale na svou závislost na omamných látkách doplatila velmi brzy. Zemřela v roce 1970 na předávkování a bylo jí také jen dvacet sedm.

Díky tomu se stejně jako Amy Winehouse řadí do nechvalně proslulého Klubu 27, kam spadají mnozí další umělci, kteří odešli ve stejném věku. Dodnes ji však považujeme za jednu z nejlepších a nejúspěšnějších zpěvaček všech dob.

Janis Joplin
Janis Joplin (foto: instagram.com/janisjoplin)

Adele

Ne všechny zpěvačky ale naštěstí dopadly tak tragicky. Britský miláček a další velká hvězda hudební scény Adele, se dokázala poprat se závislostí na alkoholu. A dnes se jí jak v soukromém, tak pracovním životě vede skvěle. Proměnila svůj vzhled když dokázala neuvěřitelně zhubnout, ačkoliv se zdálo, že zrovna ona si z kil navíc hlavu nedělá. Za úbytek váhy prý mohl především rozvod. Teď sama vychovává syna, vydala po dlouhé době novou hudbu a právě skrze novou desku se vyrovnává s rozpadem manželství.

To všechno zvládla už bez alkoholu. V minulosti na tom ale nebyla moc dobře. Řešila alkoholem mnohé osobní problémy a dokonce jednou stanula na jevišti tak opilá, že upadla ze židličky, na které seděla.

Adele
Adele a její zbrusu nová figura. Lahve vyměnila za činky. (foto: instagram.com/adele)

Demi Lovato

Demi Lovato je jednou z těch hvězdiček, na kterých se podepsala dětská sláva. Začala hrát a zpívat už jako velmi malá a postupem času se z ní stala hvězda světového formátu. Bohužel už jako dítě přičichla k opiátům a zařadila se tak na seznam zpěvaček, které skončily na drogách.

Demi vždy byla holka krev a mlíko. Jako u psychicky zranitelné a sledované dívky se u ní projevila bulimie. Časem přiznala také sebepoškozování. Poprvé musela své problémy začít řešit už v patnácti letech. V osmnácti nastoupila na své první léčení a lékaři jí diagnostikovali i bipolární poruchu. Začala se léčit a šest let byla čistá.

K TÉMATU  Slavní gayové, kteří jsou opravdoví krasavci! Kdo nás oslovil nejvíce?
trailer k dokumentu Dancing with the Devil (zdroj: youtube.com/Demi Lovato)

Vyrostla z ní krásná mladá žena, která bořila hitparády. Zejména mladé dívky k ní vzhlížely. V roce 2018 ale obletěla svět zpráva, že zpěvačka byla nalezena v bezvládném stavu. Předávkovala se a musela být převezena do nemocnice. Tam jí lékaři zachránili život, ale sama později přiznala, že měla na mále. V tak mladém věku prodělala tři mrtvice a infarkt. I to je na drogách zrádné. Ale začala se znovu léčit a později všechny své démony vložila do dokumentu ze svého života.

Dnes se o ní píše především proto, že v nedávné době o sobě prohlásila, že se necítí být mužem ani ženou a je tedy nebinární. Jen čas ukáže, jak to s ní půjde dál. Umělecký svět nepřináší jen pozlátko a slávu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Alkohol jako náhražka manželské poradny? Podle odborníků upevňuje vztahy a snižuje riziko nevěry! Co je na tom pravdy?

Celebrity s plastikou: kdo podlehl své závislosti?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  

Nepřehlédněte

Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek