Neděle , 10. 12. 2023

Vratislav

Zpěvačky, které skončily na drogách

Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
na drogách
Zesnulá zpěvačka Whitney Houston je tragickým příkladem za všechny. (foto: instagram.com/whitneyhouston)

04. 01. 2022

U slavných lidí je obvykle konzumace omamných látek častá. Někdo neunese slávu, jiný má zkrátka moc peněz a někteří užívají drogy jako stimulanty pro lepší výkony. Často jsou na vině psychické problémy nebo brzká popularita. A křehké ženy jsou náchylnější. Připomeňte si s námi slavné zpěvačky, které tvořily nebo stále tvoří skvělou hudbu, ale jejich životy ovlivnil společný nepřítel. Skončily na drogách.

Whitney Houston

Slavná a oceňovaná zpěvačka s nezaměnitelným hlasem. Dokonce se pyšní zápisem v Guinessově knize rekordů jako nejoceňovanější zpěvačka všech dob. Na jevišti vždy zářila a podávala až neuvěřitelné výkony. Fanoušci ji milovali. Zpívala od malička a hudbě se věnovala celý život. Před publikem se otevřela, ale v soukromí se uzavřela do drog. Kromě toho jí ztrpčoval život agresivní manžel.

Že má problémy s drogami se vědělo už v roce 2000. O dvanáct let později nalezli osmačtyřicetiletou zpěvačku mrtvou ve vaně a výsledek pitvy potvrdil, že v sobě Whitney měla velké množství omamných látek. To mělo za následek, že se utopila. Stejně smutný konec zanedlouho potkal i její jedinou dceru Bobbi Kristinu Brown, která po požití omamných látek rovněž utonula ve vaně.

whitney
Whitney Houston s dcerou Bobbi Kristinou. (foto: instagram.com/whitneyhouston)

Amy Winehouse

Amy Winehouse dostala do vínku krásný a jedinečný hlas. Navíc měla výraznou až ikonickou image, a tak se nikdy neztratila v davu. Když zemřela na předávkování alkoholem, bylo jí pouhých sedmadvacet let. Prožila krátký a velmi intenzivní život a hodně toho po sobě zanechala. Její hudba byla oceňovaná a stejně výrazná jako ona sama.

Po celou její kariéru se ale vědělo, že Amy bojuje se svými démony. Nejen s alkoholem, který se jí nakonec stal osudným. Brala všemožné drogy a vyzkoušet toho měla opravdu hodně. I přesto na ni umělecký svět nikdy nezapomene.

K TÉMATU  Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!
Amy Winehouse – Back to Black (zdroj: youtube.com/Amy Winehouse)

Janis Joplin

Stejně jako Amy Winehouse, byla i Janis Joplin jakýmsi symbolem své doby a řadí se mezi zpěvačky, které skončily na drogách a alkoholu. Tato zpěvačka měla nezaměnitelný chraplavý hlas a vždy, když vystupovala, byl to pro všechny zážitek. I ona ale na svou závislost na omamných látkách doplatila velmi brzy. Zemřela v roce 1970 na předávkování a bylo jí také jen dvacet sedm.

Díky tomu se stejně jako Amy Winehouse řadí do nechvalně proslulého Klubu 27, kam spadají mnozí další umělci, kteří odešli ve stejném věku. Dodnes ji však považujeme za jednu z nejlepších a nejúspěšnějších zpěvaček všech dob.

Janis Joplin
Janis Joplin (foto: instagram.com/janisjoplin)

Adele

Ne všechny zpěvačky ale naštěstí dopadly tak tragicky. Britský miláček a další velká hvězda hudební scény Adele, se dokázala poprat se závislostí na alkoholu. A dnes se jí jak v soukromém, tak pracovním životě vede skvěle. Proměnila svůj vzhled když dokázala neuvěřitelně zhubnout, ačkoliv se zdálo, že zrovna ona si z kil navíc hlavu nedělá. Za úbytek váhy prý mohl především rozvod. Teď sama vychovává syna, vydala po dlouhé době novou hudbu a právě skrze novou desku se vyrovnává s rozpadem manželství.

To všechno zvládla už bez alkoholu. V minulosti na tom ale nebyla moc dobře. Řešila alkoholem mnohé osobní problémy a dokonce jednou stanula na jevišti tak opilá, že upadla ze židličky, na které seděla.

Adele
Adele a její zbrusu nová figura. Lahve vyměnila za činky. (foto: instagram.com/adele)

Demi Lovato

Demi Lovato je jednou z těch hvězdiček, na kterých se podepsala dětská sláva. Začala hrát a zpívat už jako velmi malá a postupem času se z ní stala hvězda světového formátu. Bohužel už jako dítě přičichla k opiátům a zařadila se tak na seznam zpěvaček, které skončily na drogách.

Demi vždy byla holka krev a mlíko. Jako u psychicky zranitelné a sledované dívky se u ní projevila bulimie. Časem přiznala také sebepoškozování. Poprvé musela své problémy začít řešit už v patnácti letech. V osmnácti nastoupila na své první léčení a lékaři jí diagnostikovali i bipolární poruchu. Začala se léčit a šest let byla čistá.

K TÉMATU  9x za štíhlou linii. Nízkokalorické drinky, které si můžete bez výčitek dopřát
trailer k dokumentu Dancing with the Devil (zdroj: youtube.com/Demi Lovato)

Vyrostla z ní krásná mladá žena, která bořila hitparády. Zejména mladé dívky k ní vzhlížely. V roce 2018 ale obletěla svět zpráva, že zpěvačka byla nalezena v bezvládném stavu. Předávkovala se a musela být převezena do nemocnice. Tam jí lékaři zachránili život, ale sama později přiznala, že měla na mále. V tak mladém věku prodělala tři mrtvice a infarkt. I to je na drogách zrádné. Ale začala se znovu léčit a později všechny své démony vložila do dokumentu ze svého života.

Dnes se o ní píše především proto, že v nedávné době o sobě prohlásila, že se necítí být mužem ani ženou a je tedy nebinární. Jen čas ukáže, jak to s ní půjde dál. Umělecký svět nepřináší jen pozlátko a slávu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Alkohol jako náhražka manželské poradny? Podle odborníků upevňuje vztahy a snižuje riziko nevěry! Co je na tom pravdy?

Celebrity s plastikou: kdo podlehl své závislosti?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každoročně je v České republice diagnostikováno více než 7 200 nových případu onemocnění karcinomem prsu, což odpovídá více než 133 pacientům na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů. Jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba. Mezi nejagresivnější formy patří zánětlivá rakovina prsu.
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Nechceme je, bojujeme proti nim a stejně před nimi neutečeme. Vrásky už jednoduše patří k životu každého člověka, ovšem u někoho se objeví dřív a u jiných později. I když jejich přítomnost je zcela nevyhnutelná, pořád existují cesty, jak jim předcházet anebo zmírnit podobu těch, které se usídlily na naší tváři. Co zabírá na vrásky v každém věku?
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.

Nepřehlédněte

Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek