Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Zpěvačky, které skončily na drogách

Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
na drogách
Zesnulá zpěvačka Whitney Houston je tragickým příkladem za všechny. (foto: instagram.com/whitneyhouston)

04. 01. 2022

U slavných lidí je obvykle konzumace omamných látek častá. Někdo neunese slávu, jiný má zkrátka moc peněz a někteří užívají drogy jako stimulanty pro lepší výkony. Často jsou na vině psychické problémy nebo brzká popularita. A křehké ženy jsou náchylnější. Připomeňte si s námi slavné zpěvačky, které tvořily nebo stále tvoří skvělou hudbu, ale jejich životy ovlivnil společný nepřítel. Skončily na drogách.

Whitney Houston

Slavná a oceňovaná zpěvačka s nezaměnitelným hlasem. Dokonce se pyšní zápisem v Guinessově knize rekordů jako nejoceňovanější zpěvačka všech dob. Na jevišti vždy zářila a podávala až neuvěřitelné výkony. Fanoušci ji milovali. Zpívala od malička a hudbě se věnovala celý život. Před publikem se otevřela, ale v soukromí se uzavřela do drog. Kromě toho jí ztrpčoval život agresivní manžel.

Že má problémy s drogami se vědělo už v roce 2000. O dvanáct let později nalezli osmačtyřicetiletou zpěvačku mrtvou ve vaně a výsledek pitvy potvrdil, že v sobě Whitney měla velké množství omamných látek. To mělo za následek, že se utopila. Stejně smutný konec zanedlouho potkal i její jedinou dceru Bobbi Kristinu Brown, která po požití omamných látek rovněž utonula ve vaně.

whitney
Whitney Houston s dcerou Bobbi Kristinou. (foto: instagram.com/whitneyhouston)

Amy Winehouse

Amy Winehouse dostala do vínku krásný a jedinečný hlas. Navíc měla výraznou až ikonickou image, a tak se nikdy neztratila v davu. Když zemřela na předávkování alkoholem, bylo jí pouhých sedmadvacet let. Prožila krátký a velmi intenzivní život a hodně toho po sobě zanechala. Její hudba byla oceňovaná a stejně výrazná jako ona sama.

Po celou její kariéru se ale vědělo, že Amy bojuje se svými démony. Nejen s alkoholem, který se jí nakonec stal osudným. Brala všemožné drogy a vyzkoušet toho měla opravdu hodně. I přesto na ni umělecký svět nikdy nezapomene.

K TÉMATU  Zajímavosti a výstřednosti ze života 6 slavných umělců
Amy Winehouse – Back to Black (zdroj: youtube.com/Amy Winehouse)

Janis Joplin

Stejně jako Amy Winehouse, byla i Janis Joplin jakýmsi symbolem své doby a řadí se mezi zpěvačky, které skončily na drogách a alkoholu. Tato zpěvačka měla nezaměnitelný chraplavý hlas a vždy, když vystupovala, byl to pro všechny zážitek. I ona ale na svou závislost na omamných látkách doplatila velmi brzy. Zemřela v roce 1970 na předávkování a bylo jí také jen dvacet sedm.

Díky tomu se stejně jako Amy Winehouse řadí do nechvalně proslulého Klubu 27, kam spadají mnozí další umělci, kteří odešli ve stejném věku. Dodnes ji však považujeme za jednu z nejlepších a nejúspěšnějších zpěvaček všech dob.

Janis Joplin
Janis Joplin (foto: instagram.com/janisjoplin)

Adele

Ne všechny zpěvačky ale naštěstí dopadly tak tragicky. Britský miláček a další velká hvězda hudební scény Adele, se dokázala poprat se závislostí na alkoholu. A dnes se jí jak v soukromém, tak pracovním životě vede skvěle. Proměnila svůj vzhled když dokázala neuvěřitelně zhubnout, ačkoliv se zdálo, že zrovna ona si z kil navíc hlavu nedělá. Za úbytek váhy prý mohl především rozvod. Teď sama vychovává syna, vydala po dlouhé době novou hudbu a právě skrze novou desku se vyrovnává s rozpadem manželství.

To všechno zvládla už bez alkoholu. V minulosti na tom ale nebyla moc dobře. Řešila alkoholem mnohé osobní problémy a dokonce jednou stanula na jevišti tak opilá, že upadla ze židličky, na které seděla.

Adele
Adele a její zbrusu nová figura. Lahve vyměnila za činky. (foto: instagram.com/adele)

Demi Lovato

Demi Lovato je jednou z těch hvězdiček, na kterých se podepsala dětská sláva. Začala hrát a zpívat už jako velmi malá a postupem času se z ní stala hvězda světového formátu. Bohužel už jako dítě přičichla k opiátům a zařadila se tak na seznam zpěvaček, které skončily na drogách.

Demi vždy byla holka krev a mlíko. Jako u psychicky zranitelné a sledované dívky se u ní projevila bulimie. Časem přiznala také sebepoškozování. Poprvé musela své problémy začít řešit už v patnácti letech. V osmnácti nastoupila na své první léčení a lékaři jí diagnostikovali i bipolární poruchu. Začala se léčit a šest let byla čistá.

K TÉMATU  Na jaře do kina: Na své si přijdou romantici, drsňáci i fanoušci Marvelu
trailer k dokumentu Dancing with the Devil (zdroj: youtube.com/Demi Lovato)

Vyrostla z ní krásná mladá žena, která bořila hitparády. Zejména mladé dívky k ní vzhlížely. V roce 2018 ale obletěla svět zpráva, že zpěvačka byla nalezena v bezvládném stavu. Předávkovala se a musela být převezena do nemocnice. Tam jí lékaři zachránili život, ale sama později přiznala, že měla na mále. V tak mladém věku prodělala tři mrtvice a infarkt. I to je na drogách zrádné. Ale začala se znovu léčit a později všechny své démony vložila do dokumentu ze svého života.

Dnes se o ní píše především proto, že v nedávné době o sobě prohlásila, že se necítí být mužem ani ženou a je tedy nebinární. Jen čas ukáže, jak to s ní půjde dál. Umělecký svět nepřináší jen pozlátko a slávu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Alkohol jako náhražka manželské poradny? Podle odborníků upevňuje vztahy a snižuje riziko nevěry! Co je na tom pravdy?

Celebrity s plastikou: kdo podlehl své závislosti?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Určitě jste i v zimě potkávaly spoustu lidí v teniskách. Již několik let je to módní obuv pro všechny příležitosti. A právě přicházející teplé období nám dovolí více využít přednosti této pohodlné obuvi.
Dorty máme spojené hlavně s narozeninami, ale sladký dezert si rády dopřejeme klidně jen tak. Sladká snídaně nebo kávě, malá sladkost z cukrárny přece neuškodí. Tyhle překrásné dorty přímo volají o to nechat se vyfotit, a člověku se do nich nechce ani krájet, jak jsou perfektní. Stejně ale nakonec neodoláte.
Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?
Každý, kdo se chystá koupit nové auto, má v podstatě čtyři možnosti. Kromě možnosti okamžitého vyplacení celé částky, se nabízí varianta jako klasický leasing, půjčka od banky nebo nebankovního subjektu, či stále oblíbenější operativní leasing. Každá z variant má svá pro a proti. 
V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?
Nikdy jsem neuznávala ten klasický model, kdy musí před dívkou pokleknout muž a s pugétem růží ji požádat o ruku. Na romantiku obecně moc nejsem, asi ani neumím tolik vyjadřovat pocity. I když svého přítele moc miluji, neumím to ani někdy otevřeně říct.
Sérioví vrazi jsou psychicky narušení lidé, kterým ostatní neřeknou jinak než lidské zrůdy. Jejich hlavním povahovým rysem bývá nulová lítost nad lidskými osudy, ačkoliv někteří z nich mohou navenek působit jako velmi spořádaní občané.
S postupem digitální éry a vzrůstajícím vlivem sociálních sítí se mění nejen náš každodenní život, ale i způsob, jakým procházíme světem romantických vztahů. Seznamovací aplikace se zdají být klíčem k pohodlnému a snadnému hledání partnera, přesto se s nimi vážou otázky a zážitky, které mohou ovlivnit náš citový i sociální život. Tato nová realita digitálního seznamování ovlivňuje různé aspekty mezilidských vztahů a vyvolává diskuse o pravé podstatě lásky v online prostředí.
Nalíčit se do práce je jedna věc. Do divadla už to zabere trochu více času, ale tohle? Kompletní make-up změní vaši visáž tak, že vás nikdo nepozná! Těchto pět příkladů vám ukáže, že se dá z každé ženy vyrobit kráska.
Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato. Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Oldřich Nový by vám coby Kristián řekl, ať zavřete oči, neboť odchází. Z něj si ale příklad neberte. Svoje oči skutečně zavřete, ale jenom proto, že se na vás partner dívá. Takovou jízdu totiž ještě nezažil. A co vy? Už jste zkusili kouzlo vzájemné masturbace?

Výběr článků

Psychologická odolnost je základním stavebním kamenem pro úspěch a spokojenost v kariéře. Tento článek prozkoumá, proč je resilience klíčová pro překonávání pracovních výzev a jak může pomoci v osobním růstu. Nabídneme praktické rady a strategie pro rozvoj odolnosti, včetně technik zvládání stresu, posilování sebevědomí a budování podpůrné sítě kolem sebe. Poradíme, jak transformovat neúspěchy na příležitosti pro učení a růst, což vás připraví na dosažení větších profesních úspěchů a zvýší vaši celkovou spokojenost v práci.
Nejen díky šíření koronaviru je téma podpory imunity v posledních dnech často diskutovaným tématem. Podporovat imunitu je nutné během celého roku, ale zejména v období s vyšším výskytem respiračních a jiných onemocnění. Imunita velmi úzce souvisí se zdravým životním stylem.
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.

Nepřehlédněte

Zvlášť v přechodných obdobích typu jaro a podzim to na ulicích vypadá velmi pestře. Někdo má i přes podzimní období ještě dnes kraťasy a sandály, zatímco jiný už obléká péřovku a kulicha. Co je zdravější? Jaké oblečení zvolit v přechodném období?
Její jméno je Kathy Jacobs, je jí 56 let a žije ve Spojených státech amerických, konkrétně ve městě Calabass ve státě Kalifornie.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek