Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Zpěvačky, které skončily na drogách

Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
na drogách
Zesnulá zpěvačka Whitney Houston je tragickým příkladem za všechny. (foto: instagram.com/whitneyhouston)

04. 01. 2022

U slavných lidí je obvykle konzumace omamných látek častá. Někdo neunese slávu, jiný má zkrátka moc peněz a někteří užívají drogy jako stimulanty pro lepší výkony. Často jsou na vině psychické problémy nebo brzká popularita. A křehké ženy jsou náchylnější. Připomeňte si s námi slavné zpěvačky, které tvořily nebo stále tvoří skvělou hudbu, ale jejich životy ovlivnil společný nepřítel. Skončily na drogách.

Whitney Houston

Slavná a oceňovaná zpěvačka s nezaměnitelným hlasem. Dokonce se pyšní zápisem v Guinessově knize rekordů jako nejoceňovanější zpěvačka všech dob. Na jevišti vždy zářila a podávala až neuvěřitelné výkony. Fanoušci ji milovali. Zpívala od malička a hudbě se věnovala celý život. Před publikem se otevřela, ale v soukromí se uzavřela do drog. Kromě toho jí ztrpčoval život agresivní manžel.

Že má problémy s drogami se vědělo už v roce 2000. O dvanáct let později nalezli osmačtyřicetiletou zpěvačku mrtvou ve vaně a výsledek pitvy potvrdil, že v sobě Whitney měla velké množství omamných látek. To mělo za následek, že se utopila. Stejně smutný konec zanedlouho potkal i její jedinou dceru Bobbi Kristinu Brown, která po požití omamných látek rovněž utonula ve vaně.

whitney
Whitney Houston s dcerou Bobbi Kristinou. (foto: instagram.com/whitneyhouston)

Amy Winehouse

Amy Winehouse dostala do vínku krásný a jedinečný hlas. Navíc měla výraznou až ikonickou image, a tak se nikdy neztratila v davu. Když zemřela na předávkování alkoholem, bylo jí pouhých sedmadvacet let. Prožila krátký a velmi intenzivní život a hodně toho po sobě zanechala. Její hudba byla oceňovaná a stejně výrazná jako ona sama.

Po celou její kariéru se ale vědělo, že Amy bojuje se svými démony. Nejen s alkoholem, který se jí nakonec stal osudným. Brala všemožné drogy a vyzkoušet toho měla opravdu hodně. I přesto na ni umělecký svět nikdy nezapomene.

K TÉMATUČtivo na dlouhé zimní večery. 10 knih, které vás nenechají chladnými
Amy Winehouse – Back to Black (zdroj: youtube.com/Amy Winehouse)

Janis Joplin

Stejně jako Amy Winehouse, byla i Janis Joplin jakýmsi symbolem své doby a řadí se mezi zpěvačky, které skončily na drogách a alkoholu. Tato zpěvačka měla nezaměnitelný chraplavý hlas a vždy, když vystupovala, byl to pro všechny zážitek. I ona ale na svou závislost na omamných látkách doplatila velmi brzy. Zemřela v roce 1970 na předávkování a bylo jí také jen dvacet sedm.

Díky tomu se stejně jako Amy Winehouse řadí do nechvalně proslulého Klubu 27, kam spadají mnozí další umělci, kteří odešli ve stejném věku. Dodnes ji však považujeme za jednu z nejlepších a nejúspěšnějších zpěvaček všech dob.

Janis Joplin
Janis Joplin (foto: instagram.com/janisjoplin)

Adele

Ne všechny zpěvačky ale naštěstí dopadly tak tragicky. Britský miláček a další velká hvězda hudební scény Adele, se dokázala poprat se závislostí na alkoholu. A dnes se jí jak v soukromém, tak pracovním životě vede skvěle. Proměnila svůj vzhled když dokázala neuvěřitelně zhubnout, ačkoliv se zdálo, že zrovna ona si z kil navíc hlavu nedělá. Za úbytek váhy prý mohl především rozvod. Teď sama vychovává syna, vydala po dlouhé době novou hudbu a právě skrze novou desku se vyrovnává s rozpadem manželství.

To všechno zvládla už bez alkoholu. V minulosti na tom ale nebyla moc dobře. Řešila alkoholem mnohé osobní problémy a dokonce jednou stanula na jevišti tak opilá, že upadla ze židličky, na které seděla.

Adele
Adele a její zbrusu nová figura. Lahve vyměnila za činky. (foto: instagram.com/adele)

Demi Lovato

Demi Lovato je jednou z těch hvězdiček, na kterých se podepsala dětská sláva. Začala hrát a zpívat už jako velmi malá a postupem času se z ní stala hvězda světového formátu. Bohužel už jako dítě přičichla k opiátům a zařadila se tak na seznam zpěvaček, které skončily na drogách.

Demi vždy byla holka krev a mlíko. Jako u psychicky zranitelné a sledované dívky se u ní projevila bulimie. Časem přiznala také sebepoškozování. Poprvé musela své problémy začít řešit už v patnácti letech. V osmnácti nastoupila na své první léčení a lékaři jí diagnostikovali i bipolární poruchu. Začala se léčit a šest let byla čistá.

K TÉMATUOblíbené české komedie. Pusťte si je vždy, když vám bude smutno
trailer k dokumentu Dancing with the Devil (zdroj: youtube.com/Demi Lovato)

Vyrostla z ní krásná mladá žena, která bořila hitparády. Zejména mladé dívky k ní vzhlížely. V roce 2018 ale obletěla svět zpráva, že zpěvačka byla nalezena v bezvládném stavu. Předávkovala se a musela být převezena do nemocnice. Tam jí lékaři zachránili život, ale sama později přiznala, že měla na mále. V tak mladém věku prodělala tři mrtvice a infarkt. I to je na drogách zrádné. Ale začala se znovu léčit a později všechny své démony vložila do dokumentu ze svého života.

Dnes se o ní píše především proto, že v nedávné době o sobě prohlásila, že se necítí být mužem ani ženou a je tedy nebinární. Jen čas ukáže, jak to s ní půjde dál. Umělecký svět nepřináší jen pozlátko a slávu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Alkohol jako náhražka manželské poradny? Podle odborníků upevňuje vztahy a snižuje riziko nevěry! Co je na tom pravdy?

Celebrity s plastikou: kdo podlehl své závislosti?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Svícen z proutí vyrobíte za chviličku a pak už stačí jen zapálit svíčku a užívat si atmosféru. Poradíme vám ale i jak sestavit dekoraci z elektrických světýlek. V obou případech by se dalo použít řčení "za málo peněz, hodně muziky", protože na přípravu nepotřebujete nic nedostupného. Jako nástroj postačí tavná pistole. Výsledek je ale úchvatný. Vyzdobte si domov vlastnoručními kouzelnými detaily!

Nepřehlédněte

Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek