Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Skvělé tipy pro krásné a pevné nehty. Máte správný pilník? Používáte dobrou techniku při manikúře? Zkuste a uvidíte!

Patříte k těm ženám, co o své ruce pečují se železnou pravidelností, a přesto ne a ne docílit toho, aby byly dokonele pevné? Možná někde přeci jen děláte chybu.
správná péče nehty
Zdroj: 123RF.com

Používáte správný pilník?

Nevhodně zvolený pilník vám může pěkně zavařit. Zahoďte proto levné plastové nebo kovové pilníky, a pokud máte křehké nehty, raději se nechte hýčkat šikovnou paní manikérkou, která dobře ví, co dělá a poradí vám, který že pilník je pro vaše nehty ten nejlepší.

Osvojte si správnou techniku

Když už přeci jen pilujete, záleží i na tom, zda to děláte vůbec technicky správně. Pokud v tom nemáte moc praxe, zkuste nejprve skleněný pilník. Díky němu se snadno naučíte nejen zkracovat, ale i tvarovat nehty správným směrem. Jak to? On vás totiž do protisměru nepustí!

Nezapomínejte na nehtovou kůžičku

Když krém na ruce, pak jedině v kombinaci s olejem na nehtovou kůžičku. Zatímco krém ošetří povrch dlaní a rukou, olej pomáhá udržovat nehty vyživené a hydratované a navíc se dostane všude, kam má. Ovšem všeho s mírou, s krémem ani olejem to rozhodně nepřehánějte.

Loupající se lak. Rychle s ním pryč!

Často se vám začne loupat starý lak a vy se ne a ne dostat k tomu, abyste jej odstranily? Chyba! Odlupující se barva totiž s sebou odstraňuje i tenkou vrstvu keratinu a nehty rychle slábnou. Jediným správným řešením tedy je, že lak odstraníte dříve, než nadělá neplechu.

Sama sobě nehtařkou

Rozhodly jste se vyzkoušet gel-lak, ale barva se vám po čase přestala líbit a vy se ho chcete IHNED zbavit? Tak to rozhodně nedělejte. Díky neodbornému zacházení můžete nadělat velkou paseku a vaše nehty se z toho šoku budou jen velmi pomalu probírat. Manikérka udělá všechno proto, aby materiál odstranila šetrně a správně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
Chcete-li jít s dobou, pořiďte si do vašeho šatníku alespoň jednu stylovou dámskou mikinu. Pokud netušíte, jaké kousky budou v letošní sezóně in, nemusíte zoufat. My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto se pojďte inspirovat společně s námi. Máme pro vás nejrůznější tipy na trendy kousky a dokonce vám prozradíme, jak je vkusně zakomponovat do letošního outfitu
Navodí příjemnou atmosféru, zahalí domov do úžasné vůně a podpoří relaxaci. Nejen taková kouzla svede aromaterapie, která se stala nedílnou součástí všech milovníků nádherných vůní. Láká aromaterapie i vás? Mrkněte se na pár podrobností, které vás zasvětí do tajů všech jejích podmanivých benefitů.
Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.

Nepřehlédněte

Svícen z proutí vyrobíte za chviličku a pak už stačí jen zapálit svíčku a užívat si atmosféru. Poradíme vám ale i jak sestavit dekoraci z elektrických světýlek. V obou případech by se dalo použít řčení "za málo peněz, hodně muziky", protože na přípravu nepotřebujete nic nedostupného. Jako nástroj postačí tavná pistole. Výsledek je ale úchvatný. Vyzdobte si domov vlastnoručními kouzelnými detaily!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek