Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Skvělé tipy pro krásné a pevné nehty. Máte správný pilník? Používáte dobrou techniku při manikúře? Zkuste a uvidíte!

Patříte k těm ženám, co o své ruce pečují se železnou pravidelností, a přesto ne a ne docílit toho, aby byly dokonele pevné? Možná někde přeci jen děláte chybu.
správná péče nehty
Zdroj: 123RF.com

Používáte správný pilník?

Nevhodně zvolený pilník vám může pěkně zavařit. Zahoďte proto levné plastové nebo kovové pilníky, a pokud máte křehké nehty, raději se nechte hýčkat šikovnou paní manikérkou, která dobře ví, co dělá a poradí vám, který že pilník je pro vaše nehty ten nejlepší.

Osvojte si správnou techniku

Když už přeci jen pilujete, záleží i na tom, zda to děláte vůbec technicky správně. Pokud v tom nemáte moc praxe, zkuste nejprve skleněný pilník. Díky němu se snadno naučíte nejen zkracovat, ale i tvarovat nehty správným směrem. Jak to? On vás totiž do protisměru nepustí!

Nezapomínejte na nehtovou kůžičku

Když krém na ruce, pak jedině v kombinaci s olejem na nehtovou kůžičku. Zatímco krém ošetří povrch dlaní a rukou, olej pomáhá udržovat nehty vyživené a hydratované a navíc se dostane všude, kam má. Ovšem všeho s mírou, s krémem ani olejem to rozhodně nepřehánějte.

Loupající se lak. Rychle s ním pryč!

Často se vám začne loupat starý lak a vy se ne a ne dostat k tomu, abyste jej odstranily? Chyba! Odlupující se barva totiž s sebou odstraňuje i tenkou vrstvu keratinu a nehty rychle slábnou. Jediným správným řešením tedy je, že lak odstraníte dříve, než nadělá neplechu.

Sama sobě nehtařkou

Rozhodly jste se vyzkoušet gel-lak, ale barva se vám po čase přestala líbit a vy se ho chcete IHNED zbavit? Tak to rozhodně nedělejte. Díky neodbornému zacházení můžete nadělat velkou paseku a vaše nehty se z toho šoku budou jen velmi pomalu probírat. Manikérka udělá všechno proto, aby materiál odstranila šetrně a správně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek