Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Skvělé tipy pro krásné a pevné nehty. Máte správný pilník? Používáte dobrou techniku při manikúře? Zkuste a uvidíte!

Patříte k těm ženám, co o své ruce pečují se železnou pravidelností, a přesto ne a ne docílit toho, aby byly dokonele pevné? Možná někde přeci jen děláte chybu.
správná péče nehty
Zdroj: 123RF.com

Používáte správný pilník?

Nevhodně zvolený pilník vám může pěkně zavařit. Zahoďte proto levné plastové nebo kovové pilníky, a pokud máte křehké nehty, raději se nechte hýčkat šikovnou paní manikérkou, která dobře ví, co dělá a poradí vám, který že pilník je pro vaše nehty ten nejlepší.

Osvojte si správnou techniku

Když už přeci jen pilujete, záleží i na tom, zda to děláte vůbec technicky správně. Pokud v tom nemáte moc praxe, zkuste nejprve skleněný pilník. Díky němu se snadno naučíte nejen zkracovat, ale i tvarovat nehty správným směrem. Jak to? On vás totiž do protisměru nepustí!

Nezapomínejte na nehtovou kůžičku

Když krém na ruce, pak jedině v kombinaci s olejem na nehtovou kůžičku. Zatímco krém ošetří povrch dlaní a rukou, olej pomáhá udržovat nehty vyživené a hydratované a navíc se dostane všude, kam má. Ovšem všeho s mírou, s krémem ani olejem to rozhodně nepřehánějte.

Loupající se lak. Rychle s ním pryč!

Často se vám začne loupat starý lak a vy se ne a ne dostat k tomu, abyste jej odstranily? Chyba! Odlupující se barva totiž s sebou odstraňuje i tenkou vrstvu keratinu a nehty rychle slábnou. Jediným správným řešením tedy je, že lak odstraníte dříve, než nadělá neplechu.

Sama sobě nehtařkou

Rozhodly jste se vyzkoušet gel-lak, ale barva se vám po čase přestala líbit a vy se ho chcete IHNED zbavit? Tak to rozhodně nedělejte. Díky neodbornému zacházení můžete nadělat velkou paseku a vaše nehty se z toho šoku budou jen velmi pomalu probírat. Manikérka udělá všechno proto, aby materiál odstranila šetrně a správně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?

Nepřehlédněte

Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek