Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Vyzkoušejte cviky, které vám zajistí krásná prsa

Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
cviky prsa
Cviky, s nimiž posílíte prsní svaly. (foto: 123RF)

12. 08. 2021

Nebudeme si nalhávat, že můžete od základu změnit celkový vzhled prsou. Přece jen něco bylo každé ženě dáno do vínku a kompletní proměnu je možné čekat jedině po radikálním chirurgickém zákroku. Jestli ale chcete trochu vzhled prsou vylepšit, začněte posilovat prsní svaly, cviky na prsa je zpevní a díky tomu mohou opticky působit mnohem lépe.

Cvičte pravidelně a dlouhodobě. Změny bývají patrné obvykle po několika týdnech cvičení. Můžete vyzkoušet doporučované cviky na prsa, která uvádíme níže.

Oblíbené dámské kliky

Zřejmě první cvik, který vás napadne pro posílení prsních svalů. Na zemi se opřete o ruce umístěné pod rameny. Kolena položte na podložku a kotníky překřižte. Pokrčením paží se pak přibližujte k zemi a následně se vraťte do výchozí polohy. Měňte různě postavení dlaní na zemi, posilována bude vždy jiná skupina svalů.

Podobné cviky můžete provádět i ve stoji. Stoupněte si zhruba metr od zdi, opřete se o ni rukama a lokty postupně pokrčujte. Po přiblížení se ke stěně ruce opět propínejte. Nohy nechte po celou dobu na stejném místě.

Dlaně proti sobě

Sedněte si na zemi nebo na podložce do tureckého sedu. V úrovni hrudníku spojte dlaně a na několik vteřin jimi zatlačte proti sobě. Tento cvik opakujte nebo ho provádějte s dalšími obměnami. Ruce před tělem můžete navzájem zaháknout prsty a naopak je táhnout od sebe. Spojení rukou pak proveďte výš (v úrovni před obličejem) a níž (před bříškem).

Vezměte si na pomoc činky

Ani není nutné shánět si hned na doma činky, pohodlně vystačíte i s dvěma PET lahvemi naplněnými vodou. Položte se na záda, do každé ruky dejte jednu činku nebo láhev. Pak postupně předpažujte, až se ruce dotknou před hrudníkem. Totéž můžete provést i s pokrčením rukou. Stejné pomůcky využijte při cviku, kdy si sednete vzpřímeně na židli, nohama se pohodlně opřete o zem a paže spustíte vedle těla dolů. Poté je zvedáte napnuté před hrudník.

cviky prsa s činkami
Prsa posílíte tím, že do cvičení zapojíte činky. (Foto: 123RF)

Zaplavte si

Jestli dáváte přednost pravidelně provozovanému sportu, pro posílení prsou je ideální plavání. A teď možná bude mít mnoho z vás námitky, že přece doma vyhřívaný bazén nemá a do veřejně provozovaného bazénu se nedostane.

K TÉMATU  Manuál pro budoucí maminky. Vývoj nenarozeného miminka měsíc po měsíci. Zajímá vás, jaké dělá v bříšku pokroky?

Plavání ale můžete simulovat klidně i doma v obýváku. Stoupněte si rovně a opakovaně provádějte pažemi pohyb jako při plavání ve stylu „prsa“. Výborné také je, pokud dáte ruce v bok, a lokty budete opakovaně stlačovat za záda.

Výhodou všech popsaných cviků je, že je můžete provádět v klidu doma, v podstatě na ně nic nepotřebujete, a pokud máte v práci kancelář sami pro sebe, můžete si zacvičit i tam. Tak už jen to nejdůležitější – najít si každý den chvilku na cvičení a vydržet u toho.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!

Nepřehlédněte

Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek