Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Vyzkoušejte cviky, které vám zajistí krásná prsa

Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
cviky prsa
Cviky, s nimiž posílíte prsní svaly. (foto: 123RF)

12. 08. 2021

Nebudeme si nalhávat, že můžete od základu změnit celkový vzhled prsou. Přece jen něco bylo každé ženě dáno do vínku a kompletní proměnu je možné čekat jedině po radikálním chirurgickém zákroku. Jestli ale chcete trochu vzhled prsou vylepšit, začněte posilovat prsní svaly, cviky na prsa je zpevní a díky tomu mohou opticky působit mnohem lépe.

Cvičte pravidelně a dlouhodobě. Změny bývají patrné obvykle po několika týdnech cvičení. Můžete vyzkoušet doporučované cviky na prsa, která uvádíme níže.

Oblíbené dámské kliky

Zřejmě první cvik, který vás napadne pro posílení prsních svalů. Na zemi se opřete o ruce umístěné pod rameny. Kolena položte na podložku a kotníky překřižte. Pokrčením paží se pak přibližujte k zemi a následně se vraťte do výchozí polohy. Měňte různě postavení dlaní na zemi, posilována bude vždy jiná skupina svalů.

Podobné cviky můžete provádět i ve stoji. Stoupněte si zhruba metr od zdi, opřete se o ni rukama a lokty postupně pokrčujte. Po přiblížení se ke stěně ruce opět propínejte. Nohy nechte po celou dobu na stejném místě.

Dlaně proti sobě

Sedněte si na zemi nebo na podložce do tureckého sedu. V úrovni hrudníku spojte dlaně a na několik vteřin jimi zatlačte proti sobě. Tento cvik opakujte nebo ho provádějte s dalšími obměnami. Ruce před tělem můžete navzájem zaháknout prsty a naopak je táhnout od sebe. Spojení rukou pak proveďte výš (v úrovni před obličejem) a níž (před bříškem).

Vezměte si na pomoc činky

Ani není nutné shánět si hned na doma činky, pohodlně vystačíte i s dvěma PET lahvemi naplněnými vodou. Položte se na záda, do každé ruky dejte jednu činku nebo láhev. Pak postupně předpažujte, až se ruce dotknou před hrudníkem. Totéž můžete provést i s pokrčením rukou. Stejné pomůcky využijte při cviku, kdy si sednete vzpřímeně na židli, nohama se pohodlně opřete o zem a paže spustíte vedle těla dolů. Poté je zvedáte napnuté před hrudník.

cviky prsa s činkami
Prsa posílíte tím, že do cvičení zapojíte činky. (Foto: 123RF)

Zaplavte si

Jestli dáváte přednost pravidelně provozovanému sportu, pro posílení prsou je ideální plavání. A teď možná bude mít mnoho z vás námitky, že přece doma vyhřívaný bazén nemá a do veřejně provozovaného bazénu se nedostane.

K TÉMATU  Krmit psa masem, nebo granulemi? Obojí má svá pro a proti

Plavání ale můžete simulovat klidně i doma v obýváku. Stoupněte si rovně a opakovaně provádějte pažemi pohyb jako při plavání ve stylu „prsa“. Výborné také je, pokud dáte ruce v bok, a lokty budete opakovaně stlačovat za záda.

Výhodou všech popsaných cviků je, že je můžete provádět v klidu doma, v podstatě na ně nic nepotřebujete, a pokud máte v práci kancelář sami pro sebe, můžete si zacvičit i tam. Tak už jen to nejdůležitější – najít si každý den chvilku na cvičení a vydržet u toho.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.

Nepřehlédněte

Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek