Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Jak pečovat (nejen v létě) o vlasy, abyste je měly krásné jako modelky z reklamy?

Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?
jak pecovat v lete o vlasy
Zdroj: 123RF.com

16. 08. 2018

V parných měsících naše vlasy trpí. Abyste na konci léta nesplakala nad tím, co máte na hlavě, zkuste se jim ještě trochu věnovat. Ještě to stihnete. Co funguje?

Voda vše smyje

Až se půjdete koupat do chlorované nebo slané vody, vlasy po koupání co nejrychleji umyjte v čisté vodě. Chlor i sůl je zbytečně ničí a oslabují. Časté mytí vlasů šamponem však také není úplně top, jelikož se pak přesušují. Kondicionér i masky berte kamkoli s sebou!

Hydratujte!

Proti vysušování skvěle funguje olivový nebo kokosový olej. Naneste ho na konečky vlasů – můžete nechat, ale i smýt, záleží na vás. Dobré je nechat to i s přes noc ve vlasech, lépe a déle se olej, vstřebá. Výsledek uvidíte velmi rychle, vlasy budou lesklé a pevné.

Doporučujeme klobouk…

Šikovným pomocníkem v ochraně vlasů  může být i obyčejný klobouk. Nejen, že vám dodá šmrnc, ale vaše vlasy nebudou zbytečně vystavovány slunci. Ve městě to chce na něj odvahu, ale u moře je to v pohodě. Nebojte se být odvážná – navíc nedostanete úpal nebo úžeh.

Raději uschnout než fénovat

Další vysušování vlasům pochopitelně moc nesvědčí, proto se zkuste vyhnout zbytečnému fénování, pokud zrovna neletíte na rande, pracovní schůzku či jinou důležitou příležitost. To samé platí i o úpravě žehličkou nebo kulmou – jen v nutných případech.

Vitamíny pomůžou

Pro lesklé a zdravé vlasy byste neměli zapomínat ani na doplňování potřebných vitaminů, jež jim mohou prospět. Na které se nejvíce zaměřit? Určitě nezapomínejte na vitamin D, biotin (neboli vitamin B7 a H), vitaminy B3, B5, B6 a B12. „Pro komplexní péči o vlasy se vyrábějí speciální potravinové doplňky, díky kterým získáte veškeré potřebné vitaminy, jež vaše vlasy posílí,“ doporučuje Ing. Bohumil Hlavatý z České asociace pro speciální potraviny.

K TÉMATU  Alergie trápí i zvířata! Jak pomoci alergickému psovi?

Co po dovolené?

Abyste byla spokojena, naplánujte po dovolené kadeřníka, aby vám vlasy zastřihl i poradil, co by jim prospělo. Pokud se barvíte, nezapomínejte na pravidelné masky nebo kúry. Zkrátka, věnujte se svým vlasům, abyste vypadala k světu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Jízda na koni je krásný a dynamický sport, který přitahuje miliony lidí po celém světě. Ať už jezdíme zábavně, rekreačně nebo soutěžně, je důležité mít správné vybavení, které nám umožní dosáhnout nejvyššího výkonu a zároveň nám poskytne pohodlí a bezpečí. Mezi jedno z nejdůležitějších vybavení patří bezpochyby rajtky, což jsou kalhoty speciálně navržené pro jezdce.
Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.

Nepřehlédněte

Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek