Domů » Krása a móda » Jak pečovat (nejen v létě) o vlasy, abyste je měly krásné jako modelky z reklamy?
jak pecovat v lete o vlasy
Zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Jak pečovat (nejen v létě) o vlasy, abyste je měly krásné jako modelky z reklamy?

Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?

V parných měsících naše vlasy trpí. Abyste na konci léta nesplakala nad tím, co máte na hlavě, zkuste se jim ještě trochu věnovat. Ještě to stihnete. Co funguje?

Voda vše smyje

Až se půjdete koupat do chlorované nebo slané vody, vlasy po koupání co nejrychleji umyjte v čisté vodě. Chlor i sůl je zbytečně ničí a oslabují. Časté mytí vlasů šamponem však také není úplně top, jelikož se pak přesušují. Kondicionér i masky berte kamkoli s sebou!

Hydratujte!

Proti vysušování skvěle funguje olivový nebo kokosový olej. Naneste ho na konečky vlasů – můžete nechat, ale i smýt, záleží na vás. Dobré je nechat to i s přes noc ve vlasech, lépe a déle se olej, vstřebá. Výsledek uvidíte velmi rychle, vlasy budou lesklé a pevné.

Doporučujeme klobouk…

Šikovným pomocníkem v ochraně vlasů  může být i obyčejný klobouk. Nejen, že vám dodá šmrnc, ale vaše vlasy nebudou zbytečně vystavovány slunci. Ve městě to chce na něj odvahu, ale u moře je to v pohodě. Nebojte se být odvážná – navíc nedostanete úpal nebo úžeh.

Raději uschnout než fénovat

Další vysušování vlasům pochopitelně moc nesvědčí, proto se zkuste vyhnout zbytečnému fénování, pokud zrovna neletíte na rande, pracovní schůzku či jinou důležitou příležitost. To samé platí i o úpravě žehličkou nebo kulmou – jen v nutných případech.

Vitamíny pomůžou

Pro lesklé a zdravé vlasy byste neměli zapomínat ani na doplňování potřebných vitaminů, jež jim mohou prospět. Na které se nejvíce zaměřit? Určitě nezapomínejte na vitamin D, biotin (neboli vitamin B7 a H), vitaminy B3, B5, B6 a B12. „Pro komplexní péči o vlasy se vyrábějí speciální potravinové doplňky, díky kterým získáte veškeré potřebné vitaminy, jež vaše vlasy posílí,“ doporučuje Ing. Bohumil Hlavatý z České asociace pro speciální potraviny.

Co po dovolené?

Abyste byla spokojena, naplánujte po dovolené kadeřníka, aby vám vlasy zastřihl i poradil, co by jim prospělo. Pokud se barvíte, nezapomínejte na pravidelné masky nebo kúry. Zkrátka, věnujte se svým vlasům, abyste vypadala k světu.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest