Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Jak pečovat (nejen v létě) o vlasy, abyste je měly krásné jako modelky z reklamy?

Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?
jak pecovat v lete o vlasy
Zdroj: 123RF.com

16. 08. 2018

V parných měsících naše vlasy trpí. Abyste na konci léta nesplakala nad tím, co máte na hlavě, zkuste se jim ještě trochu věnovat. Ještě to stihnete. Co funguje?

Voda vše smyje

Až se půjdete koupat do chlorované nebo slané vody, vlasy po koupání co nejrychleji umyjte v čisté vodě. Chlor i sůl je zbytečně ničí a oslabují. Časté mytí vlasů šamponem však také není úplně top, jelikož se pak přesušují. Kondicionér i masky berte kamkoli s sebou!

Hydratujte!

Proti vysušování skvěle funguje olivový nebo kokosový olej. Naneste ho na konečky vlasů – můžete nechat, ale i smýt, záleží na vás. Dobré je nechat to i s přes noc ve vlasech, lépe a déle se olej, vstřebá. Výsledek uvidíte velmi rychle, vlasy budou lesklé a pevné.

Doporučujeme klobouk…

Šikovným pomocníkem v ochraně vlasů  může být i obyčejný klobouk. Nejen, že vám dodá šmrnc, ale vaše vlasy nebudou zbytečně vystavovány slunci. Ve městě to chce na něj odvahu, ale u moře je to v pohodě. Nebojte se být odvážná – navíc nedostanete úpal nebo úžeh.

Raději uschnout než fénovat

Další vysušování vlasům pochopitelně moc nesvědčí, proto se zkuste vyhnout zbytečnému fénování, pokud zrovna neletíte na rande, pracovní schůzku či jinou důležitou příležitost. To samé platí i o úpravě žehličkou nebo kulmou – jen v nutných případech.

Vitamíny pomůžou

Pro lesklé a zdravé vlasy byste neměli zapomínat ani na doplňování potřebných vitaminů, jež jim mohou prospět. Na které se nejvíce zaměřit? Určitě nezapomínejte na vitamin D, biotin (neboli vitamin B7 a H), vitaminy B3, B5, B6 a B12. „Pro komplexní péči o vlasy se vyrábějí speciální potravinové doplňky, díky kterým získáte veškeré potřebné vitaminy, jež vaše vlasy posílí,“ doporučuje Ing. Bohumil Hlavatý z České asociace pro speciální potraviny.

K TÉMATU  Zahradní dekorace a doplňky. Ozdobte si zahrádku podle vašeho vkusu

Co po dovolené?

Abyste byla spokojena, naplánujte po dovolené kadeřníka, aby vám vlasy zastřihl i poradil, co by jim prospělo. Pokud se barvíte, nezapomínejte na pravidelné masky nebo kúry. Zkrátka, věnujte se svým vlasům, abyste vypadala k světu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Všechny to známe. Místo toho, abychom si užívaly adventní čas, sháníme dárky, uklízíme, pečeme cukroví, v práci doháníme resty a nemáme ani čas si zapálit adventní svíčky. O Vánocích jsme pak ve stresu z toho, že jsme na něco zapomněly, jestli se budou dárky líbit, cukroví chutnat a zdali máme skutečně pořádně naklizeno. Co takhle to letos udělat jinak?
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek