Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Jak vyrobit roušky? K výrobě nepotřebujete ani šicí stroj!

Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
jak vyrobit roušky
Vyrábíme roušky bez šicího stroje. (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

02. 12. 2020

Jak vyrobit vlastní roušky

Jak vyrobit roušky? K tomu budete potřebovat:

  • bavlněnou textilii, například z obnošeného trička či starého prostěradla
  • jehlu a nit
  • nůžky
  • gumičky
  • tužku
  • kulatý talíř s průměrem 20 cm (na dětskou roušku), 23 cm (pro náctileté děti) nebo 25-27 cm (pro dospělé)

Postup

Látku si položte lícovou stranou nahoru, přiložte na ní talíř příslušné velikosti a obkreslete ho. Kruh, který takto vznikne, vystřihněte. Následně ho přehněte nejprve na polovinu, a pak ještě jednou na polovinu, aby vám vznikla výseč o tvaru čtvrtkruhu. Lícová látka by měla být na povrchu.

Obě rovné strany čtvrtkruhové výseče rozstřihněte tak, aby vám vznikly čtyři stejné kusy látky. Ty rozdělte na dva páry tak, aby látky v každém páru lícovaly. Každý pár sešijte po kulaté straně. Páry pak přiložte k sobě tak, aby se dokonale překrývaly. V této chvíli už v nich určitě vidíte dobře známý tvar obličejové roušky.

Díly k sobě přišijte po celé vnější straně, nechte si jen otvor na převrácení roušky lícem vzhůru. Pak roušku zažehlete a zapošijte. Kraje roušky přehněte a sešijte tak, aby vznikl prostor, kterým protáhnete gumičky. Jejich délku přizpůsobte velikosti obličeje toho, kdo bude roušku nosit. Nejsnazší je roušku na konkrétní osobě vyzkoušet. Pokud není dotyčný k dispozici, orientační rozměry gumiček jsou:

  • 15 cm pro menší děti
  • 17-18 cm pro náctileté děti
  • 20-22 cm pro dospělé
Jak vyrobit roušky – videonávod

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Roušky stojí za problémem jménem maskné. Co to je a jak tomu předejít?

Rouška by vám v těchto dnech neměla doma chybět. Návod, jak si ušít nebo udělat nešitou roušku za pár minut

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Kočky jsou tak roztomilá a super zábavná zvířata. A dnes se zaměříme speciálně na černé kočky! Vyvolávají nám úsměv na tváři a léčí naši špatnou náladu. Stačí se podívat, jak si všechny ty chlupaté kočičky hrají, padají, vycházejí se psy a jinými zvířaty, děsí sebe i vás, dělají legrační zvuky nebo se rozzlobí... Tak vtipné a roztomilé!
Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
LED neon je moderní alternativou k tradičním neonovým trubicím. Jedná se o flexibilní světelné pásky, které jsou navrženy tak, aby napodobovaly vzhled a efekt neonu. Ovšem oproti těm tradičním, jak je známe, nabízejí mnoho výhod. A to jak z ekonomického, tak i ekologického hlediska.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek