Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Kniha nejen pro budoucí podnikatelky? Máme jich pro vás rovnou 5

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
večery
Díky knihám můžete prožít cokoliv na světě. (foto: 123RF)

17. 01. 2022

Není tajemství, že seberozvoj a motivace jsou jevy, které vedou člověka k lepším výkonům. A to platí o lidech nezávisle na věku nebo pohlaví. Jedni se motivují tak, že prochází citáty či výroky proudící z úst úspěšných lidí. Druzí sáhnou po knížce, která vyplní jejich volné večery. Pokud patříte do druhé skupiny a přemýšlíte nad tím, jaká kniha by vás opravdu posunula vpřed, zde vám předkládáme několik knih o seberealizaci, jež se dlouhé roky těší obrovskému zájmu.

Atomové návyky

Bohatý táta, chudý táta je naprostá klasika, která člověku pomůže zjistit, jestli je skutečně na té dobré vlně. Jestli má skutečně našlápnuto k tomu, aby se dostal na vrchol hory úspěchu. Atomové návyky je zase kniha, která podnikatelce dopomůže vypěstovat si správné návyky, díky nimž nebude budování kariéry nepříjemný nebo příliš zdlouhavý boj. Kniha, kterou napsal James Clear, obsahuje velice jednoduché principy a praktiky, které v konečném důsledku ušetří nejen mnoho času, ale především i zlepší kvalitu života.

Správný přístup k životu 

Je to o myšlenkách a správném přístupu k životu. Přesně to tvrdí nejeden úspěšný a bohatý člověk. A je to skutečně tak. Abyste uspěla, musíte mít zvládnutý život. Proto si osvojte Čtyři dohody. Knihu napsal Miguel Ángel Ruiz a pokud vám nebude dostatečně sympatická nebo si na ni nebudete umět najít čas, herec Jaroslav Dušek ji zpracoval do milého a trefného představení, které je i po letech stále hojně navštěvované. 

Kniha není ničím jiným než tlumočením starého umění života Toltéků, o kterých se ví, že žili v naprostém souladu se vším živým. Dokonce i sami se sebou. Tajemství jejich úspěšného a zároveň také spokojeného života není nic jiného než pouhopouhé čtyři věci, o nichž se dočtete v této knize.

K TÉMATUJste v situaci, kdy už nevíte, jak dál? Zkuste nechat věci na čas plynout. Ať se jednoduše stanou!

Mnich, který prodal své Ferrari

Mezi motivační knihy pro podnikatelky, které stojí za přečtení, patří bezesporu i jedinečná a poměrně drobná knížka autora Robina S. Shamy nazvaná Mnich, který prodal své Ferrari. Jedná se o jednu z nejlepších motivačních knih vůbec, která je psaná formou příběhu a i proto se tak dobře čte. Její hlavní úkol je pomoci člověku zjistit, jestli je to materiálno, které ho obklopuje, skutečně zapotřebí. Jestli člověku opravdu přinese to bohatství, po kterém prahne. Jestli je slibná kariéra opravdu to, co člověka učiní spokojeným a šťastným. 

Myslete jako boháč

Už jsme zmínili, že úspěšní a bohatí jsou toho názoru, že myšlenky jsou silná věc. TO, na co myslíte, si ostatně přitahujete do svého života a přesně TO se také stane. I když se možná jeví jako banalita, ve skutečnosti to tak skutečně je. Jen může být oříšek svou mysl správně nastavit. Pomocnou ruku však podává Napoleon Hill svou knihou nazvanou Myšlením k bohatství. Jednotlivé principy, které díky ní člověk pojme za své, jsou sepsány velmi prostě a jednoduše. Dalo by se říct, že je to takový startovací balíček, který vás donutí osvojit si moudrosti bohatých a úspěšných a získat tak vše po čem prahnete a co si přejete.

Nejbohatší muž v Babylóně

Zatímco Napoleon Hill člověka nastaví po stránce mysli, George S. Clason zase přichází s principy, které přinesou onu finanční nezávislost. Nastíní totiž to, co uznával i Nejbohatší muž v Babylóně. Finanční principy či způsoby, jak nakládat s penězi, nastiňuje ve stejnojmenné knize. I když se jedná o poměrně krátkou a strohou knihu, její myšlenka předčí její vzhled.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podnikání na mateřské: lži, kvůli kterým se do byznysu mnoho žen nežene

K TÉMATUNovoroční předsevzetí aneb jak se vyhnout selhání?

Znamení o nás může dost vypovědět. V jakém se rodí nejúspěšnější lidé?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?

Nepřehlédněte

Svou domácnost můžete zpestřit různými věcmi. Zatímco někdo sází na bytový textil, jiný si raději pořizuje pokojové rostliny, které dokážou vdechnout interiéru život. Pakliže patříte také mezi pěstitele, kteří touží po jedinečném prvku ve svém domově, naučte se pěstovat amarylis. Působivou pokojovou rostlinu, která je stokrát hezčí než barevný povlak na polštář.  
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek