Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Kniha nejen pro budoucí podnikatelky? Máme jich pro vás rovnou 5

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
večery
Díky knihám můžete prožít cokoliv na světě. (foto: 123RF)

17. 01. 2022

Není tajemství, že seberozvoj a motivace jsou jevy, které vedou člověka k lepším výkonům. A to platí o lidech nezávisle na věku nebo pohlaví. Jedni se motivují tak, že prochází citáty či výroky proudící z úst úspěšných lidí. Druzí sáhnou po knížce, která vyplní jejich volné večery. Pokud patříte do druhé skupiny a přemýšlíte nad tím, jaká kniha by vás opravdu posunula vpřed, zde vám předkládáme několik knih o seberealizaci, jež se dlouhé roky těší obrovskému zájmu.

Atomové návyky

Bohatý táta, chudý táta je naprostá klasika, která člověku pomůže zjistit, jestli je skutečně na té dobré vlně. Jestli má skutečně našlápnuto k tomu, aby se dostal na vrchol hory úspěchu. Atomové návyky je zase kniha, která podnikatelce dopomůže vypěstovat si správné návyky, díky nimž nebude budování kariéry nepříjemný nebo příliš zdlouhavý boj. Kniha, kterou napsal James Clear, obsahuje velice jednoduché principy a praktiky, které v konečném důsledku ušetří nejen mnoho času, ale především i zlepší kvalitu života.

Správný přístup k životu 

Je to o myšlenkách a správném přístupu k životu. Přesně to tvrdí nejeden úspěšný a bohatý člověk. A je to skutečně tak. Abyste uspěla, musíte mít zvládnutý život. Proto si osvojte Čtyři dohody. Knihu napsal Miguel Ángel Ruiz a pokud vám nebude dostatečně sympatická nebo si na ni nebudete umět najít čas, herec Jaroslav Dušek ji zpracoval do milého a trefného představení, které je i po letech stále hojně navštěvované. 

Kniha není ničím jiným než tlumočením starého umění života Toltéků, o kterých se ví, že žili v naprostém souladu se vším živým. Dokonce i sami se sebou. Tajemství jejich úspěšného a zároveň také spokojeného života není nic jiného než pouhopouhé čtyři věci, o nichž se dočtete v této knize.

K TÉMATU  Potřebujete motivaci k hubnutí? Tady je jedna pořádná!

Mnich, který prodal své Ferrari

Mezi motivační knihy pro podnikatelky, které stojí za přečtení, patří bezesporu i jedinečná a poměrně drobná knížka autora Robina S. Shamy nazvaná Mnich, který prodal své Ferrari. Jedná se o jednu z nejlepších motivačních knih vůbec, která je psaná formou příběhu a i proto se tak dobře čte. Její hlavní úkol je pomoci člověku zjistit, jestli je to materiálno, které ho obklopuje, skutečně zapotřebí. Jestli člověku opravdu přinese to bohatství, po kterém prahne. Jestli je slibná kariéra opravdu to, co člověka učiní spokojeným a šťastným. 

Myslete jako boháč

Už jsme zmínili, že úspěšní a bohatí jsou toho názoru, že myšlenky jsou silná věc. TO, na co myslíte, si ostatně přitahujete do svého života a přesně TO se také stane. I když se možná jeví jako banalita, ve skutečnosti to tak skutečně je. Jen může být oříšek svou mysl správně nastavit. Pomocnou ruku však podává Napoleon Hill svou knihou nazvanou Myšlením k bohatství. Jednotlivé principy, které díky ní člověk pojme za své, jsou sepsány velmi prostě a jednoduše. Dalo by se říct, že je to takový startovací balíček, který vás donutí osvojit si moudrosti bohatých a úspěšných a získat tak vše po čem prahnete a co si přejete.

Nejbohatší muž v Babylóně

Zatímco Napoleon Hill člověka nastaví po stránce mysli, George S. Clason zase přichází s principy, které přinesou onu finanční nezávislost. Nastíní totiž to, co uznával i Nejbohatší muž v Babylóně. Finanční principy či způsoby, jak nakládat s penězi, nastiňuje ve stejnojmenné knize. I když se jedná o poměrně krátkou a strohou knihu, její myšlenka předčí její vzhled.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podnikání na mateřské: lži, kvůli kterým se do byznysu mnoho žen nežene

K TÉMATU  Jak zlepšit cíleně své fyzické i psychické zdraví? Zkuste následující rady a výsledky se dostaví! Kdy a čím začít?

Znamení o nás může dost vypovědět. V jakém se rodí nejúspěšnější lidé?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.

Nepřehlédněte

Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek