Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

9 míst, kam si letos v létě vyjet na dovolenou!

Chystáte se na dovolenou, ale ještě nemáte úplně rozmyšleno, kam vyrazíte? V tom případě se nechte inspirovat těmi nejoblíbenějšími destinacemi pro letošní rok.
na dovolenou
Sardinie nabízí bohatou kulturu i písčité pláže s průzračnou vodou.

23. 06. 2022

Sardinie

Sardinie patří k Itálii a nachází se západně od italského poloostrova. Je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři, a proto se nemusíte bát, že byste se na něm byť jedinou minutu nudili. Zároveň jde o ostrov s bohatou historií, tradicemi, výtečnou kuchyní a dlouhými bílo-písčitými plážemi. Blankytně modrá voda přímo vybízí ke koupání. A pokud se sem na dovolenou vydáte, rozhodně si nenechte ujít zátoku Cala Mariolu s úžasně průzračnou vodou, malebné městečko Bosa s barevnými domky ani čtvrté největší město na Sardinii Olbia.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy turisté navštěvují celoročně, protože je tu také po celý rok více méně teplo, i v zimních měsících se teplota ve stínu snadno přehoupne přes dvacet stupňů Celsia. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří zejména Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria a La Gomera. Ale vybírejte pečlivě, každý ostrov je naprosto jiný. Zatímco Lanzarote připomíná měsíční krajinu, La Gomera si v ničem nezadá se zelenající se Kostarikou. A na Tenerife zase najdete od každého něco.

Kanáry
Dechberoucí výhledy na zeleném ostrově La Gomera.

Zakynthos

Zante, Zante fior di Levante, křičí na vás místní, když se procházíte po vesničkách. Ano, je to skutečná květina východu. Můžete tu zažít poklidnou dovolenou s ochutnávkou místních oliv a toho nejlepšího olivového oleje na světě, stejně jako bouřlivý noční život, který nikdy nemusí skončit.

Zakynthos
Stojíme si za tím, že Zakynthos je ráj na zemi. Ráj na dovolenou.

Zakynthos je ráj na Zemi a pokud se vám na dovolenou nechce letět přes půl světa, je pro vás tento řecký ostrov tou nejlepší variantou.

Zanzibar

Chcete zažít opravdovou exotiku za rozumné peníze? Pak zamiřte na Zanzibar, tady se ocitnete v úplně jiném světě. Voda je tu průzračná, pláže bílé jako sníh a s čerstvým kokosem v ruce si budete připadat jako v reklamě na luxus.

Zanzibar
Na Zanzibaru se ocitnete v úplně jiném světě, daleko od všeho.

Hlavně si ale nezapomeňte udělat výlet do hlavního města, kterému se říká Zanzibar City nebo také Stone Town, Kamenné město. A proč byste si měli udělat výlet zrovna sem? Protože právě zde se nachází rodný dům Freddieho Mercuryho, zpěváka rockové skupiny Queen.

K TÉMATU  Digitální detox: Vypněte se na pár hodin denně. Prospěje to vám i okolí

Madeira

Madeira je portugalským ostrovem, kterému se často říká Ostrov věčného jara nebo také Zelená perla Atlantiku. Počasí je tu obdobné jako na Kanárských ostrovech, nikdy tu není zima, jen přes zimu je tu takové typické jarní počasí okolo dvaceti stupňů Celsia a občas tu hodně fouká. Na své si přijdou milovníci pěší turistky a především přírody.

Madeira
Pokud milujete hory a divokou přírodu, vydejte se na Madeiru, jarní ostrov.

Zkrátka však nepřijdou ani ti, co rádi tráví dovolenou na pláži. Vybírat můžete i z komfortních pobřežních hotelů nebo naopak horských hotelů, které nabízejí nádherné výhledy do širokého okolí. Primárně však vybírejte Madeiru spíš kvůli horským túrám. Pokud zatoužíte po troše dobrodružství, vydejte se třeba na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1862 m), ale nejrůznějších dechberoucích tras na tomhle ostrově najdete nespočet.

Málaga

Málaga je jedno z nejoblíbenějších turistických center ve Španělsku. Také je druhým největším z celé Andalusie. Sjíždějí se sem na dovolenou lidé z celého světa toužící po rušném městském ruchu s bohatým nočním životem a historií.

Málaga
Jste městský tvor a nehodláte se toho ruchu vzdát? Pak jeďte do Málagy.

Přes den můžete ležet na krásných plážích, jako jsou Playa de la Misericordia či Playa de San Andrés nebo si projet zátoky. Za návštěvu stojí i středověká maurská pevnost Alcazaba, botanická a zoologická zahrada nebo nádherný park Paseo del Parque. Pro děti je zase jako stvořený Aqualand a krokodílí zoo v Toremolinos.

Lago di Garda

Sice to není moře, ale svou rozlohou moře rozhodně připomíná. Lago di Garda je rájem Aperolu a kavárenského života. A zároveň jde o největší italské jezero, které se nachází mezi Alpami a Pádskou nížinou. Ke všemu jen kousek od Lago di Garda leží město Verona, které je proslulé zejména díky hře Williama Shakespeara Romeo a Julie.

jezero
Jezero Lago di Garda se vyrovná moři, voda je čistá a teplá a okolní výhledy nádherné.

Amsterdam

Pokud plánujete jen kratší, několikadenní dovolenou a zrovna netoužíte po tom, strávit ji na pláži popíjením piňa colady, pak určitě jeďte nebo leťte do Amsterdamu. I tady se můžete projet na loďce, podívat se za kulturou do místních muzeí jako Rijksmuseum, Van Goghovo museum nebo Dům Anny Frankové, ale v neposlední řadě se tu dostatečně vyžijete i z gastronomického hlediska.

K TÉMATU  Která znamení jsou nejvtipnější a která na rozdíl preferují vážnost?
Amsterdam
V uličkách Amsterdamu lehce ztratíte hlavu.

Spousty místních bister a restaurací má otevřeno i přes noc, a to z jednoho prostého důvodu – coffee shopy, legální prodejny marihuany, tu mají také otevřeno celou noc. A to pak bývá obrovský hlad. Sháňka je především po místních mastných hranolkách se spoustou curry omáčky. Ať procházíte jakoukoliv malou, úzkou uličkou, najdete v ní kuchyně z celého světa.

Chorvatsko

Možná se tomu budete divit, ale Chorvatsko je stále jednou z nejpopulárnějších dovolenkových destinací Čechů po celá dlouhá léta. A skutečně se není čemu divit, Chorvatsko je tak rozmanité, jak jen nějaká země může být.

Chorvatsko
Chorvatsko nabízí mnoho přírodních krás, když se neupíchnete celý týden jen u hotelu na pláži.

Najdete tu kamenné i písčité pláže. Téměř pouštní místa střídá neskutečně krásná zeleň. Bohatý je ovšem i podmořský život, a tedy kuchyně plná mořských plodů! Na dovolenou do Chorvatska navíc můžete cestovat autem a levně se tu najíte i ubytujete. Kempy jsou tu velmi čisté, komfortní a udržované. Mnohdy nabízejí krásnější prostředí než kdejaký hotel a v supermarketu jsou ceny jako u nás. A když už tu budete, rozhodně ochutnejte chorvatské víno, které je bohužel doposud velmi podceňované.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

Zdroje článku:
www.zeny.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Pleťová séra jsou nepostradatelnou součástí naší každodenní péče o obličej. Výběr toho správného však může být docela náročný krok. V první řadě musíte zjistit, co vaše pleť potřebuje, a pak teprve hledat to správné pleťové sérum.
První rande, to máte sevřené hrdlo a trému. Někdo se začne o druhé pohlaví zajímat později, ale tenhle malý Casanova ještě nosí dudlík a pleny!
Aby tělo fungovalo správně, je zapotřebí mít vyvážené množství ženských i mužských hormonů. Zkrátka od všeho tak akorát. Každý takový výkyv - nedostatek, nebo naopak nadbytek jednotlivých hormonů, dokáže ženám způsobit značné problémy. A o jednom z nich se právě nyní pobavíme.
O v pořadí pátém koučinku Nely s Marcelou se dočtete níže.
Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Každá žena se měsíc co měsíc setkává s menstruací, během které se neobejde bez vložek či tampónů. Málokdo si ale v tu chvíli uvědomí, jaké množství odpadu se vytvoří během používání tradičních menstruačních pomůcek, které následně zbytečně škodí okolní přírodě. Naštěstí ale existuje několik ekologických alternativ, za které vám příroda poděkuje a oceníte je i vy z hlediska snadného použití. Pojďme se podívat na téma ekologické menstruace.
Silvestr je oslavou plnou světla, radosti a naděje, a pro rodiče s dětmi přináší otázku, jak tuto magickou noc nejlepším způsobem sdílet. Dnešní článek na Dámské Lize se věnuje otázce, kde trávit Silvestr s dětmi. Přinášíme tipy na rodinná přátelská místa a aktivity, kde můžete vytvořit nezapomenutelné chvíle pro vaši rodinu a přivítat nový rok s radostí a láskou.
Motat se v kruhu a dělat stále stejné chyby je lidské. Jenže tím výrazně ubližujeme nejen naší psychice, ale i zdravotnímu stavu.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.

Výběr článků

Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Každá kočka potřebuje občas ostříhat drápky. Tenhle kocour ale dává jasně najevo, že nesouhlasí. Co na něj platí? Podívejte se na krátké video, které zaručeně pobaví.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Nepřehlédněte

Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Správné sezení na záchodě je stejně důležité, jako například sezení u pracovního stolu s počítačem. I když je vyprazdňování naprosto přirozený jev, většina z nás ho provádí špatně. Představíme vám ty největší chyby, kterých se na toaletě při vykonávání potřeby dopouští každý z nás. O jaké se jedná?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek