Neděle , 25. 09. 2022

Zlata

9 míst, kam si letos v létě vyjet na dovolenou!

Chystáte se na dovolenou, ale ještě nemáte úplně rozmyšleno, kam vyrazíte? V tom případě se nechte inspirovat těmi nejoblíbenějšími destinacemi pro letošní rok.
na dovolenou
Sardinie nabízí bohatou kulturu i písčité pláže s průzračnou vodou.

23. 06. 2022

Sardinie

Sardinie patří k Itálii a nachází se západně od italského poloostrova. Je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři, a proto se nemusíte bát, že byste se na něm byť jedinou minutu nudili. Zároveň jde o ostrov s bohatou historií, tradicemi, výtečnou kuchyní a dlouhými bílo-písčitými plážemi. Blankytně modrá voda přímo vybízí ke koupání. A pokud se sem na dovolenou vydáte, rozhodně si nenechte ujít zátoku Cala Mariolu s úžasně průzračnou vodou, malebné městečko Bosa s barevnými domky ani čtvrté největší město na Sardinii Olbia.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy turisté navštěvují celoročně, protože je tu také po celý rok více méně teplo, i v zimních měsících se teplota ve stínu snadno přehoupne přes dvacet stupňů Celsia. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří zejména Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria a La Gomera. Ale vybírejte pečlivě, každý ostrov je naprosto jiný. Zatímco Lanzarote připomíná měsíční krajinu, La Gomera si v ničem nezadá se zelenající se Kostarikou. A na Tenerife zase najdete od každého něco.

Kanáry
Dechberoucí výhledy na zeleném ostrově La Gomera.

Zakynthos

Zante, Zante fior di Levante, křičí na vás místní, když se procházíte po vesničkách. Ano, je to skutečná květina východu. Můžete tu zažít poklidnou dovolenou s ochutnávkou místních oliv a toho nejlepšího olivového oleje na světě, stejně jako bouřlivý noční život, který nikdy nemusí skončit.

Zakynthos
Stojíme si za tím, že Zakynthos je ráj na zemi. Ráj na dovolenou.

Zakynthos je ráj na Zemi a pokud se vám na dovolenou nechce letět přes půl světa, je pro vás tento řecký ostrov tou nejlepší variantou.

Zanzibar

Chcete zažít opravdovou exotiku za rozumné peníze? Pak zamiřte na Zanzibar, tady se ocitnete v úplně jiném světě. Voda je tu průzračná, pláže bílé jako sníh a s čerstvým kokosem v ruce si budete připadat jako v reklamě na luxus.

Zanzibar
Na Zanzibaru se ocitnete v úplně jiném světě, daleko od všeho.

Hlavně si ale nezapomeňte udělat výlet do hlavního města, kterému se říká Zanzibar City nebo také Stone Town, Kamenné město. A proč byste si měli udělat výlet zrovna sem? Protože právě zde se nachází rodný dům Freddieho Mercuryho, zpěváka rockové skupiny Queen.

K TÉMATU  Naučte se anglicky za jeden rok. Stačí vám 15 minut denně

Madeira

Madeira je portugalským ostrovem, kterému se často říká Ostrov věčného jara nebo také Zelená perla Atlantiku. Počasí je tu obdobné jako na Kanárských ostrovech, nikdy tu není zima, jen přes zimu je tu takové typické jarní počasí okolo dvaceti stupňů Celsia a občas tu hodně fouká. Na své si přijdou milovníci pěší turistky a především přírody.

Madeira
Pokud milujete hory a divokou přírodu, vydejte se na Madeiru, jarní ostrov.

Zkrátka však nepřijdou ani ti, co rádi tráví dovolenou na pláži. Vybírat můžete i z komfortních pobřežních hotelů nebo naopak horských hotelů, které nabízejí nádherné výhledy do širokého okolí. Primárně však vybírejte Madeiru spíš kvůli horským túrám. Pokud zatoužíte po troše dobrodružství, vydejte se třeba na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1862 m), ale nejrůznějších dechberoucích tras na tomhle ostrově najdete nespočet.

Málaga

Málaga je jedno z nejoblíbenějších turistických center ve Španělsku. Také je druhým největším z celé Andalusie. Sjíždějí se sem na dovolenou lidé z celého světa toužící po rušném městském ruchu s bohatým nočním životem a historií.

Málaga
Jste městský tvor a nehodláte se toho ruchu vzdát? Pak jeďte do Málagy.

Přes den můžete ležet na krásných plážích, jako jsou Playa de la Misericordia či Playa de San Andrés nebo si projet zátoky. Za návštěvu stojí i středověká maurská pevnost Alcazaba, botanická a zoologická zahrada nebo nádherný park Paseo del Parque. Pro děti je zase jako stvořený Aqualand a krokodílí zoo v Toremolinos.

Lago di Garda

Sice to není moře, ale svou rozlohou moře rozhodně připomíná. Lago di Garda je rájem Aperolu a kavárenského života. A zároveň jde o největší italské jezero, které se nachází mezi Alpami a Pádskou nížinou. Ke všemu jen kousek od Lago di Garda leží město Verona, které je proslulé zejména díky hře Williama Shakespeara Romeo a Julie.

jezero
Jezero Lago di Garda se vyrovná moři, voda je čistá a teplá a okolní výhledy nádherné.

Amsterdam

Pokud plánujete jen kratší, několikadenní dovolenou a zrovna netoužíte po tom, strávit ji na pláži popíjením piňa colady, pak určitě jeďte nebo leťte do Amsterdamu. I tady se můžete projet na loďce, podívat se za kulturou do místních muzeí jako Rijksmuseum, Van Goghovo museum nebo Dům Anny Frankové, ale v neposlední řadě se tu dostatečně vyžijete i z gastronomického hlediska.

K TÉMATU  Léto je skoro za rohem. Koupání patří ke slunci a dovolené, stejně jako pády do vody ze všech úhlů
Amsterdam
V uličkách Amsterdamu lehce ztratíte hlavu.

Spousty místních bister a restaurací má otevřeno i přes noc, a to z jednoho prostého důvodu – coffee shopy, legální prodejny marihuany, tu mají také otevřeno celou noc. A to pak bývá obrovský hlad. Sháňka je především po místních mastných hranolkách se spoustou curry omáčky. Ať procházíte jakoukoliv malou, úzkou uličkou, najdete v ní kuchyně z celého světa.

Chorvatsko

Možná se tomu budete divit, ale Chorvatsko je stále jednou z nejpopulárnějších dovolenkových destinací Čechů po celá dlouhá léta. A skutečně se není čemu divit, Chorvatsko je tak rozmanité, jak jen nějaká země může být.

Chorvatsko
Chorvatsko nabízí mnoho přírodních krás, když se neupíchnete celý týden jen u hotelu na pláži.

Najdete tu kamenné i písčité pláže. Téměř pouštní místa střídá neskutečně krásná zeleň. Bohatý je ovšem i podmořský život, a tedy kuchyně plná mořských plodů! Na dovolenou do Chorvatska navíc můžete cestovat autem a levně se tu najíte i ubytujete. Kempy jsou tu velmi čisté, komfortní a udržované. Mnohdy nabízejí krásnější prostředí než kdejaký hotel a v supermarketu jsou ceny jako u nás. A když už tu budete, rozhodně ochutnejte chorvatské víno, které je bohužel doposud velmi podceňované.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

Zdroje článku:
www.zeny.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.

Nepřehlédněte

Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek