Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Blíženci: Kolem tohoto vzdušného znamení se vždy něco děje

Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
Blíženci
Blíženci jsou velmi komunikativní, energičtí a komplikovaní.

20. 05. 2022

Blíženci a jejich základní charakteristika

Planeta Merkur je pojmenována po římském bohovi, který měl možnost cestovat mezi nebem a peklem, což také ovlivňuje povahu Blíženců. Ti rádi komunikují s různými lidmi, cestují a přitahují je všelijaké zajímavosti.

Toto znamení je znázorněno dvěma lidmi, kteří jsou spolu neustále v konverzaci. To určuje společenskou zálibu v drbech a silnou potřebu duševní a fyzické stimulace lidí narozených v tomto znamení. Také jsou spojováni s myslí a vědomím. Rádi rozebírají filozofická témata a debatují nad psychologickými otázkami.

Blíženci nevynechají žádnou příležitost k osobnímu rozvoji. Rádi se poslouchají a předávají zkušenosti ostatním lidem. Tato touha šíření informací je ale může často dostat do problémů, protože si občas lidově řečeno „nevidí do pusy“. Proto jsou ženy narozené v tomto znamení často považované za drbny a kokety. Rozeznat, co je potřeba spíše držet pod pokličkou, je pro Blížence odvěkým problémem a celoživotní výzvou.

Dobrodružství a společenské aktivity jsou pro Blížence obvykle přirozené, relaxace se pro ně ale stává obtížnější. Blíženci, kteří se chtějí zklidnit, by měli vyzkoušet dechová cvičení, meditaci či jógu.

Blíženci, láska, sex a vztahy

Pro znamení Blíženců platí, že vztahy a láska musí být neustále vzrušující, podnětné a svěží. Na rozdíl od Býka, znamení předcházejícího Blížencům, se Blíženci častěji zajímají o polyamorii. To však neznamená, že Blíženci nemohou tvořit dlouhodobé partnerské vztahy. Mají však hlubokou potřebu něčeho nového, společenského kontaktu a vzrušení ve všech aspektech života, vztahy nevyjímaje.

Život s tímto znamením ale rozhodně není nikdy nudný. Je třeba být ale k tomuto partnerovi zcela otevřený, jelikož mají rádi pocit, že mohou s druhým mluvit o všem a o ničem. Jsou také známí jako dobrodruzi v ložnici. Jejich vzdušná povaha je často zbavuje veškerých zábran, takže rádi experimentují a nebrání se žhavým řečem po telefonu či textovkách.

K TÉMATU  Člověk ve znamení Panny? Loajální, praktický a tvrdý dříč

Blíženci v rodině

Tito lidé rádi tráví čas ve společnosti přátel a s rodinou, zejména s nejmladšími členy. Hledá lidi se silnou vůlí, s nimiž by mohl debatovat. Pokud rozhovor nikam nevede, často ztrácí zájem o další komunikaci, neustále se totiž potřebuje cítit inspirován. Rodina je pro Blížence velice důležitá, má k ní opravdu silné citové pouto. Přestože povinnosti, které s sebou nese rodinný život, mohou být pro jejich povahu výzvou.

Kariéra a peníze

Blíženci jsou zruční, vynalézaví a často velmi chytří, s potřebou dynamického pracovního prostředí a spousty společenských kontaktů, které potkávají v kanceláři. Nejvhodnějším zaměstnáním pro tohle znamení je obchodník, právník či kazatel – prostě profese, ve kterých mohou uplatnit své komunikační schopnosti. Zároveň ale potřebují být neustále v pohybu. Jsou jako stvoření pro multitasking.

Přestože věří, že peníze jsou pro ně jen nutným zlem, většina z nich nebude dlouho přemýšlet, kde je vydělat, nebo jak je utratit. Potřebují silné zázemí, aby měli své finance pod kontrolou, což jim dodává pocit jistoty a bezpečí, o němž často ani nevědí, že ho potřebují.

Jak sbalit muže Blížence?

Muž ve znamení Blíženců je nadšený a plný života, je dobrodružný a vtipný, a to z něj dělá ideálního partnera. Aby si žena získala jeho srdce, musí být zábavná, podnětná, dobrodružná, smát se jeho vtipům a být připravená se od něj den co den učit něco nového.

Máte doma muže Blížence?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tvrdohlavý a energický Beran. Na co se u takového znamení připravit?

Která znamení jsou nejvtipnější a která na rozdíl preferují vážnost?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.
A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.
Koření je nedílnou součástí každé kuchyně - dává výjimečnou chuť jednotlivým pokrmům a dotahuje jeho tóny k dokonalosti. A kromě toho, že dokáže patřičně potěšit naše chuťové buňky, je přínosem i z hlediska zdraví. Samozřejmě v závislosti na použitých bylinkách. Proč ale koření kupovat, když si mnohem kvalitnější můžete vyrobit snadno v pohodlí doma?
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?

Nepřehlédněte

Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek