Úterý , 04. 10. 2022

František

Blíženci: Kolem tohoto vzdušného znamení se vždy něco děje

Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
Blíženci
Blíženci jsou velmi komunikativní, energičtí a komplikovaní.

20. 05. 2022

Blíženci a jejich základní charakteristika

Planeta Merkur je pojmenována po římském bohovi, který měl možnost cestovat mezi nebem a peklem, což také ovlivňuje povahu Blíženců. Ti rádi komunikují s různými lidmi, cestují a přitahují je všelijaké zajímavosti.

Toto znamení je znázorněno dvěma lidmi, kteří jsou spolu neustále v konverzaci. To určuje společenskou zálibu v drbech a silnou potřebu duševní a fyzické stimulace lidí narozených v tomto znamení. Také jsou spojováni s myslí a vědomím. Rádi rozebírají filozofická témata a debatují nad psychologickými otázkami.

Blíženci nevynechají žádnou příležitost k osobnímu rozvoji. Rádi se poslouchají a předávají zkušenosti ostatním lidem. Tato touha šíření informací je ale může často dostat do problémů, protože si občas lidově řečeno „nevidí do pusy“. Proto jsou ženy narozené v tomto znamení často považované za drbny a kokety. Rozeznat, co je potřeba spíše držet pod pokličkou, je pro Blížence odvěkým problémem a celoživotní výzvou.

Dobrodružství a společenské aktivity jsou pro Blížence obvykle přirozené, relaxace se pro ně ale stává obtížnější. Blíženci, kteří se chtějí zklidnit, by měli vyzkoušet dechová cvičení, meditaci či jógu.

Blíženci, láska, sex a vztahy

Pro znamení Blíženců platí, že vztahy a láska musí být neustále vzrušující, podnětné a svěží. Na rozdíl od Býka, znamení předcházejícího Blížencům, se Blíženci častěji zajímají o polyamorii. To však neznamená, že Blíženci nemohou tvořit dlouhodobé partnerské vztahy. Mají však hlubokou potřebu něčeho nového, společenského kontaktu a vzrušení ve všech aspektech života, vztahy nevyjímaje.

Život s tímto znamením ale rozhodně není nikdy nudný. Je třeba být ale k tomuto partnerovi zcela otevřený, jelikož mají rádi pocit, že mohou s druhým mluvit o všem a o ničem. Jsou také známí jako dobrodruzi v ložnici. Jejich vzdušná povaha je často zbavuje veškerých zábran, takže rádi experimentují a nebrání se žhavým řečem po telefonu či textovkách.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na pátek 14. 9. 2018. Vaše intuice kolem vztahů vám ukáže správnou cestu!

Blíženci v rodině

Tito lidé rádi tráví čas ve společnosti přátel a s rodinou, zejména s nejmladšími členy. Hledá lidi se silnou vůlí, s nimiž by mohl debatovat. Pokud rozhovor nikam nevede, často ztrácí zájem o další komunikaci, neustále se totiž potřebuje cítit inspirován. Rodina je pro Blížence velice důležitá, má k ní opravdu silné citové pouto. Přestože povinnosti, které s sebou nese rodinný život, mohou být pro jejich povahu výzvou.

Kariéra a peníze

Blíženci jsou zruční, vynalézaví a často velmi chytří, s potřebou dynamického pracovního prostředí a spousty společenských kontaktů, které potkávají v kanceláři. Nejvhodnějším zaměstnáním pro tohle znamení je obchodník, právník či kazatel – prostě profese, ve kterých mohou uplatnit své komunikační schopnosti. Zároveň ale potřebují být neustále v pohybu. Jsou jako stvoření pro multitasking.

Přestože věří, že peníze jsou pro ně jen nutným zlem, většina z nich nebude dlouho přemýšlet, kde je vydělat, nebo jak je utratit. Potřebují silné zázemí, aby měli své finance pod kontrolou, což jim dodává pocit jistoty a bezpečí, o němž často ani nevědí, že ho potřebují.

Jak sbalit muže Blížence?

Muž ve znamení Blíženců je nadšený a plný života, je dobrodružný a vtipný, a to z něj dělá ideálního partnera. Aby si žena získala jeho srdce, musí být zábavná, podnětná, dobrodružná, smát se jeho vtipům a být připravená se od něj den co den učit něco nového.

Máte doma muže Blížence?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tvrdohlavý a energický Beran. Na co se u takového znamení připravit?

Která znamení jsou nejvtipnější a která na rozdíl preferují vážnost?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Ženy i muži často mateřská znaménka podceňují, ale to se nevyplácí. Nikdy nemůžete vědět, jestli v sobě náhodou neskrývají strašáka v podobě rakoviny. Proto si nechávejte znaménka nejenom pravidelně kontrolovat, ale také se o ně správně starejte.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 

Nepřehlédněte

Asi každá z nás už slyšela o různých seznamovacích aplikacích či online seznamkách. Někomu jsou seznamky zdrojem nekonečných erotických eskapád, jiní zde hledají osudovou lásku. A pro někoho jsou seznamky jeden velký podvod. Podívejme se, jak je to s nimi doopravdy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek