Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Blíženci: Kolem tohoto vzdušného znamení se vždy něco děje

Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
Blíženci
Blíženci jsou velmi komunikativní, energičtí a komplikovaní.

20. 05. 2022

Blíženci a jejich základní charakteristika

Planeta Merkur je pojmenována po římském bohovi, který měl možnost cestovat mezi nebem a peklem, což také ovlivňuje povahu Blíženců. Ti rádi komunikují s různými lidmi, cestují a přitahují je všelijaké zajímavosti.

Toto znamení je znázorněno dvěma lidmi, kteří jsou spolu neustále v konverzaci. To určuje společenskou zálibu v drbech a silnou potřebu duševní a fyzické stimulace lidí narozených v tomto znamení. Také jsou spojováni s myslí a vědomím. Rádi rozebírají filozofická témata a debatují nad psychologickými otázkami.

Blíženci nevynechají žádnou příležitost k osobnímu rozvoji. Rádi se poslouchají a předávají zkušenosti ostatním lidem. Tato touha šíření informací je ale může často dostat do problémů, protože si občas lidově řečeno „nevidí do pusy“. Proto jsou ženy narozené v tomto znamení často považované za drbny a kokety. Rozeznat, co je potřeba spíše držet pod pokličkou, je pro Blížence odvěkým problémem a celoživotní výzvou.

Dobrodružství a společenské aktivity jsou pro Blížence obvykle přirozené, relaxace se pro ně ale stává obtížnější. Blíženci, kteří se chtějí zklidnit, by měli vyzkoušet dechová cvičení, meditaci či jógu.

Blíženci, láska, sex a vztahy

Pro znamení Blíženců platí, že vztahy a láska musí být neustále vzrušující, podnětné a svěží. Na rozdíl od Býka, znamení předcházejícího Blížencům, se Blíženci častěji zajímají o polyamorii. To však neznamená, že Blíženci nemohou tvořit dlouhodobé partnerské vztahy. Mají však hlubokou potřebu něčeho nového, společenského kontaktu a vzrušení ve všech aspektech života, vztahy nevyjímaje.

Život s tímto znamením ale rozhodně není nikdy nudný. Je třeba být ale k tomuto partnerovi zcela otevřený, jelikož mají rádi pocit, že mohou s druhým mluvit o všem a o ničem. Jsou také známí jako dobrodruzi v ložnici. Jejich vzdušná povaha je často zbavuje veškerých zábran, takže rádi experimentují a nebrání se žhavým řečem po telefonu či textovkách.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví od 17. do 21. 12. 2018. Skvělý čas na změnu barvy vlasů, řas či obočí! Co ještě tento týden nepropásnout?

Blíženci v rodině

Tito lidé rádi tráví čas ve společnosti přátel a s rodinou, zejména s nejmladšími členy. Hledá lidi se silnou vůlí, s nimiž by mohl debatovat. Pokud rozhovor nikam nevede, často ztrácí zájem o další komunikaci, neustále se totiž potřebuje cítit inspirován. Rodina je pro Blížence velice důležitá, má k ní opravdu silné citové pouto. Přestože povinnosti, které s sebou nese rodinný život, mohou být pro jejich povahu výzvou.

Kariéra a peníze

Blíženci jsou zruční, vynalézaví a často velmi chytří, s potřebou dynamického pracovního prostředí a spousty společenských kontaktů, které potkávají v kanceláři. Nejvhodnějším zaměstnáním pro tohle znamení je obchodník, právník či kazatel – prostě profese, ve kterých mohou uplatnit své komunikační schopnosti. Zároveň ale potřebují být neustále v pohybu. Jsou jako stvoření pro multitasking.

Přestože věří, že peníze jsou pro ně jen nutným zlem, většina z nich nebude dlouho přemýšlet, kde je vydělat, nebo jak je utratit. Potřebují silné zázemí, aby měli své finance pod kontrolou, což jim dodává pocit jistoty a bezpečí, o němž často ani nevědí, že ho potřebují.

Jak sbalit muže Blížence?

Muž ve znamení Blíženců je nadšený a plný života, je dobrodružný a vtipný, a to z něj dělá ideálního partnera. Aby si žena získala jeho srdce, musí být zábavná, podnětná, dobrodružná, smát se jeho vtipům a být připravená se od něj den co den učit něco nového.

Máte doma muže Blížence?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tvrdohlavý a energický Beran. Na co se u takového znamení připravit?

Která znamení jsou nejvtipnější a která na rozdíl preferují vážnost?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Správné sezení na záchodě je stejně důležité, jako například sezení u pracovního stolu s počítačem. I když je vyprazdňování naprosto přirozený jev, většina z nás ho provádí špatně. Představíme vám ty největší chyby, kterých se na toaletě při vykonávání potřeby dopouští každý z nás. O jaké se jedná?
Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u žen. Přitom velká část Češek podceňuje nezbytnou prevenci, která by případný zárodek včas odhalila. Nepodceňujte své zdraví a seznamte se s následujícími znaky, které mohou rakovinu prsu odhalit.
Svícny a svíčky nemusíte zapálit, jen když něco slavíte nebo když se blíží advent. Vytváří útulnou atmosféru, která zahřeje a pohladí. Obzvlášť, když je za okny nevlídné počasí nebo večerní tma, je plamen svíčky doslova relaxačním prvkem. Inspirujte se krásnými kousky!
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Léto už ne, ale zima ještě ne. První podzimní chlad vyžadují trochu teplejší oblečení. Přechodná bunda je nejlepší volbou. Dámská verze by měla být lehká, chodit se ke všemu a zajistit teplo. Jak vybrat ten nejlepší model?
Období dovolených nemusí skončit s prázdninami. Máme pro vás tip na úžasné místo, ze kterého se vám nebude chtít ani odjet. Místo, ve kterém si na své přijdou milovníci osvěžujícího koupání, objevování památek i nadšenci pro horskou turistiku.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
V každém věku se ženám nebo mužům může na obličeji objevit akné. Mnozí to pak snášejí s velkou nelibostí a o to hůř jim je, pokud po akné na pokožce zůstanou jizvy, které jsou důsledkem jeho nesprávné nebo předčasné léčby.
Domluvily jste se na letní dámské jízdě v zahraničí? Pak je nejvyšší čas vše naplánovat. Máme pro vás seznam 5 věcí, díky kterým se dovolená vydaří na jedničku.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u žen. Přitom velká část Češek podceňuje nezbytnou prevenci, která by případný zárodek včas odhalila. Nepodceňujte své zdraví a seznamte se s následujícími znaky, které mohou rakovinu prsu odhalit.

Výběr článků

V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Takzvané koitální sblížení představuje zajímavou techniku, která může ještě vylepšit vaše sexuální zážitky. Setkat se lze také s názvem koitální vyrovnávání, tento termín je označován také zkratkou CAT z anglického coital alignment technique.

Nepřehlédněte

Bolest při pohlavním styku, bolestivá menstruace a problémy s početím. To všechno se může skrývat pod diagnózou endometriózy. Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje řadu žen především v plodném věku.
Člověk si to neuvědomuje, ale prakticky na každém místě číhají lidé, kteří ho chtějí okrást, respektive obrat o peníze. Což se nyní, v době panující koronavirové krize, neslyší možná rádo. Abyste se vyhnuli tomu, že za služby nebo jiné zaplatíte více, než byste měli, dávejte si pozor hlavně na několik profesí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek