Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Jana (22): Vím, čím se moje malá sestra živí. Jak vysvětlit, že dělá chybu?

Moje mladší sestra byla vždycky jiná než já. Dostávalo se jí větší pozornosti, protože máma ji měla s druhým manželem, a pro něj ona byla princezna – a já jen přítěž. Musím uznat, že jsem na ni občas žárlila, ona byla tou rozmazlovanou a já jsem musela všechno dělat za ni.
čím se sestra živí
Proč se sestra živí právě tímto? (Foto: 123RF)

02. 12. 2021

V pubertě jsem tím hodně trpěla, já jsem si musela všechno oddřít a ona to měla na zlatém podnose. Pak se ale všechno změnilo. Máma umřela – a svět se nám obrátil vzhůru nohama. A po letech jsem zjistili, čím se moje malá sestra živí…

Těžké časy

Jako sestry držely při sobě až po mámině smrti. Měla autonehodu, kterou nepřežila, a my jsme zůstaly najednou samy. Bylo to těžké. Sedmnáct let a sestra třináct let. Bydlela jsem automaticky u babičky a sestra bydlela se svým biologickým otcem. Jenže ten si velmi rychle našel novou přítelkyni. Jí se ale nelíbilo, že by měla vychovávat cizí dítě, a tak se sestra nastěhovala za mnou k babičce. Tam se mezi námi začalo tvořit pouto.

Byly to pro nás těžké časy, u babičky jsme musely žít skromně, o hodně skromněji než doma, ale zvládaly jsme to. I proto se z nás konečně staly sestry. Já jsem pochopila, že jako ta starší se postarám o sestru, takže jsem na ni dávala pozor. Byly jsme pořád spolu, pomáhaly jsme babičce a zdálo se, že to všechno zvládneme a budeme žít normálním životem.

Můj odchod z domova

Poté, co jsem dokončila střední školu, jsem si našla práci a také bydlení na takové menší ubytovně. Uvolnila jsem místo sestře v pokojíčku, babičce jsem ale i nadále pomáhala. Sestra mi však odchod neodpustila a odcizily jsme se. Hodně se mi vzdalovala, ale když měla nějaké potíže, přišla za mnou. Bylo snazší mluvit se mnou než s babičkou, což jsem chápala.

Bylo mi jasné, že její dospívání ale bude docela zkouškou, že to nebude tak snadné, jako to bylo se mnou. A pak si moje sestřička našla starší kamarádku s dost svérázným chováním i názory.

K TÉMATUJana (30): Práce erotické masérky mi zničila život. Práci si už nenajdu

Kde jsi vzala tolik peněz?

Sestra musela dvakrát přestoupit na jinou školu, nechtělo se jí učit, začala se toulat po nocích, a dokonce odjížděla pryč na víkendy. Trvalo to několik měsíců, pak sestra oslavila osmnácté narozeniny. Nyni nám oznámila, že se stěhuje, že končí se školou a bude se živit sama. To jsem nenechala jen tak. Samozřejmě, že jsem zjistila, čím se chce v osmnácti živit bez vzdělání.

Babičku tím nezatěžuju, takže jsem se zapřísáhla, že na všechno přijdu sama a svou sestru zase přivedu k rozumu. Spadla mi ale brada, když jsem zjistila, kde bere tolik peněz a čím že se to vlastně chce živit.

Loutka bohatých chlapů

Sestřina nová kamarádka totiž již nějakou dobu jezdí za hranice, kde v nočních klubech dělá společnici bohatým postarším mužům. Jejím úkolem je bavit je. No jistě, že nevěřím tomu, že si s nimi jen sedne ke stolu a povídá si s nimi. Sestra mi tvrdí, že pokud nechce, nic s nimi mít nemusí, že jde jen o společnici, ale já vím, co si pod tím asi tak mám představit.

Určitě s nimi i spí nebo se tam někde svléká, ale to mi už neřekne. Bojím se o ni. Hlavně vím, že tohle je jen cesta do pekel. Takhle se přece nemůže osmnáctiletá holka živit! Taky myslím na mámu, která by tohle určitě nikdy nedovolila. Jenže já máma nejsem a ona už je plnoletá.

V hloubi duše vím, že se má malá sestřička zaprodává, nechce se mi tomu ani věřit a vůbec jí nedokážu vysvětlit, jak obrovskou chybu dělá. Ona v tom však vidí to, že může být nezávislá, že má peníze a může si dopřát, co chce. Pořád doufám, že jí to všechno dojde, ale když ji vidím, když sleduji, jak si to užívá, ztrácím naději.

K TÉMATU"Mami, kup mi zvířátko!" Také tohle řešíte?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Radka (21): Byla jsem zdrogovaná. Ráno jsem se probudila nahá. Nic si nepamatuji

Judita (24): Mám krásné tělo, ale šťastná nejsem. Z malíře i fotografa se vyklubali úchylové

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?

Nepřehlédněte

Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek