Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Víte, že je aloe vera léčivá rostlina? Co dokáže v kombinaci s Alpou?

Znáte ji určitě všichni a mnozí ji máte i doma. Aloe vera, u nás velice zdomácnělý sukulent, který má mimořádné účinky na lidské zdraví a v medicíně se již dlouho využívá jak vnitřně, tak také k vnějšímu ošetření kůže.
aloe
Aloe vera (foto: 123RF)

03. 03. 2021

03. 03. 2021

Příčinou univerzálnosti aloe vera je skutečnost, že v sobě obsahuje velké množství aktivních látek, a to v řádu několika set. Aloe je velice známá pro své zklidňující účinky na kůži, která je například popálená od slunce, poraněná nebo poštípaná hmyzem. Její účinky při vnitřním užití jsou širokospektrální, od pomoci proti virovým infekcím až po posílení celkové imunity lidského organismu.

aloe vera
Využijte léčivé účinky aloe vera. (zdroj foto: prirodajelek.cz)

Pokud však budete chtít aloe využívat, nemusíte se zákonitě ihned vydat do lékárny pro přípravek, který její šťávu obsahuje. Stačí kousek listu rozlomit a vnitřní část s „gelem“ přiložit například na ranku nebo štípanec. Uvidíte, jak brzy se vám uleví. Aloe je vlastně taková malá domácí lékárnička v květináči.

Aloe vera však můžete využít i jinak. Pokud vás nebo někoho z vašich blízkých trápí chronická bolest, například při artritidě nebo syndromu karpálního tunelu, můžete si snadno připravit domácí léčivou emulzi.

Z čeho si připravit domácí léčivý přípravek s aloe

K přípravě voňavé, a především účinné emulze budete potřebovat:

  • zdravé a dužnaté listy Aloe vera o délce asi 15 cm (přibližně 5 kusů)
  • 500 ml Alpy nebo Lesany, a
  • 20 tablet Aspirinu.

Postup přípravy a použití emulze

Postup výroby emulze je velice jednoduchý. Všechny výše uvedené ingredience jednoduše smíchejte ve vhodné, uzavíratelné nádobě. Pro větší účinnost lze doporučit listy Aloe vera nejprve podélně rozříznout, aby se jejich hustá šťáva snáze dostala do kontaktu s ostatními přísadami.

Připravenou směs uchovávejte po dobu jednoho týdne v ledničce. Poté je připravena k používání. Skladujte ji i nadále tímto způsobem a používejte, kdykoliv to bude potřeba. Když vás budou trápit bolesti, natírejte si postižené místo emulzí každý den a uvidíte, že se vaše potíže brzy zmírní.

Jako u všech přípravků, které se používají přímo na kůži, byste se měli poradit s lékařem tehdy, pokud máte na emulzi jakoukoliv reakci, a také v případě, kdy trpíte onemocněním kůže, pro které by složení emulze nemuselo být vhodné.

K TÉMATU  Vyzkoušeli byste holotropní dýchání?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se rychle zbavit nachlazení? Lék najdete v přírodě

Dopřejte si čokoládu každý den, radí lékaři. Jak nám čokoláda prospívá?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

S blížící se plavkovou sezónou začíná mnoho z nás přemýšlet o tom, jak své tělo dostat zpátky do formy. Někdy tak neodoláme a zkoušíme různé zázračné diety, které slibují rychlý úbytek váhy.
Známe to všechny. Potkáme nového partnera, nechybí tomu jiskra ani sexuální náboj. Na sex s ním myslíme prakticky neustále. Nejraději bychom z pod peřiny vůbec nevylezly. Ale dejte tomu tři čtyři roky a téměř všechen sexuální apetit vyprchá. Ne však nenávratně.
Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
Spektrum nabízených erotických pomůcek, o které dnes někde můžeme očkem zavadit, nám přijde ohromující a přepestré. Po stránce užitého materiálu jsou možná unikátní, ale designově to nejsou žádné novinky. V podstatě si děláme dobře těmi samými hračkami už hezkých pár tisíciletí.
Čtvrtek bude podle astrologie dnem určeným zkráslujícím procedurám. Věnovat péči pokožce se vám dvakrát vyplatí. Kromě toho se ale držte v klidu. Čtvrtek nebude příznivý den na hádky a snadno k nim dojde.
Dopravní nehody opravdu nejsou tou nejčastější příčinou smrti, i když to z televizních reportáží často tak vypadá. Jsou až na pátém místě žebříčku nejčastějších příčin úmrtí u nás. Jaký důvod smrti obsadil první příčku?
Zdravotní obuv tlumí otřesy, šetří klouby a umožňuje noze volně dýchat. Pro naše zdraví je kvalitní bota velmi důležitá. Poradíme vám, jak si ji správně vybrat a na co si dát při nákupu pozor.
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Slyšeli jste již někdy pojem hypermobilita? Hypermobilitou mnohem častěji trpí ženy než muži a jde o nadměrnou pohyblivost, která se týká zejména kloubů. Při pohybu pak dochází k uvolnění kloubů nad hranici normální fyziologické meze. Jak vlastně vzniká a jak se s ní dá žít v běžném životě? Existuje nějaká léčba?
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Letošní listopadová novinka z produkce TV Nova, tou je osmidílný seriál s názvem O mě se neboj z dílny režiséra Bisera Arichteva a z pera Jana Coufala a dalších. Seriál se nese v duchu komediálně-romantickém. Získal si vás?
Úsměv se podílí na dobrém prvním dojmu. Pakliže máte zuby zažloutlé a nehezké, nemůžeme se divit tomu, když lidé odvrací zrak při rozhovoru s námi. Pokud chcete mít zuby krásně bílé jako perličky, je načase zjistit, díky čemu bílého chrupu dosáhnete.

Výběr článků

Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.

Nepřehlédněte

V pražském Rudolfínu se odehrál večer plný emocí a překvapení, kde 31. ročník cen Český lev odhalil své hrdiny. Večer, kdy se historie prolínala s novou tvorbou, přinesl do popředí talent, který čekal na svůj okamžik čtyři desetiletí. Simona Peková, jejíž výkon ve filmu "Přišla v noci" ji vyřadil z řad nekorunovaných králů českého filmu, se stala symbolem večera. Zatímco "Bratři" si odnesli titul za nejlepší film, byl to právě seriál "Volha" a snímek "Bod obnovy", kdo dominoval počtem ocenění. Které momenty letošního ceremoniálu vás nejvíce oslovily a jaký film či umělec pro vás byl objevem roku?
Šišky borovice mohou posloužit jako dekorace i samotné. S tímto návodem ale z šišek vytvoříte miniaturní vánoční stromečky. Ideální bude zapojit do jejich výroby celou rodinu. Co říkáte, nejsou krásné?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek