Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Víte, že je aloe vera léčivá rostlina? Co dokáže v kombinaci s Alpou?

Znáte ji určitě všichni a mnozí ji máte i doma. Aloe vera, u nás velice zdomácnělý sukulent, který má mimořádné účinky na lidské zdraví a v medicíně se již dlouho využívá jak vnitřně, tak také k vnějšímu ošetření kůže.
aloe
Aloe vera (foto: 123RF)

03. 03. 2021

03. 03. 2021

Příčinou univerzálnosti aloe vera je skutečnost, že v sobě obsahuje velké množství aktivních látek, a to v řádu několika set. Aloe je velice známá pro své zklidňující účinky na kůži, která je například popálená od slunce, poraněná nebo poštípaná hmyzem. Její účinky při vnitřním užití jsou širokospektrální, od pomoci proti virovým infekcím až po posílení celkové imunity lidského organismu.

aloe vera
Využijte léčivé účinky aloe vera. (zdroj foto: prirodajelek.cz)

Pokud však budete chtít aloe využívat, nemusíte se zákonitě ihned vydat do lékárny pro přípravek, který její šťávu obsahuje. Stačí kousek listu rozlomit a vnitřní část s „gelem“ přiložit například na ranku nebo štípanec. Uvidíte, jak brzy se vám uleví. Aloe je vlastně taková malá domácí lékárnička v květináči.

Aloe vera však můžete využít i jinak. Pokud vás nebo někoho z vašich blízkých trápí chronická bolest, například při artritidě nebo syndromu karpálního tunelu, můžete si snadno připravit domácí léčivou emulzi.

Z čeho si připravit domácí léčivý přípravek s aloe

K přípravě voňavé, a především účinné emulze budete potřebovat:

  • zdravé a dužnaté listy Aloe vera o délce asi 15 cm (přibližně 5 kusů)
  • 500 ml Alpy nebo Lesany, a
  • 20 tablet Aspirinu.

Postup přípravy a použití emulze

Postup výroby emulze je velice jednoduchý. Všechny výše uvedené ingredience jednoduše smíchejte ve vhodné, uzavíratelné nádobě. Pro větší účinnost lze doporučit listy Aloe vera nejprve podélně rozříznout, aby se jejich hustá šťáva snáze dostala do kontaktu s ostatními přísadami.

Připravenou směs uchovávejte po dobu jednoho týdne v ledničce. Poté je připravena k používání. Skladujte ji i nadále tímto způsobem a používejte, kdykoliv to bude potřeba. Když vás budou trápit bolesti, natírejte si postižené místo emulzí každý den a uvidíte, že se vaše potíže brzy zmírní.

Jako u všech přípravků, které se používají přímo na kůži, byste se měli poradit s lékařem tehdy, pokud máte na emulzi jakoukoliv reakci, a také v případě, kdy trpíte onemocněním kůže, pro které by složení emulze nemuselo být vhodné.

K TÉMATU  Pěstování aloe vera: mějte doma bylinku, která vás spasí od popálenin

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se rychle zbavit nachlazení? Lék najdete v přírodě

Dopřejte si čokoládu každý den, radí lékaři. Jak nám čokoláda prospívá?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.

Nepřehlédněte

Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek