Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Víte, že je aloe vera léčivá rostlina? Co dokáže v kombinaci s Alpou?

Znáte ji určitě všichni a mnozí ji máte i doma. Aloe vera, u nás velice zdomácnělý sukulent, který má mimořádné účinky na lidské zdraví a v medicíně se již dlouho využívá jak vnitřně, tak také k vnějšímu ošetření kůže.
aloe
Aloe vera (foto: 123RF)

03. 03. 2021

03. 03. 2021

Příčinou univerzálnosti aloe vera je skutečnost, že v sobě obsahuje velké množství aktivních látek, a to v řádu několika set. Aloe je velice známá pro své zklidňující účinky na kůži, která je například popálená od slunce, poraněná nebo poštípaná hmyzem. Její účinky při vnitřním užití jsou širokospektrální, od pomoci proti virovým infekcím až po posílení celkové imunity lidského organismu.

aloe vera
Využijte léčivé účinky aloe vera. (zdroj foto: prirodajelek.cz)

Pokud však budete chtít aloe využívat, nemusíte se zákonitě ihned vydat do lékárny pro přípravek, který její šťávu obsahuje. Stačí kousek listu rozlomit a vnitřní část s „gelem“ přiložit například na ranku nebo štípanec. Uvidíte, jak brzy se vám uleví. Aloe je vlastně taková malá domácí lékárnička v květináči.

Aloe vera však můžete využít i jinak. Pokud vás nebo někoho z vašich blízkých trápí chronická bolest, například při artritidě nebo syndromu karpálního tunelu, můžete si snadno připravit domácí léčivou emulzi.

Z čeho si připravit domácí léčivý přípravek s aloe

K přípravě voňavé, a především účinné emulze budete potřebovat:

  • zdravé a dužnaté listy Aloe vera o délce asi 15 cm (přibližně 5 kusů)
  • 500 ml Alpy nebo Lesany, a
  • 20 tablet Aspirinu.

Postup přípravy a použití emulze

Postup výroby emulze je velice jednoduchý. Všechny výše uvedené ingredience jednoduše smíchejte ve vhodné, uzavíratelné nádobě. Pro větší účinnost lze doporučit listy Aloe vera nejprve podélně rozříznout, aby se jejich hustá šťáva snáze dostala do kontaktu s ostatními přísadami.

Připravenou směs uchovávejte po dobu jednoho týdne v ledničce. Poté je připravena k používání. Skladujte ji i nadále tímto způsobem a používejte, kdykoliv to bude potřeba. Když vás budou trápit bolesti, natírejte si postižené místo emulzí každý den a uvidíte, že se vaše potíže brzy zmírní.

Jako u všech přípravků, které se používají přímo na kůži, byste se měli poradit s lékařem tehdy, pokud máte na emulzi jakoukoliv reakci, a také v případě, kdy trpíte onemocněním kůže, pro které by složení emulze nemuselo být vhodné.

K TÉMATU  Tibetský klenot cordyceps: Může začít parazitovat i na lidech?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se rychle zbavit nachlazení? Lék najdete v přírodě

Dopřejte si čokoládu každý den, radí lékaři. Jak nám čokoláda prospívá?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
Jak si představujete ideální Vánoce? Pravděpodobně s rodinou, vašimi blízkými. V pohodě, v obklopení radosti a štěstí. A samozřejmě v obklopení cukroví, které mizí z talíře rychlostí blesku. A kromě her, které budete hrát, svůj čas strávíte i sledováním oblíbených vánočních snímků, které svou kouzelnou atmosférou a nadějí z nich vyplývající umocní onu vánoční atmosféru, která se line domovem. Co si nezapomenout pustit?
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Chcete-li být sebevědomé bytosti, které mají vlastní názor a umí asertivně jednat, bude dobré, když se zaměříte na vlastní intuici. Ta lze trénovat na více úrovních. Pokud jste tímto tématem nepolíbení, nezoufejte. Na následujících řádcích si totiž povíme vše podstatné o tom, co má na rozvoj intuice vliv. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi. Co je to intuice a proč se vyplatí jí naslouchat?
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?
Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek