Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!

Nikdo není dokonalý… S tím se buď můžete smířit, nebo se rozhodnout s nedokonalostí bojovat. K dokonalé postavě vám pomůže dieta a osobní trenér a k dokonalému úsměvu zase rovnátka. Pojďte se podívat, jaké problémy vám pomohou vyřešit.
rovnátka
Mezi nejčastější důvody pro nošení rovnátek patří stěsnané zuby nebo hluboký skus. (zdroj foto: shutterstock.com)

K tomu, aby léčba rovnátky byla účinná, je potřeba nejprve vědět, co se bude léčit. Mezi nejčastější vady, které se rovnátky řeší, jsou stěsnané zuby nebo hluboký skus.

Stěsnané zuby

Stěsnání vzniká kvůli nedostatku místa v zubním oblouku při prořezávání druhých zubů. Stěsnání může způsobit dědičnost, předčasná ztráta dočasných bočních zubů či stárnutí chrupu.

Stěsnání zubů se může postupem doby zhoršovat a způsobit tak závažnou křivost zubů. To může vést k hromadění zubního plaku, vzniku zubního kazu a zvýšené pravděpodobnosti paradontitidy.

Hluboký skus

Přední zuby horního oblouku překrývají přední dolní zuby. To může způsobit nákus dolních předních zubů do horního patra, a tím porušit sliznici a způsobit bolest.

Hluboký skus vede často k problémům s dásněmi, jejich podráždění nebo dokonce může způsobit rychlejší opotřebení dolních zubů. To je spojené s vysokou citlivostí a náchylností na problémy s čelistním kloubem.

Otevřený skus

Horní a spodní zuby se při skousnutí nedotýkají a je mezi nimi mezera. Tato vada působí problémy při jídle, neumožňuje správně ukusovat sousta. Může docházet ke vzniku nechtěných návyků, jako je protlačování jazyka skrz mezeru.

V konečném důsledku může způsobit nepříjemné nebo nedostatečné kousání jídla, které může vyústit v problémy s trávením. Kromě toho také může způsobit i problémy s řečí.

Zkřížený skus

O zkříženém skusu hovoříme v případě, že jeden nebo více horních zubů kouše na vnitřní stranu dolních zubů. Pokud se vada neléčí, může to vést k rychlému opotřebení zubů či dokonce k úbytku kosti. Tato vada negativně ovlivňuje růst čelisti a způsobuje asymetrii obličeje a potíže s čelistním kloubem.

Obrácený skus

Přední zuby dolního oblouku jsou předsunuty před zuby horní. Obrácený skus zabraňuje normálnímu fungování předních zubů nebo stoliček, a proto vede k opotřebování zubů. Může způsobovat bolestivé problémy s čelistí a čelistním kloubem.

K TÉMATU  Podzimní kolekce 2022: Pulty ovládnou výrazné obleky a baggy jeans

Mezery mezi zuby

Mezery způsobují chybějící zuby např. v důsledku jejich zadržení v kosti nebo nezaložení zárodku stálých zubů. Kromě toho, že to nevypadá dobře, nejde pouze o kosmetickou vadu. Mezery mezi zuby mohou vést k problémům s dásněmi a zvýšenému riziku paradontitidy.

Vady jsou ve většině případů sice vrozené, ale není dáno, že se problémy se skusem nemusí projevit až během života. I v dospělosti se vám mohou zuby zkřivit. Ať už delší dobu některou z vad přehlížíte, nebo se objeví teprve později, můžete ji snadno vyřešit. Stačí zajít za specialistou, který zhodnotí stav vašeho chrupu a rozhodne o způsobu léčby.

Pokud bude nutné nasadit léčbu rovnátky, můžete si vybrat neviditelná rovnátka, která kromě toho, že nejsou vidět, nabídnou i pohodlnou a bezbolestnou léčbu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek