Středa , 29. 11. 2023

Zina

Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!

Nikdo není dokonalý… S tím se buď můžete smířit, nebo se rozhodnout s nedokonalostí bojovat. K dokonalé postavě vám pomůže dieta a osobní trenér a k dokonalému úsměvu zase rovnátka. Pojďte se podívat, jaké problémy vám pomohou vyřešit.
rovnátka
Mezi nejčastější důvody pro nošení rovnátek patří stěsnané zuby nebo hluboký skus. (zdroj foto: shutterstock.com)

K tomu, aby léčba rovnátky byla účinná, je potřeba nejprve vědět, co se bude léčit. Mezi nejčastější vady, které se rovnátky řeší, jsou stěsnané zuby nebo hluboký skus.

Stěsnané zuby

Stěsnání vzniká kvůli nedostatku místa v zubním oblouku při prořezávání druhých zubů. Stěsnání může způsobit dědičnost, předčasná ztráta dočasných bočních zubů či stárnutí chrupu.

Stěsnání zubů se může postupem doby zhoršovat a způsobit tak závažnou křivost zubů. To může vést k hromadění zubního plaku, vzniku zubního kazu a zvýšené pravděpodobnosti paradontitidy.

Hluboký skus

Přední zuby horního oblouku překrývají přední dolní zuby. To může způsobit nákus dolních předních zubů do horního patra, a tím porušit sliznici a způsobit bolest.

Hluboký skus vede často k problémům s dásněmi, jejich podráždění nebo dokonce může způsobit rychlejší opotřebení dolních zubů. To je spojené s vysokou citlivostí a náchylností na problémy s čelistním kloubem.

Otevřený skus

Horní a spodní zuby se při skousnutí nedotýkají a je mezi nimi mezera. Tato vada působí problémy při jídle, neumožňuje správně ukusovat sousta. Může docházet ke vzniku nechtěných návyků, jako je protlačování jazyka skrz mezeru.

V konečném důsledku může způsobit nepříjemné nebo nedostatečné kousání jídla, které může vyústit v problémy s trávením. Kromě toho také může způsobit i problémy s řečí.

Zkřížený skus

O zkříženém skusu hovoříme v případě, že jeden nebo více horních zubů kouše na vnitřní stranu dolních zubů. Pokud se vada neléčí, může to vést k rychlému opotřebení zubů či dokonce k úbytku kosti. Tato vada negativně ovlivňuje růst čelisti a způsobuje asymetrii obličeje a potíže s čelistním kloubem.

Obrácený skus

Přední zuby dolního oblouku jsou předsunuty před zuby horní. Obrácený skus zabraňuje normálnímu fungování předních zubů nebo stoliček, a proto vede k opotřebování zubů. Může způsobovat bolestivé problémy s čelistí a čelistním kloubem.

K TÉMATU  Mýty v péči o pleť, kterým dodnes ženy věří. Možná mezi ně patříte i vy

Mezery mezi zuby

Mezery způsobují chybějící zuby např. v důsledku jejich zadržení v kosti nebo nezaložení zárodku stálých zubů. Kromě toho, že to nevypadá dobře, nejde pouze o kosmetickou vadu. Mezery mezi zuby mohou vést k problémům s dásněmi a zvýšenému riziku paradontitidy.

Vady jsou ve většině případů sice vrozené, ale není dáno, že se problémy se skusem nemusí projevit až během života. I v dospělosti se vám mohou zuby zkřivit. Ať už delší dobu některou z vad přehlížíte, nebo se objeví teprve později, můžete ji snadno vyřešit. Stačí zajít za specialistou, který zhodnotí stav vašeho chrupu a rozhodne o způsobu léčby.

Pokud bude nutné nasadit léčbu rovnátky, můžete si vybrat neviditelná rovnátka, která kromě toho, že nejsou vidět, nabídnou i pohodlnou a bezbolestnou léčbu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
I když dříve bylo naprosto normální, že si děti sem tam od rodičů vysloužily nějaký ten pohlavek nebo plácnutí přes zadek, v dnešní době se na tělesné tresty nahlíží úplně jinak. Zatímco naši rodiče nebo prarodiče na občasném proplesknutí neviděli nic špatného, ba naopak byli zastánci hesla "škoda každé rány, která padne vedle", dneska jakmile na dítě vztáhnete ruku, hned se na vás společnost dívá skrze prsty.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek