Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!

Nikdo není dokonalý… S tím se buď můžete smířit, nebo se rozhodnout s nedokonalostí bojovat. K dokonalé postavě vám pomůže dieta a osobní trenér a k dokonalému úsměvu zase rovnátka. Pojďte se podívat, jaké problémy vám pomohou vyřešit.
rovnátka
Mezi nejčastější důvody pro nošení rovnátek patří stěsnané zuby nebo hluboký skus. (zdroj foto: shutterstock.com)

K tomu, aby léčba rovnátky byla účinná, je potřeba nejprve vědět, co se bude léčit. Mezi nejčastější vady, které se rovnátky řeší, jsou stěsnané zuby nebo hluboký skus.

Stěsnané zuby

Stěsnání vzniká kvůli nedostatku místa v zubním oblouku při prořezávání druhých zubů. Stěsnání může způsobit dědičnost, předčasná ztráta dočasných bočních zubů či stárnutí chrupu.

Stěsnání zubů se může postupem doby zhoršovat a způsobit tak závažnou křivost zubů. To může vést k hromadění zubního plaku, vzniku zubního kazu a zvýšené pravděpodobnosti paradontitidy.

Hluboký skus

Přední zuby horního oblouku překrývají přední dolní zuby. To může způsobit nákus dolních předních zubů do horního patra, a tím porušit sliznici a způsobit bolest.

Hluboký skus vede často k problémům s dásněmi, jejich podráždění nebo dokonce může způsobit rychlejší opotřebení dolních zubů. To je spojené s vysokou citlivostí a náchylností na problémy s čelistním kloubem.

Otevřený skus

Horní a spodní zuby se při skousnutí nedotýkají a je mezi nimi mezera. Tato vada působí problémy při jídle, neumožňuje správně ukusovat sousta. Může docházet ke vzniku nechtěných návyků, jako je protlačování jazyka skrz mezeru.

V konečném důsledku může způsobit nepříjemné nebo nedostatečné kousání jídla, které může vyústit v problémy s trávením. Kromě toho také může způsobit i problémy s řečí.

Zkřížený skus

O zkříženém skusu hovoříme v případě, že jeden nebo více horních zubů kouše na vnitřní stranu dolních zubů. Pokud se vada neléčí, může to vést k rychlému opotřebení zubů či dokonce k úbytku kosti. Tato vada negativně ovlivňuje růst čelisti a způsobuje asymetrii obličeje a potíže s čelistním kloubem.

Obrácený skus

Přední zuby dolního oblouku jsou předsunuty před zuby horní. Obrácený skus zabraňuje normálnímu fungování předních zubů nebo stoliček, a proto vede k opotřebování zubů. Může způsobovat bolestivé problémy s čelistí a čelistním kloubem.

K TÉMATU  Vyhrajte přípravky pro psychickou i fyzickou pohodu!

Mezery mezi zuby

Mezery způsobují chybějící zuby např. v důsledku jejich zadržení v kosti nebo nezaložení zárodku stálých zubů. Kromě toho, že to nevypadá dobře, nejde pouze o kosmetickou vadu. Mezery mezi zuby mohou vést k problémům s dásněmi a zvýšenému riziku paradontitidy.

Vady jsou ve většině případů sice vrozené, ale není dáno, že se problémy se skusem nemusí projevit až během života. I v dospělosti se vám mohou zuby zkřivit. Ať už delší dobu některou z vad přehlížíte, nebo se objeví teprve později, můžete ji snadno vyřešit. Stačí zajít za specialistou, který zhodnotí stav vašeho chrupu a rozhodne o způsobu léčby.

Pokud bude nutné nasadit léčbu rovnátky, můžete si vybrat neviditelná rovnátka, která kromě toho, že nejsou vidět, nabídnou i pohodlnou a bezbolestnou léčbu.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přizpůsobte koupelnu vašim představám. Koupelnové baterie pro umyvadla mohou mít dnes téměř jakýkoli design. Trendy je matné černé zpracování nebo LED žárovky, které osvětlují proud vody.
Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
Naše děti již odrůstají, a jelikož jsou stále více samostatné, nepotřebují mou péči tak často. Už několik měsíců s manželem vedu diskuzi na téma adopce. On s tím ale nesouhlasí. Stále odmítá pochopit, proč je to pro mne tak důležité.
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Ať už jsou ve špenátovém salátu, restované nebo v omeletě, houby jsou chutnou pochoutkou nabitou živinami. Obsahují selen a ergothionein, což jsou silné antioxidanty. Také zde najdeme vitamíny skupiny B. Ačkoli jsou bílé potraviny často považovány za chudé na živiny, houby jsou výjimkou. Obsahují mnoho minerálů, jako je selen, draslík, měď, železo a fosfor, které se v potravinách rostlinného původu často nenacházejí. Ačkoliv se mezi sebou liší, všechny houby se mohou pochlubit působivým nutričním profilem. Níže si představíme 7 důvodů, proč by měly houby být pravidelnou součástí jídelníčku.
Co navodí Štědrovečerní náladu více než vánoční dekorace? Tyhle překrásné kousky si jednoduše vyrobíte doma a výsledek je úžasný. Hodí se i jako dárek!
Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.
V době koronavirové daleko více lidí pracuje formou home office, a tak si může přece jen více řídit svůj pracovní čas. Jestliže máte takovou možnost, zdřímněte si po obědě.
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Jednoduché vychytávky, jak vypadat krásně, splní účel na 100 %. Jak rychle vyrobit kudrliny a udělat vaše vlasy krásně zářivé? Jak dokonale vybělit zuby pro perfektní úsměv nebo vyčistit pleť?
Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?

Výběr článků

Přemýšlíte už nyní nad tím, kam se letos pojedete podívat? Zahraniční dovolená může být naplánovaná s předstihem, ale klidně i rozhodnutím na poslední chvíli. Dovolená v Itálii je mezi Čechy každým rokem velice oblíbená.
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.

Nepřehlédněte

Brzy se již začne oteplovat a zimní bundy tak budou definitivně out. Pokud chcete i svůj jarní šatník svézt na vlně aktuálních trendů, měli byste se držet několika základních doporučení. Vždy samozřejmě volte kabát vyrobený z lehkého a prodyšného materiálu, jako je bavlna, plátno nebo polyester, aby se vám v kabátu pohodlně chodilo i v teplejším počasí.
Dřevěný plot je klasika. Dnes už ale nejsou zdaleka všechny ploty dřevěné nebo v podobě kovových mříží. Hodně se staví betonové ploty, sypané kamenné ploty, ale také lamelové ploty z hliníku. Jaký zvolíte vy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek