Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Bylinky na zánět močového měchýře. Které a jak fungují podle bylinkářky Kateřiny Bílkové? Jak si je správně připravit?

Nikdo nestojí o takovou bolest, jaká zánět močového měchýře provází. Většinou následuje po prochladnutí a trvá několik dní. Jsou však bylinky, které vám pomohou, aby vás nic z toho nepotkalo. Které?
Bylinky na zánět močového měchýře. Které fungují?
Zdroj: 123RF.com

26. 11. 2018

Bolest v podbřišku, řezavá bolest nebo pálení při močení – tak to je začátek zánětu močového měchýře. Co by mohlo zabrat od potíží, jsme se zeptali bylinkářky Kateřiny Bílkové.

Především je potřeba být vždy v teple a postupně zvyšovat příjem tekutin. Ty vyplavují bakterie z močového měchýře a klesá jejich koncentrace,” uvádí odbornice. Doporučuje pít právě bylinkové čaje, čistou vodu nebo brusinkovou šťávu. V tomhle období se ale vyhněte kávě a alkoholu, a ani perlivé sladké minerálky nejsou správnou volbou. Naopak do svého jídelníčku zařaďte močopudné potraviny, např. petržel, celer, okurku, jablka, ananas apod. A po jakých bylinkách do čajů byste tedy měly sáhnout?

Medvědice lékařská

To je velmi důležitá bylinka, má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Zároveň má i účinek močopudný, což je právě při potížích s močovým měchýřem podstatné, aby se vše nežádoucí dostalo z těla ven. Na trhu najdete medvědici i ve formě kapslí, a nemusíte si tak připravovat nálev nebo odvar.

Kontryhel obecný

O kontryhelu se mimochodem hovoří jako o bylince štěstí a lásky. Prý ji umí přivolat. Kromě toho, čaj z této bylinky působí protizánětlivě, odvary se tak hodí k vyplachování úst při bolácích a aftech. Jak takový čaj připravit? Jednu vrchovatě naplněnou lžíci dejte do 1/4 litru vody, jenom spařte a nechte krátce vylouhovat. Pijte ho průběžně během dne, ne večer.

Celík zlatobýl

U tohoto čaje platí, že čím více, tím lépe, tzn. pít co nejčastěji, třeba 3-4 x denně. Je totiž jednou z nejlepších rostlin, co se týče nemocí ledvin a močových cest. Působí močopudně, dezinfekčně, rozpouští kaménky, podporuje celkovou látkovou výměnu… Kromě toho se může používat i zevně na nehojící se rány, ekzémy, infikované rány apod.

Lichořeřišnice větší

Tinktura z ní je přímo přírodní antibiotikum. Přispívá k doléčení opakujících se zánětů, právě močového měchýře. Díky svým silným antibakteriálním účinkům omezuje nadměrný výskyt nežádoucích bakterií v močových cestách a pomáhá tak v obranných procesech těla. Kromě toho má silné močopudné účinky a pozitivně působí třeba také na inkontinenci.

K TÉMATUDetox v zimě. Nastartuje metabolismus a dostane vás do rovnováhy

Máte už s nějakou bylinkou proti zánětu močových cest vlastní zkušenost?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?

Nepřehlédněte

Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek