Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Bylinky na zánět močového měchýře. Které a jak fungují podle bylinkářky Kateřiny Bílkové? Jak si je správně připravit?

Nikdo nestojí o takovou bolest, jaká zánět močového měchýře provází. Většinou následuje po prochladnutí a trvá několik dní. Jsou však bylinky, které vám pomohou, aby vás nic z toho nepotkalo. Které?
Bylinky na zánět močového měchýře. Které fungují?
Zdroj: 123RF.com

26. 11. 2018

Bolest v podbřišku, řezavá bolest nebo pálení při močení – tak to je začátek zánětu močového měchýře. Co by mohlo zabrat od potíží, jsme se zeptali bylinkářky Kateřiny Bílkové.

Především je potřeba být vždy v teple a postupně zvyšovat příjem tekutin. Ty vyplavují bakterie z močového měchýře a klesá jejich koncentrace,” uvádí odbornice. Doporučuje pít právě bylinkové čaje, čistou vodu nebo brusinkovou šťávu. V tomhle období se ale vyhněte kávě a alkoholu, a ani perlivé sladké minerálky nejsou správnou volbou. Naopak do svého jídelníčku zařaďte močopudné potraviny, např. petržel, celer, okurku, jablka, ananas apod. A po jakých bylinkách do čajů byste tedy měly sáhnout?

Medvědice lékařská

To je velmi důležitá bylinka, má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Zároveň má i účinek močopudný, což je právě při potížích s močovým měchýřem podstatné, aby se vše nežádoucí dostalo z těla ven. Na trhu najdete medvědici i ve formě kapslí, a nemusíte si tak připravovat nálev nebo odvar.

Kontryhel obecný

O kontryhelu se mimochodem hovoří jako o bylince štěstí a lásky. Prý ji umí přivolat. Kromě toho, čaj z této bylinky působí protizánětlivě, odvary se tak hodí k vyplachování úst při bolácích a aftech. Jak takový čaj připravit? Jednu vrchovatě naplněnou lžíci dejte do 1/4 litru vody, jenom spařte a nechte krátce vylouhovat. Pijte ho průběžně během dne, ne večer.

Celík zlatobýl

U tohoto čaje platí, že čím více, tím lépe, tzn. pít co nejčastěji, třeba 3-4 x denně. Je totiž jednou z nejlepších rostlin, co se týče nemocí ledvin a močových cest. Působí močopudně, dezinfekčně, rozpouští kaménky, podporuje celkovou látkovou výměnu… Kromě toho se může používat i zevně na nehojící se rány, ekzémy, infikované rány apod.

Lichořeřišnice větší

Tinktura z ní je přímo přírodní antibiotikum. Přispívá k doléčení opakujících se zánětů, právě močového měchýře. Díky svým silným antibakteriálním účinkům omezuje nadměrný výskyt nežádoucích bakterií v močových cestách a pomáhá tak v obranných procesech těla. Kromě toho má silné močopudné účinky a pozitivně působí třeba také na inkontinenci.

K TÉMATU  PCOS: hormonální onemocnění je častou příčinou neplodnosti

Máte už s nějakou bylinkou proti zánětu močových cest vlastní zkušenost?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?

Nepřehlédněte

Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek