Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Bylinky na zánět močového měchýře. Které a jak fungují podle bylinkářky Kateřiny Bílkové? Jak si je správně připravit?

Nikdo nestojí o takovou bolest, jaká zánět močového měchýře provází. Většinou následuje po prochladnutí a trvá několik dní. Jsou však bylinky, které vám pomohou, aby vás nic z toho nepotkalo. Které?
Bylinky na zánět močového měchýře. Které fungují?
Zdroj: 123RF.com

26. 11. 2018

Bolest v podbřišku, řezavá bolest nebo pálení při močení – tak to je začátek zánětu močového měchýře. Co by mohlo zabrat od potíží, jsme se zeptali bylinkářky Kateřiny Bílkové.

Především je potřeba být vždy v teple a postupně zvyšovat příjem tekutin. Ty vyplavují bakterie z močového měchýře a klesá jejich koncentrace,” uvádí odbornice. Doporučuje pít právě bylinkové čaje, čistou vodu nebo brusinkovou šťávu. V tomhle období se ale vyhněte kávě a alkoholu, a ani perlivé sladké minerálky nejsou správnou volbou. Naopak do svého jídelníčku zařaďte močopudné potraviny, např. petržel, celer, okurku, jablka, ananas apod. A po jakých bylinkách do čajů byste tedy měly sáhnout?

Medvědice lékařská

To je velmi důležitá bylinka, má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Zároveň má i účinek močopudný, což je právě při potížích s močovým měchýřem podstatné, aby se vše nežádoucí dostalo z těla ven. Na trhu najdete medvědici i ve formě kapslí, a nemusíte si tak připravovat nálev nebo odvar.

Kontryhel obecný

O kontryhelu se mimochodem hovoří jako o bylince štěstí a lásky. Prý ji umí přivolat. Kromě toho, čaj z této bylinky působí protizánětlivě, odvary se tak hodí k vyplachování úst při bolácích a aftech. Jak takový čaj připravit? Jednu vrchovatě naplněnou lžíci dejte do 1/4 litru vody, jenom spařte a nechte krátce vylouhovat. Pijte ho průběžně během dne, ne večer.

Celík zlatobýl

U tohoto čaje platí, že čím více, tím lépe, tzn. pít co nejčastěji, třeba 3-4 x denně. Je totiž jednou z nejlepších rostlin, co se týče nemocí ledvin a močových cest. Působí močopudně, dezinfekčně, rozpouští kaménky, podporuje celkovou látkovou výměnu… Kromě toho se může používat i zevně na nehojící se rány, ekzémy, infikované rány apod.

Lichořeřišnice větší

Tinktura z ní je přímo přírodní antibiotikum. Přispívá k doléčení opakujících se zánětů, právě močového měchýře. Díky svým silným antibakteriálním účinkům omezuje nadměrný výskyt nežádoucích bakterií v močových cestách a pomáhá tak v obranných procesech těla. Kromě toho má silné močopudné účinky a pozitivně působí třeba také na inkontinenci.

K TÉMATU  Pojídání placenty po porodu. Proč před tímto trendem odborníci varují?

Máte už s nějakou bylinkou proti zánětu močových cest vlastní zkušenost?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Jsou potraviny, které si vychutnáte pouze ve slané nebo sladké verzi. A pak jsou mezi námi takové, ze kterých si připravíte snadno obojí. Stačí jen obměnit suroviny, zapojit fantazii, najít ten správný recept a lahodné jídlo je na světě. Které potraviny připravíte v obou variantách? Mrkněte na ně!
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.

Nepřehlédněte

Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek