Sobota , 27. 07. 2024

Věroslav

Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
suchý šampon
Jak používat suchý šampon, nepostradatelného pomocníka dnešní doby? (foto: 123rf)

25. 02. 2021

Jak suchý šampon funguje

Vaše pokožka hlavy je pokryta vlasovými folikuly. Z nichž nejenom, že rostou vlasy, ale produkují také kožní maz – přírodní olej, který zjemňuje pokožku hlavy a dodává vlasům jejich strukturu. Ale když se potíte, olej a pot z pokožky hlavy se hromadí ve vlasech. Zbavíte se toho však díky pomocníkovi jménem suchý šampon.

Zatímco určité množství olejů na hlavě je normální, nahromadění oleje dodává vlasům mastný vzhled, což teda žádná z nás rozhodně nechce. Denní mytí, fénování a úprava vlasů může být časově náročné. Navíc to nemusí být dobré ani pro zdraví vašich vlasů. A právě zde přichází na řadu zmiňovaný produkt.

Suchý šampon používá alkoholy nebo účinné látky na bázi škrobu k nasáknutí olejů a potu z vašich vlasů. Většina těchto výrobků obsahuje také vůni, díky níž budou vaše vlasy mezi umytím svěží.

Je suchý šampon efektivní?

V závislosti na struktuře vlasů produkt pravděpodobně způsobí, že vaše vlasy budou vypadat méně mastně. Nenechte se však zmást slovem „šampon“ v názvu tohoto produktu. Suchý šampon není určen k čištění vlasů.

Předně maskují nečistoty a mastnotu na pokožce hlavy. Nepracují jako náhrada za mytí vlasů. Ve skutečnosti může nadměrné používání suchého šamponu vést k svědění a suché pokožce hlavy.

Mastné vlasy

Suchý šampon je nejúčinnější pro vlasy, které přirozeně obsahují hodně oleje. Pokud ráno zjistíte, že jsou vaše vlasy mastné – a nestíháte si je umýt – může se vám hodit.

Vlasy, které se rychle mastí, je třeba často mýt, abyste si vyčistili pokožku hlavy a zabránili ucpání pórů. A to nejenom, že není efektivní z hlediska času, ale také každodenní mytí vlasů není vůbec zdravé pro pokožku hlavy.

K TÉMATU  Co způsobuje lupy a jak proti nim bojovat? Zatočte s běžným problémem

Suché vlasy

Pokud jsou vaše vlasy přirozeně na suché, možná si budete muset koupit produkt vyrobený speciálně pro váš typ vlasů. Pamatujte, že pokud jsou vaše vlasy tmavě hnědé nebo černé, suchý šampon může vypadat jako mnoho šupinek na pokožce hlavy. To by mohl vyřešit nákup suchého šamponu speciálně vyrobeného pro tmavší a suché vlasy.

Jak ho použít?

Způsob použití suchého šamponu se může lišit podle:

  • typ vlasů,
  • textury,
  • délky,
  • mastnosti vlasů.

Postup aplikace:

  1. ze suchých vlasů odstraňte všechny sponky a jiné ozdoby vlasů.
  2. Držte plechovku suchého šamponu asi 15 cm od temene hlavy.
  3. Nastříkejte malé množství přímo ke kořínkům vlasů. Nezapomeňte také na vlasy na zátylku, přímo nad ušima a v zadní části hlavy.
  4. Vmasírujte suchý šampon do vlasů pomocí prstů.
  5. Chcete-li, použijte proud studeného vzduchu z fénu, abyste vlasům dodaly větší objem a přirozený lesk.

Nevýhody

Suchý šampon nemá mnoho nevýhod, pokud jej používáte s mírou. Pokud ho používáte jednou nebo dvakrát týdně, pravděpodobně nebudete mít při používání žádné negativní účinky.

Existují limity toho, co může suchý šampon dělat. Používání suchého šamponu déle než dva dny po sobě, může začít dráždit a vysušovat pokožku hlavy. Může také ucpat póry na hlavě a způsobit bolestivé pupínky nebo vyrážku.

Jak již bylo zmíněno, nesmíte zapomenout na to, že suchý šampon není v žádném případě plnohodnotná náhrada za klasický šampon. Proto byste jej měla používat opravdu jen v občasném případě, kdy nestíháte a vaše vlasy jsou mastné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč se nám neustále mastí vlasy? Na vině může být časté umývání

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tenhle pilný papoušek aktivně řeší svůj vzhled. Když se mu jeho vlastní ocasní peří zdá krátké, neváhá svůj zevnějšek pracně vylepšit. Nebo by se dalo prohlásit, že se tento Agapornis chlubí cizím peřím?
Někdo funguje na sluneční paprsky a podzim ho uvádí do depresí. Jiného naopak nostalgie tohoto období baví. Jak si tedy zlepšit náladu, aby na vás nepadal splín a chmury?
Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?
Mnoho lidí nad brokolicí ohrnuje nos, ale zkuste jí dát šanci a třeba vyzkoušejte různé možnosti její přípravy. Pokud vám v nějaké podobě zachutná, vaše zdraví to jistě ocení. Přináší nám totiž celou řadu blahodárných látek.
Na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary proběhla světová premiéra filmu Jiřího Mádla "Vlny". Tento dobový thriller se věnuje událostem kolem Československého rozhlasu v srpnu 1968. Čtvrtý festivalový den přinesl také premiéry filmů "Mosty", "Ještě nejsem, kým chci být", "Oslava", "Xoftex" a "Cesta na pokraj války". Na tradiční UniCredit party se letos opět objevily největší hvězdy festivalu, včetně manželů Bartoškových.
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Jestli jste si zamilovali žvýkání žvýkaček, máte je neustále v kabelce nebo na pracovním stole, jistě nyní čekáte jednoznačnou odpověď „Ano!“. Bohužel tak úplně jasné to není, dají se totiž najít pro i proti. Pojďme se na ně podívat.
Nově budou Francouzky moci mít děti i bez partnera. V Česku na tohle zatím mohou ženy zapomenout. Změna legislativy o umělém oplodnění je v nedohlednu.
Vzájemné intimní chvíle soukromí si každý z nás střeží jako oko v hlavě. Jsou ale výjimky, kdy se naše čtenářky rády svěří s tím, jak to u nich doma probíhá – a to jsou prožité trapasy. Pojďte se s námi zasmát u příběhů, co napsal sám život.
Někomu stačí plátno a barvy, jinému zase obyčejné skici a tužky. Jenže mezi umělci se najdou i takoví, kteří se chtějí od ostatních zcela odlišit. Ke své tvorbě používají nepochopitelné až odporné pomůcky jako je menstruační krev, zvratky nebo moč. Lahůdka.
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.

Výběr článků

Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Možná se někteří ptáte, proč by měli mít homosexuálové právo sňatku a nabýt tak manželství, když existuje tzv. registrované partnerství. Registrovaní partneři však nemají stejné pravomoci jako manželé.
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.

Nepřehlédněte

Neo mint neboli pastelově zelená. Už teď známe trendy v bydlení pro příští rok, a přinášíme ochutnávku interiérů s tímto odstínem barvy.
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek