Sobota , 10. 06. 2023

Stanislava

Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
suchý šampon
Jak používat suchý šampon, nepostradatelného pomocníka dnešní doby? (foto: 123rf)

25. 02. 2021

Jak suchý šampon funguje

Vaše pokožka hlavy je pokryta vlasovými folikuly. Z nichž nejenom, že rostou vlasy, ale produkují také kožní maz – přírodní olej, který zjemňuje pokožku hlavy a dodává vlasům jejich strukturu. Ale když se potíte, olej a pot z pokožky hlavy se hromadí ve vlasech. Zbavíte se toho však díky pomocníkovi jménem suchý šampon.

Zatímco určité množství olejů na hlavě je normální, nahromadění oleje dodává vlasům mastný vzhled, což teda žádná z nás rozhodně nechce. Denní mytí, fénování a úprava vlasů může být časově náročné. Navíc to nemusí být dobré ani pro zdraví vašich vlasů. A právě zde přichází na řadu zmiňovaný produkt.

Suchý šampon používá alkoholy nebo účinné látky na bázi škrobu k nasáknutí olejů a potu z vašich vlasů. Většina těchto výrobků obsahuje také vůni, díky níž budou vaše vlasy mezi umytím svěží.

Je suchý šampon efektivní?

V závislosti na struktuře vlasů produkt pravděpodobně způsobí, že vaše vlasy budou vypadat méně mastně. Nenechte se však zmást slovem „šampon“ v názvu tohoto produktu. Suchý šampon není určen k čištění vlasů.

Předně maskují nečistoty a mastnotu na pokožce hlavy. Nepracují jako náhrada za mytí vlasů. Ve skutečnosti může nadměrné používání suchého šamponu vést k svědění a suché pokožce hlavy.

Mastné vlasy

Suchý šampon je nejúčinnější pro vlasy, které přirozeně obsahují hodně oleje. Pokud ráno zjistíte, že jsou vaše vlasy mastné – a nestíháte si je umýt – může se vám hodit.

Vlasy, které se rychle mastí, je třeba často mýt, abyste si vyčistili pokožku hlavy a zabránili ucpání pórů. A to nejenom, že není efektivní z hlediska času, ale také každodenní mytí vlasů není vůbec zdravé pro pokožku hlavy.

K TÉMATU  Správné česání má vliv na vzhled vašich vlasů. Češete se správně?

Suché vlasy

Pokud jsou vaše vlasy přirozeně na suché, možná si budete muset koupit produkt vyrobený speciálně pro váš typ vlasů. Pamatujte, že pokud jsou vaše vlasy tmavě hnědé nebo černé, suchý šampon může vypadat jako mnoho šupinek na pokožce hlavy. To by mohl vyřešit nákup suchého šamponu speciálně vyrobeného pro tmavší a suché vlasy.

Jak ho použít?

Způsob použití suchého šamponu se může lišit podle:

  • typ vlasů,
  • textury,
  • délky,
  • mastnosti vlasů.

Postup aplikace:

  1. ze suchých vlasů odstraňte všechny sponky a jiné ozdoby vlasů.
  2. Držte plechovku suchého šamponu asi 15 cm od temene hlavy.
  3. Nastříkejte malé množství přímo ke kořínkům vlasů. Nezapomeňte také na vlasy na zátylku, přímo nad ušima a v zadní části hlavy.
  4. Vmasírujte suchý šampon do vlasů pomocí prstů.
  5. Chcete-li, použijte proud studeného vzduchu z fénu, abyste vlasům dodaly větší objem a přirozený lesk.

Nevýhody

Suchý šampon nemá mnoho nevýhod, pokud jej používáte s mírou. Pokud ho používáte jednou nebo dvakrát týdně, pravděpodobně nebudete mít při používání žádné negativní účinky.

Existují limity toho, co může suchý šampon dělat. Používání suchého šamponu déle než dva dny po sobě, může začít dráždit a vysušovat pokožku hlavy. Může také ucpat póry na hlavě a způsobit bolestivé pupínky nebo vyrážku.

Jak již bylo zmíněno, nesmíte zapomenout na to, že suchý šampon není v žádném případě plnohodnotná náhrada za klasický šampon. Proto byste jej měla používat opravdu jen v občasném případě, kdy nestíháte a vaše vlasy jsou mastné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč se nám neustále mastí vlasy? Na vině může být časté umývání

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek