Neděle , 05. 02. 2023

Jarmila

Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
suchý šampon
Jak používat suchý šampon, nepostradatelného pomocníka dnešní doby? (foto: 123rf)

25. 02. 2021

Jak suchý šampon funguje

Vaše pokožka hlavy je pokryta vlasovými folikuly. Z nichž nejenom, že rostou vlasy, ale produkují také kožní maz – přírodní olej, který zjemňuje pokožku hlavy a dodává vlasům jejich strukturu. Ale když se potíte, olej a pot z pokožky hlavy se hromadí ve vlasech. Zbavíte se toho však díky pomocníkovi jménem suchý šampon.

Zatímco určité množství olejů na hlavě je normální, nahromadění oleje dodává vlasům mastný vzhled, což teda žádná z nás rozhodně nechce. Denní mytí, fénování a úprava vlasů může být časově náročné. Navíc to nemusí být dobré ani pro zdraví vašich vlasů. A právě zde přichází na řadu zmiňovaný produkt.

Suchý šampon používá alkoholy nebo účinné látky na bázi škrobu k nasáknutí olejů a potu z vašich vlasů. Většina těchto výrobků obsahuje také vůni, díky níž budou vaše vlasy mezi umytím svěží.

Je suchý šampon efektivní?

V závislosti na struktuře vlasů produkt pravděpodobně způsobí, že vaše vlasy budou vypadat méně mastně. Nenechte se však zmást slovem „šampon“ v názvu tohoto produktu. Suchý šampon není určen k čištění vlasů.

Předně maskují nečistoty a mastnotu na pokožce hlavy. Nepracují jako náhrada za mytí vlasů. Ve skutečnosti může nadměrné používání suchého šamponu vést k svědění a suché pokožce hlavy.

Mastné vlasy

Suchý šampon je nejúčinnější pro vlasy, které přirozeně obsahují hodně oleje. Pokud ráno zjistíte, že jsou vaše vlasy mastné – a nestíháte si je umýt – může se vám hodit.

Vlasy, které se rychle mastí, je třeba často mýt, abyste si vyčistili pokožku hlavy a zabránili ucpání pórů. A to nejenom, že není efektivní z hlediska času, ale také každodenní mytí vlasů není vůbec zdravé pro pokožku hlavy.

K TÉMATU  Nejčastější chyby při mytí vlasů. Neničte je a naučte se to dělat správně

Suché vlasy

Pokud jsou vaše vlasy přirozeně na suché, možná si budete muset koupit produkt vyrobený speciálně pro váš typ vlasů. Pamatujte, že pokud jsou vaše vlasy tmavě hnědé nebo černé, suchý šampon může vypadat jako mnoho šupinek na pokožce hlavy. To by mohl vyřešit nákup suchého šamponu speciálně vyrobeného pro tmavší a suché vlasy.

Jak ho použít?

Způsob použití suchého šamponu se může lišit podle:

  • typ vlasů,
  • textury,
  • délky,
  • mastnosti vlasů.

Postup aplikace:

  1. ze suchých vlasů odstraňte všechny sponky a jiné ozdoby vlasů.
  2. Držte plechovku suchého šamponu asi 15 cm od temene hlavy.
  3. Nastříkejte malé množství přímo ke kořínkům vlasů. Nezapomeňte také na vlasy na zátylku, přímo nad ušima a v zadní části hlavy.
  4. Vmasírujte suchý šampon do vlasů pomocí prstů.
  5. Chcete-li, použijte proud studeného vzduchu z fénu, abyste vlasům dodaly větší objem a přirozený lesk.

Nevýhody

Suchý šampon nemá mnoho nevýhod, pokud jej používáte s mírou. Pokud ho používáte jednou nebo dvakrát týdně, pravděpodobně nebudete mít při používání žádné negativní účinky.

Existují limity toho, co může suchý šampon dělat. Používání suchého šamponu déle než dva dny po sobě, může začít dráždit a vysušovat pokožku hlavy. Může také ucpat póry na hlavě a způsobit bolestivé pupínky nebo vyrážku.

Jak již bylo zmíněno, nesmíte zapomenout na to, že suchý šampon není v žádném případě plnohodnotná náhrada za klasický šampon. Proto byste jej měla používat opravdu jen v občasném případě, kdy nestíháte a vaše vlasy jsou mastné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč se nám neustále mastí vlasy? Na vině může být časté umývání

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.

Nepřehlédněte

O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek