Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
suchý šampon
Jak používat suchý šampon, nepostradatelného pomocníka dnešní doby? (foto: 123rf)

25. 02. 2021

Jak suchý šampon funguje

Vaše pokožka hlavy je pokryta vlasovými folikuly. Z nichž nejenom, že rostou vlasy, ale produkují také kožní maz – přírodní olej, který zjemňuje pokožku hlavy a dodává vlasům jejich strukturu. Ale když se potíte, olej a pot z pokožky hlavy se hromadí ve vlasech. Zbavíte se toho však díky pomocníkovi jménem suchý šampon.

Zatímco určité množství olejů na hlavě je normální, nahromadění oleje dodává vlasům mastný vzhled, což teda žádná z nás rozhodně nechce. Denní mytí, fénování a úprava vlasů může být časově náročné. Navíc to nemusí být dobré ani pro zdraví vašich vlasů. A právě zde přichází na řadu zmiňovaný produkt.

Suchý šampon používá alkoholy nebo účinné látky na bázi škrobu k nasáknutí olejů a potu z vašich vlasů. Většina těchto výrobků obsahuje také vůni, díky níž budou vaše vlasy mezi umytím svěží.

Je suchý šampon efektivní?

V závislosti na struktuře vlasů produkt pravděpodobně způsobí, že vaše vlasy budou vypadat méně mastně. Nenechte se však zmást slovem „šampon“ v názvu tohoto produktu. Suchý šampon není určen k čištění vlasů.

Předně maskují nečistoty a mastnotu na pokožce hlavy. Nepracují jako náhrada za mytí vlasů. Ve skutečnosti může nadměrné používání suchého šamponu vést k svědění a suché pokožce hlavy.

Mastné vlasy

Suchý šampon je nejúčinnější pro vlasy, které přirozeně obsahují hodně oleje. Pokud ráno zjistíte, že jsou vaše vlasy mastné – a nestíháte si je umýt – může se vám hodit.

Vlasy, které se rychle mastí, je třeba často mýt, abyste si vyčistili pokožku hlavy a zabránili ucpání pórů. A to nejenom, že není efektivní z hlediska času, ale také každodenní mytí vlasů není vůbec zdravé pro pokožku hlavy.

K TÉMATU  Blahodárná NREM fáze spánku vám zlepší i vlasy. Proč spát pravidelně 8 hodin denně

Suché vlasy

Pokud jsou vaše vlasy přirozeně na suché, možná si budete muset koupit produkt vyrobený speciálně pro váš typ vlasů. Pamatujte, že pokud jsou vaše vlasy tmavě hnědé nebo černé, suchý šampon může vypadat jako mnoho šupinek na pokožce hlavy. To by mohl vyřešit nákup suchého šamponu speciálně vyrobeného pro tmavší a suché vlasy.

Jak ho použít?

Způsob použití suchého šamponu se může lišit podle:

  • typ vlasů,
  • textury,
  • délky,
  • mastnosti vlasů.

Postup aplikace:

  1. ze suchých vlasů odstraňte všechny sponky a jiné ozdoby vlasů.
  2. Držte plechovku suchého šamponu asi 15 cm od temene hlavy.
  3. Nastříkejte malé množství přímo ke kořínkům vlasů. Nezapomeňte také na vlasy na zátylku, přímo nad ušima a v zadní části hlavy.
  4. Vmasírujte suchý šampon do vlasů pomocí prstů.
  5. Chcete-li, použijte proud studeného vzduchu z fénu, abyste vlasům dodaly větší objem a přirozený lesk.

Nevýhody

Suchý šampon nemá mnoho nevýhod, pokud jej používáte s mírou. Pokud ho používáte jednou nebo dvakrát týdně, pravděpodobně nebudete mít při používání žádné negativní účinky.

Existují limity toho, co může suchý šampon dělat. Používání suchého šamponu déle než dva dny po sobě, může začít dráždit a vysušovat pokožku hlavy. Může také ucpat póry na hlavě a způsobit bolestivé pupínky nebo vyrážku.

Jak již bylo zmíněno, nesmíte zapomenout na to, že suchý šampon není v žádném případě plnohodnotná náhrada za klasický šampon. Proto byste jej měla používat opravdu jen v občasném případě, kdy nestíháte a vaše vlasy jsou mastné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč se nám neustále mastí vlasy? Na vině může být časté umývání

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Závěť má podle platného občanského zákoníku větší moc, než dědictví ze zákona. Tak můžete určit, komu připadne konkrétní majetek. Pokud žijete v druhém či třetím manželství, či dokonce jen v partnerství, můžete mít dostatek důvodů, proč svůj majetek tímto způsobem rozdělit. Závěť rozhodně nepodceňujte.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Hormonální dieta rozhodně neslibuje instantní zázrak v podobě drastické diety a následného jojo efektu. Naopak. Principem je především pochopení fungování těla a jeho správné naladění pomocí stravy. Hubnutí je až bonusový efekt.
Sladkou chuť snad všichni milujeme už od dětství a většině z nás taková slabost zůstala až do dospělosti. Každý z nás pak po sladkém saháme z různých důvodů. Někdy je za tím jen zrádný okamžik, kdy nás honí mlsná, jindy si tím potřebujeme spravit náladu. Ať už si to chceme přiznat nebo ne, cukr našemu zdraví škodí. Dá se na sladké vůbec zapomenout, a jak ho můžeme vyřadit ze života úplně? Na to se právě teď podíváme.
Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. Proč se bála vše přiznat, a proč je násilník dnes stále nepotrestán? Podívejte se na příběh ženy, která se s minulostí dokázala vypořádat díky světové kampani.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
My ženy každý den vyhlížíme návrat partnera, a tak trochu potají doufáme, že nás alespoň jednou za čas překvapí krásnou kytičkou. Květiny milujeme, jsou pro nás symbolem toho, že na nás tomu druhému záleží. Dřív pánové nosili domů květiny pravidelně, dnes je to jiné. Pánové, pokud jste sem tajně zabloudili a hledáte tip, jaké květiny mají ženy rády, čtěte dál!
Vztahy jsou komplikovaná věc, o tom není sporu ani pochyb. Zatímco někdy to klape a všechno funguje „jako po másle”, jindy to může váznout. A právě mnohé neshody nebo rozcházející se názory mohou stát za vznikem nevěry.
Ano, saláty jsou lehké, plné vitamínů a osvěží. Že vás ale nezasytí a máte po nich hlad? Prozradíme vám, jak to udělat, aby vám po salátu nekručelo v žaludku a ještě patřil do dietního jídelníčku. Pak vám hubnutí půjde samo. Zkuste to!
Pojďte se v klidu usadit a kroutit hlavou nad příběhy nešťastníků, kterým se rozhodně první rande nepovedlo podle jejich vysněných představ. Kdo si neohlídal zuby, kdo to přehnal s romantikou, kdo ukázal ze svého těla více, než měl původně v plánu a kdo již svou životní lásku nebyl schopen nahradit někým novým?
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?

Výběr článků

Kdo a kdy má komu volat? První rande bylo fajn a ráda byste se sešla znovu. Měla jste pocit, že protějšek stojí o schůzku také. Ale nedomluvili jste si ji. Nechali jste si otevřená zadní vrátka. Týden utekl a on nevolá. Zavoláte mu?
Dnes je ten správný den pro návštěvu kadeřníka. A pozor na náhodné setkání! Můžete se skutečně zamilovat! Co dalšího radí astroložka Naďa Šmídová pro dnešní den?
Nevíte, jak na Valentýna potěšit partnerku? Připravte romantický večer jak z amerického filmu a uvidíte, že si to společně 100% užijete. Pokud tápete, jak na to, přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte úplně vše.

Nepřehlédněte

Na omega-3 mastné kyseliny se dnes klade velký důraz. Taky aby ne, vždyť prospívají mozku i paměti. Zároveň snižují riziko obezity a cukrovky. Víte, že je můžete čerpat třeba z vajec, listové zeleniny, mandlí nebo chia semínek?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek