Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Proč se nám neustále mastí vlasy? Na vině může být časté umývání

Máte problém s neustále se mastícími vlasy? Vadí vám, že vlasy nevydrží fresh po dobu delší než dvou dnů? Možná děláte několik chyb, kvůli kterým se vlasy mastí až abnormálně. Nemyjete je příliš často?
proč se mastí vlasy
Mastné vlasy trápí řadu žen. (zdroj foto: www.123rf.com)

04. 01. 2021

Vlasy jsou pýchou ženy, o tom není pochyb. A ostatně nejen žen – bujnou kšticí se pyšní i pánové. Velkým problémem však bývá často se mastící vlasy. Ti, kteří tento problém mají, se ptají, proč se mastí vlasy? Co je příčinou, co je tomu na vině? Možná za to může několik chyb, kterých se v péči o vlasy dopouštíme.  

Až příliš časté mytí 

Věděli jste, že příliš časté mytí vlasům škodí, než prospívá? Většina lidí si vlasy umývá prakticky denně, a to proto, aby se předešlo jejich mastnotě. Jenže paradoxně každodenní umývání vlasů k jejich mastnotě vede. Vlasy totiž při každodenním umývání produkují více mazu, než je přirozené.  

Důvodem toho je podráždění mazových žláz, které jsou tím pádem donuceny k větší aktivitě. Pokud máte stále tendenci si vlasy mýt denně, snažte se nebýt tak agresivní a jemně šampon do vlasů aplikujte. Vyhněte se především masírování nebo drbání, to mazové žlázy jen donucuje k nadprůměrné činnosti.  

Až příliš mnoho kondicionéru 

Nejeden kadeřník by vám řekl, že kondicionéry jsou zkrátka potřebné. Zatímco šampon smývá z vlasů nečistoty a mastnotu, kondicionér jim dodává zdravý a svěže vypadající vzhled. Při používání kondicionéru bychom měli být opatrní. Ani s tímto vlasovým produktem by se to rozhodně nemělo přehánět, protože i on může vést ke zvýšené produkci mazových žláz. 

Při používání kondicionéru myslete na jednu věc, a sice na správné nanášení. Nikdy ho nenanášejte přímo ke kořínkům, vždycky tak pět centimetrů od pokožky hlavy. A samozřejmě i v tomto případě platí stejně jako u šamponu, že ho musíte opravdu důkladně vymýt vodou.  

Až příliš časté česání – i to je odpověď na otázku “proč se mastí vlasy”

Věděli jste, že i příliš časté česání vlasům zrovna neprospívá, ale naopak jim spíše škodí? Opět tu mluvíme o zbytečném podráždění mazových žláz. Hřebínkem je většinou podráždíme, což vede k větší produkci mazu. Vlasy po častém česání ztrácí svůj lesk a jsou spíše splihlé, nakonec viditelně mastné.  

K TÉMATU  Na roztřepené konečky platí hlavně prevence. Jak jim předcházet a mít krásné vlasy

V souvislosti s česáním se můžete dopouštět ještě jedné věci, a sice že se češete se špinavým hřebenem. Hřeben může být zaneřáděn od stylingových produktů nebo od prachu či jiných nečistot, které pak pár tahy přesunete do vlasů. 

Až příliš nekvalitní vlasové produkty 

Nemluvíme v tomto případě jenom o šamponech nebo kondicionérech, ale mluvíme obecně o vlasových produktech čili i o gelech, tužidlech nebo fixačních sprejích na vlasy. Některé, zejména tedy ty nekvalitní, mají tendenci ucpávat mazové žlázy, což opět vede k jejich větší produktivitě. Zejména mluvíme o produktech s velkým obsahem silikonů nebo s vysokým pH.  

Běžně jsou tyto produkty propagované jako ty, které navrací vlasům dávno ztracený lesk nebo které zbavují suchosti.  

Až příliš časté sahání do vlasů 

Za nadměrně mastícími se vlasy může stát i časté sahání si do vlasů. V tomto případě je to podobné jako u pleti – i té vadí to, když se jí až příliš často dotýkáme prsty. Vlasy jsou na tom opravdu stejně.  

Pamatujte na to, že kdykoli si do vlasů sáhnete prsty, mastnota z prstů se dostává do vlasů. Jen málokdo si ale uvědomuje, jak moc si do vlasů sahá, respektive jak často. Bývá to většinou venku na večírku, rande nebo na schůzce s přáteli.

Také si často saháme do vlasů večer, když trávíme čas s partnerem. Nebo právě partner je ten, kdo vlasy ženě mastí tím, že si s nimi neustále pohrává nebo je hladí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Jednoduché vychytávky pro vaše vlasy. Jak být vždy rychle připravena pro každou příležitost

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jak si představujete ideální Vánoce? Pravděpodobně s rodinou, vašimi blízkými. V pohodě, v obklopení radosti a štěstí. A samozřejmě v obklopení cukroví, které mizí z talíře rychlostí blesku. A kromě her, které budete hrát, svůj čas strávíte i sledováním oblíbených vánočních snímků, které svou kouzelnou atmosférou a nadějí z nich vyplývající umocní onu vánoční atmosféru, která se line domovem. Co si nezapomenout pustit?
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Zdá se, že pánové mají v případě těchto krásek velkou smůlu. V jejich srdci je totiž místo pouze a jen pro ženy. Které ze slavných dam otevřeně přiznaly, že patří mezi lesbičky?
Rodičovská či mateřská dovolená bývají jedny z nejosamocenějších období, a to paradoxně i přesto, že žena či otec v podstatě nikdy sami ve skutečnosti nejsou.
Existuje dnes ještě někdo, kdo by neměl doma žádnou sexuální hračku? Na trhu můžeme najít nespočet možností, jak sebe samu potěšit. Už jste slyšela o womanizeru? Pokud ne, udělejte si chvilku a pojďte se s tímto malým zázrakem seznámit.
Dnes si připomínáme smutné dvacetileté výročí od odchodu legendární české herečky Heleny Růžičkové. Talentovaná umělkyně, která oslnila diváky svým hereckým projevem ve filmech i na divadelních prknech, zanechala nezapomenutelnou stopu v české kultuře. Připomínáme si její kariéru plnou úspěchů, ale také tajemné schopnosti předvídat nejen osud ostatních, ale i svůj vlastní. Článek nahlíží na její životní pouť, filmové triumfy a ukazuje i na dramatické okamžiky, které vedly k jejímu předčasnému rozloučení se světem.
Co vede vegetariány k jejich rozhodnutí přestat jíst maso? Co toto rozhodnutí do jejich života přinese a jak jsou na tom zdravotně oproti zbytku populace? Podívejte se na rozhovor s veganem a vegetariánkou, kteří se rozhodli ze dne na den přestat jíst maso.
V našem aktuálním článku se zaměřujeme na problematiku překonávání emocionálních výzev v průběhu ledna, často označovaného za nejdepresivnější měsíc v roce. Přinášíme deset odborně podložených tipů, jak proaktivně zvládnout toto období, zahrnující strategie podporující duševní pohodu a vhodné metody copingového chování. Náš článek vychází z psychologických a sociálních aspektů, poskytujících čtenářům nástroje ke zlepšení svého emocionálního stavu v průběhu této často náročné fáze roku.
Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.
Co předvádí vousatý chlapík v talentové soutěži je překvapením pro všechny diváky. Jeho tanec budí nadšené ovace. Na první pohled by do něj nikdo neřekl, že se umí takhle rozpohybovat!
Vraťme se společně na hudební scénu, kde se jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček, Anna K, po dlouhých šesti letech vrátila s novým albem, které nese název "Údolí včel". Pro fanoušky to bylo dlouhé očekávání, a jejich trpělivost byla odměněna. To, co nám Anna K přináší na této desce, je nádherný návrat do světa hudby a zároveň připomínka toho, že tato zpěvačka má stále mnoho co nabídnout.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.

Výběr článků

Aby byla naše pleť krásná a dokonalá po celý rok, je zapotřebí věnovat ji tu správnou péči. Součástí zimní péče o pokožku by měla být kromě ochrany proti mrazu i dostatečná hydratace. Jakými pravidly je dobré se v zimě řídit, abychom si udržely mladistvý vzhled a zdravou pleť?
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!

Nepřehlédněte

Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Po dlouhé a poměrně chladné zimě nám do schránek doputuje každoroční vyúčtování za energie. A mnozí se naprosto zhrozí, jelikož nejen, že musí doplácet, ale doplatek je doslova do nebe volající. V této chvíli nemohou dělat nic jiného než se zavřenými oči šek odeslat, a poté přemýšlet, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Ono to ostatně není nic těžkého, tipy na několik úsporných opatření vám přinášíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek