Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Proč se nám neustále mastí vlasy? Na vině může být časté umývání

Máte problém s neustále se mastícími vlasy? Vadí vám, že vlasy nevydrží fresh po dobu delší než dvou dnů? Možná děláte několik chyb, kvůli kterým se vlasy mastí až abnormálně. Nemyjete je příliš často?
proč se mastí vlasy
Mastné vlasy trápí řadu žen. (zdroj foto: www.123rf.com)

04. 01. 2021

Vlasy jsou pýchou ženy, o tom není pochyb. A ostatně nejen žen – bujnou kšticí se pyšní i pánové. Velkým problémem však bývá často se mastící vlasy. Ti, kteří tento problém mají, se ptají, proč se mastí vlasy? Co je příčinou, co je tomu na vině? Možná za to může několik chyb, kterých se v péči o vlasy dopouštíme.  

Až příliš časté mytí 

Věděli jste, že příliš časté mytí vlasům škodí, než prospívá? Většina lidí si vlasy umývá prakticky denně, a to proto, aby se předešlo jejich mastnotě. Jenže paradoxně každodenní umývání vlasů k jejich mastnotě vede. Vlasy totiž při každodenním umývání produkují více mazu, než je přirozené.  

Důvodem toho je podráždění mazových žláz, které jsou tím pádem donuceny k větší aktivitě. Pokud máte stále tendenci si vlasy mýt denně, snažte se nebýt tak agresivní a jemně šampon do vlasů aplikujte. Vyhněte se především masírování nebo drbání, to mazové žlázy jen donucuje k nadprůměrné činnosti.  

Až příliš mnoho kondicionéru 

Nejeden kadeřník by vám řekl, že kondicionéry jsou zkrátka potřebné. Zatímco šampon smývá z vlasů nečistoty a mastnotu, kondicionér jim dodává zdravý a svěže vypadající vzhled. Při používání kondicionéru bychom měli být opatrní. Ani s tímto vlasovým produktem by se to rozhodně nemělo přehánět, protože i on může vést ke zvýšené produkci mazových žláz. 

Při používání kondicionéru myslete na jednu věc, a sice na správné nanášení. Nikdy ho nenanášejte přímo ke kořínkům, vždycky tak pět centimetrů od pokožky hlavy. A samozřejmě i v tomto případě platí stejně jako u šamponu, že ho musíte opravdu důkladně vymýt vodou.  

Až příliš časté česání – i to je odpověď na otázku „proč se mastí vlasy“

Věděli jste, že i příliš časté česání vlasům zrovna neprospívá, ale naopak jim spíše škodí? Opět tu mluvíme o zbytečném podráždění mazových žláz. Hřebínkem je většinou podráždíme, což vede k větší produkci mazu. Vlasy po častém česání ztrácí svůj lesk a jsou spíše splihlé, nakonec viditelně mastné.  

K TÉMATUVlny a kudrliny frčí! Jak mít vlnité vlasy?

V souvislosti s česáním se můžete dopouštět ještě jedné věci, a sice že se češete se špinavým hřebenem. Hřeben může být zaneřáděn od stylingových produktů nebo od prachu či jiných nečistot, které pak pár tahy přesunete do vlasů. 

Až příliš nekvalitní vlasové produkty 

Nemluvíme v tomto případě jenom o šamponech nebo kondicionérech, ale mluvíme obecně o vlasových produktech čili i o gelech, tužidlech nebo fixačních sprejích na vlasy. Některé, zejména tedy ty nekvalitní, mají tendenci ucpávat mazové žlázy, což opět vede k jejich větší produktivitě. Zejména mluvíme o produktech s velkým obsahem silikonů nebo s vysokým pH.  

Běžně jsou tyto produkty propagované jako ty, které navrací vlasům dávno ztracený lesk nebo které zbavují suchosti.  

Až příliš časté sahání do vlasů 

Za nadměrně mastícími se vlasy může stát i časté sahání si do vlasů. V tomto případě je to podobné jako u pleti – i té vadí to, když se jí až příliš často dotýkáme prsty. Vlasy jsou na tom opravdu stejně.  

Pamatujte na to, že kdykoli si do vlasů sáhnete prsty, mastnota z prstů se dostává do vlasů. Jen málokdo si ale uvědomuje, jak moc si do vlasů sahá, respektive jak často. Bývá to většinou venku na večírku, rande nebo na schůzce s přáteli.

Také si často saháme do vlasů večer, když trávíme čas s partnerem. Nebo právě partner je ten, kdo vlasy ženě mastí tím, že si s nimi neustále pohrává nebo je hladí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Jednoduché vychytávky pro vaše vlasy. Jak být vždy rychle připravena pro každou příležitost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Plánujete nebo už dokonce čekáte druhé miminko, ale po prvním těhotenství máte za sebou císařský řez? Každá nastávající maminka se ve stejné situaci ptá, v čem je takové těhotenství jiné nebo jaká jsou rizika. A právě na to se vám nyní pokusíme odpovědět.

Nepřehlédněte

Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek