Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

To nejlepší z Met Gala 2022. Módní oscaři se vrací po dvou letech

Costume Institute Gala neboli Met Gala. Největší a nejvýznamnější charitativní akce módního světa konaná každoročně první květnové pondělí ve prospěch Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Po dvou letech je konečně zpátky, a to ve své plné kráse a extravaganci.
met gala
To nejlepší z Met Gala 2022.

06. 05. 2022

Tradici Met Gala odstartovala Eleanor Lambert, módní publicistka a zakladatelka Council of Fashion Designers of America či New York Fashion Week už v roce 1948. Dnes je Met Gala především přehlídkou modelů slavných i méně slavných návrhářů, na kterou se každý třese, kdo slavný se s čím vytasí.

Potkávají se zde herci, herečky, modelky, jiné významné osobnosti šoubyznysu, ale i módní návrháři a společně otevírají slavností tematickou výstavu.

Bez pozvánky od Anny ani omylem

Už od roku 1995 Met Gala předsedá šéfredaktorka americké Vogue Anna Wintour. Určitě znáte, ta paní, co odjakživa nosí mikádo a černé sluneční brýle. A přesně ta také osobně vybírá hosty na guest list této významné módní přehlídky. Bez její pozvánky je prakticky nemožné se na Met Gala dostat.

Wintour
Seznam hostů podléhá přísnému oku Anny Wintour.

Co když přece jen…

Pokud jste se nedostali na žhavý seznam Anny Wintour, je tu stále možnost si vstupenku koupit. Má to samozřejmě háček, aby se tady nepotuloval každý. Jedna vstupenka totiž stojí zhruba 30 tisíc dolarů, celý stůl by vás potom vyšel přibližně na 270 000 dolarů. Aby bylo jasno, čestní hosté mají vstup zdarma. Ani letos mezi nimi nemohla chybět herečka Blake Lively, modelka Gigi Hadid nebo televizní hvězda Kim Kardashian.

Extravagance hraje prim

Přípravám na Met Gala věnují celebrity víc času než obvykle. Zpravidla platí, že na červený koberec oblékají samé modely z dílny té nejprestižnější módy haute couture. Pokud jsou jakkoliv extravagantní, je to jedině vítané. Dress code však musí vycházet z předem stanoveného tématu a heslem pro rok 2022 bylo In America: An Anthology of Fashion.

Pozor, přichází Blake Lively

Letošnímu módnímu večeru předsedala spolu s herečkou Reginou King či skladatelem Lin-Manuelem Mirandou také již zmiňovaná herečka Blake Lively s manželem Ryanem Reynoldsem. Ta se také zároveň postarala o nezapomenutelné entrée. Její zlato-růžové šaty z dílny Versace se pod rukama pomocníků proměnily na úplně nové dílo.

K TÉMATU  Žhavé trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020
Epický nástup Blake Lively

Na její nástup budeme vzpomínat ještě hodně dlouho. Na Met Gala 2022 ale bylo mnohem víc nezapomenutelných okamžiků.

Šaty po Marilyn a socha Rihanny

Podnikatelka a televizní hvězdička Kim Kardashian si na svých Met Gala róbách dává obzvlášť záležet. Tentokrát vynesla ikonické šaty po sexbombě Marilyn Monroe v nichž roku 1945 zpívala prezidentovi J. F. Kennedymu k 45. narozeninám. Do šatů od francouzského návrháře, které se vydražily za 120 milionů korun, musela Kim zhubnout osm kilo!

Moment, kdy na sobě šaty s tisícem blyštivých kamínků měla Marilyn Monroe.

Největší módní událost roku by nebyla komplet bez barbadoské zpěvačky Rihanny. Ta se letos bohužel kvůli pokročilému stádiu těhotenství nemohla osobně zúčastnit. Přesto na akci nechyběla. V newyorském Metropolitním muzeu umění totiž stála vytesaná do mramoru. Předlohou pro sochu se stala její aktuální obálka časopisu Vogue.

Mramorová Rihanna na Met Gala 2022.

A co dalšího stálo za to? Podívejte se v naší galerii. A kdyby vám ani to nestačilo, zde je sestřih top momentů z červeného koberce.

10 nejlepších šatů z Met Gala 2022

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Módní okénko: Jak nosit 4 nejžhavější letošní trendy?

Módní chyby, kvůli kterým vypadáme opticky silnější

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.

Nepřehlédněte

Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek