Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

To nejlepší z Met Gala 2022. Módní oscaři se vrací po dvou letech

Costume Institute Gala neboli Met Gala. Největší a nejvýznamnější charitativní akce módního světa konaná každoročně první květnové pondělí ve prospěch Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Po dvou letech je konečně zpátky, a to ve své plné kráse a extravaganci.
met gala
To nejlepší z Met Gala 2022.

06. 05. 2022

Tradici Met Gala odstartovala Eleanor Lambert, módní publicistka a zakladatelka Council of Fashion Designers of America či New York Fashion Week už v roce 1948. Dnes je Met Gala především přehlídkou modelů slavných i méně slavných návrhářů, na kterou se každý třese, kdo slavný se s čím vytasí.

Potkávají se zde herci, herečky, modelky, jiné významné osobnosti šoubyznysu, ale i módní návrháři a společně otevírají slavností tematickou výstavu.

Bez pozvánky od Anny ani omylem

Už od roku 1995 Met Gala předsedá šéfredaktorka americké Vogue Anna Wintour. Určitě znáte, ta paní, co odjakživa nosí mikádo a černé sluneční brýle. A přesně ta také osobně vybírá hosty na guest list této významné módní přehlídky. Bez její pozvánky je prakticky nemožné se na Met Gala dostat.

Wintour
Seznam hostů podléhá přísnému oku Anny Wintour.

Co když přece jen…

Pokud jste se nedostali na žhavý seznam Anny Wintour, je tu stále možnost si vstupenku koupit. Má to samozřejmě háček, aby se tady nepotuloval každý. Jedna vstupenka totiž stojí zhruba 30 tisíc dolarů, celý stůl by vás potom vyšel přibližně na 270 000 dolarů. Aby bylo jasno, čestní hosté mají vstup zdarma. Ani letos mezi nimi nemohla chybět herečka Blake Lively, modelka Gigi Hadid nebo televizní hvězda Kim Kardashian.

Extravagance hraje prim

Přípravám na Met Gala věnují celebrity víc času než obvykle. Zpravidla platí, že na červený koberec oblékají samé modely z dílny té nejprestižnější módy haute couture. Pokud jsou jakkoliv extravagantní, je to jedině vítané. Dress code však musí vycházet z předem stanoveného tématu a heslem pro rok 2022 bylo In America: An Anthology of Fashion.

Pozor, přichází Blake Lively

Letošnímu módnímu večeru předsedala spolu s herečkou Reginou King či skladatelem Lin-Manuelem Mirandou také již zmiňovaná herečka Blake Lively s manželem Ryanem Reynoldsem. Ta se také zároveň postarala o nezapomenutelné entrée. Její zlato-růžové šaty z dílny Versace se pod rukama pomocníků proměnily na úplně nové dílo.

K TÉMATURoušky stojí za problémem jménem maskné. Co to je a jak tomu předejít?
Epický nástup Blake Lively

Na její nástup budeme vzpomínat ještě hodně dlouho. Na Met Gala 2022 ale bylo mnohem víc nezapomenutelných okamžiků.

Šaty po Marilyn a socha Rihanny

Podnikatelka a televizní hvězdička Kim Kardashian si na svých Met Gala róbách dává obzvlášť záležet. Tentokrát vynesla ikonické šaty po sexbombě Marilyn Monroe v nichž roku 1945 zpívala prezidentovi J. F. Kennedymu k 45. narozeninám. Do šatů od francouzského návrháře, které se vydražily za 120 milionů korun, musela Kim zhubnout osm kilo!

Moment, kdy na sobě šaty s tisícem blyštivých kamínků měla Marilyn Monroe.

Největší módní událost roku by nebyla komplet bez barbadoské zpěvačky Rihanny. Ta se letos bohužel kvůli pokročilému stádiu těhotenství nemohla osobně zúčastnit. Přesto na akci nechyběla. V newyorském Metropolitním muzeu umění totiž stála vytesaná do mramoru. Předlohou pro sochu se stala její aktuální obálka časopisu Vogue.

Mramorová Rihanna na Met Gala 2022.

A co dalšího stálo za to? Podívejte se v naší galerii. A kdyby vám ani to nestačilo, zde je sestřih top momentů z červeného koberce.

10 nejlepších šatů z Met Gala 2022

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Módní okénko: Jak nosit 4 nejžhavější letošní trendy?

Módní chyby, kvůli kterým vypadáme opticky silnější

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek