Středa , 05. 10. 2022

František

To nejlepší z Met Gala 2022. Módní oscaři se vrací po dvou letech

Costume Institute Gala neboli Met Gala. Největší a nejvýznamnější charitativní akce módního světa konaná každoročně první květnové pondělí ve prospěch Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Po dvou letech je konečně zpátky, a to ve své plné kráse a extravaganci.
met gala
To nejlepší z Met Gala 2022.

06. 05. 2022

Tradici Met Gala odstartovala Eleanor Lambert, módní publicistka a zakladatelka Council of Fashion Designers of America či New York Fashion Week už v roce 1948. Dnes je Met Gala především přehlídkou modelů slavných i méně slavných návrhářů, na kterou se každý třese, kdo slavný se s čím vytasí.

Potkávají se zde herci, herečky, modelky, jiné významné osobnosti šoubyznysu, ale i módní návrháři a společně otevírají slavností tematickou výstavu.

Bez pozvánky od Anny ani omylem

Už od roku 1995 Met Gala předsedá šéfredaktorka americké Vogue Anna Wintour. Určitě znáte, ta paní, co odjakživa nosí mikádo a černé sluneční brýle. A přesně ta také osobně vybírá hosty na guest list této významné módní přehlídky. Bez její pozvánky je prakticky nemožné se na Met Gala dostat.

Wintour
Seznam hostů podléhá přísnému oku Anny Wintour.

Co když přece jen…

Pokud jste se nedostali na žhavý seznam Anny Wintour, je tu stále možnost si vstupenku koupit. Má to samozřejmě háček, aby se tady nepotuloval každý. Jedna vstupenka totiž stojí zhruba 30 tisíc dolarů, celý stůl by vás potom vyšel přibližně na 270 000 dolarů. Aby bylo jasno, čestní hosté mají vstup zdarma. Ani letos mezi nimi nemohla chybět herečka Blake Lively, modelka Gigi Hadid nebo televizní hvězda Kim Kardashian.

Extravagance hraje prim

Přípravám na Met Gala věnují celebrity víc času než obvykle. Zpravidla platí, že na červený koberec oblékají samé modely z dílny té nejprestižnější módy haute couture. Pokud jsou jakkoliv extravagantní, je to jedině vítané. Dress code však musí vycházet z předem stanoveného tématu a heslem pro rok 2022 bylo In America: An Anthology of Fashion.

Pozor, přichází Blake Lively

Letošnímu módnímu večeru předsedala spolu s herečkou Reginou King či skladatelem Lin-Manuelem Mirandou také již zmiňovaná herečka Blake Lively s manželem Ryanem Reynoldsem. Ta se také zároveň postarala o nezapomenutelné entrée. Její zlato-růžové šaty z dílny Versace se pod rukama pomocníků proměnily na úplně nové dílo.

K TÉMATU  She-Hulk: Porce nadlidské marvelovské superzábavy pro ženy
Epický nástup Blake Lively

Na její nástup budeme vzpomínat ještě hodně dlouho. Na Met Gala 2022 ale bylo mnohem víc nezapomenutelných okamžiků.

Šaty po Marilyn a socha Rihanny

Podnikatelka a televizní hvězdička Kim Kardashian si na svých Met Gala róbách dává obzvlášť záležet. Tentokrát vynesla ikonické šaty po sexbombě Marilyn Monroe v nichž roku 1945 zpívala prezidentovi J. F. Kennedymu k 45. narozeninám. Do šatů od francouzského návrháře, které se vydražily za 120 milionů korun, musela Kim zhubnout osm kilo!

Moment, kdy na sobě šaty s tisícem blyštivých kamínků měla Marilyn Monroe.

Největší módní událost roku by nebyla komplet bez barbadoské zpěvačky Rihanny. Ta se letos bohužel kvůli pokročilému stádiu těhotenství nemohla osobně zúčastnit. Přesto na akci nechyběla. V newyorském Metropolitním muzeu umění totiž stála vytesaná do mramoru. Předlohou pro sochu se stala její aktuální obálka časopisu Vogue.

Mramorová Rihanna na Met Gala 2022.

A co dalšího stálo za to? Podívejte se v naší galerii. A kdyby vám ani to nestačilo, zde je sestřih top momentů z červeného koberce.

10 nejlepších šatů z Met Gala 2022

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Módní okénko: Jak nosit 4 nejžhavější letošní trendy?

Módní chyby, kvůli kterým vypadáme opticky silnější

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.

Nepřehlédněte

Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek