Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Minišaty opět na scéně. Jak je sebevědomě a s grácií nosit?

Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.
minišaty
Nechte zářit svoje sebevědomí a noste minišaty přirozeně.

28. 07. 2022

Kombinace minišatů a punčoch

Jednou z největších obav, které mohou nastat u nošení minišatů je to, že jsou velmi krátké. To je sice samo o sobě v pořádku, jsou přece mini, ale přidání punčocháčů může být skvělým způsobem, jak nosit minišaty v chladnějším počasí nebo jak je udělat lehce decentnější, jsou-li příliš krátké.

Rozhodující je samozřejmě i událost, na kterou se v minišatech chystáte. Pakliže jdete do baru s kamarádkami, mini je povoleno, ale pokud máte před sebou rodinnou oslavu, kombinace s punčocháči je více než žádoucí.

Pozor: Rozhodně se vyhněte síťovaným punčochám. Místo toho zvolte neprůhledné nebo pevné punčocháče. Síťované nabývají na pocitu lacinosti a lehkosti, proto od nich dejte raději ruce pryč.

Správné boty jsou základ

Volba bot je u minišatů také důležitá, ono samotné boty mohou celý outfit buď vylepšit, anebo zhoršit. Boty volíme zásadně podle příležitosti a stylu šatů. Pokud nosíte boty na podpatku, nezapomeňte, že díky nim krátké sukně vypadají kratší a že kombinace podpatků a minišatů se během dne moc nehodí.

Tip: Nebojte se například kombinace kozaček a minišatů s punčochami, vypadá to elegantně a roztomile. Lodičkami nic nepokazíte a pokud máte ležérnější „sjekťákové” minišaty, můžete sáhnout po oblíbených Converskách, které se hodí prakticky ke všemu (a nosí se výhradně, pokud nejdete na nějakou společenskou událost).

minišaty
Zkombinujte minišaty a conversky, pokud to jejich styl dovoluje.

Buďte uvolněné

Jak už bylo řečeno, minišaty jsou odhalující, proto nejlichotivější způsob, jak je nosit, je cítit se pohodlně. Musíte vědět, kolik toho ukazujete. Pokud venku není zrovna třicet stupňů, dají se k nim vzít i legíny. Je to o vlastním pocitu komfortu.

Neukazujte příliš mnoho kůže

I když může být lákavé koupit si mini šaty s hlubokým výstřihem, tento vzhled je málokdy lichotivý, respektive se dají nosit jen na určité příležitosti (například do klubů). Většina žen zjistí, že jim nejvíce lichotí, když v minišatech neukazují výstřih. Tento střih modelu totiž využijí i na jiné příležitosti, než jen na párty do baru.

K TÉMATUProč se nám neustále mastí vlasy? Na vině může být časté umývání

Hlavní je to nepřehnat

V neposlední řadě je vždy dobré pamatovat na to, že to nesmíte přehánět. Pokud je událost neformální, je přehánění samozřejmě naprosto v pořádku, ale při běžném nošení je dobré zachovat jednoduchost a eleganci. Pokud jsou šaty jednoduché, doplňte je výrazným náhrdelníkem nebo páskem, případně elegantními botami. Pokud jsou šaty extravagantní, nechte je být středem pozornosti a omezte doplňky na minimum. Jak říkají nejedni stylisté: „Jedna opičárna stačí.“

minišaty
Jak říkají stylisté: Jedna opičárna stačí.

Ne, nepotřebujete postavu modelky

Každý módní trend lze přizpůsobit individuální postavě a osobnímu stylu každého člověka, tudíž nemusíte mít velikost nula, abyste si mohly dovolit minišaty. S tolika návrháři a firmami existuje spousta možností, které budou vypadat, jako by byly stvořené právě pro vás. Stačí mít jen ono odhodlání a trochu toho sebevědomí, které vám dovolí šaty vynosit.

Stejně jako u všech ostatních oděvů, i u sexy, koketních minišatů jde o to, abyste zdůraznili své přednosti a vytvořili rovnováhu – ne o to, abyste zakryli problémové partie. Minišaty nemají tento efekt. Mají spíše pozvednout už zmiňované sebevědomí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Geometrické tvary jsou v módě. Jak je nosit?

5 věcí, co muži nesnáší na ženách, i když to nikdy neřeknou?

Zdroje článku:
https://www.newvision.co.ug/news/1439543/wear-mini-dress?fbclid=IwAR0JiUTeyczgA5GUo3bEMVYegXVLulgOC1L2Rlc_LVNTpNSsPFihnEF0Nj4
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!
Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.

Nepřehlédněte

Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek