Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Femtech: Jak technologie formuje budoucnost ženského podnikání

Vstupte do světa femtech, inovativního průmyslu, který kombinuje technologie a ženské zdraví. Zjistěte, jak tyto technologie překonávají tabu a otevírají nové možnosti pro ženy všude.
femtech
Pojem FinTech je složeninou slov finance a technologie.

Female technology, je rostoucí průmyslový segment na křižovatce technologií a ženského zdraví. Tento sektor, který se začal formovat relativně nedávno, se rychle stává dynamickým polem, kde inovace napomáhají řešit specifické potřeby a výzvy ženského zdraví. Od reprodukčního zdraví, menstruačních cyklů, těhotenství a menopauzy až po obecné wellness a zdravotní péči – femtech překonává dlouholetá tabu a otvírá dveře k lepší péči, vzdělávání a osvětě pro ženy po celém světě.

FemTech jako nový obor

1. Překonávání tabu a šíření osvěty: Mnohé aspekty ženského zdraví byly tradičně opomíjené nebo považované za tabu. Femtech aplikace a platformy přinášejí témata, jako jsou menstruace, menopauza nebo sexuální zdraví, do popředí a umožňují otevřenou a informovanou diskusi.

2. Personalizovaná péče a sledování: S pomocí nositelných technologií, mobilních aplikací a AI umožňuje femtech ženám sledovat a analyzovat jejich zdravotní stav s bezprecedentní přesností. Od sledování menstruačního cyklu, plodnosti až po specifické zdravotní stavy, jako je endometrióza, nabízejí tyto technologie personalizovanou péči a důležitá data pro lepší porozumění vlastnímu tělu.

3. Zlepšení přístupu k péči: Femtech rovněž zpřístupňuje zdravotní služby ženám v odlehlých nebo znevýhodněných oblastech, kde tradiční zdravotní péče může být omezená. Telemedicína a online konzultace umožňují ženám přístup k odborné péči, aniž by musely opustit svůj domov.

4. Podpora ženského podnikání: Femtech je jedním z mála průmyslových odvětví, kde ženy hrají klíčovou roli nejen jako zákaznice, ale i jako zakladatelky a vedoucí pracovnice. Tento sektor poskytuje platformu pro ženy v technologiích a podnikání, aby rozvíjely inovace zaměřené na ženské zdraví a wellness.

5. Výzkum a vývoj: Investice do femtech rovněž podporují výzkum a vývoj v oblastech ženského zdraví, které byly dříve přehlíženy. To zahrnuje vývoj nových léčebných metod, diagnostických nástrojů a zdravotnických zařízení speciálně navržených pro ženy.

K TÉMATU  Dýchejte jako Wim Hof, muž, který posouvá hranice fyzického chápání

Digitální platformy pro ženy nejenže formujÍ budoucnost ženského podnikání, ale také znamenÍ revoluci v péči o ženské zdraví. Díky odvaze a inovacím v tomto sektoru se otevírají nové možnosti pro ženy všude na světě, aby žily zdravější a plnější životy. Jde o přelomový moment, kdy technologie a ženské podnikání jdou ruku v ruce, aby přinesly pozitivní změnu ve světě.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Příběhy úspěchu ve světě technologií a internetu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Trocha vzpruhy, když nám začalo to jaro, se vždycky hodí. Vyberete si svého favorita mezi svalovci i charismatickými krasavci?
Přichází období, kdy vystavujeme mnohé, v zimě skryté, části těla světu na odiv. Pokud jste zvyklé se holit, pak vám jistě přijde vhod jeden domácí recept na krémové mýdlo na depilaci. Zamilujete si ho. Výborně se roztírá a dobře pění. Navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě. Jdeme na to?
Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Spokojená žena po mateřské dovolené je cílem projektu Vedeme k úspěchu. Zároveň je i velkou motivací tří žen, které stojí za workshopy a rozvojovými kurzy pro maminky. Originalita, zábava a interaktivita kurzů vznikla spojením zkušeností a energie personalistky Světlany Pozníkové, rozvojové koučky Marcely Hlaváčkové a markeťačky Jany Rosenbergerové.
Samoopalovací krémy, pěny nebo oleje jsou šikovnou věcičkou, kterou si nejedna z nás zamilovala. Důvod je prostý – jedná se o zdravější alternativu opalování, zajistí bronzový nádech mimo letní sezónu, a navíc dokážou dodat barvičku i těm, kterým není shůry dáno a poměrně složitě se opalují.
Chcete žít zdravě a v souladu se zdravým životním stylem, a přitom vás každý den čeká směna v kanceláři? Nezoufejte. I tady se dá všechno vyladit tak, abyste se nemusely o své tělo obávat. Zaměřte se na detaily, které vám pomohou udržovat se v dobré kondici i během pracovního dne.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Že narození nového člena rodiny zamíchá dosavadním denním harmonogramem je asi samozřejmé. Nicméně někdy může miminko naplno zasáhnout i takové aspekty života, ve kterých by to žena neočekávala. Nebo alespoň ne tak razantně.
Umělá inteligence je tu s námi už pěknou řadu let. Na své výsluní se však dostala až po listopadu roku 2022, kdy vznikl pokročilý chatbot, který se dokáže sám učit. Od té doby tato šikovná pomůcka mění svět podnikání i vzdělání. Jak pomůže i vám?
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.

Výběr článků

Kvasinky zlepšují vstřebávání živin a podporují správné trávení. Dojde-li ale v organismu k jejich přemnožení, projeví se to řadou nepříjemných příznaků.
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
Holčička si hraje na doktora, a jejím zvláštní pacientem je skutečně odevzdaný a trpělivý bulteriér. Je takhle klidný i u opravdového veterináře? Opravdu roztomilý páreček, který vás pobaví.

Nepřehlédněte

Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek