Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Skinimalismus: Když méně znamená více. Péče o pleť nemusí být složitá

Všimli jste si, jak se doba s každým rokem mění? Takové proměny najdete všude – v jídle, módě i v kosmetice. A zatímco ještě nedávno platilo, že čím víc kosmetiky jste si nanesli na pleť, tím jste byli více cool, dnes už se vše zase vrací zpátky k jednoduchosti.
skinimalismus
Krása může spočívat v jednoduchosti.

05. 06. 2023

05. 06. 2023

Tento trend se nazývá skinimalismus, což představuje směr, díky němuž bude každodenní péče o pleť rychlejší, snazší, a přitom neméně účinná. A má to i další výhodu – nemusíte tolik utrácet za kosmetické salóny nebo předražené kosmetické pomocníky, takže co víc si přát.

Návrat k přirozenosti

Tak by se asi zjednodušeně dal shrnout skinimalismus, který už tu kdysi byl, avšak teprve nyní se pro něj našlo takové trendy označení (a jen upřesníme, že jeho znovuvzkříšení se povedlo kolem roku 2021 na TikToku). A je pravdou pravdoucí, že dříve stačilo jen mýdlo a obyčejný krém, ale jak se kosmetické bohatství rozrůstalo, tím více rostla chuť vyzkoušet novodobé primery, fixátory make-upu, rozjasňovače a další nejrůznější věcičky, které slibovaly wow efekt. Jenže koho by bavila každodenní rutina s takovým množstvím produktů, ve kterých by se nejeden mohl utopit.

Ve finále, když na to přijde, vlastně toho ani tolik nepotřebujete (jen máte ten pocit, protože se to nosí) a nakonec to stojí jen váš čas, peníze a místo v koupelně. Trošku zbytečné, co myslíte? Pojďme vzdát hold skinimalismu.

Skinimalismus jde proti proudu sociálních sítí

Určitě jste si všimli, jak se v posledních letech kupí nejrůznější reelsy a videa, která jsou plná návodů, jak se dokonale nalíčit, co si koupit do své kosmetické sbírky. Kdybychom ale vyskládali všechny produkty vedle sebe, je toho až zbytečně moc. Takovým protipólem toho všeho je skinimalismus, na který bychom vlivem moderní doby zapomněli. Jeho cílem je minimalizace produktů s použitím toho, co opravdu potřebujete. Spolu s tím získáte zdravě vypadající a čistou pleť, která potěší přirozeným vzhledem, samozřejmě za předpokladu, že svou pleť vyživíte i zevnitř – pestrou stravou, dostatečnou hydratací i přísunem vitamínů a minerálů.

K TÉMATU  Zaklínadlo urban fashion. Konkrétní kombinace, ve kterých budete hvězda!

Když je více péče na škodu

Už ze stran odborníků bylo dokázané, že přílišné kombinování pečujících přípravků může pleti akorát uškodit. Pokud mluvíme o aktivních látkách, jako je kyselina hyaluronová, retinol, koenzym Q10, kolagen nebo niacinamid, některé z nich ve společné kombinaci nemusí pokožce prospívat, a opět o to hůř, pokud každý z těchto zlepšováků máte od jiné značky. Pak je tu přílišné a několikafázové čistění, které může poškozovat kožní bariéru. Výsledkem může být suchá, podrážděná a k alergiím náchylná pokožka, která na kráse zrovna nepřidá. A nakonec samotné líčení.

skinimalismus
Skinimalismus je návrat k přirozenosti.

Čím víc vrstev, tím víc se pokožka přes den dusí, a tím spíš, že i ona se přes den přirozeně mastí a ulpívají na ní nečistoty z každodenního života. Některé ženy dělají tu chybu, že nanášejí podklad, poté více vrstev makeu-upu, hodně korektoru, vydatné množství pudrů a k tomu ještě fixátor. Při ranní rutině to vypadá docela nevinně, ale pokud si ty vrstvy představíme naplácané na sebe, tak už to tak optimistické není, protože pod nánosy vaše pleť neskutečně trpí.

Usnadněte si péči minimalizací

I když se nás trendy dnešní doby snaží přimět k myšlence, že pro krásu potřebujete všechno a ještě víc, péče o pokožku naopak nemusí být vůbec složitá. Filozofií skinimalismu je omezení produktů na nezbytné minimum, kdy vám stačí jen čistá voda, šetrný čistící přípravek, hydratační a opalovací krém, maximálně pak lehký tónovací krém. Pleť vám za to nesmírně poděkuje a do jisté míry se uleví i vám. Nemusíte se věčně hnát za zdánlivou dokonalostí a utrácet majlant v drogerkách.

Začít můžete postupně, ovšem rázem uvidíte, že se vám skinimalismus zalíbí natolik, že se z něj stane váš životní styl. Sami brzy pocítíte, jak vaše pleť pořádně prokoukne. A pokud to vezmeme i z hlediska praktičnosti jako takové, nový proud oceníte i nejen proto, že ušetříte místo v koupelně, kosmetické taštičce, ale i v kufru při cestě na dovolenou.

K TÉMATU  Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme
krém
Péče o pleť nemusí být složitá.

Svou snahou podpoříte i přírodu

Skinimalismus má ale i další přednost, a tou je fakt, že je cestou, jak šetřit i samotnou přírodu. Čím méně kosmetiky totiž koupíte a zužitkujete, tím samozřejmě ubyde i odpadu. A věřte, že každý kelímek a obal se počítá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Face baňky navrátí vaší pleti svěžest. Stačí vám 3 minuty denně

Zázrak moderní medicíny: Ze ženy s deformovaným obličejem je krasavice

Zdroje článku:
https://www.shape.com/lifestyle/beauty-style/skinimalism-beauty-trend
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?

Nepřehlédněte

Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Nechceme je, bojujeme proti nim a stejně před nimi neutečeme. Vrásky už jednoduše patří k životu každého člověka, ovšem u někoho se objeví dřív a u jiných později. I když jejich přítomnost je zcela nevyhnutelná, pořád existují cesty, jak jim předcházet anebo zmírnit podobu těch, které se usídlily na naší tváři. Co zabírá na vrásky v každém věku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek