Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

Rozhodly jste se od ledna hubnout? Co začít jednou správně? Tak si dejte si pozor na poradny, změny váhy a tyto další škůdce!

Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Při hubnutí si nedávejte striktní zákazy!
zdroj: 123RF.com

Metod, jak zhubnout, je celá řada. Předem je třeba nalít si čistého vína – zaručený výsledek neslibuje ani ta nejlepší dieta. Přesto existují obecné rady, jak si dopomoci k lepší kondici a nižší váze, aniž byste si ničily zdraví nebo se musely obávat návratu váhy na původní hodnotu. První radou je přijmout fakt, že hubnete. Nastavit se tak v hlavě a věřit tomu, že to dokážete. Hned pak přichází na řadu uvědomění a sledování vlastního těla, co chce a co potřebuje. Neřiďte se striktními zákazy a chvalte se i za malé úspěchy. 

Při hubnutí se neřiďte poradnami

Ačkoli poradny slouží k lepší informovanosti o způsobu a návodu na hubnutí, mohou vám způsobit více problémů, než si myslíte. Kromě toho, že co poradna, to jiný názor, o odbornících ani nemluvě, každý člověk je jiný. Aby odborník mohl fundovaně odpovědět na vaše dotazy, měl by znát vaši celkovou anamnézu. Co pro jednoho platí, druhému může uškodit. A tak striktní dodržování rad odborníků vám vysněnou váhu nemusí přinést. Dalším důvodem je vaše vůle. Za neúspěchem nemusí nutně stát jen špatná rada odborníka na hubnutí, ale vaše špatná následná interpretace nebo dokonce nedůsledná realizace těchto rad.

Rada: Místo poradny raději navštivte odborníka, který vám připraví dietní jídelníček na míru a vezme v patrnost váš konkrétní zdravotní stav a váhovou situaci. Řada problémů s váhou souvisí s psychikou, a v těchto případech nemusí být dieta, ani pravidelný pohyb, východiskem ze svízelné situace. Komplexní lékařská prohlídka zahrnuje klasické interní vyšetření, ale i biochemické, metabolické, případně psychologické apod. Po vyhodnocení výsledků odborník stanoví vhodný redukční program, který zahrnuje i doporučené pohybové aktivity. Nepodceňujte proto osobní návštěvu nutričního poradce, dietologa nebo praktického lékaře.

K TÉMATU  Hubneme v padesáti. Jak začít?

Pozor na prudké změny váhy

Velkým zabijákem ideální postavy jsou rychlé změny váhy. Zaručeně platí varování: Hubnete-li rychle, kila se vám rychle vrátí zpět. Chce to tedy trpělivost. Čím pomaleji budete hubnout, tím déle a jistěji si kilogramy následně udržíte.

Rada: Ideální rychlost hubnutí je zhruba do 1 kilogramu za týden.

Zbavte se tuků a ne svalů!

Je zásadní soustředit se na hubnutí tuků, nikoli svalové hmoty. Řada žen hubne tak, že se nejprve „odvodňuje“. Mají radost, že váha jde rychle dolů, ale přitom jim poměr tuku v těle zůstává stejný. 

Rada: Aby tělo hublo tuky, je třeba mít sestavený vyvážený jídelníček na míru. Rozhodně nepomohou přípravky na hubnutí a jiné reklamní chytáky. To jsou jen berličky a často přispějí k jojo efektu. Hubnout bez námahy nelze, a proto vás čeká i nějaké to odříkání a pěstování tvrdé vůle. Výsledek ovšem bude stát za to.

Motivujte se, spolubojovnice!

Vůle hraje v hubnutí zásadní roli. Proto, aby se vám ji podařilo zlomit, je dobré vyzbrojit se stejně odhodlanými spolubojovnicemi, které chtějí také zhubnout nebo ozdravit svůj životní styl. Domácí a jiní odpůrci mohou naopak vaši snahu snadno překazit.

Rada: Zdržujte se ve společnosti stejně motivovaných lidí. Seznamte se s novou kamarádkou na nějaké cvičební hodině nebo v posilovně. Najděte si hubnoucí společníky na sociálních sítích, nebo do svého nového zdravého životního stylu zapojte celou svou rodinu, a motivujte se navzájem.

Než začnete s hubnutím, stanovte si nějaký reálný cíl. Pokud to opravdu myslíte se svou postavou a zdravím dobře, pak vězte, že tohle nebude dieta, ale doživotní styl! Jen tak se vám totiž podaří dosáhnout toho, co jste si vytyčily, a váhu si udržet.

K TÉMATU  Mama říká “podělit se znamená milovat”! Vychutnejte si nejlepší domácí jídla se svými přáteli a rodinou v naší restauraci Mama

Tak držíme pěsti!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Vychytávky, které zužitkují doma všechny maminky. Nebo i tátové? :))
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Motat se v kruhu a dělat stále stejné chyby je lidské. Jenže tím výrazně ubližujeme nejen naší psychice, ale i zdravotnímu stavu.
Máte doma nějakého čtyřnohého mazlíčka? Nebo dokonce přímo psa? Tohle video vás pobaví! Jak dokonale nenápadní umí být psí hříšníci?
Minulý týden jsme si zasoutěžili o dvoje krásná sluchátka. Dnes už známe vítězky naší soutěže. Kdo měl štěstí a krásná sluchátka Trust Norma do nás dostane?
V dnešním poutavém článku na Dámské Lize zkoumáme magii Vánoc očima dětí. Jak dlouho trvá jejich víra v Ježíška, a co by rodiče měli vědět, aby tuto kouzelnou dobu pro své potomky co nejlépe utvořili? Přinášíme vám nejen pohled na to, do kolika let děti věří na Ježíška, ale také rady, jak tuto vánoční tradici zachovat a jaké situace by rodiče měli pečlivě sledovat. Podívejte se s námi na jedinečný svět Vánoc očima nejmladších!
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Našli jste byt, podepsali nájemní smlouvu, zaplatili nájem. Gratulujeme, nyní jste připraveni nastěhovat se do svého prvního bytu.
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?

Výběr článků

Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Ekologické rodičovství není jen módní trend, ale způsob, jak předat dětem důležité hodnoty týkající se ochrany naší planety. Udržitelný životní styl může pomoci snížit vaši ekologickou stopu a zároveň zajistit zdravější prostředí pro vaši rodinu. Zde jsou praktické tipy, jak začít:

Nepřehlédněte

Občas si stěžujeme na přebytečná kila, ale spousta z nás není ochotná s tím něco udělat. Pokud jste spokojená, je to v pořádku. Pokud si ale myslíte, že je to nemožné, inspirujte se těmito proměnami!
Máte problém s neustále se mastícími vlasy? Vadí vám, že vlasy nevydrží fresh po dobu delší než dvou dnů? Možná děláte několik chyb, kvůli kterým se vlasy mastí až abnormálně. Nemyjete je příliš často?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek