Pondělí , 28. 11. 2022

René

Stravovací návyky podle Blake Lively: 80 % disciplíny, 20 % potěšení

Blake Lively, nádherná žena, milovaná manželka a matka. To je jen pár z mnoha titulů, kterými se tato pětatřicetiletá herečka může pyšnit. Něco jí do vínku dala sama příroda, na něčem zase musela a musí tvrdě pracovat. Krásná postava a celkový vzhled nejsou nikdy zcela zadarmo. A i Blake si je toho vědoma. Proto se drží určitých stravovacích návyků, kterými se řídí, a my musíme uznat, že se jí vyplácí. Vypadá totiž opravdu božsky.
Blake
Blake zastává Paretovo pravidlo 80/20.

27. 09. 2022

S manželem, hercem Ryanem Reynoldsem, společně vychovávají tři dcery. Teď čeká Blake Lively dokonce již čtvrté dítě. Žádné z těhotenství na ní však nezanechalo stopy, a že při nich přibrala velké množství kil! K postavě snů po porodech jí opět dopomohly určité zásady, co se výběru potravin týče. A jaké návyky to přesně jsou?

Blake
S manželem Ryanem Reynoldsem čekají už čtvrté dítě.

Kterým potravinám se vyhýbá?

Blake Lively si je vědoma, že potraviny jako hotovky, hamburgery, hranolky, klobásy, čokolády a podobně tělu výživově nic zásadního nepřinesou, a že spíše organismus v negativním smyslu zahlcují. Dále mléčné výrobky, slazené nápoje, sója a lepek. Těm všem se herečka vyhýbá a nedělá jí to žádný problém.

Všechny uvedené potraviny a nápoje dokážou lidský organismus zaplnit a unavit ho. Se třemi dětmi ale potřebuje energie více než dost, proto se veškeré nepřínosné stravě vyhýbá.

Výjimku tvoří u cukru, má totiž ráda sladké, takže si ve zdravé podobě ráda zamlsá. Dle jejích slov se z 80% stravuje opravdu zdravě a vyváženě a 20 % si nechává pro své potěšení. Říká se tomu Paretovo pravidlo (Paretův princip) 80/20, které má mnoho zastánců, včetně ní.

Blake
I v těhotenství neustupuje a dbá na zdravé stravování.

Kalorie není nutné počítat

Jistě se většina z nás shodneme, že počítání kalorií je otrava a žrout času. Stejný názor zastává i Blake Lively. Místo toho se zkrátka soustředí na vyváženou a zdravou stravu a jí v případech, kdy se dostaví pocit hladu. Zcela zásadně se nepřejídá.

Podoba jídelníčku

Jídelníček může mít mnoho podob, zde je několik příkladů ze života Blake.

Snídaně

Prvotním úkonem každého dne pro Blake je hydratace těla sklenicí vody. Poté mu dopřát dostatek správných živin, které zvládnou vyrovnat hladinu cukru v těle. Klíčová je kombinace bílkovin, zeleniny a sacharidů. Ideální snídaní mohou být vejce připravená na kokosovém oleji, doplněná zeleninou a bezlepkovými vločkami. Vejce miluje! Nejraději je má v podobě „vejce Benedikt“. Zelenina a ovoce musí být vždy čerstvé. S manželem se vyžívají v nákupech na farmářských trzích.

K TÉMATU  Nejlepší taneční kompilace na internetu. Podívejte se, jak se umí lidé nečekaně odvázat

Oběd

Typický oběd pro herečku je kuřecí maso nebo ryba, zelenina (salát) a sladké brambory. Ty dokážou člověku zajistit delší pocit sytosti. Salát s oblibou doplňuje o avokádo, ořechy a olivový olej.

Večeře

Večeře mívají podobu oběda. Pokud má ale k obědu rybu, k večeři už si ji nedá, ale připraví si kuřecí maso. A naopak. Sladké brambory často vymění za menší porci rýže. Saláty ale samozřejmě zůstávají.

Na vaření herečka nemá svého vlastního kuchaře. Vše si připravuje sama a kombinace a chutě různě obměňuje.

Žádný alkohol

Blake se v minulosti rozhodla na poli alkoholu stát abstinentkou. Předně to bylo z toho důvodu, že nemá ráda stavy, které alkohol dokáže konzumací způsobit. Ráda si ale připraví nealkoholické drinky různých podob. Nicméně abstinence má na jejím vypracovaném těle taktéž značný podíl.

Bez pohybu to nelze

Osobního kuchaře sice Blake nemá, zato má svého osobního trenéra, který jí pomáhá se nejen udržet ve fyzické kondici, ale zároveň dopomáhá k vykompenzování oněch několika zmíněných procent potěšení. Její trenér, Don Saladino, v případě Blake vsadil na posilování s kettlebellem. Chcete-li načerpat inspiraci, podívejte se na videa s tímto náčiním. Dále lekce doplňuje o posilování s vlastní váhou nebo běhání na pásu.

Kromě těchto silových cviků Blake sází na plavání. Ostatně její plavecké výkony jste mohli spatřit ve snímku Mělčiny, kde hraje hlavní roli a můžete se celou dobu kochat i jejím tělem v plavkách.

Ani ve dnech, kdy se nedře v posilovně či bazénu, Blake není neaktivní. Děti ani manžel jí to nedovolí. Společně rádi sportují, a to například v podobě rodinné vyjížďky na kolech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Krabičková dieta doma: Na co se zaměřit a jak ji vyladit k dokonalosti?

K TÉMATU  Pamela Anderson: Kam zmizela sexy plavčice C.J. z Pobřežní hlídky?

Kdo je Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Zdroje článku:
www.eatthis.com, www.mashed.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.
Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.

Nepřehlédněte

Přemýšlíte o zajímavém prvku do ložnice nebo obývacího pokoje? Stoličky a taburety nejen, že dobře vypadají, ale jsou také naprosto univerzální. Slouží jak k samotnému sezení, tak i jako opěrka pro vaše unavené nohy při posezení v sedačce nebo křesle u televize. Využití najdou také v předsíni jako sedátko při obouvání. Stoličky i taburety lze dnes koupit téměř v jakékoli designové podobě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek