Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Stravovací návyky podle Blake Lively: 80 % disciplíny, 20 % potěšení

Blake Lively, nádherná žena, milovaná manželka a matka. To je jen pár z mnoha titulů, kterými se tato pětatřicetiletá herečka může pyšnit. Něco jí do vínku dala sama příroda, na něčem zase musela a musí tvrdě pracovat. Krásná postava a celkový vzhled nejsou nikdy zcela zadarmo. A i Blake si je toho vědoma. Proto se drží určitých stravovacích návyků, kterými se řídí, a my musíme uznat, že se jí vyplácí. Vypadá totiž opravdu božsky.
Blake
Blake zastává Paretovo pravidlo 80/20.

27. 09. 2022

S manželem, hercem Ryanem Reynoldsem, společně vychovávají tři dcery. Teď čeká Blake Lively dokonce již čtvrté dítě. Žádné z těhotenství na ní však nezanechalo stopy, a že při nich přibrala velké množství kil! K postavě snů po porodech jí opět dopomohly určité zásady, co se výběru potravin týče. A jaké návyky to přesně jsou?

Blake
S manželem Ryanem Reynoldsem čekají už čtvrté dítě.

Kterým potravinám se vyhýbá?

Blake Lively si je vědoma, že potraviny jako hotovky, hamburgery, hranolky, klobásy, čokolády a podobně tělu výživově nic zásadního nepřinesou, a že spíše organismus v negativním smyslu zahlcují. Dále mléčné výrobky, slazené nápoje, sója a lepek. Těm všem se herečka vyhýbá a nedělá jí to žádný problém.

Všechny uvedené potraviny a nápoje dokážou lidský organismus zaplnit a unavit ho. Se třemi dětmi ale potřebuje energie více než dost, proto se veškeré nepřínosné stravě vyhýbá.

Výjimku tvoří u cukru, má totiž ráda sladké, takže si ve zdravé podobě ráda zamlsá. Dle jejích slov se z 80% stravuje opravdu zdravě a vyváženě a 20 % si nechává pro své potěšení. Říká se tomu Paretovo pravidlo (Paretův princip) 80/20, které má mnoho zastánců, včetně ní.

Blake
I v těhotenství neustupuje a dbá na zdravé stravování.

Kalorie není nutné počítat

Jistě se většina z nás shodneme, že počítání kalorií je otrava a žrout času. Stejný názor zastává i Blake Lively. Místo toho se zkrátka soustředí na vyváženou a zdravou stravu a jí v případech, kdy se dostaví pocit hladu. Zcela zásadně se nepřejídá.

Podoba jídelníčku

Jídelníček může mít mnoho podob, zde je několik příkladů ze života Blake.

Snídaně

Prvotním úkonem každého dne pro Blake je hydratace těla sklenicí vody. Poté mu dopřát dostatek správných živin, které zvládnou vyrovnat hladinu cukru v těle. Klíčová je kombinace bílkovin, zeleniny a sacharidů. Ideální snídaní mohou být vejce připravená na kokosovém oleji, doplněná zeleninou a bezlepkovými vločkami. Vejce miluje! Nejraději je má v podobě „vejce Benedikt“. Zelenina a ovoce musí být vždy čerstvé. S manželem se vyžívají v nákupech na farmářských trzích.

K TÉMATU  Odborník radí: jak souvisí zrak s naším životním stylem. Co dělat, aby naše oči netrpěly

Oběd

Typický oběd pro herečku je kuřecí maso nebo ryba, zelenina (salát) a sladké brambory. Ty dokážou člověku zajistit delší pocit sytosti. Salát s oblibou doplňuje o avokádo, ořechy a olivový olej.

Večeře

Večeře mívají podobu oběda. Pokud má ale k obědu rybu, k večeři už si ji nedá, ale připraví si kuřecí maso. A naopak. Sladké brambory často vymění za menší porci rýže. Saláty ale samozřejmě zůstávají.

Na vaření herečka nemá svého vlastního kuchaře. Vše si připravuje sama a kombinace a chutě různě obměňuje.

Žádný alkohol

Blake se v minulosti rozhodla na poli alkoholu stát abstinentkou. Předně to bylo z toho důvodu, že nemá ráda stavy, které alkohol dokáže konzumací způsobit. Ráda si ale připraví nealkoholické drinky různých podob. Nicméně abstinence má na jejím vypracovaném těle taktéž značný podíl.

Bez pohybu to nelze

Osobního kuchaře sice Blake nemá, zato má svého osobního trenéra, který jí pomáhá se nejen udržet ve fyzické kondici, ale zároveň dopomáhá k vykompenzování oněch několika zmíněných procent potěšení. Její trenér, Don Saladino, v případě Blake vsadil na posilování s kettlebellem. Chcete-li načerpat inspiraci, podívejte se na videa s tímto náčiním. Dále lekce doplňuje o posilování s vlastní váhou nebo běhání na pásu.

Kromě těchto silových cviků Blake sází na plavání. Ostatně její plavecké výkony jste mohli spatřit ve snímku Mělčiny, kde hraje hlavní roli a můžete se celou dobu kochat i jejím tělem v plavkách.

Ani ve dnech, kdy se nedře v posilovně či bazénu, Blake není neaktivní. Děti ani manžel jí to nedovolí. Společně rádi sportují, a to například v podobě rodinné vyjížďky na kolech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Krabičková dieta doma: Na co se zaměřit a jak ji vyladit k dokonalosti?

K TÉMATU  Jakou sadu LEGO® koupit? Kde začít?

Kdo je Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Zdroje článku:
www.eatthis.com, www.mashed.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Mít styl a brát stárnutí s humorem. Udržet si elán, sebevědomí, vtip a vidět život vždy z pozitivní perspektivy. Cool babča Baddie Winkle i po devadesátce ví, jak vyždímat svůj čas tady na maximum. Čím inspiruje mladé i staré?
Každý, kdo se chystá koupit nové auto, má v podstatě čtyři možnosti. Kromě možnosti okamžitého vyplacení celé částky, se nabízí varianta jako klasický leasing, půjčka od banky nebo nebankovního subjektu, či stále oblíbenější operativní leasing. Každá z variant má svá pro a proti. 
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Samozřejmě že ji zvládnete. Cesta do Santiaga de Compostela má mnoho podob. Můžete si zvolit dlouhou a strastiplnou cestu, nebo raději půjdete kratší úseky a hezky pěkně po upravených cestičkách. Všechno se počítá. Každý krok se počítá.
Záleží nám na tom, jak se cítíme. Chceme vypadat stylově a šik za všech okolností a občas kvůli tomu děláme i věci, které nám ve skutečnosti tak úplně neprospívají. Nevěříte? Pokud nosíte brýle, nejspíš právě teď nastal čas na přehodnocení některých vašich návyků.

Výběr článků

Recept, který pro vás dnes máme, patří zcela výjimečně mezi ty náročnější. Ale výsledek rozhodně stojí za to. Tohle lehce netradiční vánoční cukroví si totiž okamžitě zamilujete. Kromě toho s ním uděláte skvělý dojem i na tu nejpřísnější tchýni.
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.

Nepřehlédněte

Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek