Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Stravovací návyky podle Blake Lively: 80 % disciplíny, 20 % potěšení

Blake Lively, nádherná žena, milovaná manželka a matka. To je jen pár z mnoha titulů, kterými se tato pětatřicetiletá herečka může pyšnit. Něco jí do vínku dala sama příroda, na něčem zase musela a musí tvrdě pracovat. Krásná postava a celkový vzhled nejsou nikdy zcela zadarmo. A i Blake si je toho vědoma. Proto se drží určitých stravovacích návyků, kterými se řídí, a my musíme uznat, že se jí vyplácí. Vypadá totiž opravdu božsky.
Blake
Blake zastává Paretovo pravidlo 80/20.

27. 09. 2022

S manželem, hercem Ryanem Reynoldsem, společně vychovávají tři dcery. Teď čeká Blake Lively dokonce již čtvrté dítě. Žádné z těhotenství na ní však nezanechalo stopy, a že při nich přibrala velké množství kil! K postavě snů po porodech jí opět dopomohly určité zásady, co se výběru potravin týče. A jaké návyky to přesně jsou?

Blake
S manželem Ryanem Reynoldsem čekají už čtvrté dítě.

Kterým potravinám se vyhýbá?

Blake Lively si je vědoma, že potraviny jako hotovky, hamburgery, hranolky, klobásy, čokolády a podobně tělu výživově nic zásadního nepřinesou, a že spíše organismus v negativním smyslu zahlcují. Dále mléčné výrobky, slazené nápoje, sója a lepek. Těm všem se herečka vyhýbá a nedělá jí to žádný problém.

Všechny uvedené potraviny a nápoje dokážou lidský organismus zaplnit a unavit ho. Se třemi dětmi ale potřebuje energie více než dost, proto se veškeré nepřínosné stravě vyhýbá.

Výjimku tvoří u cukru, má totiž ráda sladké, takže si ve zdravé podobě ráda zamlsá. Dle jejích slov se z 80% stravuje opravdu zdravě a vyváženě a 20 % si nechává pro své potěšení. Říká se tomu Paretovo pravidlo (Paretův princip) 80/20, které má mnoho zastánců, včetně ní.

Blake
I v těhotenství neustupuje a dbá na zdravé stravování.

Kalorie není nutné počítat

Jistě se většina z nás shodneme, že počítání kalorií je otrava a žrout času. Stejný názor zastává i Blake Lively. Místo toho se zkrátka soustředí na vyváženou a zdravou stravu a jí v případech, kdy se dostaví pocit hladu. Zcela zásadně se nepřejídá.

Podoba jídelníčku

Jídelníček může mít mnoho podob, zde je několik příkladů ze života Blake.

Snídaně

Prvotním úkonem každého dne pro Blake je hydratace těla sklenicí vody. Poté mu dopřát dostatek správných živin, které zvládnou vyrovnat hladinu cukru v těle. Klíčová je kombinace bílkovin, zeleniny a sacharidů. Ideální snídaní mohou být vejce připravená na kokosovém oleji, doplněná zeleninou a bezlepkovými vločkami. Vejce miluje! Nejraději je má v podobě „vejce Benedikt“. Zelenina a ovoce musí být vždy čerstvé. S manželem se vyžívají v nákupech na farmářských trzích.

K TÉMATU  Bezlepkové vánoční cukroví. Upečte si kokosové kuličky, linecké nebo mandlové kakaové cukroví bez lepku

Oběd

Typický oběd pro herečku je kuřecí maso nebo ryba, zelenina (salát) a sladké brambory. Ty dokážou člověku zajistit delší pocit sytosti. Salát s oblibou doplňuje o avokádo, ořechy a olivový olej.

Večeře

Večeře mívají podobu oběda. Pokud má ale k obědu rybu, k večeři už si ji nedá, ale připraví si kuřecí maso. A naopak. Sladké brambory často vymění za menší porci rýže. Saláty ale samozřejmě zůstávají.

Na vaření herečka nemá svého vlastního kuchaře. Vše si připravuje sama a kombinace a chutě různě obměňuje.

Žádný alkohol

Blake se v minulosti rozhodla na poli alkoholu stát abstinentkou. Předně to bylo z toho důvodu, že nemá ráda stavy, které alkohol dokáže konzumací způsobit. Ráda si ale připraví nealkoholické drinky různých podob. Nicméně abstinence má na jejím vypracovaném těle taktéž značný podíl.

Bez pohybu to nelze

Osobního kuchaře sice Blake nemá, zato má svého osobního trenéra, který jí pomáhá se nejen udržet ve fyzické kondici, ale zároveň dopomáhá k vykompenzování oněch několika zmíněných procent potěšení. Její trenér, Don Saladino, v případě Blake vsadil na posilování s kettlebellem. Chcete-li načerpat inspiraci, podívejte se na videa s tímto náčiním. Dále lekce doplňuje o posilování s vlastní váhou nebo běhání na pásu.

Kromě těchto silových cviků Blake sází na plavání. Ostatně její plavecké výkony jste mohli spatřit ve snímku Mělčiny, kde hraje hlavní roli a můžete se celou dobu kochat i jejím tělem v plavkách.

Ani ve dnech, kdy se nedře v posilovně či bazénu, Blake není neaktivní. Děti ani manžel jí to nedovolí. Společně rádi sportují, a to například v podobě rodinné vyjížďky na kolech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Krabičková dieta doma: Na co se zaměřit a jak ji vyladit k dokonalosti?

K TÉMATU  Vaření v jednom hrnci. Recepty na jídla, která připravíte s využitím jediné nádoby

Kdo je Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Zdroje článku:
www.eatthis.com, www.mashed.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vždy mi záleželo na rodině a chtěla jsem žít poctivě a být šťastná. Jednou jsem ale ulítla a nikdy jsem na svůj omyl nemohla zapomenout. I když jsem se snažila, nakonec jsem to neunesla a dnes nemám rodinu žádnou.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Správné řízení energie může být klíčem k dosažení osobního i profesního úspěchu. Tento článek vás provede zásadami energy managementu, které vám pomohou efektivně využívat vaši energii, zvyšovat produktivitu a udržet si duševní i tělesné zdraví. Naučíte se, jak rozpoznat momenty, kdy je vaše energie na vrcholu, a jak je využít pro vaše nejdůležitější činnosti, zatímco se zároveň naučíte, jak doplňovat své zásoby energie pro udržitelný výkon bez vyhoření.
Recept na dlouhověkost hledají lidé odnepaměti. Když už na tomto světe, nemohou být napořád, tak se alespoň snaží o to, aby zde byli co nejdéle. A od koho jiného čerpat moudrost, než od lidí, kteří se dožili požehnaného věku.
Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Taky se vás dotkla koronavirová krize po finanční stránce? V tom případě pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak rodinný rozpočet trochu “nakopnout”. Naštěstí lze vykonávat rovnou několik prací z domova, pro kterou se rozhodnete vy?
Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Denisa Cziglová, známá z účasti v MasterChef Česko, zemřela ve věku 35 let po statečném boji s rakovinou. Během svého života se snažila pomáhat ostatním onkologickým pacientům a svoje zkušenosti sdílela v knize, aby podpořila ty, kteří čelí podobným výzvám. Vedle toho si vybudovala rodinu a žila plnohodnotný život.
Rozhodli jsme se, že se pro procházky přírodou vybavíme repelenty proti klíšťatům.

Výběr článků

Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Bydlíte v bytovce nebo v paneláku? Zřejmě i vy máte potíže s velmi suchým vzduchem v místnostech. Jak ho efektivně zvlhčit a co suchý vzduch vlastně způsobuje?

Nepřehlédněte

Už máte zkušenost s rybičkami? Nebo své první akvárko teprve zakládáte? Ani v jednom případě se nemusíte ničeho bát. Chovat krevetky mohou klidně i začátečníci. Navíc jsou doslova a do písmene pastvou pro oko.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek