Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

4 nejromantičtější místa na světě: Kam zajet se svojí drahou polovičkou?

Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, co byste se svojí láskou podnikli? Nebo jenom hledáte atraktivní destinaci, kterou navštívíte při další letní dovolené? Nemusíte vždy jezdit tam, kam většina lidí. Zajeďte si za romantikou, která se vám doslova vryje pod kůži.
nejromantičtější místa
Santorini vás pohltí svojí ikonickou modro bílou architekturou.

27. 04. 2022

Svět nabízí opravdu mnoho krásných míst, která stojí za navštívení. Milovníci romantiky nebo dva čerstvě zamilovaní však preferují ta nejromantičtější místa na světě, jež umocní jejich pocity, emoce a vzájemnou lásku. Tak kam se vydat, když vás přepadne touha cestovat? 

Nejromantičtější západy slunce na Santorini

Santorini je každým rokem velice oblíbenou destinací, do které se vyplatí zavítat nejen během léta, ale i zkraje podzimu. A i když to zde není zrovna nejlevnější, vzpomínky na místo budou trvat věčně. Každému člověku se totiž vpijí pod kůži zdejší západy slunce, které jsou hodnocené jako jedny z nejkrásnějších vůbec. Odráží se totiž v krásné, klidné vodní hladině i zdejších světle zbarvených domcích, které jsou pro řecké Santorini tak typické. Tím pádem se ostrov právem řadí mezi nejromantičtější místa.

západ
Na Santorini jsou prý ty nejkrásnější západy slunce.

Věděli jste, že v minulosti se souostroví jmenovalo Kallísté? Bohužel původní ostrov nazvaný Théra (dnes Santorini) zničila v 17. století před naším letopočtem sopečná erupce. Dodnes platí, že zde sem tam něco vybouchne, ovšem to jen podtrhuje onen romantický a vášnivý efekt, který řecká destinace v sobě má. 

Bora Bora spojuje romantiku s exotikou

Máte našetřeno trochu víc? Nemusíte jezdit na Santorini, ale rovnou na Bora Bora. Jistě ve vašem okolí není příliš párů, kterým by se poštěstilo navštívit tuto nevšední destinaci spojující romantiku s pořádnou dávkou exotiky.

Bora Bora
Bora Bora je exotika jako blázen. Tady vypnete raz, dva.

Toto místo slibuje, že vaši hlavu ihned zresetuje a přivede do romantického módu. A to je důvod, proč se sem tolik lidí se svými drahými polovičkami vydává. Člověk si zkrátka potřebuje odpočinout od každodenních starostí a strávit se svým milovaným společný čas. Tak proč si nelehnout na bělostné pláže s koktejlem v ruce, kdy jedinou hudební kulisou bude šumění vln?

Maledivy jako ideální místo pro sňatek

Patříte k aktivním uživatelům sociálních sítí? Pak jste pravděpodobně zaregistrovali, že Maledivy jsou hitem posledních let. Nejen, že tady můžete strávit dovolenou, ale také se sem jezdí zamilované páry vzít. I když svůj sňatek pak musí ještě potvrdit v Čechách, hlavní obřad se může konat na ostrově, který rozhodně patří mezi nejromantičtější místa.

K TÉMATUKandolhu Island je ráj. Modrý průzračný oceán, bílé písčité pláže a žádná přistávací dráha

Maledivy jsou nádherným ostrovem nacházejícím se v Indickém oceánu. Už dlouhé roky jsou považované za luxusní, intimní a až snovou destinaci, a cenově se stávají stále více přijatelnou.

potápění
Poznejte krásy Malediv nejen nad hladinou.

Mnoho lidí se domnívá, že Maledivy jsou místem, kde člověk může jenom ležet na pláži. Ve skutečnosti se však jedná o destinaci, která nabízí mnoho atraktivních možností pro trávení volného času. Láká vás třeba potápění mezi korálovými útesy?

Za romantikou do Indie

Indii byste mezi nejromantičtější místa zřejmě na první dobrou nezařadili. Ale i zde se jistá porce ukrývá. Pokud máte Maledivy za sebou, navštívili jste i Bora Bora, proč nezavítat k monumentálnímu pomníku jménem Tádž Mahal, který patří mezi divy světa?

Indie
Mauzoleum Tádž Mahal je ikonická stavba opředená smutnou historií.

Tato jedinečná stavba, která bere dech nejednomu turistovi, ale i místním obyvatelům, se nechala vystavět před zhruba 400 lety. Za světoznámým mauzoleem stojí indický císař Mughalské říše, vzniklo na počest jeho zesnulé manželky.

Krásný architektonický skvost byl však zpočátku opředený smutkem, který Šáhdžahán dva roky držel a s ním i celý stát. Po trvání dvou let bylo zakázáno slavit, vonět se, nosit šperky, dokonce i poslouchat hudbu. Naštěstí dnes se to kolem dokola tóny muziky jenom hemží a turistický cíl se tak stává ještě větším lákadlem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

4 cestovatelské perly, které máte poslední možnost vidět

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Svícen z proutí vyrobíte za chviličku a pak už stačí jen zapálit svíčku a užívat si atmosféru. Poradíme vám ale i jak sestavit dekoraci z elektrických světýlek. V obou případech by se dalo použít řčení "za málo peněz, hodně muziky", protože na přípravu nepotřebujete nic nedostupného. Jako nástroj postačí tavná pistole. Výsledek je ale úchvatný. Vyzdobte si domov vlastnoručními kouzelnými detaily!
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.

Nepřehlédněte

Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek