Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

4 nejromantičtější místa na světě: Kam zajet se svojí drahou polovičkou?

Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, co byste se svojí láskou podnikli? Nebo jenom hledáte atraktivní destinaci, kterou navštívíte při další letní dovolené? Nemusíte vždy jezdit tam, kam většina lidí. Zajeďte si za romantikou, která se vám doslova vryje pod kůži.
nejromantičtější místa
Santorini vás pohltí svojí ikonickou modro bílou architekturou.

27. 04. 2022

Svět nabízí opravdu mnoho krásných míst, která stojí za navštívení. Milovníci romantiky nebo dva čerstvě zamilovaní však preferují ta nejromantičtější místa na světě, jež umocní jejich pocity, emoce a vzájemnou lásku. Tak kam se vydat, když vás přepadne touha cestovat? 

Nejromantičtější západy slunce na Santorini

Santorini je každým rokem velice oblíbenou destinací, do které se vyplatí zavítat nejen během léta, ale i zkraje podzimu. A i když to zde není zrovna nejlevnější, vzpomínky na místo budou trvat věčně. Každému člověku se totiž vpijí pod kůži zdejší západy slunce, které jsou hodnocené jako jedny z nejkrásnějších vůbec. Odráží se totiž v krásné, klidné vodní hladině i zdejších světle zbarvených domcích, které jsou pro řecké Santorini tak typické. Tím pádem se ostrov právem řadí mezi nejromantičtější místa.

západ
Na Santorini jsou prý ty nejkrásnější západy slunce.

Věděli jste, že v minulosti se souostroví jmenovalo Kallísté? Bohužel původní ostrov nazvaný Théra (dnes Santorini) zničila v 17. století před naším letopočtem sopečná erupce. Dodnes platí, že zde sem tam něco vybouchne, ovšem to jen podtrhuje onen romantický a vášnivý efekt, který řecká destinace v sobě má. 

Bora Bora spojuje romantiku s exotikou

Máte našetřeno trochu víc? Nemusíte jezdit na Santorini, ale rovnou na Bora Bora. Jistě ve vašem okolí není příliš párů, kterým by se poštěstilo navštívit tuto nevšední destinaci spojující romantiku s pořádnou dávkou exotiky.

Bora Bora
Bora Bora je exotika jako blázen. Tady vypnete raz, dva.

Toto místo slibuje, že vaši hlavu ihned zresetuje a přivede do romantického módu. A to je důvod, proč se sem tolik lidí se svými drahými polovičkami vydává. Člověk si zkrátka potřebuje odpočinout od každodenních starostí a strávit se svým milovaným společný čas. Tak proč si nelehnout na bělostné pláže s koktejlem v ruce, kdy jedinou hudební kulisou bude šumění vln?

Maledivy jako ideální místo pro sňatek

Patříte k aktivním uživatelům sociálních sítí? Pak jste pravděpodobně zaregistrovali, že Maledivy jsou hitem posledních let. Nejen, že tady můžete strávit dovolenou, ale také se sem jezdí zamilované páry vzít. I když svůj sňatek pak musí ještě potvrdit v Čechách, hlavní obřad se může konat na ostrově, který rozhodně patří mezi nejromantičtější místa.

K TÉMATU  Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

Maledivy jsou nádherným ostrovem nacházejícím se v Indickém oceánu. Už dlouhé roky jsou považované za luxusní, intimní a až snovou destinaci, a cenově se stávají stále více přijatelnou.

potápění
Poznejte krásy Malediv nejen nad hladinou.

Mnoho lidí se domnívá, že Maledivy jsou místem, kde člověk může jenom ležet na pláži. Ve skutečnosti se však jedná o destinaci, která nabízí mnoho atraktivních možností pro trávení volného času. Láká vás třeba potápění mezi korálovými útesy?

Za romantikou do Indie

Indii byste mezi nejromantičtější místa zřejmě na první dobrou nezařadili. Ale i zde se jistá porce ukrývá. Pokud máte Maledivy za sebou, navštívili jste i Bora Bora, proč nezavítat k monumentálnímu pomníku jménem Tádž Mahal, který patří mezi divy světa?

Indie
Mauzoleum Tádž Mahal je ikonická stavba opředená smutnou historií.

Tato jedinečná stavba, která bere dech nejednomu turistovi, ale i místním obyvatelům, se nechala vystavět před zhruba 400 lety. Za světoznámým mauzoleem stojí indický císař Mughalské říše, vzniklo na počest jeho zesnulé manželky.

Krásný architektonický skvost byl však zpočátku opředený smutkem, který Šáhdžahán dva roky držel a s ním i celý stát. Po trvání dvou let bylo zakázáno slavit, vonět se, nosit šperky, dokonce i poslouchat hudbu. Naštěstí dnes se to kolem dokola tóny muziky jenom hemží a turistický cíl se tak stává ještě větším lákadlem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

4 cestovatelské perly, které máte poslední možnost vidět

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.

Nepřehlédněte

Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek