Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Pórek: Co všechno dokáže léčit? 5 pádných důvodů, proč byste ho ve své kuchyni měly mít!

Jíte pórek často? Jestli ne, tak byste měli. Tento přírodní poklad posiluje kosti, pomůže vám se stávkujícím trávením a prospívá srdečním funkcím. Funguje také jako posilovač obranyschopnosti a bojuje proti křečovým žilám.
Pórek
zdroj: 123rf.com

19. 04. 2018

19. 04. 2018

Pór zahradní. O kvalitách této zeleniny byli v dobách dávno minulých přesvědčeni už obyvatelé starověkého Říma, kteří věřili, že posiluje tělo i ducha. I když – zařazení do zeleninové kategorie je vlastně trochu sporné, neboť třeba ve Francii je stále charakterizován spíše jako koření. Kdy jste si naposledy zelenou dobrotu s bílým koncem dopřáli vy? Možná není od věci si to zase zopakovat. Jaké zdravotní benefity vám tento spasitel nabízí?

Pevné a odolné kosti

Ať už je tato potravina mírně štiplavé chuti zeleninou či kořením, jedno je naprosto jisté – obsahuje vysoký podíl hořčíku a vápníku. O těchto minerálech je známo, že hrají důležitou roli v přeměně vitaminu D na biologicky aktivní formu, která přispívá k posílení kostí a zvýšení jejich hustoty. S trochou nadsázky by se tedy dalo říct, že pórek funguje jako prevence osteoporózy. A to se přece počítá!

Záruka bezproblémového trávení

Zelený zahradní dobrodinec je unikátním přírodním zdrojem prebiotik. Prebiotika platí za „hodný“ druh bakterií, kterým se daří v zažívacím traktu a hrají důležitou roli při vstřebávání živin. Pravidelnou konzumací pórku si tedy zachováte rovnováhu v bakteriálním prostředí žaludku, eliminujete nahromaděné toxiny a zároveň stimulujete trávicí tekutiny.

Zdravé srdce, co bije jako zvon

Závěry četných studií potvrzují, že rostlina z čeledi amarylkovitých má velmi dobrý vliv na krevní tlak. Regulace vysokého tlaku je skutečně důležitá, protože je to způsob, jak se vyhnout zátěži kardiovaskulárního systému. Tím se výrazně sníží riziko srdečních chorob, mrtvice a obávané aterosklerózy.

Stopka rýsující se anémie

Pór zahradní je doslova napěchován železem, což může pomoci při prevenci různých typů anémie, zejména tedy chudokrevnosti spojené s nedostatkem železa. Také vám poskytne hojné množství vitaminu C, který je klíčový pro absorpci zmíněného minerálu v těle.

K TÉMATU  Dávkování CBD oleje a kdy ho brát

Šťavnatý prostředek na nevzhledné křečové žíly

Pórek si hravě poradí i s křečovými žilami. Jak to? Účinné aktivní látky, které obsahuje, totiž působí proti nadměrnému zahušťování krve. Tato vzácná zelenina navíc obsahuje i zinek, mangan a selen, díky čemuž chrání imunitní systém a posiluje metabolismus.

Autor: JF

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Je bio ovoce skutečně lepší? Odborníci radí, podle čeho si vybrat! Co je krásné na pohled, nemusí být zdravé!

Pijte ovoce a zeleninu. V tekuté formě získá tělo více vitamínů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.

Nepřehlédněte

Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek