Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Krásné nehty lusknutím prstů. Jak na ně?

Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
nehty
Krásné nehty jsou vaší vizitkou. (foto: 123rf.com)

08. 12. 2021

Být perfekcionistou je v tomto případě více než příhodné. Aby vám taková maličkost, jako jsou právě nehty na rukou, nezkazily šanci zabodovat u muže svých snů, prozraďme si, co udělat pro to, aby byly krásné.

Žádné oprýskané zbytky laku

Jak již bylo zmíněno, na prvním dojmu se podílí i celkový vzhled člověka. Sem rovněž spadají nehty. Proto se je snažte mít neustále upravené čili bez zbytků laku. Lepší je nemít lak vůbec než mít nalakované pouze dva z pěti prstů. Stejně nevzhledně působí i oprýskaný lak. Na první pohled je patrné, že péči o ruce zanedbáváte.

Že vám zbytky laku dřímají na vašich nehtech? Pak si vezměte do ruky bezacetonový odlakovač. Nehty si důkladně umyjte mýdlem a poté je vysušte. Nezapomeňte se rovněž zbavit špíny, která se vám vlivem každodenních činností pod nehty dostala. 

Péče o nehtovou kůžičku je neméně důležitá

Bolestivé záděry – ty zná jistě každá žena. Na vině je zanedbaná péče o kůžičku. Při běžném lakování na ni zapomínáme, ale zkušené manikérky na ni nezapomenou nikdy. V ideálním případě proto vložte ruce alespoň na deset minut do vodní lázně a kůžičku tím změkčete. Po vytažení ruce důkladně osušte a hravě zatlačte kůžičku zpátky k nehtovému lůžku. Co bude navíc, to s pomocí kleštiček nebo nůžek opatrně odstřihněte!

Žádné dlouhé drápy 

I když si ženy přejí mít skutečně dlouhé a krásné nehty, pokud nejsou udržované, jsou i dlouhé nehty spíše na škodu a mohou celkový dojem z člověka jenom pokazit. Navíc moderní doba si žádá nehty kratší. Ty jsou navíc i daleko praktičtější, ať už píšete na počítači nebo se živíte tím, že obsluhujete stroj v nadnárodní společnosti.

Nůžky spolupracují s pilníkem. Zatímco nůžky odstřihnou nehet, pilník je zase krásně zarovná. S ním pracujeme opatrně, aby nedošlo k třepení nehtu. Pilujeme zásadně od kraje do středu.

K TÉMATU  Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

Lakování pro dokonalý vzhled 

Pokud máte nehty upravené, ostříhané a opilované, nastupuje na řadu lak. Volíme kvalitní, ideálně rychleschnoucí. Než však oblíbený odstín naneseme na předpřipravený nehet, první vrstvou je ochranný, ošetřující produkt. Díky němu zamezíme nehezkému zbarvení nehtu a prodloužíme tím životnost laku.

Větší pozornost na ochranu nehtů klaďte v okamžiku, kdy chcete nehty „zapéct” v UV lampě. V tomto případě je první ošetřující vrstva opravdu veledůležitá a nesmí se na ni zapomenout. Jinak nehty trpí.

Mažeme, mažeme, mažeme 

Pro krásné nehty je vůbec posledním, leč důležitým krokem, mazání. Krém by měl být hydratační, neměl by obsahovat alkohol, který má naopak tendenci dehydrovat pokožku i kůži kolem nehtů. Ruce krémujeme opravdu pečlivě, nevynecháváme ani nehty, jež taktéž potřebují živiny ke svému správnému růstu.

Kolagen jako skvělý doplněk

Aby však bylo co upravovat, investujte do kolagenových doplňků stravy. Kolagen je totiž látka postupně se vytrácející z těla, která se v jisté míře nachází i v nehtech (ne jen v pokožce, kloubech a vlasech, jak si řada lidí myslí). Když se po překročení hranice pětadvacátého roku života začne z těla ztrácet, nehty začnou slábnout a lámat se.

Samozřejmě se na trhu v supermarketech najdou i přírodní zdroje důležité, ve vodě nerozpustné bílkoviny. Jsou jimi například poctivé domácí vývary, pak také ryby nebo mořské plody či maso. Je dobré do svého jídelníčku zakomponovat dostatek vitaminu C, který podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v těle. Bohužel se tento proces po čtyřicítce zcela zastavuje čili přesně v tomto věku už je doplňování kolagenu nutností, nikoliv jen doporučením.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak pečovat o ruce během mrazivých dní?

Umělé nehty nebo přírodní. Jaké mají výhody a nevýhody a které jsou pro vás ty pravé

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?

Nepřehlédněte

Okořenit si společné partnerské chvíle nemusíte jen v rámci ložnice. Co takhle vymyslet nějaký malý vtípek, na který budete dlouho vzpomínat? Máme pro vás pár tipů, které hravě zvládnete, a kterými svého partnera trochu pozlobíte a vyprovokujete k akci. Pojďte se pobavit i vy!
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek