Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Krásné nehty lusknutím prstů. Jak na ně?

Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
nehty
Krásné nehty jsou vaší vizitkou. (foto: 123rf.com)

08. 12. 2021

Být perfekcionistou je v tomto případě více než příhodné. Aby vám taková maličkost, jako jsou právě nehty na rukou, nezkazily šanci zabodovat u muže svých snů, prozraďme si, co udělat pro to, aby byly krásné.

Žádné oprýskané zbytky laku

Jak již bylo zmíněno, na prvním dojmu se podílí i celkový vzhled člověka. Sem rovněž spadají nehty. Proto se je snažte mít neustále upravené čili bez zbytků laku. Lepší je nemít lak vůbec než mít nalakované pouze dva z pěti prstů. Stejně nevzhledně působí i oprýskaný lak. Na první pohled je patrné, že péči o ruce zanedbáváte.

Že vám zbytky laku dřímají na vašich nehtech? Pak si vezměte do ruky bezacetonový odlakovač. Nehty si důkladně umyjte mýdlem a poté je vysušte. Nezapomeňte se rovněž zbavit špíny, která se vám vlivem každodenních činností pod nehty dostala. 

Péče o nehtovou kůžičku je neméně důležitá

Bolestivé záděry – ty zná jistě každá žena. Na vině je zanedbaná péče o kůžičku. Při běžném lakování na ni zapomínáme, ale zkušené manikérky na ni nezapomenou nikdy. V ideálním případě proto vložte ruce alespoň na deset minut do vodní lázně a kůžičku tím změkčete. Po vytažení ruce důkladně osušte a hravě zatlačte kůžičku zpátky k nehtovému lůžku. Co bude navíc, to s pomocí kleštiček nebo nůžek opatrně odstřihněte!

Žádné dlouhé drápy 

I když si ženy přejí mít skutečně dlouhé a krásné nehty, pokud nejsou udržované, jsou i dlouhé nehty spíše na škodu a mohou celkový dojem z člověka jenom pokazit. Navíc moderní doba si žádá nehty kratší. Ty jsou navíc i daleko praktičtější, ať už píšete na počítači nebo se živíte tím, že obsluhujete stroj v nadnárodní společnosti.

Nůžky spolupracují s pilníkem. Zatímco nůžky odstřihnou nehet, pilník je zase krásně zarovná. S ním pracujeme opatrně, aby nedošlo k třepení nehtu. Pilujeme zásadně od kraje do středu.

K TÉMATU  Do divadla, na ples, nebo vernisáž, ale pokaždé šik!

Lakování pro dokonalý vzhled 

Pokud máte nehty upravené, ostříhané a opilované, nastupuje na řadu lak. Volíme kvalitní, ideálně rychleschnoucí. Než však oblíbený odstín naneseme na předpřipravený nehet, první vrstvou je ochranný, ošetřující produkt. Díky němu zamezíme nehezkému zbarvení nehtu a prodloužíme tím životnost laku.

Větší pozornost na ochranu nehtů klaďte v okamžiku, kdy chcete nehty “zapéct” v UV lampě. V tomto případě je první ošetřující vrstva opravdu veledůležitá a nesmí se na ni zapomenout. Jinak nehty trpí.

Mažeme, mažeme, mažeme 

Pro krásné nehty je vůbec posledním, leč důležitým krokem, mazání. Krém by měl být hydratační, neměl by obsahovat alkohol, který má naopak tendenci dehydrovat pokožku i kůži kolem nehtů. Ruce krémujeme opravdu pečlivě, nevynecháváme ani nehty, jež taktéž potřebují živiny ke svému správnému růstu.

Kolagen jako skvělý doplněk

Aby však bylo co upravovat, investujte do kolagenových doplňků stravy. Kolagen je totiž látka postupně se vytrácející z těla, která se v jisté míře nachází i v nehtech (ne jen v pokožce, kloubech a vlasech, jak si řada lidí myslí). Když se po překročení hranice pětadvacátého roku života začne z těla ztrácet, nehty začnou slábnout a lámat se.

Samozřejmě se na trhu v supermarketech najdou i přírodní zdroje důležité, ve vodě nerozpustné bílkoviny. Jsou jimi například poctivé domácí vývary, pak také ryby nebo mořské plody či maso. Je dobré do svého jídelníčku zakomponovat dostatek vitaminu C, který podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v těle. Bohužel se tento proces po čtyřicítce zcela zastavuje čili přesně v tomto věku už je doplňování kolagenu nutností, nikoliv jen doporučením.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak pečovat o ruce během mrazivých dní?

Umělé nehty nebo přírodní. Jaké mají výhody a nevýhody a které jsou pro vás ty pravé

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Typy zahrad dělíme podle přístupu k jejich řešení. Jaké rostliny na nich vysadíte už je potom další krok, i když má podle dané charakteristiky také svá pravidla. Vyberte si z mnoha stylů ten, který je vám nejbližší.
Bylinky nemusí být používány jenom k tomu, aby nám zajímavě ochutily jídlo a aby také zajistili jeho příjemnou vůni. Bylinky jsou odnepaměti používány také v lidovém přírodním léčitelství. My se aktuálně podáváme na ty, které jsou nejlepším pomocníkem pro naše plíce.
Online – to je slovo vystihující dnešní dobu. Dříve jsme byli limitováni staženými daty nebo velkou cenu za strávený čas na internetu – to v jeho začátcích. Nicméně dneska je internet všude kolem nás, a tak se nemůžeme divit, že mu podléhají čím dál častěji i malé děti. Jaká je hranice?
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Na stůl o vánocích prostě patří. Adventní věnec je jedním ze základních prvků vánoční výzdoby. Tahle dekorace se stane vaší chloubou, když jí vyrobíte sama! Možná už v tom máte praxi, možná to zkusíte poprvé, ale v každém případě se můžete inspirovat. A pokud věnec vyrábět nechcete, alespoň si nějaký vyberete.
Make-up kdekoliv. Tyhle kosmetické vychytávky poradí, jak vytvořit vlastní rozjasňovač, čím nahradit pudr nebo udělat rychlé kontury obočí.
Správně sestavená kuchyň je rájem pro každého kuchtíka, protože ušetří spoustu času, ale i kroků. Ovšem takové plánování kuchyně není vůbec jednoduché. Od čeho byste se měli odrazit? Jak sestavit kuchyň tak, aby dávala smysl?
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Díky své divoké touze po nezávislosti bývá Štír mylně zaměňován s ohnivými znameními. Štíři ve skutečnosti ale patří k vodnímu znamení, která bývají citlivá a hluboce emotivní. Jsou to velice přátelští a loajální lidé, vzhledem ke své autentičnosti jim navazování kontaktů jde velice snadno. Pro své nejbližší je ochoten se obětovat.
Věříte v budoucnost sociálních sítí? Podnikáte a chcete se se svojí značkou prosadit v online prostředí? Skvělým zdrojem informací pro vás mohou být knihy na téma sociální sítě. Dozvíte se, jaké sítě jsou pro vás nejvhodnější, jaký mají potenciál a jak na nich vybudovat své jméno. Pojďme se podívat na ty nejlepší!
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.

Výběr článků

Máte z „ďolíčků“ na svých stehnech tak trochu depresi? To chce klid! Zkuste na ně vyzrát s pomocí okurky, kokosového oleje, špenátu nebo kapusty. Tyto přírodní poklady mají hodně slibné kosmetické výsledky.
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
Jako by tu bydlel čaroděj Gargamel. V polském městě Zakopane najdete chaty, které připomínají příbytky z pohádek. Původní návrh stavby měl na svědomí architekt Sebastian Piton. V okolí poté vznikly další stavby, vycházející z jeho nápadu. Všechny návštěvníky lákají k focení!

Nepřehlédněte

Méně je někdy více či v jednoduchosti je krása. To jsou slovní spojení, která v pečující kosmetice platí snad ještě o něco více než jinde.
Vstupujeme do roku 2024 s očekáváním nových trendů a výzev na pracovním trhu. Článek "Trh práce v roce 2024: Kde a jak hledat nové příležitosti?" nabízí exkluzivní pohled na oblasti s rostoucím potenciálem a zaměřuje se na klíčové aspekty, které ovlivní profesní prostředí. Zjistíte, jaké nové příležitosti se formují v technologických inovacích, nových odvětvích a měnících se pracovních modelech. Přinášíme vám průvodce pro orientaci v rychle se měnícím pracovním prostředí a radíme, kde hledat nové možnosti pro rozvoj kariéry. Nezmeškejte příležitost seznámit se s trendovými odhady na pracovním trhu v roce 2024 a připravit se na úspěšné nalezení nových perspektiv pro váš profesní růst.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek