Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Krásné nehty lusknutím prstů. Jak na ně?

Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
nehty
Krásné nehty jsou vaší vizitkou. (foto: 123rf.com)

08. 12. 2021

Být perfekcionistou je v tomto případě více než příhodné. Aby vám taková maličkost, jako jsou právě nehty na rukou, nezkazily šanci zabodovat u muže svých snů, prozraďme si, co udělat pro to, aby byly krásné.

Žádné oprýskané zbytky laku

Jak již bylo zmíněno, na prvním dojmu se podílí i celkový vzhled člověka. Sem rovněž spadají nehty. Proto se je snažte mít neustále upravené čili bez zbytků laku. Lepší je nemít lak vůbec než mít nalakované pouze dva z pěti prstů. Stejně nevzhledně působí i oprýskaný lak. Na první pohled je patrné, že péči o ruce zanedbáváte.

Že vám zbytky laku dřímají na vašich nehtech? Pak si vezměte do ruky bezacetonový odlakovač. Nehty si důkladně umyjte mýdlem a poté je vysušte. Nezapomeňte se rovněž zbavit špíny, která se vám vlivem každodenních činností pod nehty dostala. 

Péče o nehtovou kůžičku je neméně důležitá

Bolestivé záděry – ty zná jistě každá žena. Na vině je zanedbaná péče o kůžičku. Při běžném lakování na ni zapomínáme, ale zkušené manikérky na ni nezapomenou nikdy. V ideálním případě proto vložte ruce alespoň na deset minut do vodní lázně a kůžičku tím změkčete. Po vytažení ruce důkladně osušte a hravě zatlačte kůžičku zpátky k nehtovému lůžku. Co bude navíc, to s pomocí kleštiček nebo nůžek opatrně odstřihněte!

Žádné dlouhé drápy 

I když si ženy přejí mít skutečně dlouhé a krásné nehty, pokud nejsou udržované, jsou i dlouhé nehty spíše na škodu a mohou celkový dojem z člověka jenom pokazit. Navíc moderní doba si žádá nehty kratší. Ty jsou navíc i daleko praktičtější, ať už píšete na počítači nebo se živíte tím, že obsluhujete stroj v nadnárodní společnosti.

Nůžky spolupracují s pilníkem. Zatímco nůžky odstřihnou nehet, pilník je zase krásně zarovná. S ním pracujeme opatrně, aby nedošlo k třepení nehtu. Pilujeme zásadně od kraje do středu.

K TÉMATU4 nejlepší second handy u nás: Nakupujte z druhé ruky a podpořte planetu

Lakování pro dokonalý vzhled 

Pokud máte nehty upravené, ostříhané a opilované, nastupuje na řadu lak. Volíme kvalitní, ideálně rychleschnoucí. Než však oblíbený odstín naneseme na předpřipravený nehet, první vrstvou je ochranný, ošetřující produkt. Díky němu zamezíme nehezkému zbarvení nehtu a prodloužíme tím životnost laku.

Větší pozornost na ochranu nehtů klaďte v okamžiku, kdy chcete nehty „zapéct” v UV lampě. V tomto případě je první ošetřující vrstva opravdu veledůležitá a nesmí se na ni zapomenout. Jinak nehty trpí.

Mažeme, mažeme, mažeme 

Pro krásné nehty je vůbec posledním, leč důležitým krokem, mazání. Krém by měl být hydratační, neměl by obsahovat alkohol, který má naopak tendenci dehydrovat pokožku i kůži kolem nehtů. Ruce krémujeme opravdu pečlivě, nevynecháváme ani nehty, jež taktéž potřebují živiny ke svému správnému růstu.

Kolagen jako skvělý doplněk

Aby však bylo co upravovat, investujte do kolagenových doplňků stravy. Kolagen je totiž látka postupně se vytrácející z těla, která se v jisté míře nachází i v nehtech (ne jen v pokožce, kloubech a vlasech, jak si řada lidí myslí). Když se po překročení hranice pětadvacátého roku života začne z těla ztrácet, nehty začnou slábnout a lámat se.

Samozřejmě se na trhu v supermarketech najdou i přírodní zdroje důležité, ve vodě nerozpustné bílkoviny. Jsou jimi například poctivé domácí vývary, pak také ryby nebo mořské plody či maso. Je dobré do svého jídelníčku zakomponovat dostatek vitaminu C, který podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v těle. Bohužel se tento proces po čtyřicítce zcela zastavuje čili přesně v tomto věku už je doplňování kolagenu nutností, nikoliv jen doporučením.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak pečovat o ruce během mrazivých dní?

Umělé nehty nebo přírodní. Jaké mají výhody a nevýhody a které jsou pro vás ty pravé

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
I když se to mnohým bude zdát nepravděpodobné, melouny lze pěstovat prakticky kdekoliv. Poslední dobou se najdou dokonce i ti, kteří tuto šťavnatou typicky letní pochoutku pěstují na balkóně či na terase v květináčích a jiných nádobách. Chcete-li si svůj vlastní meloun vypěstovat, je nejvyšší čas vyrazit pro sazenice. A máte-li opravdu malý balkón, zkuste meloun pepino gold.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!

Nepřehlédněte

Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek