Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Česk lev 2024: Simona Peková a film Bratři získali hlavní ocenění

V pražském Rudolfínu se odehrál večer plný emocí a překvapení, kde 31. ročník cen Český lev odhalil své hrdiny. Večer, kdy se historie prolínala s novou tvorbou, přinesl do popředí talent, který čekal na svůj okamžik čtyři desetiletí. Simona Peková, jejíž výkon ve filmu "Přišla v noci" ji vyřadil z řad nekorunovaných králů českého filmu, se stala symbolem večera. Zatímco "Bratři" si odnesli titul za nejlepší film, byl to právě seriál "Volha" a snímek "Bod obnovy", kdo dominoval počtem ocenění. Které momenty letošního ceremoniálu vás nejvíce oslovily a jaký film či umělec pro vás byl objevem roku?
Český lev
Kdo si odnesl sošku Českého lva?

10. 03. 2024

10. 03. 2024

Marek Eben prozradil v úvodu finálového večer, že končí svou karieru.

První Český lev pro Simonu Pekovou

Simona Peková, uznávaná herečka s čtyřicetiletou kariérou, převzala své první ocenění Český lev za roli ve filmu “Přišla v noci”. Tato role jí přinesla uznání za její výjimečný talent a odhodlání.

Bratři – Film roku

Bratři”, vyprávějící příběh bratrů Mašínů, byl oceněn jako nejlepší film roku. Silný a působivý příběh o odvaze a hledání svobody ukazuje význam odvahy a principů v náročných dobách.

Úspěch seriálu Volha

Seriál “Volha” se stal jedním z nejoceňovanějších děl večera, s oceněními v několika kategoriích, včetně nejlepšího televizního seriálu. Jeho úspěch zdůrazňuje vysokou úroveň české televizní tvorby.

Večer plný emocí a překvapení na 31. ročníku Českých lvů – od přerušeného proslovu po politické vzkazy

Předávání cen v pražském Rudolfinu.

Na 31. ročníku cen Český lev se pražský Rudolfin stal svědkem večera plného překvapení, emocí a nezapomenutelných momentů. Jedním z nejžhavějších témat večera byl proslov Darii Kaščejevové, oceněné za nejlepší studentský film “Electra”, který byl náhle přerušen režií ve snaze udržet ceremoniál v tempu. Tento okamžik rozproudil debaty o svobodě slova a rovnováze mezi mateřstvím a tvorbou.

Seriál “Volha” a film “Bod obnovy” se staly hvězdami večera, přičemž “Volha” si odnesla ceny v obou mužských hereckých kategoriích. Simona Peková pak vyhrála srdce publika svým emotivním proslovem po převzetí ceny za hlavní roli ve filmu “Přišla v noci”, kde s humorem a slzami v očích děkovala svým režisérům.

Večer byl také poznamenán politickými a společenskými tóny v děkovných řečech, od složité situace žen ve filmovém průmyslu až po politickou situaci v Polsku, kde režisérka Agnieszka Holland čelila útokům za svůj film “Hranice”. Tento mix emocí, politiky a nečekaných přerušení dodal ceremoniálu nevídanou dynamiku, která se stane nezapomenutelnou kapitolou v historii Českých lvů.

K TÉMATU  Lucie Bílá oslavila narozeniny a dala dárek fanouškům! Novou písničku

ČESKÝ LEV 2024

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI

Milena Steinmasslová – Němá tajemství

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI

Tomáš Jeřábek – Volha

NEJLEPŠÍ MASKY

Martin Valeš, Jana Bílková, Martin Větrovec – Volha

NEJLEPŠÍ ZVUK

Lukáš Ujčík, Samuel Jurkovič, Jan Šulcek – Bod obnovy

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM

Atestace

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

Vladimíra Pachl Fomínová – Volha

NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFIE

Ondřej Lipenský – Bod obnovy

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Tonda, Slávka a kouzelné světlo

CENA ZA MIMOŘÁDNÝ POČIN V OBLASTI AUDIOVIZE

Hranice

TELEVIZNÍ FILM NEBO MINISÉRIE

Matematika zločinu

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM

Electra

CENA ZA MIMOŘÁDNÝ PŘÍNOS ČESKÉ KINEMATOGRAFII

Vladimír Smutný

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL

Volha

NEJLEPŠÍ STŘIH Jarosław Kamiński

Bod obnovy

NEJLEPŠÍ KAMERA Filip Marek

Bod obnovy

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ Alice Nellis

Němá tajemství

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI

Simona Peková – Přišla v noci

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI

Kryštof Hádek – Volha

NEJLEPŠÍ REŽIE

Tomáš Pavlíček, Jan Vejnar – Přišla v noci

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM

Všechno dobře dopadne

NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM

Bratři

MOHLO BY SE HODIT

Oppenheimer triumfuje na 81. Zlatých glóbech

Nahá na Sněžce! Jitka Čvančarová vstoupila do roku 2024 nevšedním způsobem: Novoroční výstup bez oděvu na nejvyšší horu Česka!

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Možná máte skvělý sex, na kterém nechcete nic měnit. V pořádku, ale jedna malá drobnost může vaše milostné prožitky pozvednout na novou, vášnivější a intenzivnější úroveň. Stačí věnovat pozornost něčemu, co běžně děláte. Správně se nadechněte!
Dekorace k Vánocům prostě patří. Adventní věnec se svíčkami na stůl, ale krásné vánoční věnce můžete zavěsit kdekoli, třeba na dveře nebo na okno. Právě ty si můžete prohlédnout v galerii.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Tihle dva lidé se rozhodli vyzkoušet cvičení jógy v páru. I s návodem to ale není nic jednoduchého, jak si oba dva vyzkoušeli na vlastní kůži. Udržet krkolomné pozice je bez tréninku velký oříšek, i pokud patříte mezi pohybově nadané.
Fotografie šťastných rodin, honosných oslav a dokonale zabalených dárků, které začínají plnit sociální sítě, mají velký vliv na psychiku člověka. Ta prochází v období Vánoc zatěžkávací zkouškou. Většina z nás chce mít všechno dokonalé, mít neustále uklizeno, napečeno co nejdříve, ozdobený vánoční stromek jako z časopisu, ale... ne vždy je vše podle plánu. Zkuste se během Vánoc věnovat také sobě, vyzkoušejte různá meditační cvičení, která vaší psychice výrazně uleví a nenakládejte si toho na sebe tolik.
V dnešní době se dá pronajmout všechno - auto, dům, karavan i chalupa. Také tlupa stěhováků, skákací hrad, domácí spotřebiče nebo ženská děloha. Proto asi není nic divného na tom, že se za poplatek dá „vypůjčit“ i dětské oblečení
Domácí mazlíčci jsou zkrátka nekonečným zdrojem zábavy. Umí nás pořádně naštvat, ale svou roztomilostí to vždy vyváží. Psi, kočky, ale dokonce opice nebo veverka, ti všichni vás pobaví svými lumpárnami ve videu. Podívejte se na zvířátka v akci!
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Je to sen snad každého z nás. Cestovat po světě a přitom vydělávat. Není to však nereálný sen, pokud se z vás stane digitální nomád. Takhle se dnes živí kde kdo. Stačí jen vědět, jak na to.
Každá žena ví, jak je důležité, aby spodní prádlo dokonale sedlo. Zejména pak podprsenka, jejíž nepadnutí může vyvolat nepříjemné bolesti zad. Bohužel jen málokterá ví, jak správně by měla dobře padnoucí podprsenka vypadat a jak si ji ostatně vybrat, aniž bychom si museli zkoušet.

Výběr článků

Efektivní komunikace je základem každého silného vztahu. Naučte se, jak otevřeně a s respektem vyjadřovat své potřeby a přání, což je klíčem k hlubšímu porozumění a větší harmonii mezi partnery.
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.

Nepřehlédněte

Česání vlasů nevypadá jako velká věda a na první pohled se zdá, že se na něm nedá nic zkazit. Opak je ale pravdou. To, zda správně používáte svůj hřeben, má vliv například na to, jak moc se vám vlasy mastí, ale i na jejich celkové zdraví a vzhled. Otázka je tedy nasnadě. Češete se správně?
Pojem jóga pro mnohé z nás jistě není nic nového. Co ale nahá jóga? Může být přínosem pro naši duši a fyzickou kondici, nebo se jedná o bláznivou formu cvičení jen pro otrlé?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek