Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Najít svůj styl může trvat i roky. Dívejte se, sbírejte obrázky a zkoušejte

Téměř každá žena se chce líbit. Minimálně sobě, některé i svému partnerovi. Co to pro ni znamená? Mít zejména pěkně upravené vlasy, případně nehty, obličej s jemným make-upem a oblečení, které podtrhne její osobité kouzlo. Problémem je, že spousta žen vůbec netuší, jaký je jejich styl oblékání. A tak různě experimentují – a není to prostě ono.
svůj styl
Najít svůj styl jsou někdy i roky práce.

Mít svůj styl znamená, že oblečení souzní s vaším ojedinělým citem. A rozhodně to není něco, co byste okamžitě našli. Osobní styl můžete budovat a pilovat klidně i celé roky. Když najdete svůj styl, budete se v oblečení nejen dobře cítit, ale i dobře vypadat. Pohrajete si s nedostatky, zdůrazníte přednosti. Mít svůj styl neznamená, že jste oblečená podle nejnovějších trendů, ale že si z nich dokážete vybrat to pravé pro sebe.

móda
Vybírejte podle toho, v čem se cítíte dobře.

Dívejte se a inspirujte

Při vytváření vlastního stylu se můžete inspirovat všude kolem sebe, ale nejčastější inspirací se vám stanou časopisy o módě, módní přehlídky a to, co uvidíte venku na ulici. Přehlídky světových návrhářů samozřejmě většinou berte s rezervou. Jednotlivé prvky jsou často zvýrazněné způsoby, které jsou v běžném životě nenositelné. Obvykle ale udávají trendy, kterými se nadcházející sezóna bude ubírat.

Sbírejte obrázky

Všechny obrázky outfitů, které se vám líbí, si ukládejte. Z časopisů je můžete vystřihnout, na internetu uložit. Neznamená to, že musíte vypadat přesně jako lidi na fotce, ale časem v nich jistě najdete určitou podobnost a budete tak mít lepší vodítko, jakým směrem se v otázce vlastního stylu ubíráte.

Zkoušejte a foťte

Všechny své nápady si nezapomeňte vyfotit i na sobě. Pro začátek stačí experimentovat s tím, co už máte ve skříni. Když máte pocit, že ve skříni nic zajímavého není, jděte do obchodu a zkoušejte různé variace v kabinkách, kde si outfity opět nafoťte, ale zatím je nekupujte. Teprve hledáte svůj styl, nepřišla jste se sem zadlužit a pak zjistit, že polovina věcí je stejně úplně mimo mísu.

móda
Nebojte se experimentů.

Proberte to s ostatními

Při hledání svého stylu si můžete nechat poradit od někoho, kdo vás dobře zná, ale kdo zároveň umí být upřímný. To je totiž velmi důležité. Nepotřebujete lichotky za každou cenu, takovým způsobem se dál nepohnete.

K TÉMATU  Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Jděte za módním stylistou

Další možností je vyzkoušet, co by vám doporučil módní stylista. Je ale dobré, když za ním půjdete už s určitou vizí. Módní stylista vás totiž nezná, takže vám sice doporučí outfit, který vám sluší, ale obvykle nemůže tušit, že je to pro vás z dlouhodobého hlediska správná volba. Přinejmenším vás ale nasměruje nebo poradí, kudy cesta rozhodně nevede.

Jdeme do finále

Pokud už vás nebaví jen slepě přebírat trendy, které nám diktují v obchodech, a vážně toužíte po tom, najít svůj jedinečný a originální šatník, pak už tušíte, kde začít. Abychom vám tu cestu alespoň trochu ulehčili, sepsali jsme vám výčet pár různých stylů, od kterých se můžete odpíchnout. Těmi jsou:

  • Ženský styl podtrhuje tvar postavy, dává vyniknout přednostem. Jeho základem by mohl být dobře padnoucí top.
  • Klasický styl je více formální a hodí se pro něho kostýmky.
  • Boho styl je nenucený a uvolněný. Typické je pro něho rozevláté oblečení.
  • Extravagantní styl upřednostňuje originalitu a svébytnost.
  • Nadčasový styl si vzal ze všech stylů to nejlepší, co ani věkem neztrácí na zajímavosti.
  • Sportovní styl sází na prvky oblečení pro volný čas.
styl
Najdete se ve sportovním?

Kdyby si dal každý tu práci, módních stylů může být tolik, kolik je lidí. Při hledání svého stylu je žádoucí experimentovat s různými typy oblečení. Vnímat, jak se v tom cítíte. A to je vlastně hlavní vodítko. Oděv by měl vyjadřovat vaši osobnost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Seznamte se s trendy v bydlení pro rok 2023: Bude IN příroda i cyberpunk

4 nadčasové kousky do vašeho šatníku, které nikdy nevyjdou z módy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.

Nepřehlédněte

Sladkou chuť miluje většina z nás už odmalička. Ostatně kdo by neměl rád chutné bonbónky, dortíčky nebo třeba sušenky. Ale upřímně – cukr je jed, a přestože nám chutná, ve finále nám škodí. A představa, že se za pár let budeme bahnit v obezitě, trpět srdečním onemocněním nebo si píchat inzulín, není zrovna lahoda. O důvod víc, proč si navyknout na život bez cukru. Jenže, jak na to?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek