Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Seznamte se s trendy v bydlení pro rok 2023: Bude IN příroda i cyberpunk

Čeká vás v příštím roce stěhování do nového nebo jen plánujete rozsáhlou rekonstrukci vašeho stávajícího bydlení? V takovém případě by vás mohlo zajímat, jaké budou interiérové trendy pro rok 2023. Pojďte se alespoň na některé z nich s námi podívat.
bydlení
Jaké jsou trendy v bydlení pro rok 2023?

27. 12. 2022

Barvou roku 2023 bude modrozelená Vining Ivy

Společnost PPG každý rok představuje barvu roku. V roce 2023 to bude sytá modrozelená barva inspirovaná vodními hlubinami. Tato barva v lidech vyvolává klid a vnitřní rovnováhu. Pořizovat v této barvě můžete doplňky do domácnosti, ale nemusíte se bát ani vymalovat s ní stěny nebo koupit v tomto odstínu nábytek.

Tato barva se skvěle kombinuje se zemitými odstíny a dalšími přírodními materiály jako je kámen, dřevo, mramor nebo kov.

barva
Odstín Vining Ivy je barvou roku 2023.

Vpusťte do domácnosti přírodu

Přírodní materiály zůstávají stále IN a jsou kromě dobré designové volby také správnou volbou z hlediska ekologie. Přírodní materiály navíc dokážou přirozeně propojit domácnost s venkovním prostředím a pozitivně působí na naši psychiku i celkové zdraví. Oblíbenými přírodními materiály jsou dřevo, kámen, kůže, kov nebo ratan.

Pokojové rostliny, kam se podíváš

Stejně jako přírodní materiály, ani pravý kousek přírody v podobě pokojových rostlin nesmí v domácnosti chybět. Rostliny kromě toho, že jsou příjemnou dekorací, podporují také čistotu ovzduší a čím víc jich do bydlení dáte, tím lépe.

Vylepšit zelenými rostlinami interiér můžete všelijak – umístěte je na okenní parapety, volně je postavte do opuštěných koutů místností i pověste do závěsných květináčů.

bydlení
Pokojové rostliny v kombinaci s přírodními materiály budou IN víc než kdy dřív.

Oblé tvary

Oblouky celkově v roce 2023 naleznou v interiérovém designu své místo. Jejich výhodou je, že oblé tvary a linie se hodí téměř do každého stylu bydlení a hledat oblé tvary můžete nejen na nábytku, ale i doplňcích – letět budou oblá zrcadla i keramika. Při větší rekonstrukci domácnosti můžete vsadit také na oblá okna nebo průchody mezi místnostmi.

Cyberpunkový styl

Koho už v interiéru nebaví decentní barvy a přírodní materiály, může vyzkoušet například cyberpunk, styl inspirovaný umělou inteligencí a virtuální realitou. Nejčastěji využívanými materiály v tomto stylu bydlení jsou plast, sklo a kov. Nesmí chybět ani led osvětlení, jiná podsvícení a neonové barvy.

K TÉMATU  Společné bydlení s kamarádkou zničilo naše přátelství, říká Markéta (22)
neon
Nebojte se doma využít barevné podsvícení a neony.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tapety se navrací do módy. Jaké se dostávají do popředí?

Čisté, jednoduché a funkční, to je bydlení ve stylu Japandi. Jak jej docílit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!

Nepřehlédněte

Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek