Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Seznamte se s trendy v bydlení pro rok 2023: Bude IN příroda i cyberpunk

Čeká vás v příštím roce stěhování do nového nebo jen plánujete rozsáhlou rekonstrukci vašeho stávajícího bydlení? V takovém případě by vás mohlo zajímat, jaké budou interiérové trendy pro rok 2023. Pojďte se alespoň na některé z nich s námi podívat.
bydlení
Jaké jsou trendy v bydlení pro rok 2023?

27. 12. 2022

Barvou roku 2023 bude modrozelená Vining Ivy

Společnost PPG každý rok představuje barvu roku. V roce 2023 to bude sytá modrozelená barva inspirovaná vodními hlubinami. Tato barva v lidech vyvolává klid a vnitřní rovnováhu. Pořizovat v této barvě můžete doplňky do domácnosti, ale nemusíte se bát ani vymalovat s ní stěny nebo koupit v tomto odstínu nábytek.

Tato barva se skvěle kombinuje se zemitými odstíny a dalšími přírodními materiály jako je kámen, dřevo, mramor nebo kov.

barva
Odstín Vining Ivy je barvou roku 2023.

Vpusťte do domácnosti přírodu

Přírodní materiály zůstávají stále IN a jsou kromě dobré designové volby také správnou volbou z hlediska ekologie. Přírodní materiály navíc dokážou přirozeně propojit domácnost s venkovním prostředím a pozitivně působí na naši psychiku i celkové zdraví. Oblíbenými přírodními materiály jsou dřevo, kámen, kůže, kov nebo ratan.

Pokojové rostliny, kam se podíváš

Stejně jako přírodní materiály, ani pravý kousek přírody v podobě pokojových rostlin nesmí v domácnosti chybět. Rostliny kromě toho, že jsou příjemnou dekorací, podporují také čistotu ovzduší a čím víc jich do bydlení dáte, tím lépe.

Vylepšit zelenými rostlinami interiér můžete všelijak – umístěte je na okenní parapety, volně je postavte do opuštěných koutů místností i pověste do závěsných květináčů.

bydlení
Pokojové rostliny v kombinaci s přírodními materiály budou IN víc než kdy dřív.

Oblé tvary

Oblouky celkově v roce 2023 naleznou v interiérovém designu své místo. Jejich výhodou je, že oblé tvary a linie se hodí téměř do každého stylu bydlení a hledat oblé tvary můžete nejen na nábytku, ale i doplňcích – letět budou oblá zrcadla i keramika. Při větší rekonstrukci domácnosti můžete vsadit také na oblá okna nebo průchody mezi místnostmi.

Cyberpunkový styl

Koho už v interiéru nebaví decentní barvy a přírodní materiály, může vyzkoušet například cyberpunk, styl inspirovaný umělou inteligencí a virtuální realitou. Nejčastěji využívanými materiály v tomto stylu bydlení jsou plast, sklo a kov. Nesmí chybět ani led osvětlení, jiná podsvícení a neonové barvy.

K TÉMATU  Tipy a triky, jak se zbavit potravinových molů krok za krokem
neon
Nebojte se doma využít barevné podsvícení a neony.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tapety se navrací do módy. Jaké se dostávají do popředí?

Čisté, jednoduché a funkční, to je bydlení ve stylu Japandi. Jak jej docílit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tenhle neobvyklý dům v přírodě je snem snad každého malého kluka. Pokud zůstanete sami na pustém ostrově, už víte, jak se tam zařídit, než dorazí pomoc. Ze své smůly uděláte prázdninový pobyt v ráji.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Věděla jste, že obleková pánská vesta může být jedním z nejuniverzálnějších kousků v šatníku každé ženy? Je to tak, můžete ji nosit jak na volno, tak tzv. slim fit. Pojďme se podívat tomuto trendu na zub.
Za sny - tak se jmenuje nová audiokniha, kterou načetl zpěvák Richard Krajčo společně se svou manželkou - autorkou knihy, režisérkou a scenáristkou - Karin Krajčo Babinskou. Čtyřy a půl hodiny poslechu bude stát za to. Proč zná knihu zpěvák nazpaměť a jak souvisí s jeho písní Zůstaň se mnou?
Historek o tom, jak tchyně je ta, která rozvrací celou rodinu a nejvíce na nervy leze partnerce či partnerovi vlastního dítěte, je k přečtení a poslechu všude spousta. Když se však v takovéto situaci otočí role, nikdo tomu nechce uvěřit.
Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Práva a povinnosti plynoucí z práce ve státní svátek jsou pro mnoho zaměstnanců, ale i zaměstnavatelů stále velkou neznámou. Jak je to s prací ve svátek? Co když je směna přes půlnoc nebo je někdo zaměstnaný na dohodu? Doplňte si informace.
Internetový nákup prožívá změny. Již brzy si v e-shopu budete moci vyzkoušet třeba vybranou barvu rtěnky přímo na vás. Stejně tak třeba i sukni nebo oblíbený top. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?
Sluníčko začíná mít pomalu sílu, dny už jsou pořádně dlouhé a ve vás se začíná probouzet letní nálada? Nebojte se ji podpořit barvami, které pustíte do svého botníku. A jednoznačnou trefou jsou pro tuto sezónu bílé balerínky!
Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.

Výběr článků

Odrůstají vám děti z klasických dětských pokojíčků? Je na čase se porozhlédnout po nových nápadech, co ocení puberťáci a dospívající mladí lidé.
Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
Jedná se o další díl našeho seriálu Čtení na pokračování od začínající spisovatelky Teri Kerot. V tomto příběhu se setkáváme s hlavní hrdinkou Klárou, která zavírá bar po dlouhé noční směně. Noc nabere nečekaný směr, když se objeví její stálý zákazník Tony, a Klára se ocitne uprostřed vášnivého dobrodružství. Jak se příběh vyvine, když se Klára ráno musí vrátit do své každodenní reality a čelit svému nepříjemnému šéfovi? Teri Kerot opět přináší napínavý příběh plný lásky, vášně a nečekaných zvratů.

Nepřehlédněte

V zimě je asi víc než kdy jindy pozornost okolí soutředěna na náš obličej. Koneckonců, nic jiného ani téměř vidět nejde. Jaké máme tipy pro to, aby vám v něm ubylo vrásek a ne naopak?
Ve světě kosmetiky najdeme celou spoustu zajímavých produktů. Zatímco některé jenom oživí naši unavenou pleť, jiné toho umí daleko víc. Mluvíme kupříkladu o ricinovém oleji, který je tím, co ženě nesmí chybět v koupelně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek