Pátek , 03. 02. 2023

Blažej

Seznamte se s trendy v bydlení pro rok 2023: Bude IN příroda i cyberpunk

Čeká vás v příštím roce stěhování do nového nebo jen plánujete rozsáhlou rekonstrukci vašeho stávajícího bydlení? V takovém případě by vás mohlo zajímat, jaké budou interiérové trendy pro rok 2023. Pojďte se alespoň na některé z nich s námi podívat.
bydlení
Jaké jsou trendy v bydlení pro rok 2023?

27. 12. 2022

Barvou roku 2023 bude modrozelená Vining Ivy

Společnost PPG každý rok představuje barvu roku. V roce 2023 to bude sytá modrozelená barva inspirovaná vodními hlubinami. Tato barva v lidech vyvolává klid a vnitřní rovnováhu. Pořizovat v této barvě můžete doplňky do domácnosti, ale nemusíte se bát ani vymalovat s ní stěny nebo koupit v tomto odstínu nábytek.

Tato barva se skvěle kombinuje se zemitými odstíny a dalšími přírodními materiály jako je kámen, dřevo, mramor nebo kov.

barva
Odstín Vining Ivy je barvou roku 2023.

Vpusťte do domácnosti přírodu

Přírodní materiály zůstávají stále IN a jsou kromě dobré designové volby také správnou volbou z hlediska ekologie. Přírodní materiály navíc dokážou přirozeně propojit domácnost s venkovním prostředím a pozitivně působí na naši psychiku i celkové zdraví. Oblíbenými přírodními materiály jsou dřevo, kámen, kůže, kov nebo ratan.

Pokojové rostliny, kam se podíváš

Stejně jako přírodní materiály, ani pravý kousek přírody v podobě pokojových rostlin nesmí v domácnosti chybět. Rostliny kromě toho, že jsou příjemnou dekorací, podporují také čistotu ovzduší a čím víc jich do bydlení dáte, tím lépe.

Vylepšit zelenými rostlinami interiér můžete všelijak – umístěte je na okenní parapety, volně je postavte do opuštěných koutů místností i pověste do závěsných květináčů.

bydlení
Pokojové rostliny v kombinaci s přírodními materiály budou IN víc než kdy dřív.

Oblé tvary

Oblouky celkově v roce 2023 naleznou v interiérovém designu své místo. Jejich výhodou je, že oblé tvary a linie se hodí téměř do každého stylu bydlení a hledat oblé tvary můžete nejen na nábytku, ale i doplňcích – letět budou oblá zrcadla i keramika. Při větší rekonstrukci domácnosti můžete vsadit také na oblá okna nebo průchody mezi místnostmi.

Cyberpunkový styl

Koho už v interiéru nebaví decentní barvy a přírodní materiály, může vyzkoušet například cyberpunk, styl inspirovaný umělou inteligencí a virtuální realitou. Nejčastěji využívanými materiály v tomto stylu bydlení jsou plast, sklo a kov. Nesmí chybět ani led osvětlení, jiná podsvícení a neonové barvy.

K TÉMATU  6 tipů, jak proměnit dětský pokojíček v prostor pro školáka
neon
Nebojte se doma využít barevné podsvícení a neony.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tapety se navrací do módy. Jaké se dostávají do popředí?

Čisté, jednoduché a funkční, to je bydlení ve stylu Japandi. Jak jej docílit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stoly plné jídla a mnoho výjimečných receptů, které se připravují zejména o Vánocích, jen jednou za rok. Jak zvládnout chutě v případě, že držíte dietu? Nenechte se zlákat těžkým jídlem, abyste v novém roce hříchu nelitovala. Díky těmto tipům si užijete Vánoce a zároveň se po nich budete cítit svěže a fit.
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.
Řasokoule - druh zelené řasy, který si dobrovolně přinášíme do domu. Zatímco někdo považuje řasokouli za netradiční pokojovou rostlinu, jiní ji považují za domácího mazlíčka. Ať už je pro vás čímkoli, pojďte společně s námi zjistit, co vlastně umí a jak se o ni starat.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.

Nepřehlédněte

Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek