Sobota , 02. 07. 2022

Jaroslava

Symbolika kvítí: Víte, co která květina znamená?

Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
květina
V symbolice květin hraje roli druh i barva. Podívejte se s námi blíže, na jejich význam.

09. 06. 2022

Není to však tak úplně jednoduché, protože nejen květina, ale i její barva vyjadřuje mnohé a vyznat se v tom není vůbec jednoduché. Takže, co která květina znamená?

Tulipán

Tulipán je květinou jara, symbolem vášně, laskavosti i elegance. Červený tulipán znamená opravdovou lásku a muž, který vám červené tulipány daruje, vám tak může naznačovat, že k vám chová hlubší city. Naopak bílé tulipány se obvykle darují za zásluhu nebo jako vyjádření odpuštění. A žluté tulipány jsou hravé a veselé.

Chryzantéma

Tato květina značí optimismus a radost ze života. Červená chryzantéma je symbolem štěstí, bílá pravdy a žlutá vyjadřuje neopětovanou lásku.

pugét
Až dostanete kytici, vězte, že muži se obvykle symbolikou tak do hloubky nezaobírají. Jen vám chtějí udělat radost.

Karafiát

Opět je na vzestupu a stává se podobně oblíbeným, jako tomu bylo na konci minulého století. Světle červeným karafiátem sdělujete obdiv, tmavě červeným zase vyznáváte lásku nebo přátelskou náklonnost. Bílý karafiát symbolizuje štěstí, růžový mateřskou lásku. Žlutý karafiát vám může naznačit odmítnutí nebo zklamání. Fialovým dáváte najevo nestálost a rozmarnost, žíhaným zklamání z neopětované lásky.

Kala

Kala sice není tak obvyklou květinou jako tulipán nebo chryzantéma, přesto má ve vázaných kyticích své neopomenutelné místo. Mnohem častěji se však používá do pohřebních kytic. Nenechte se tím ale odradit.

Bílou kalou vyjadřujete krásu a nevinnost, někdy také vznešenost. Růžová kala znamená obdiv a uznání. Fialovou zase dáváte najevo svou vášeň. Žlutá kala je nejčastěji spojována s vděčnosti. A černá kala? Ta se hodí zejména pro velmi elegantní a tajemné muže i ženy.

Lilie

Jistě dobře znáte přirovnání čistá jako lilie. Lilie ovšem ve skutečnosti nevyjadřují jen čistotu, ale také přátelství, soucit nebo oddanost. Bílá lilie je obvykle považována za pohřební květinu, ovšem můžete jí vyjádřit také nevinnost, svěžest a vznešenost. Žlutou lilií můžete někomu z hloubi duše poděkovat, růžovou dáváte najevo hojnost a blahobyt.

K TÉMATUSvatební blázinec. S čím vším musíme při plánování svatby počítat?
kytice
Jaké květiny máte nejraději?

Růže

Růže je jednoznačně jednou z nejčastěji darovaných květin vůbec. Červená růže je symbolem milenců, vášně, respektu nebo odvahy. Žlutá růže symbolizuje přátelství a radost, černou raději nikomu nedarujte. Taková květina znamená smrt a utrpení.

Bílou naopak můžete vyjádřit čistotu, klid, půvab nebo někomu přát šťastný život. Fialovou značíme pokoru, oranžovou barvou růže vyjadřujeme okouzlení a lásku na první pohled. Tmavě růžová růže může být dobrým způsobem, jak někomu vyjádřit vděčnost. Světle růžová je symbolem štěstí, laskavosti a svěžesti.

růže
Růže patří mezi nejčastěji darované květiny. Máme je spojené s láskou.

Ostrožka

Darovat můžete i vznešenou ostrožku, a to nejčastěji v kombinaci s dalšími květinami, nejlépe se vyjímá ve společnosti vlčího máku nebo tulipánů. Ostrožka je symbolem otevřeného srdce a vřelé lásky, ovšem růžová značí nestálost, bílá radost a fialová počínající lásku.

Hyacint

Už ve starých řeckých bájích a pověstech se o něm psalo. Údajně dostal jméno po zabitém chlapci, z jehož krve vyrostl. Chlapec jménem Hyakinthos padl v boji s řeckými Bohy. Možná i proto fialový hyacint symbolizuje smutek, zármutek a lítost. Ovšem růžový hyacint vám dává najevo hravost, modrý upřímnost a bílý hyacint značí naději.

Ostálka

Ostálka neboli cínie má rovněž hned několik významů. Fialová ostálka symbolizuje jistotu, jasně červená barva má podobný význam, můžete tomu druhému sdělit, že ve vás najde pevný bod, stálost a oporu. Bílé květy mohou být symbolem vlídnosti nebo odpuštění, žlutou ostálkou vzpomínáme na staré dobré časy.

květina
Ostálka se jinak nazývá také cinie.

Magnolie

Tato květina je tak trochu neprávem opomíjená, přitom její květy jsou tak krásné, až se nad nimi tají dech. Její kvítka symbolizují vytrvalost, ušlechtilost, důstojnost i lásku. Bílá magnolie vyjadřuje dokonalost a čistotu, růžová nevinnost a čirou radost.

Kamélie

Dáma s kaméliemi je sice román o nešťastné lásce z pera Alexandra Dumase, ve skutečnosti ovšem kamélie nešťastnou lásku nesymbolizují. Naopak značí hlubokou a nehynoucí lásku. Červená kamélie má být darována někomu, ke komu cítíme vášeň a hlubokou touhu. Bílou kamélii darujeme zase tomu, komu chceme vyjádřit úctu a růžová znamená touhu nebo stesk.

K TÉMATUJitka (26): Půjčila jsem kamarádce peníze. Od té doby už nejsme kamarádky

Co znamenají další květiny?

A pak tu máme také květiny, u nichž barva příliš nehraje roli, ale leccos o obdarovávaném nebo o tom, kdo květinu daruje, vypoví. Narcisům se raději vyhýbejte, protože symbolizují sebestřednost a přehnanou sebelásku. Afrikánem dáváte najevo hlubokou lásku a odhodlanost jít si za tím, co chcete, přes jakékoliv překážky. Gerbera značí upřímnost a fialka zase čistou lásku a příslib věrnosti.

Pokud vám ale vaše drahá polovička příště daruje pugét, raději v tom možná žádný význam nehledejte. Ne každý muž ví, co která květina symbolizuje a možná vám chtěl jen onou kalou skutečně vyjádřit lásku, nikoliv myšlenky na pohřeb.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Umělé květiny v domácnosti: ano, či ne?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.

Nepřehlédněte

Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek