Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Jak předejít přibírání na home office: I když pracujete z domova, musíte mít řád

Home office je pro mnoho lidí splněným snem. Vždyť doma vás nikdo nekontroluje, šéf vám nedýchá na záda, nemusíte řešit kolegy a mnohdy můžete mít své vlastní pracovní tempo. Úskalím ale může být to, že domácí prostředí tak trošku svádí k prokrastinaci, ne vždy se do pracovního tempa člověk dostane tak rychle, jako ráno po příchodu na pracoviště. Co je ještě horší, mnohdy zapomeneme i pravidelně jíst, chybí nám pohyb a pak nekontrolovatelně přibíráme na váze. Jak tomu předejít?
home office
Na home office vám chybí pohyb. Musíte ho vyvážit jinak.

28. 03. 2023

Firmy posílaly své zaměstnance na home office zejména v době koronavirové krize. Tu už jsme sice úspěšně zažehnali, ale přišla další krize. A to ta energetická. Takže opět se firmy snaží své zaměstnance udržet doma na home office, a to z důvodu šetření. Mnohým to však vyhovuje, proč také ne.

Odpadá nutnost cestování za prací, v domácím prostředí se mnohdy pracuje pohodlněji, lépe, ovšem všechno má svá úskalí. No a home office není výjimkou. Když totiž zůstaneme celý den v pyžamu a můžeme pracovat i z postele, snadno sklouzneme do úplně jiných kolejí. A často bohužel nezdravých.

Pracovní doba

Pokud home office máte, musíte dodržovat několik pravidel. Stanovte si jasně danou pracovní dobu, i když nemusíte. Pracujte jen tehdy, kdy máte a po splnění všech úkolů práci hoďte za hlavu a věnujte se jiným aktivitám. Doma si najděte jedno místo, ze kterého se práci budete věnovat. Pokud je to možné, vyvarujte se nošení práce a notebooku do postele. Práci neodkládejte a nezapomínejte ani sami na sebe. Když totiž zůstanete doma na home office, budete mít větší sklony k lenosti a přejídání se. Po práci je ale nutné věnovat se pohybu a během dne musíte správně jíst. Jinak se brzy nevejdete ani do těch tepláků.

Nezapomínejte na pravidelný pohyb

Cesta do práce, dobíhání autobusu, schody, které je potřeba vyjít, cesta na oběd a podobně. Pokud musíte jít fyzicky na pracoviště, ráno i odpoledne nějaký pohyb máte. Ovšem pokud zůstanete celý den na home office, tento pohyb vám bude chybět. Logicky se tak časem zhorší i vaše fyzička. Proto ani doma na pravidelný pohyb nezapomínejte.

jídlo
Při práci doma máme často tendenci se v jídle odbývat.

Pokud je to možné, vždy po práci se jděte projít ven nebo se věnujte jiné aktivitě. Cvičit ale samozřejmě můžete i doma. Je dobré se občas protáhnout u počítače, udělat si malou rozcvičku ráno, než pracovat začnete. Samozřejmě se doma dá cvičit i podle instruktážních videí, u kterých se také dost zapotíte. Zkrátka každý den se musíte rozhýbat, i když se vám nebude chtít.

K TÉMATU  Co jíst, abychom byli zdraví a fit. Nepostradatelné jsou nejen vitaminy

Jezte tak, abyste nepřibírali

Kromě nedostatku pohybu a disciplíny je při práci z domova samozřejmě velký problém i stravování. Je velmi pravděpodobné, že v začátcích na jídlo budete zapomínat, budete se šidit, a nakonec kvůli velkému hladu vyjíte lednici v odpoledních hodinách. Proto si i na home office udělejte pauzu na oběd, ráno se pořádně nasnídejte, než pracovat začnete, a během dne si dopřejte i malé pauzy na svačinky. Jedna by měla být během dopoledne před obědem a druhá odpoledne, než s prací skončíte.

Klidně si den dopředu vymyslete jídelníček, naplánujte si jídla, všechno si připravte předem, abyste se nemuseli zdržovat. Pomůže i to, že si uděláte časový plán práce, a do toho si vměstnáte čas na jídlo. Určitě nejezte u práce, jídlo si neberte k počítači, ale udělejte si opravdu řádnou pauzu.

práce
Nenoste si práci do postele.

Doplňte vitamíny

Pokud pracujete z domova, nesmíte zapomínat ani na přísun vitamínů. Do jídelníčku zařaďte více ovoce a zeleniny, budete mít více energie. Vhodné jsou i bílkoviny, snažte se jíst co nejvíce pestře. Klidně užívejte i doplňky stravy, vitamín D je potřebný pro imunitu, stejně jako vitamín C. Na mozek jsou zase výborné omega-3 mastné kyseliny.

K tomu všemu myslete i na pitný režim. Pak jistě nástrahy práce z domova zvládnete levou zadní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Home office a zdraví: Ubližuje nám práce z domu či naopak?

Na home officu koukáte hodiny do počítače. Jak minimalizovat negativní vliv obrazovek na oči? Odpovídala nám primářka

Zdroje článku:
www.mensjournal.com, www.insider.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

To nejlepší z čistého minimalismu předvádí překrásná rezidence od studia FGR Architects ve městečku Portsea v Austrálii. Stavba z roku 2016 se stojí na vyvýšeném povrchu, díky kterému nabízí otevřený pohled do všech stran. Podívejte se na ten výhled na oceán!
Doby, kdy existovala pouze dvě pohlaví, muž a žena, jsou dávno pryč. Fyzicky se lidé rodí stejní, ale psychicky se mění. S tím jsou také spojené nároky na to, aby si člověk mohl vybrat takové pohlaví, jaké mu je nejbližší. Znáte všechna pohlaví? Jejich výčet vás možná překvapí. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
Postel nebo televize, schovaná ve zdi, schovaný úložný prostor pod postelí nebo skládací stolky. Skládání všeho, co se dá. Je to účelné a praktické! Podívejte se na chytré vychytávky, které dokáží ušetřit spoustu místa ve vašem prostoru pro žití.
Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Vinný sklípek vyžaduje podzemní prostor, kde si budete moci naplno vychutnat tu pravou atmosféru posezení s přáteli nad sklenkou vína. Pokud sklepní prostory nemáte, můžete originální způsob uskladnění vína vymyslet i v kuchyni nebo obýváku.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Podívejte se na nápadité úpravy ulic ve Francii a New Yorku. Některé z nich jsou skutečně vtipné, přestože pouliční malby často balancují na hraně zákona. Co myslíte, je to zpestření nebo nevkus?
Trend na TikToku #lazygirljob mění stojaté vody kariéry. A za vším hledejme influencerku Gabrielle Judge. Ne všichni, ale s tímhle trendem souhlasí a hlavně starší generace mluví o rozmazlenosti dnešní generace. Ale jak se ukazuje, ženy, které se daly na cestu a vystoupily z karierního kolotoče si umí své rozhodnutí hravě obhájit!
Vidět kvést nebo rodit rostlinku, kterou jsme si vypěstovali ze semínka, je čistá radost každého zahrádkáře. Celá řada zelenin i květin se musí vysévat včas, protože mají dlouhou vegetační dobu. Tak abyste stihly sezónu, je nutné se setím začít již nyní v únoru!

Výběr článků

Nakupování v second handech má své výhody. Předně jsou zde nízké ceny a značkové oblečení, které byste si jinak možná nemohli dovolit. Také na jednotlivých kouscích oblečení nenajdete chemikálie, jež se drží hlavně na tom nově koupeném.
Docílit toho, aby záhony nebo okenní parapety zely všemi barvami i během zimy, je poněkud složité. Tedy, to si alespoň zahrádkáři a pěstitelé pokojových rostlin myslí. Ve skutečnosti však existují druhy rostlin, které lze pěstovat i během zimy a které dokonce i v chladných ročních obdobích pučí do všech barev duhy. A jednou z nich je brambořík.
Trápí vás povadlá pleť? Ráda byste zase vypadala o pár let mladší, ale nechcete se dát na milost plastickým chirurgům? Je tu i jiné řešení, které jsme pro vás testovali: Galvanická žehlička od Nu Skin.

Nepřehlédněte

Rodičovství nese velkou zodpovědnost a často si klademe otázku, jestli budu dobrá/ý máma/táta? Nikdo není dokonalý, ale děláme vše tak, jak nejlépe umíme anebo tak, jak to dělali naši rodiče s námi.
Žijete ve spokojeném vztahu, ovšem i když se v něm cítíte opravdu dobře, přesto byste našli něco, co by se dalo zlepšit? Možná tím “něčím” je jeho milostná stránka. Sex ke zdravému vztahu patří, a když to v něm skřípe, začíná to skřípat také mezi dvěma lidmi. Abyste předcházeli nemilým scénářům a aby vás opět zaplavilo štěstí během společné noci s partnerem, vyzkoušejte některý z tipů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek