Domů » Zábava » Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?
Slavní Zábava

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Koronavirus
I slavné osobnosti se potýkají s koronavirem. Které se nakazily? (zdroj foto: forbes.com)
Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?

Kdo bohužel této nepříjemné nemoci podlehl? Podívejte se na to, jak světem známých osobností hýbe nový koronavirus.

Tom Hanks

Jako jeden z prvních hollywoodských hvězd přiznal své onemocnění herec Tom Hanks, který se svou ženou momentálně pobývá v Austrálii. Místo plánovaného natáčení filmu o Elvisovi se tak ocitli v péči lékařů a v karanténě. Nutno podotknout, že u obou manželů má koronavirus lehký průběh, a že své sociální sítě pravidelně zásobují fotkami s poděkováním personálu nebo dokonce aktuálních informací o tom, že se již cítí mnohem lépe a hrají spolu karty.

Oba manželé se cítí unaveni, ale horečky se u nich neprojevily. Na svém účtu na Twitteru také uvedli, že „budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, dokud to bude potřeba pro veřejné zdraví a bezpečnost.“ Řadí se tedy k zodpovědným pacientům.

Justin Trudeau

Nemoc se nevyhýbá ani představitelům světového politického spektra. Jedním z politiků, který nemoc ve své nejbližší rodině přiznal, se řadí i kanadský premiér Justin Trudeau. On sám přitom pozitivně testován zatím nebyl, ale jeho žena ano. Okamžitě se sám uzavřel do dvoutýdenní karantény a pracuje z domova. Příznaky nemoci jsou v případě premiérovy manželky podle jeho vlastních slov mírné.

koronavirus
Kanadský premiér Justin Trudeu (zdroj foto: express.co.uk)

Donald Trump?

Nejasnosti panují v případě nákazy nejmocnějšího muže planety. Jeden ze členů brazilské delegace, se kterou se americký prezident nedávno sešel, byl totiž pozitivně diagnostikován s nemocí COVID-19. Fabio Wajngarten je jeden z vedoucích úřadu brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, a v Trumpově bezprostřední blízkosti se ta ocitl nejen při oficiální večeři, ale také při pózování pro fotografii.

Úřad amerického prezidenta nejprve nařčení z nákazy vyvrátil, ale testy neproběhly. Až na nátlak médií se americký nejvyšší představitel státu nechal na koronavirus testovat. Výsledek je prý negativní. Čekali jste ostatně něco jiného?

Mikel Arteta

Na webu londýnského fotbalového klubu Arsenal se můžete dočíst také oficiální vyjádření k pozitivnímu testu na koronavir u jednoho z bývalých hráčů a současných trenéru, Mikela Artety. Následovala karanténa pro více než 50 zaměstnanců oblíbeného fotbalového klubu. Průběh jeho nemoci je dle dostupných informací mírný.

koronavirus
Trenér fotbalového Arsenalu Mike Arteta. (zdroj foto: thetimes.co.uk)

Vittorio Gregotti

Ve věku 92 let se s tímto světem navždy rozloučil slavný italský architekt Vittorio Gregotti, který bohužel podlehl komplikacím provázejícím onemocnění COVID-19. Mezi jeho nejslavnější stavby se řadí například olympijský stadion v Barceloně, divadlo v Miláně nebo kulturní středisko v Lisabonu. Projektoval také několik univerzitních kampusů. Nemoci podlehl přímo v epicentru choroby, v lombardském Miláně. Je označován za jednoho z nejvýznamnějších architektů současnosti.

Idris Elba

Oblíbený britský herec a hudebník také patří mezi zahraniční osobnosti, které se nakazily koronavirem. Dle svých slov na sobě nepociťuje žádné příznaky, ale zůstává v karanténě kvůli ochraně ostatních obyvatel. Tohoto charismatického herce jsme v poslední době mohli obdivovat například ve snímku Thor, ale milovníci Marvelovek jej určitě zaznamenali také v sérii Avengers. Za svůj výkon v seriálu Luther obdržel v roce 2011 Zlatý glóbus, který se každoročně uděluje v lednu v Los Angeles.

Jak je vidět, nemoc COVID-19 si nevybírá a onemocněly jí i světově známé osobnosti jako jsou politici, herci nebo architekti. Budeme společně doufat, že pandemii jako lidstvo společně co nejdříve porazíme.

P.S. Nezapomeňte se řídit hesly posledních dní: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ a „Zůstávám doma.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Deset mýtů a fake news o očkování. Čemu věříme a jaká jsou skutečná fakta?

Michaela Romanová

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor