Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?
Koronavirus
I slavné osobnosti se potýkají s koronavirem. Které se nakazily? (zdroj foto: forbes.com)

26. 03. 2020

Kdo bohužel této nepříjemné nemoci podlehl? Podívejte se na to, jak světem známých osobností hýbe nový koronavirus.

Tom Hanks

Jako jeden z prvních hollywoodských hvězd přiznal své onemocnění herec Tom Hanks, který se svou ženou momentálně pobývá v Austrálii. Místo plánovaného natáčení filmu o Elvisovi se tak ocitli v péči lékařů a v karanténě. Nutno podotknout, že u obou manželů má koronavirus lehký průběh, a že své sociální sítě pravidelně zásobují fotkami s poděkováním personálu nebo dokonce aktuálních informací o tom, že se již cítí mnohem lépe a hrají spolu karty.

Oba manželé se cítí unaveni, ale horečky se u nich neprojevily. Na svém účtu na Twitteru také uvedli, že „budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, dokud to bude potřeba pro veřejné zdraví a bezpečnost.“ Řadí se tedy k zodpovědným pacientům.

Justin Trudeau

Nemoc se nevyhýbá ani představitelům světového politického spektra. Jedním z politiků, který nemoc ve své nejbližší rodině přiznal, se řadí i kanadský premiér Justin Trudeau. On sám přitom pozitivně testován zatím nebyl, ale jeho žena ano. Okamžitě se sám uzavřel do dvoutýdenní karantény a pracuje z domova. Příznaky nemoci jsou v případě premiérovy manželky podle jeho vlastních slov mírné.

koronavirus
Kanadský premiér Justin Trudeu (zdroj foto: express.co.uk)

Donald Trump?

Nejasnosti panují v případě nákazy nejmocnějšího muže planety. Jeden ze členů brazilské delegace, se kterou se americký prezident nedávno sešel, byl totiž pozitivně diagnostikován s nemocí COVID-19. Fabio Wajngarten je jeden z vedoucích úřadu brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, a v Trumpově bezprostřední blízkosti se ta ocitl nejen při oficiální večeři, ale také při pózování pro fotografii.

Úřad amerického prezidenta nejprve nařčení z nákazy vyvrátil, ale testy neproběhly. Až na nátlak médií se americký nejvyšší představitel státu nechal na koronavirus testovat. Výsledek je prý negativní. Čekali jste ostatně něco jiného?

K TÉMATU  Tančící dopravní policisté, kteří si svojí službu užívají a baví řidiče i kolemjdoucí

Mikel Arteta

Na webu londýnského fotbalového klubu Arsenal se můžete dočíst také oficiální vyjádření k pozitivnímu testu na koronavir u jednoho z bývalých hráčů a současných trenéru, Mikela Artety. Následovala karanténa pro více než 50 zaměstnanců oblíbeného fotbalového klubu. Průběh jeho nemoci je dle dostupných informací mírný.

koronavirus
Trenér fotbalového Arsenalu Mike Arteta. (zdroj foto: thetimes.co.uk)

Vittorio Gregotti

Ve věku 92 let se s tímto světem navždy rozloučil slavný italský architekt Vittorio Gregotti, který bohužel podlehl komplikacím provázejícím onemocnění COVID-19. Mezi jeho nejslavnější stavby se řadí například olympijský stadion v Barceloně, divadlo v Miláně nebo kulturní středisko v Lisabonu. Projektoval také několik univerzitních kampusů. Nemoci podlehl přímo v epicentru choroby, v lombardském Miláně. Je označován za jednoho z nejvýznamnějších architektů současnosti.

Idris Elba

Oblíbený britský herec a hudebník také patří mezi zahraniční osobnosti, které se nakazily koronavirem. Dle svých slov na sobě nepociťuje žádné příznaky, ale zůstává v karanténě kvůli ochraně ostatních obyvatel. Tohoto charismatického herce jsme v poslední době mohli obdivovat například ve snímku Thor, ale milovníci Marvelovek jej určitě zaznamenali také v sérii Avengers. Za svůj výkon v seriálu Luther obdržel v roce 2011 Zlatý glóbus, který se každoročně uděluje v lednu v Los Angeles.

Jak je vidět, nemoc COVID-19 si nevybírá a onemocněly jí i světově známé osobnosti jako jsou politici, herci nebo architekti. Budeme společně doufat, že pandemii jako lidstvo společně co nejdříve porazíme.

P.S. Nezapomeňte se řídit hesly posledních dní: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ a „Zůstávám doma.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Deset mýtů a fake news o očkování. Čemu věříme a jaká jsou skutečná fakta?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Češi jsou národem pejskařů. Psy opravdu milujeme. Pro naše čtyřnohé mazlíčky uděláme všechno, co jim na očích uvidíme. Kupujeme jim nejrůznější krmení, ale i pamlsky. V prvním zmíněném bývají největší spory. Krmit granulemi, nebo masem? Co je lepší? Na to se nyní podíváme.
Máte zahradu? Pak by byla velká škoda, kdybyste na ní nepěstovali vlastní zeleninu a ovoce. Nejenže je úroda, kterou si sami vypipláte chutnější než ta z obchodu, nemusíte se obávat žádných chemických látek a postřiků, ale navíc i hodně ušetříte.
Věděli jste, že oblečení může dost závažně poškodit zdraví? Možná si vybíráte oblečení jenom podle barvy, střihu nebo materiálu, ale ne vždycky jsou to ta správná kritéria. Někdy je dobré se zajímat i o to, zdali neobsahuje toxické látky.
Když se začal venku šířit nový typ koronaviru, došlo k nařízené karanténě a v platnost vešla celá řada nouzových opatření. Lidé se uchýlili do svých domovů, odkud řada z nich začala pracovat. Ti, kteří z domu pracovat nemohli, se začali dívat na Netflix.
V roce 1998 spatřila světlo světa argentinská telenovela „Divoký anděl“, která přinesla světovou popularitu zejména představitelce hlavní role, Natalii Oreiro.
Co dnes velí hvězdy? Začněte hubnout nebo ozdravovat jídelníček. Dejte si také pozor na uši a krk a chraňte svá záda. Co ještě říkají pro dnešek hvězdy?
Dopravní nehody opravdu nejsou tou nejčastější příčinou smrti, i když to z televizních reportáží často tak vypadá. Jsou až na pátém místě žebříčku nejčastějších příčin úmrtí u nás. Jaký důvod smrti obsadil první příčku?
Je 25. 10. 1993 a česká hudební scéna je bohatší o jedno album – a to ne ledajaké album… Ilona Csáková vydává svůj debut - Kosmopolis.
Šišky borovice mohou posloužit jako dekorace i samotné. S tímto návodem ale z šišek vytvoříte miniaturní vánoční stromečky. Ideální bude zapojit do jejich výroby celou rodinu. Co říkáte, nejsou krásné?
Vpravo, vlevo nebo raději zůstat, kde jsem? Umíte se jasně rozhodovat, kudy se v životě vydat? Nebo občas tápete a zvažujete? Jak se naučit rozlišovat vlastní cestu a naslouchat svému srdci?
Střevní potíže na cestách představují jeden z největších strašáků a též jeden z nejčastějších zdravotních problémů provázených cestování a dovolenou. Základem je prostá prevence a uvědomění si nástrah před vycestováním. Chceme-li co nejvíce snížit riziko zdravotních problémů, je nutné na to myslet již určitou dobou před cestou a celou dovolenou.
Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.

Výběr článků

Vzhledem k neustálému nárůstu cen je obzvláště potřebné přemýšlet, co vše si opravdu nezbytně musíme pořídit a zároveň i kde výhodně nakoupíme. Zdražuje vše, zato výše platů zůstává prakticky stejná, a proto se řada občanů uchyluje k nouzovým řešením. Jedním z nich jsou nákupy v Polsku.
Ještě v botníku nemáte bílé tenisky? Pak byste tuhle chybu měly rychle napravit. Tenisky se totiž hodí ke všemu – k sukni, džínům a třeba i k šatům. Podívejte se, jak můžete tenisky kombinovat.
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!

Nepřehlédněte

Rodičovský příspěvek čeká navýšení o 80 tisíc korun, nebude se ale vztahovat na každého. Stát chce zavést také zálohované výživné, které má pomoci rodičům samoživitelům a zefektivnit boj s neplatiči alimentů. Na koho se změny vztahují a od kdy by měly platit?
Do období menopauzy se ženy dostávají mezi 45. – 60. rokem, jde o období plné změn a také o období, kdy žena může začít přibírat na váze. I když se budete stravovat stále stejně a dělat všechno stejně, je možné, že najednou nedopnete kalhoty a celkově se vám změní postava. Což nemusí být úplně příjemné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek