Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?
Koronavirus
I slavné osobnosti se potýkají s koronavirem. Které se nakazily? (zdroj foto: forbes.com)

26. 03. 2020

Kdo bohužel této nepříjemné nemoci podlehl? Podívejte se na to, jak světem známých osobností hýbe nový koronavirus.

Tom Hanks

Jako jeden z prvních hollywoodských hvězd přiznal své onemocnění herec Tom Hanks, který se svou ženou momentálně pobývá v Austrálii. Místo plánovaného natáčení filmu o Elvisovi se tak ocitli v péči lékařů a v karanténě. Nutno podotknout, že u obou manželů má koronavirus lehký průběh, a že své sociální sítě pravidelně zásobují fotkami s poděkováním personálu nebo dokonce aktuálních informací o tom, že se již cítí mnohem lépe a hrají spolu karty.

Oba manželé se cítí unaveni, ale horečky se u nich neprojevily. Na svém účtu na Twitteru také uvedli, že „budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, dokud to bude potřeba pro veřejné zdraví a bezpečnost.“ Řadí se tedy k zodpovědným pacientům.

Justin Trudeau

Nemoc se nevyhýbá ani představitelům světového politického spektra. Jedním z politiků, který nemoc ve své nejbližší rodině přiznal, se řadí i kanadský premiér Justin Trudeau. On sám přitom pozitivně testován zatím nebyl, ale jeho žena ano. Okamžitě se sám uzavřel do dvoutýdenní karantény a pracuje z domova. Příznaky nemoci jsou v případě premiérovy manželky podle jeho vlastních slov mírné.

koronavirus
Kanadský premiér Justin Trudeu (zdroj foto: express.co.uk)

Donald Trump?

Nejasnosti panují v případě nákazy nejmocnějšího muže planety. Jeden ze členů brazilské delegace, se kterou se americký prezident nedávno sešel, byl totiž pozitivně diagnostikován s nemocí COVID-19. Fabio Wajngarten je jeden z vedoucích úřadu brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, a v Trumpově bezprostřední blízkosti se ta ocitl nejen při oficiální večeři, ale také při pózování pro fotografii.

Úřad amerického prezidenta nejprve nařčení z nákazy vyvrátil, ale testy neproběhly. Až na nátlak médií se americký nejvyšší představitel státu nechal na koronavirus testovat. Výsledek je prý negativní. Čekali jste ostatně něco jiného?

K TÉMATULunetic: zbožňovaní i nenávidění. Avšak nejznámější český boyband

Mikel Arteta

Na webu londýnského fotbalového klubu Arsenal se můžete dočíst také oficiální vyjádření k pozitivnímu testu na koronavir u jednoho z bývalých hráčů a současných trenéru, Mikela Artety. Následovala karanténa pro více než 50 zaměstnanců oblíbeného fotbalového klubu. Průběh jeho nemoci je dle dostupných informací mírný.

koronavirus
Trenér fotbalového Arsenalu Mike Arteta. (zdroj foto: thetimes.co.uk)

Vittorio Gregotti

Ve věku 92 let se s tímto světem navždy rozloučil slavný italský architekt Vittorio Gregotti, který bohužel podlehl komplikacím provázejícím onemocnění COVID-19. Mezi jeho nejslavnější stavby se řadí například olympijský stadion v Barceloně, divadlo v Miláně nebo kulturní středisko v Lisabonu. Projektoval také několik univerzitních kampusů. Nemoci podlehl přímo v epicentru choroby, v lombardském Miláně. Je označován za jednoho z nejvýznamnějších architektů současnosti.

Idris Elba

Oblíbený britský herec a hudebník také patří mezi zahraniční osobnosti, které se nakazily koronavirem. Dle svých slov na sobě nepociťuje žádné příznaky, ale zůstává v karanténě kvůli ochraně ostatních obyvatel. Tohoto charismatického herce jsme v poslední době mohli obdivovat například ve snímku Thor, ale milovníci Marvelovek jej určitě zaznamenali také v sérii Avengers. Za svůj výkon v seriálu Luther obdržel v roce 2011 Zlatý glóbus, který se každoročně uděluje v lednu v Los Angeles.

Jak je vidět, nemoc COVID-19 si nevybírá a onemocněly jí i světově známé osobnosti jako jsou politici, herci nebo architekti. Budeme společně doufat, že pandemii jako lidstvo společně co nejdříve porazíme.

P.S. Nezapomeňte se řídit hesly posledních dní: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ a „Zůstávám doma.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Deset mýtů a fake news o očkování. Čemu věříme a jaká jsou skutečná fakta?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.

Nepřehlédněte

V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek