Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?
Koronavirus
I slavné osobnosti se potýkají s koronavirem. Které se nakazily? (zdroj foto: forbes.com)

26. 03. 2020

Kdo bohužel této nepříjemné nemoci podlehl? Podívejte se na to, jak světem známých osobností hýbe nový koronavirus.

Tom Hanks

Jako jeden z prvních hollywoodských hvězd přiznal své onemocnění herec Tom Hanks, který se svou ženou momentálně pobývá v Austrálii. Místo plánovaného natáčení filmu o Elvisovi se tak ocitli v péči lékařů a v karanténě. Nutno podotknout, že u obou manželů má koronavirus lehký průběh, a že své sociální sítě pravidelně zásobují fotkami s poděkováním personálu nebo dokonce aktuálních informací o tom, že se již cítí mnohem lépe a hrají spolu karty.

Oba manželé se cítí unaveni, ale horečky se u nich neprojevily. Na svém účtu na Twitteru také uvedli, že „budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, dokud to bude potřeba pro veřejné zdraví a bezpečnost.“ Řadí se tedy k zodpovědným pacientům.

Justin Trudeau

Nemoc se nevyhýbá ani představitelům světového politického spektra. Jedním z politiků, který nemoc ve své nejbližší rodině přiznal, se řadí i kanadský premiér Justin Trudeau. On sám přitom pozitivně testován zatím nebyl, ale jeho žena ano. Okamžitě se sám uzavřel do dvoutýdenní karantény a pracuje z domova. Příznaky nemoci jsou v případě premiérovy manželky podle jeho vlastních slov mírné.

koronavirus
Kanadský premiér Justin Trudeu (zdroj foto: express.co.uk)

Donald Trump?

Nejasnosti panují v případě nákazy nejmocnějšího muže planety. Jeden ze členů brazilské delegace, se kterou se americký prezident nedávno sešel, byl totiž pozitivně diagnostikován s nemocí COVID-19. Fabio Wajngarten je jeden z vedoucích úřadu brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, a v Trumpově bezprostřední blízkosti se ta ocitl nejen při oficiální večeři, ale také při pózování pro fotografii.

Úřad amerického prezidenta nejprve nařčení z nákazy vyvrátil, ale testy neproběhly. Až na nátlak médií se americký nejvyšší představitel státu nechal na koronavirus testovat. Výsledek je prý negativní. Čekali jste ostatně něco jiného?

K TÉMATU  Každodenní starosti, které pochopí jen ženy s dlouhými vlasy (14 fotek)

Mikel Arteta

Na webu londýnského fotbalového klubu Arsenal se můžete dočíst také oficiální vyjádření k pozitivnímu testu na koronavir u jednoho z bývalých hráčů a současných trenéru, Mikela Artety. Následovala karanténa pro více než 50 zaměstnanců oblíbeného fotbalového klubu. Průběh jeho nemoci je dle dostupných informací mírný.

koronavirus
Trenér fotbalového Arsenalu Mike Arteta. (zdroj foto: thetimes.co.uk)

Vittorio Gregotti

Ve věku 92 let se s tímto světem navždy rozloučil slavný italský architekt Vittorio Gregotti, který bohužel podlehl komplikacím provázejícím onemocnění COVID-19. Mezi jeho nejslavnější stavby se řadí například olympijský stadion v Barceloně, divadlo v Miláně nebo kulturní středisko v Lisabonu. Projektoval také několik univerzitních kampusů. Nemoci podlehl přímo v epicentru choroby, v lombardském Miláně. Je označován za jednoho z nejvýznamnějších architektů současnosti.

Idris Elba

Oblíbený britský herec a hudebník také patří mezi zahraniční osobnosti, které se nakazily koronavirem. Dle svých slov na sobě nepociťuje žádné příznaky, ale zůstává v karanténě kvůli ochraně ostatních obyvatel. Tohoto charismatického herce jsme v poslední době mohli obdivovat například ve snímku Thor, ale milovníci Marvelovek jej určitě zaznamenali také v sérii Avengers. Za svůj výkon v seriálu Luther obdržel v roce 2011 Zlatý glóbus, který se každoročně uděluje v lednu v Los Angeles.

Jak je vidět, nemoc COVID-19 si nevybírá a onemocněly jí i světově známé osobnosti jako jsou politici, herci nebo architekti. Budeme společně doufat, že pandemii jako lidstvo společně co nejdříve porazíme.

P.S. Nezapomeňte se řídit hesly posledních dní: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ a „Zůstávám doma.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Deset mýtů a fake news o očkování. Čemu věříme a jaká jsou skutečná fakta?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?

Nepřehlédněte

Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek