Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?
Koronavirus
I slavné osobnosti se potýkají s koronavirem. Které se nakazily? (zdroj foto: forbes.com)

26. 03. 2020

Kdo bohužel této nepříjemné nemoci podlehl? Podívejte se na to, jak světem známých osobností hýbe nový koronavirus.

Tom Hanks

Jako jeden z prvních hollywoodských hvězd přiznal své onemocnění herec Tom Hanks, který se svou ženou momentálně pobývá v Austrálii. Místo plánovaného natáčení filmu o Elvisovi se tak ocitli v péči lékařů a v karanténě. Nutno podotknout, že u obou manželů má koronavirus lehký průběh, a že své sociální sítě pravidelně zásobují fotkami s poděkováním personálu nebo dokonce aktuálních informací o tom, že se již cítí mnohem lépe a hrají spolu karty.

Oba manželé se cítí unaveni, ale horečky se u nich neprojevily. Na svém účtu na Twitteru také uvedli, že „budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, dokud to bude potřeba pro veřejné zdraví a bezpečnost.“ Řadí se tedy k zodpovědným pacientům.

Justin Trudeau

Nemoc se nevyhýbá ani představitelům světového politického spektra. Jedním z politiků, který nemoc ve své nejbližší rodině přiznal, se řadí i kanadský premiér Justin Trudeau. On sám přitom pozitivně testován zatím nebyl, ale jeho žena ano. Okamžitě se sám uzavřel do dvoutýdenní karantény a pracuje z domova. Příznaky nemoci jsou v případě premiérovy manželky podle jeho vlastních slov mírné.

koronavirus
Kanadský premiér Justin Trudeu (zdroj foto: express.co.uk)

Donald Trump?

Nejasnosti panují v případě nákazy nejmocnějšího muže planety. Jeden ze členů brazilské delegace, se kterou se americký prezident nedávno sešel, byl totiž pozitivně diagnostikován s nemocí COVID-19. Fabio Wajngarten je jeden z vedoucích úřadu brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, a v Trumpově bezprostřední blízkosti se ta ocitl nejen při oficiální večeři, ale také při pózování pro fotografii.

Úřad amerického prezidenta nejprve nařčení z nákazy vyvrátil, ale testy neproběhly. Až na nátlak médií se americký nejvyšší představitel státu nechal na koronavirus testovat. Výsledek je prý negativní. Čekali jste ostatně něco jiného?

K TÉMATU  Jaký to je pocit, uvidět najednou všechny barvy světa, když jste byli celý dosavadní život barvoslepí? Podívejte se na dojemné reakce!

Mikel Arteta

Na webu londýnského fotbalového klubu Arsenal se můžete dočíst také oficiální vyjádření k pozitivnímu testu na koronavir u jednoho z bývalých hráčů a současných trenéru, Mikela Artety. Následovala karanténa pro více než 50 zaměstnanců oblíbeného fotbalového klubu. Průběh jeho nemoci je dle dostupných informací mírný.

koronavirus
Trenér fotbalového Arsenalu Mike Arteta. (zdroj foto: thetimes.co.uk)

Vittorio Gregotti

Ve věku 92 let se s tímto světem navždy rozloučil slavný italský architekt Vittorio Gregotti, který bohužel podlehl komplikacím provázejícím onemocnění COVID-19. Mezi jeho nejslavnější stavby se řadí například olympijský stadion v Barceloně, divadlo v Miláně nebo kulturní středisko v Lisabonu. Projektoval také několik univerzitních kampusů. Nemoci podlehl přímo v epicentru choroby, v lombardském Miláně. Je označován za jednoho z nejvýznamnějších architektů současnosti.

Idris Elba

Oblíbený britský herec a hudebník také patří mezi zahraniční osobnosti, které se nakazily koronavirem. Dle svých slov na sobě nepociťuje žádné příznaky, ale zůstává v karanténě kvůli ochraně ostatních obyvatel. Tohoto charismatického herce jsme v poslední době mohli obdivovat například ve snímku Thor, ale milovníci Marvelovek jej určitě zaznamenali také v sérii Avengers. Za svůj výkon v seriálu Luther obdržel v roce 2011 Zlatý glóbus, který se každoročně uděluje v lednu v Los Angeles.

Jak je vidět, nemoc COVID-19 si nevybírá a onemocněly jí i světově známé osobnosti jako jsou politici, herci nebo architekti. Budeme společně doufat, že pandemii jako lidstvo společně co nejdříve porazíme.

P.S. Nezapomeňte se řídit hesly posledních dní: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ a „Zůstávám doma.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Deset mýtů a fake news o očkování. Čemu věříme a jaká jsou skutečná fakta?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.

Nepřehlédněte

Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek