Domů » Zábava » Slavní » Nezkrotná Angelika: Od natáčení uběhlo 52 let. Jak herečka vypadá dnes?
Slavní

Nezkrotná Angelika: Od natáčení uběhlo 52 let. Jak herečka vypadá dnes?

Nezkrotná Angelika
Jak vypadá nezkrotná Angelika po letech? (zdroj foto: woman.tiscali.cz)
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.

Nezkrotná Angelika a její taneční začátky

Od raného dětství se herečka, původním jménem Jocelyn, chtěla stát baletkou. Jejím snem bylo tančit v klasických baletních hrách na velkém divadelním jevišti. Jednou ovšem zaskakovala za nemocnou tanečnici ve filmu, a to jí změnilo život. Jméno si změnila proto, aby se lépe uchytila ve filmovém průmyslu. Na začátku přitom dostávala jen malé role, ale to se brzy změnilo.

Postava Angeliky jí převrátila celý život naruby. Nakonec v roli této postavy natočila pět filmů, které se staly trhákem po celém světě. Stala se slavnou, bohatou a milovanou. Nějakou dobu si svůj úspěch užívala, ale nakonec ji potkalo to, co mnoho herců žijících ve stínu své postavy. Na svou životní roli zanevřela. Lidé ji stále viděli jen jako Angeliku, což ji nakonec začalo ubíjet.

Jediná životní role

Po úspěchu role nezkrotné Angeliky se snažila získat i další role. Problém byl v tom, že se ji režiséři báli obsazovat, jelikož byla příliš zaškatulkovaná. Diváky žádný z ostatních projektů, které poté natočila, vůbec nezajímali. To se bohužel stává mnoho hercům i v současnosti.

V roce 2002 proto vydala knihu s názvem “Já nejsem Angelika!“, kde ventilovala svou frustraci. V češtině jste se s ní mohli setkat ve filmech:

  • Doživotní důchod (1972),
  • Hlas divočiny (1972),
  • Pomsta vlkodlaka (1971),
  • Zlatá vdova (1969).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kathy Jacobs: Bude jí 60, přesto dělá modelku ve dvoudílných plavkách

Eva Urbaníková v rozhovoru o svém novém filmu: “Nic v životě není černobílé”