Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Nezkrotná Angelika: Od natáčení uběhlo 52 let. Jak herečka vypadá dnes?

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Nezkrotná Angelika
Jak vypadá nezkrotná Angelika po letech? (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

13. 10. 2020

13. 10. 2020

Nezkrotná Angelika a její taneční začátky

Od raného dětství se herečka, původním jménem Jocelyn, chtěla stát baletkou. Jejím snem bylo tančit v klasických baletních hrách na velkém divadelním jevišti. Jednou ovšem zaskakovala za nemocnou tanečnici ve filmu, a to jí změnilo život. Jméno si změnila proto, aby se lépe uchytila ve filmovém průmyslu. Na začátku přitom dostávala jen malé role, ale to se brzy změnilo.

Postava Angeliky jí převrátila celý život naruby. Nakonec v roli této postavy natočila pět filmů, které se staly trhákem po celém světě. Stala se slavnou, bohatou a milovanou. Nějakou dobu si svůj úspěch užívala, ale nakonec ji potkalo to, co mnoho herců žijících ve stínu své postavy. Na svou životní roli zanevřela. Lidé ji stále viděli jen jako Angeliku, což ji nakonec začalo ubíjet.

Jediná životní role

Po úspěchu role nezkrotné Angeliky se snažila získat i další role. Problém byl v tom, že se ji režiséři báli obsazovat, jelikož byla příliš zaškatulkovaná. Diváky žádný z ostatních projektů, které poté natočila, vůbec nezajímali. To se bohužel stává mnoho hercům i v současnosti.

V roce 2002 proto vydala knihu s názvem “Já nejsem Angelika!“, kde ventilovala svou frustraci. V češtině jste se s ní mohli setkat ve filmech:

  • Doživotní důchod (1972),
  • Hlas divočiny (1972),
  • Pomsta vlkodlaka (1971),
  • Zlatá vdova (1969).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kathy Jacobs: Bude jí 60, přesto dělá modelku ve dvoudílných plavkách

Eva Urbaníková v rozhovoru o svém novém filmu: “Nic v životě není černobílé”

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek