Středa , 29. 03. 2023

Soňa

Nezkrotná Angelika: Od natáčení uběhlo 52 let. Jak herečka vypadá dnes?

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Nezkrotná Angelika
Jak vypadá nezkrotná Angelika po letech? (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

13. 10. 2020

13. 10. 2020

Nezkrotná Angelika a její taneční začátky

Od raného dětství se herečka, původním jménem Jocelyn, chtěla stát baletkou. Jejím snem bylo tančit v klasických baletních hrách na velkém divadelním jevišti. Jednou ovšem zaskakovala za nemocnou tanečnici ve filmu, a to jí změnilo život. Jméno si změnila proto, aby se lépe uchytila ve filmovém průmyslu. Na začátku přitom dostávala jen malé role, ale to se brzy změnilo.

Postava Angeliky jí převrátila celý život naruby. Nakonec v roli této postavy natočila pět filmů, které se staly trhákem po celém světě. Stala se slavnou, bohatou a milovanou. Nějakou dobu si svůj úspěch užívala, ale nakonec ji potkalo to, co mnoho herců žijících ve stínu své postavy. Na svou životní roli zanevřela. Lidé ji stále viděli jen jako Angeliku, což ji nakonec začalo ubíjet.

Jediná životní role

Po úspěchu role nezkrotné Angeliky se snažila získat i další role. Problém byl v tom, že se ji režiséři báli obsazovat, jelikož byla příliš zaškatulkovaná. Diváky žádný z ostatních projektů, které poté natočila, vůbec nezajímali. To se bohužel stává mnoho hercům i v současnosti.

V roce 2002 proto vydala knihu s názvem “Já nejsem Angelika!“, kde ventilovala svou frustraci. V češtině jste se s ní mohli setkat ve filmech:

  • Doživotní důchod (1972),
  • Hlas divočiny (1972),
  • Pomsta vlkodlaka (1971),
  • Zlatá vdova (1969).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kathy Jacobs: Bude jí 60, přesto dělá modelku ve dvoudílných plavkách

Eva Urbaníková v rozhovoru o svém novém filmu: “Nic v životě není černobílé”

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.

Nepřehlédněte

Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek