Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Nezkrotná Angelika: Od natáčení uběhlo 52 let. Jak herečka vypadá dnes?

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Nezkrotná Angelika
Jak vypadá nezkrotná Angelika po letech? (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

13. 10. 2020

13. 10. 2020

Nezkrotná Angelika a její taneční začátky

Od raného dětství se herečka, původním jménem Jocelyn, chtěla stát baletkou. Jejím snem bylo tančit v klasických baletních hrách na velkém divadelním jevišti. Jednou ovšem zaskakovala za nemocnou tanečnici ve filmu, a to jí změnilo život. Jméno si změnila proto, aby se lépe uchytila ve filmovém průmyslu. Na začátku přitom dostávala jen malé role, ale to se brzy změnilo.

Postava Angeliky jí převrátila celý život naruby. Nakonec v roli této postavy natočila pět filmů, které se staly trhákem po celém světě. Stala se slavnou, bohatou a milovanou. Nějakou dobu si svůj úspěch užívala, ale nakonec ji potkalo to, co mnoho herců žijících ve stínu své postavy. Na svou životní roli zanevřela. Lidé ji stále viděli jen jako Angeliku, což ji nakonec začalo ubíjet.

Jediná životní role

Po úspěchu role nezkrotné Angeliky se snažila získat i další role. Problém byl v tom, že se ji režiséři báli obsazovat, jelikož byla příliš zaškatulkovaná. Diváky žádný z ostatních projektů, které poté natočila, vůbec nezajímali. To se bohužel stává mnoho hercům i v současnosti.

V roce 2002 proto vydala knihu s názvem “Já nejsem Angelika!“, kde ventilovala svou frustraci. V češtině jste se s ní mohli setkat ve filmech:

  • Doživotní důchod (1972),
  • Hlas divočiny (1972),
  • Pomsta vlkodlaka (1971),
  • Zlatá vdova (1969).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kathy Jacobs: Bude jí 60, přesto dělá modelku ve dvoudílných plavkách

Eva Urbaníková v rozhovoru o svém novém filmu: “Nic v životě není černobílé”

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Žijete ve spokojeném vztahu, ovšem i když se v něm cítíte opravdu dobře, přesto byste našli něco, co by se dalo zlepšit? Možná tím “něčím” je jeho milostná stránka. Sex ke zdravému vztahu patří, a když to v něm skřípe, začíná to skřípat také mezi dvěma lidmi. Abyste předcházeli nemilým scénářům a aby vás opět zaplavilo štěstí během společné noci s partnerem, vyzkoušejte některý z tipů.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek