Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Jak si zútulnit a zamilovat svůj balkon nebo lodžii?

Toužíte po zahradě? Nebaví vás prázdný a špinavý balkon? Poradíme vám, jak z vašeho balkonu nebo lodžie vykouzlit vlastní soukromou oázu klidu.
Jak si zútulnit a zamilovat svůj balkon nebo lodžii?
Zútulňujeme balkon

Jak si udělat z balkonu útulný koutek?

Bydlíte v panelákovém bytě a chybí vám zahrada nebo terasa? Chcete se v létě opalovat a nechcete, aby na vás zíraly stovky dalších návštěvníků přeplněného koupaliště? Chcete mít svůj útulný koutek na čtení? I z balkonu nebo lodžie se dá vytvořit malá soukromá oáza!

Jak začít? Zbavte se nepořádku

Nejprve z balkonu či lodžie vyhoďte všechno nepotřebné harampádí, věšák na prádlo, zameťte a vytřete. Když uvidíte balkon čistý a prázdný, představte si, jak by podle vás měl vypadat. Laděný do bíla? Nebo spíše hodně barev a vzorů dohromady? Chcete si z něj vytvořit místečko jen pro sebe, nebo na balkoně chcete snídat se svou drahou polovičkou?

Až budete mít v hlavě přibližnou představu, dejte se do práce. Nebojte se recyklovat. Sezení se dá vyrobit třeba z palet a polštářů, z lehátek, ze starých krabic, fantazie se meze nekladou. Určitě budete potřebovat stoleček, na odložení hrnku kávy, skleničky vína nebo třeba rozečtené knížky.

Doplňky tvoří atmosféru

Atmosféru dotvoří vonné svíčky, květiny, plakáty nebo lapače snů. Nebojte se si s dekoracemi pohrát. Využijte třeba starý žebřík, přetřete ho libovolnou barvou a využijte jako stojan pro květiny nebo jiné dekorace. Staré fotky můžete vyndat z rámečků a připevnit dřevěnými kolíčky na prádlo k provázku a ten natáhnout na zeď. Všechny vaše vzpomínky tak budete mít na dohled.

Určitě se neobejdete bez spousty různých malých polštářků, huňaté deky a světýlek. Nejen svíček v různých ozdobných svícíncích, ale i malinkatých žároviček či lampionků rozvěšených všude okolo. Ty dotváří tu nejútulnější atmosféru. A pokud máte doma kytky, nebojte se je přesunout na balkon a vytvořit si tam hezkou zimní zahradu.

TIP: Aby tomu nic nechybělo, nechte si svou panelákovou lodžii bezrámově zasklít od profesionálů, aby vám na váš úžasný koutek nenapršelo, aby vám bylo vždy teplo nebo abyste se o něj nemuseli dělit s poletujícím hmyzem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.

Nepřehlédněte

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek