Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Jak si zútulnit a zamilovat svůj balkon nebo lodžii?

Toužíte po zahradě? Nebaví vás prázdný a špinavý balkon? Poradíme vám, jak z vašeho balkonu nebo lodžie vykouzlit vlastní soukromou oázu klidu.
Jak si zútulnit a zamilovat svůj balkon nebo lodžii?
Zútulňujeme balkon

Jak si udělat z balkonu útulný koutek?

Bydlíte v panelákovém bytě a chybí vám zahrada nebo terasa? Chcete se v létě opalovat a nechcete, aby na vás zíraly stovky dalších návštěvníků přeplněného koupaliště? Chcete mít svůj útulný koutek na čtení? I z balkonu nebo lodžie se dá vytvořit malá soukromá oáza!

Jak začít? Zbavte se nepořádku

Nejprve z balkonu či lodžie vyhoďte všechno nepotřebné harampádí, věšák na prádlo, zameťte a vytřete. Když uvidíte balkon čistý a prázdný, představte si, jak by podle vás měl vypadat. Laděný do bíla? Nebo spíše hodně barev a vzorů dohromady? Chcete si z něj vytvořit místečko jen pro sebe, nebo na balkoně chcete snídat se svou drahou polovičkou?

Až budete mít v hlavě přibližnou představu, dejte se do práce. Nebojte se recyklovat. Sezení se dá vyrobit třeba z palet a polštářů, z lehátek, ze starých krabic, fantazie se meze nekladou. Určitě budete potřebovat stoleček, na odložení hrnku kávy, skleničky vína nebo třeba rozečtené knížky.

Doplňky tvoří atmosféru

Atmosféru dotvoří vonné svíčky, květiny, plakáty nebo lapače snů. Nebojte se si s dekoracemi pohrát. Využijte třeba starý žebřík, přetřete ho libovolnou barvou a využijte jako stojan pro květiny nebo jiné dekorace. Staré fotky můžete vyndat z rámečků a připevnit dřevěnými kolíčky na prádlo k provázku a ten natáhnout na zeď. Všechny vaše vzpomínky tak budete mít na dohled.

Určitě se neobejdete bez spousty různých malých polštářků, huňaté deky a světýlek. Nejen svíček v různých ozdobných svícíncích, ale i malinkatých žároviček či lampionků rozvěšených všude okolo. Ty dotváří tu nejútulnější atmosféru. A pokud máte doma kytky, nebojte se je přesunout na balkon a vytvořit si tam hezkou zimní zahradu.

TIP: Aby tomu nic nechybělo, nechte si svou panelákovou lodžii bezrámově zasklít od profesionálů, aby vám na váš úžasný koutek nenapršelo, aby vám bylo vždy teplo nebo abyste se o něj nemuseli dělit s poletujícím hmyzem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Asi každá z nás už slyšela o různých seznamovacích aplikacích či online seznamkách. Někomu jsou seznamky zdrojem nekonečných erotických eskapád, jiní zde hledají osudovou lásku. A pro někoho jsou seznamky jeden velký podvod. Podívejme se, jak je to s nimi doopravdy.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.

Nepřehlédněte

Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek