Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Jak si zútulnit a zamilovat svůj balkon nebo lodžii?

Toužíte po zahradě? Nebaví vás prázdný a špinavý balkon? Poradíme vám, jak z vašeho balkonu nebo lodžie vykouzlit vlastní soukromou oázu klidu.
Jak si zútulnit a zamilovat svůj balkon nebo lodžii?
Zútulňujeme balkon

Jak si udělat z balkonu útulný koutek?

Bydlíte v panelákovém bytě a chybí vám zahrada nebo terasa? Chcete se v létě opalovat a nechcete, aby na vás zíraly stovky dalších návštěvníků přeplněného koupaliště? Chcete mít svůj útulný koutek na čtení? I z balkonu nebo lodžie se dá vytvořit malá soukromá oáza!

Jak začít? Zbavte se nepořádku

Nejprve z balkonu či lodžie vyhoďte všechno nepotřebné harampádí, věšák na prádlo, zameťte a vytřete. Když uvidíte balkon čistý a prázdný, představte si, jak by podle vás měl vypadat. Laděný do bíla? Nebo spíše hodně barev a vzorů dohromady? Chcete si z něj vytvořit místečko jen pro sebe, nebo na balkoně chcete snídat se svou drahou polovičkou?

Až budete mít v hlavě přibližnou představu, dejte se do práce. Nebojte se recyklovat. Sezení se dá vyrobit třeba z palet a polštářů, z lehátek, ze starých krabic, fantazie se meze nekladou. Určitě budete potřebovat stoleček, na odložení hrnku kávy, skleničky vína nebo třeba rozečtené knížky.

Doplňky tvoří atmosféru

Atmosféru dotvoří vonné svíčky, květiny, plakáty nebo lapače snů. Nebojte se si s dekoracemi pohrát. Využijte třeba starý žebřík, přetřete ho libovolnou barvou a využijte jako stojan pro květiny nebo jiné dekorace. Staré fotky můžete vyndat z rámečků a připevnit dřevěnými kolíčky na prádlo k provázku a ten natáhnout na zeď. Všechny vaše vzpomínky tak budete mít na dohled.

Určitě se neobejdete bez spousty různých malých polštářků, huňaté deky a světýlek. Nejen svíček v různých ozdobných svícíncích, ale i malinkatých žároviček či lampionků rozvěšených všude okolo. Ty dotváří tu nejútulnější atmosféru. A pokud máte doma kytky, nebojte se je přesunout na balkon a vytvořit si tam hezkou zimní zahradu.

TIP: Aby tomu nic nechybělo, nechte si svou panelákovou lodžii bezrámově zasklít od profesionálů, aby vám na váš úžasný koutek nenapršelo, aby vám bylo vždy teplo nebo abyste se o něj nemuseli dělit s poletujícím hmyzem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.
Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.

Nepřehlédněte

Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek