Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Staré silonky do koše nepatří: 8 způsobů, jak jim dát nový účel

Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.
silonky
Už zase, voko na punčocháčích! Naštěstí drahé silonky ještě doma využijete.

30. 05. 2022

Už žádné vlasy v kartáči

Především ženy s hustými dlouhými vlasy vědí, jak otravné je, když je vlasů plný kartáč. Stačí se dvakrát nebo třikrát pořádně učesat a najednou máte pocit, že mnohem více vlasů nežli na hlavě zůstalo za štětinami vašeho hřebenu.

Řešení: Když kartáč “obléknete” do silonky a štětiny propíchnete skrze látku, předejdete ulpívání vlasů. Čištění kartáče pak bude o to jednodušší, protože jen sundáte silonku i se všemi vypadanými vlasy. Už žádné zdlouhavé a otravné čistění!

Drobné předměty už nevysajete

Náušnice, prstýnek nebo cokoli tak malého, že to při běžném vysávání vysavač během vteřiny “spolkl”, aniž byste si toho měli šanci všimnout. Ať už jste ztratili malý předmět na koberci, pohovce nebo podlaze, můžete ho najít pomocí vysavače a silonky.

Řešení: Natáhněte silonku na hubici vysavače a zajistěte ji gumičkou.

Bílé boty jako nové

Bílé boty vypadají elegantně a velmi slušivě. Dětem byste je sice nepořídili, protože by stačila jedna procházka a z původní bílé barvy by byla všehochuť jiných odstínů, ale sobě tu a tam bílými teniskami radost uděláte. Jenže bílé boty neudělají parádu, když budou nevzhledně špinavé.

Řešení: Vezměte kousek silonky a dejte na ni trošku zubní pasty. Následně s tímto domácím čističem bílé boty vyleštěte. Boty se budou blýskat novotou a budou zase jako nové.

Silonky do květináčů

Pěstujete doma pokojové rostliny? Pak pro vás máme další super nápad, jak při jejich přesazování využít staré silonky.

přesazování
Drenážní vrstvu i hlínu udržíte v květináči pomocí silonek.

Řešení: Než do květináče nasypete zeminu, vložte do něho silonky. Tento snadný trik zabrání vytékání hlíny během zalévání.

Sítko za hubičku

Každá správná hospodyňka ví, že bez sítka se v kuchyni neobejde. Třeba tehdy, kdy se omáčka jako na potvoru vůbec nepovede a po zahuštění v ní zůstanou hrudky. Tehdy se nejlepším přítelem každé kuchařky stává právě sítko. A víte co? I tady může sítko nahradit stará (samozřejmě čistá) silonka.

pasírování
Omáčky, sýry, oříšková mléka, to vše můžete propasírovat skrze silonky.

Řešení: Použijte ji nejen pro přecedění omáčky plné hrudek, ale nápomocná může být i při výrobě sýra nebo rostlinného mléka, které je potřeba pasírovat.

Skladování cibule

Jak u vás doma skladujete cibuli? Zatímco někdo dává zeleninu do dřevěných přepravek, jiný ji nechává jen tak volně povalovat. My máme tip, jak cibuli skladovat prakticky a zároveň tak, aby se předešlo jejímu zapaření – což se stává, když ji přinesete domů v igelitovém pytlíku a neobtěžujete se ji z něho vyndat.

K TÉMATU  Jak se zbavit mandelinek bez chemie. Zachraňte vaše brambory

Řešení: Celé tajemství spočívá v tom, že cibuli jednoduše vhodíte do silonky a poté ji položíte na nějaké tmavé a chladné místo. Cibule bude krásně větrat a nestane se, že by se zapařila a zplesnivěla.

Mýdlo ze zbytků

Pokud doma používáte k umývání rukou (nebo i celého těla) klasické tuhé mýdlo, určitě i vy zažíváte ty situace, kdy už je mýdlo tak maličké, že při snaze jej použít vesele vypadává z rukou.

mýdlo
Nevyhazujte staré, malé kousky mýdla. Použijte na ně silonky.

Řešení: Vložte zbytky mýdla do silonky a zavažte ji. Pak si můžete mýt ruce beze strachu, že vám budou příliš malé kousky mýdla vypadávat.

Výplň do dětských hraček

Mají vaše děti hračky s výplní a stalo se, že ji vytahaly? Nezoufejte a hračku určitě nevyhazujte.

Řešení: Pokud máte sbírku starých silonek, použijte je k tomu, abyste jimi hračku opět vyplnili a dodali jí ztracený tvar.

Skladování balicího papíru

Narozeniny, svátky a především Vánoce – to jsou chvíle, kdy nakupujeme balicí papír a do něho následně balíme dárečky pro naše blízké. Zatímco někdy nám papír chybí a máme ho málo, ve většině případů ho kus zbyde. Jenže balicí papír, který jste už začali používat, má tendence se rozbalovat a tím značně ztěžuje jeho skladování.

Řešení: Nasuňte roličku balicího papíru do silonky. Nestane se, že by se papír rozmotával a ještě ho ochráníte před prachem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyhazujete lógr po vypití kávy? Existují minimálně 4 způsoby, jak ho využít v domácnosti

10 způsobů, jak efektivně a přirozeně zvlhčit vzduch v domácnosti

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Začala jste na jaře trénink v přírodě a chcete pokračovat? Běháte nebo chodíte? Dá se to zvládnout i na podzim. Podzim sice přináší nižší teploty, mlhu a občasný déšť. Na takové počasí se však můžete připravit a má dokonce i své výhody. Jak sportovat na podzim a využít potenciálu počasi?
Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Pohřeb je jedna z nejsmutnějších událostí v našem životě. Je tedy potřeba nic nezanedbat a rozloučit se s láskou a pokorou. Přirozenou součástí je čas na klid, truchlení a celkově zpracování této těžké události.
Vyrazit na túru či pořádně šlápnout do pedálů chce během léta nejeden z nás. Jenže mnohdy plány zůstanou jen v hlavě, protože po prvním dni a zvýšené pohybové aktivitě se dostaví bolesti svalů, nepříjemné křeče a únava. Přitom všechny tyto potíže mají často společného původce. Tím je nedostatek hořčíku. Jde-li o dlouhodobý problém, mohou být následky mnohem závažnější.
Chladné počasí už je tady, tak kde se zahřát, abyste zároveň udělaly něco pro své zdraví a kondici? Hot jóga nebo-li cvičení ve 42 stupních by mohlo být přesně ono. Příjemně vyhřátá místnost v kombinaci s jógou. Zkusily jsme, jaké to je!
Osoby narozené v tomto zemském znamení dokáží projevit lidskost, jako žádné jiné. Proto se řadí mezi ta znamení, jež jsou nejvíce starostlivá a pečující. Umí se zaměřit na nejmenší detaily. Se svou vysokou mírou praktičnosti berou život tak, že nic se neděje náhodně.

Výběr článků

Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
Říká se: "jaká matka, taká Katka!" Každý z nás má ve své DNA gen, který ovlivňuje naše vztahy a je jedno jestli přátelské, pracovní nebo vztahové. Jestli vaši předci se často hádali a byli si nevěrní, je velká pravděpodobnost, že to čeká i vás.

Nepřehlédněte

Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek