Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Staré silonky do koše nepatří: 8 způsobů, jak jim dát nový účel

Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.
silonky
Už zase, voko na punčocháčích! Naštěstí drahé silonky ještě doma využijete.

30. 05. 2022

Už žádné vlasy v kartáči

Především ženy s hustými dlouhými vlasy vědí, jak otravné je, když je vlasů plný kartáč. Stačí se dvakrát nebo třikrát pořádně učesat a najednou máte pocit, že mnohem více vlasů nežli na hlavě zůstalo za štětinami vašeho hřebenu.

Řešení: Když kartáč „obléknete“ do silonky a štětiny propíchnete skrze látku, předejdete ulpívání vlasů. Čištění kartáče pak bude o to jednodušší, protože jen sundáte silonku i se všemi vypadanými vlasy. Už žádné zdlouhavé a otravné čistění!

Drobné předměty už nevysajete

Náušnice, prstýnek nebo cokoli tak malého, že to při běžném vysávání vysavač během vteřiny „spolkl“, aniž byste si toho měli šanci všimnout. Ať už jste ztratili malý předmět na koberci, pohovce nebo podlaze, můžete ho najít pomocí vysavače a silonky.

Řešení: Natáhněte silonku na hubici vysavače a zajistěte ji gumičkou.

Bílé boty jako nové

Bílé boty vypadají elegantně a velmi slušivě. Dětem byste je sice nepořídili, protože by stačila jedna procházka a z původní bílé barvy by byla všehochuť jiných odstínů, ale sobě tu a tam bílými teniskami radost uděláte. Jenže bílé boty neudělají parádu, když budou nevzhledně špinavé.

Řešení: Vezměte kousek silonky a dejte na ni trošku zubní pasty. Následně s tímto domácím čističem bílé boty vyleštěte. Boty se budou blýskat novotou a budou zase jako nové.

Silonky do květináčů

Pěstujete doma pokojové rostliny? Pak pro vás máme další super nápad, jak při jejich přesazování využít staré silonky.

přesazování
Drenážní vrstvu i hlínu udržíte v květináči pomocí silonek.

Řešení: Než do květináče nasypete zeminu, vložte do něho silonky. Tento snadný trik zabrání vytékání hlíny během zalévání.

Sítko za hubičku

Každá správná hospodyňka ví, že bez sítka se v kuchyni neobejde. Třeba tehdy, kdy se omáčka jako na potvoru vůbec nepovede a po zahuštění v ní zůstanou hrudky. Tehdy se nejlepším přítelem každé kuchařky stává právě sítko. A víte co? I tady může sítko nahradit stará (samozřejmě čistá) silonka.

pasírování
Omáčky, sýry, oříšková mléka, to vše můžete propasírovat skrze silonky.

Řešení: Použijte ji nejen pro přecedění omáčky plné hrudek, ale nápomocná může být i při výrobě sýra nebo rostlinného mléka, které je potřeba pasírovat.

Skladování cibule

Jak u vás doma skladujete cibuli? Zatímco někdo dává zeleninu do dřevěných přepravek, jiný ji nechává jen tak volně povalovat. My máme tip, jak cibuli skladovat prakticky a zároveň tak, aby se předešlo jejímu zapaření – což se stává, když ji přinesete domů v igelitovém pytlíku a neobtěžujete se ji z něho vyndat.

K TÉMATU  Podzimní výzdoba: Jak naladit domov na podzimní notu?

Řešení: Celé tajemství spočívá v tom, že cibuli jednoduše vhodíte do silonky a poté ji položíte na nějaké tmavé a chladné místo. Cibule bude krásně větrat a nestane se, že by se zapařila a zplesnivěla.

Mýdlo ze zbytků

Pokud doma používáte k umývání rukou (nebo i celého těla) klasické tuhé mýdlo, určitě i vy zažíváte ty situace, kdy už je mýdlo tak maličké, že při snaze jej použít vesele vypadává z rukou.

mýdlo
Nevyhazujte staré, malé kousky mýdla. Použijte na ně silonky.

Řešení: Vložte zbytky mýdla do silonky a zavažte ji. Pak si můžete mýt ruce beze strachu, že vám budou příliš malé kousky mýdla vypadávat.

Výplň do dětských hraček

Mají vaše děti hračky s výplní a stalo se, že ji vytahaly? Nezoufejte a hračku určitě nevyhazujte.

Řešení: Pokud máte sbírku starých silonek, použijte je k tomu, abyste jimi hračku opět vyplnili a dodali jí ztracený tvar.

Skladování balicího papíru

Narozeniny, svátky a především Vánoce – to jsou chvíle, kdy nakupujeme balicí papír a do něho následně balíme dárečky pro naše blízké. Zatímco někdy nám papír chybí a máme ho málo, ve většině případů ho kus zbyde. Jenže balicí papír, který jste už začali používat, má tendence se rozbalovat a tím značně ztěžuje jeho skladování.

Řešení: Nasuňte roličku balicího papíru do silonky. Nestane se, že by se papír rozmotával a ještě ho ochráníte před prachem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyhazujete lógr po vypití kávy? Existují minimálně 4 způsoby, jak ho využít v domácnosti

10 způsobů, jak efektivně a přirozeně zvlhčit vzduch v domácnosti

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…

Nepřehlédněte

Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek