Čtvrtek , 18. 08. 2022

Petra

Staré silonky do koše nepatří: 8 způsobů, jak jim dát nový účel

Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.
silonky
Už zase, voko na punčocháčích! Naštěstí drahé silonky ještě doma využijete.

30. 05. 2022

Už žádné vlasy v kartáči

Především ženy s hustými dlouhými vlasy vědí, jak otravné je, když je vlasů plný kartáč. Stačí se dvakrát nebo třikrát pořádně učesat a najednou máte pocit, že mnohem více vlasů nežli na hlavě zůstalo za štětinami vašeho hřebenu.

Řešení: Když kartáč „obléknete“ do silonky a štětiny propíchnete skrze látku, předejdete ulpívání vlasů. Čištění kartáče pak bude o to jednodušší, protože jen sundáte silonku i se všemi vypadanými vlasy. Už žádné zdlouhavé a otravné čistění!

Drobné předměty už nevysajete

Náušnice, prstýnek nebo cokoli tak malého, že to při běžném vysávání vysavač během vteřiny „spolkl“, aniž byste si toho měli šanci všimnout. Ať už jste ztratili malý předmět na koberci, pohovce nebo podlaze, můžete ho najít pomocí vysavače a silonky.

Řešení: Natáhněte silonku na hubici vysavače a zajistěte ji gumičkou.

Bílé boty jako nové

Bílé boty vypadají elegantně a velmi slušivě. Dětem byste je sice nepořídili, protože by stačila jedna procházka a z původní bílé barvy by byla všehochuť jiných odstínů, ale sobě tu a tam bílými teniskami radost uděláte. Jenže bílé boty neudělají parádu, když budou nevzhledně špinavé.

Řešení: Vezměte kousek silonky a dejte na ni trošku zubní pasty. Následně s tímto domácím čističem bílé boty vyleštěte. Boty se budou blýskat novotou a budou zase jako nové.

Silonky do květináčů

Pěstujete doma pokojové rostliny? Pak pro vás máme další super nápad, jak při jejich přesazování využít staré silonky.

přesazování
Drenážní vrstvu i hlínu udržíte v květináči pomocí silonek.

Řešení: Než do květináče nasypete zeminu, vložte do něho silonky. Tento snadný trik zabrání vytékání hlíny během zalévání.

Sítko za hubičku

Každá správná hospodyňka ví, že bez sítka se v kuchyni neobejde. Třeba tehdy, kdy se omáčka jako na potvoru vůbec nepovede a po zahuštění v ní zůstanou hrudky. Tehdy se nejlepším přítelem každé kuchařky stává právě sítko. A víte co? I tady může sítko nahradit stará (samozřejmě čistá) silonka.

pasírování
Omáčky, sýry, oříšková mléka, to vše můžete propasírovat skrze silonky.

Řešení: Použijte ji nejen pro přecedění omáčky plné hrudek, ale nápomocná může být i při výrobě sýra nebo rostlinného mléka, které je potřeba pasírovat.

Skladování cibule

Jak u vás doma skladujete cibuli? Zatímco někdo dává zeleninu do dřevěných přepravek, jiný ji nechává jen tak volně povalovat. My máme tip, jak cibuli skladovat prakticky a zároveň tak, aby se předešlo jejímu zapaření – což se stává, když ji přinesete domů v igelitovém pytlíku a neobtěžujete se ji z něho vyndat.

K TÉMATUToto přírodní hnojivo je pro rajčata lepší než jakákoliv kupovaná chemie

Řešení: Celé tajemství spočívá v tom, že cibuli jednoduše vhodíte do silonky a poté ji položíte na nějaké tmavé a chladné místo. Cibule bude krásně větrat a nestane se, že by se zapařila a zplesnivěla.

Mýdlo ze zbytků

Pokud doma používáte k umývání rukou (nebo i celého těla) klasické tuhé mýdlo, určitě i vy zažíváte ty situace, kdy už je mýdlo tak maličké, že při snaze jej použít vesele vypadává z rukou.

mýdlo
Nevyhazujte staré, malé kousky mýdla. Použijte na ně silonky.

Řešení: Vložte zbytky mýdla do silonky a zavažte ji. Pak si můžete mýt ruce beze strachu, že vám budou příliš malé kousky mýdla vypadávat.

Výplň do dětských hraček

Mají vaše děti hračky s výplní a stalo se, že ji vytahaly? Nezoufejte a hračku určitě nevyhazujte.

Řešení: Pokud máte sbírku starých silonek, použijte je k tomu, abyste jimi hračku opět vyplnili a dodali jí ztracený tvar.

Skladování balicího papíru

Narozeniny, svátky a především Vánoce – to jsou chvíle, kdy nakupujeme balicí papír a do něho následně balíme dárečky pro naše blízké. Zatímco někdy nám papír chybí a máme ho málo, ve většině případů ho kus zbyde. Jenže balicí papír, který jste už začali používat, má tendence se rozbalovat a tím značně ztěžuje jeho skladování.

Řešení: Nasuňte roličku balicího papíru do silonky. Nestane se, že by se papír rozmotával a ještě ho ochráníte před prachem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyhazujete lógr po vypití kávy? Existují minimálně 4 způsoby, jak ho využít v domácnosti

10 způsobů, jak efektivně a přirozeně zvlhčit vzduch v domácnosti

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.

Nepřehlédněte

Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek