Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

9 tipů pro vaření zdravých pokrmů

Zdroj:123RF.com

10. 08. 2017

Aby jídlo bylo dietní, lze jej upravovat prakticky jakýmkoli známým způsobem vyjma smažení. Znamená to, že se můžete pustit klidně do vaření, dušení, blanšírování, pečení, jak je komu libo. Co ještě byste o přípravě zdravých pokrmů měly vědět?

1. Vitamíny obsažené v ovoci a zelenině jsou citlivé na kovy, a proto vždy při jejich přípravě a servírování používejte nerez nebo skleněné nádoby

2. Povrch krájeného ovoce a zeleniny je vystaven vzdušnému kyslíku, což vede ke snižování obsahu vitaminů. Nádoby s takto upravenými potravinami zakryjte neprodyšnými poklicemi nebo foliemi.

3. Vařte pouze v nádobách, které jdou dobře uzavřít. Pod poklice nahlížejte pokud možno co nejméně a pokrmy příliš nemíchejte.

4. Pokrájenou zeleninu i ovoce vařte v minimálním množství vody. Obvykle postačí 1 dl a opět výhradně v nádobách s dobře těsnícími poklicemi.

5. Tekutinu, která zbyla po vaření brambor či zeleniny, díky svému vysokému obsahu vitamínů a minerálních solí, můžete použít třeba k podlévání masa nebo jako vývar.

6. Solí se až těsně před dokončením pokrmu. Jedině tak můžete zabránit dalším ztrátám výživných látek.

7. Luštěniny vařte ve vodě, ve které byly namáčeny k bobtnání. Když dosáhnou bodu varu, snižte teplotu na minimum. Zelenina i luštěniny se totiž musí vařit pouze mírným varem.

8. Doba vaření by měla být minimální. Dlouhodobým vařením ztrácí vláknina své typické vlastnosti.

9. Hotová jídla neudržujte příliš dlouho teplá. To, co nespotřebujete, ihned zchlaďte a v případě potřeby ohřívejte po porcích.

Máte nějaký svůj tip? Sem s ním!

Autor: red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.

Nepřehlédněte

Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek