Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

9 tipů pro vaření zdravých pokrmů

Zdroj:123RF.com

10. 08. 2017

Aby jídlo bylo dietní, lze jej upravovat prakticky jakýmkoli známým způsobem vyjma smažení. Znamená to, že se můžete pustit klidně do vaření, dušení, blanšírování, pečení, jak je komu libo. Co ještě byste o přípravě zdravých pokrmů měly vědět?

1. Vitamíny obsažené v ovoci a zelenině jsou citlivé na kovy, a proto vždy při jejich přípravě a servírování používejte nerez nebo skleněné nádoby

2. Povrch krájeného ovoce a zeleniny je vystaven vzdušnému kyslíku, což vede ke snižování obsahu vitaminů. Nádoby s takto upravenými potravinami zakryjte neprodyšnými poklicemi nebo foliemi.

3. Vařte pouze v nádobách, které jdou dobře uzavřít. Pod poklice nahlížejte pokud možno co nejméně a pokrmy příliš nemíchejte.

4. Pokrájenou zeleninu i ovoce vařte v minimálním množství vody. Obvykle postačí 1 dl a opět výhradně v nádobách s dobře těsnícími poklicemi.

5. Tekutinu, která zbyla po vaření brambor či zeleniny, díky svému vysokému obsahu vitamínů a minerálních solí, můžete použít třeba k podlévání masa nebo jako vývar.

6. Solí se až těsně před dokončením pokrmu. Jedině tak můžete zabránit dalším ztrátám výživných látek.

7. Luštěniny vařte ve vodě, ve které byly namáčeny k bobtnání. Když dosáhnou bodu varu, snižte teplotu na minimum. Zelenina i luštěniny se totiž musí vařit pouze mírným varem.

8. Doba vaření by měla být minimální. Dlouhodobým vařením ztrácí vláknina své typické vlastnosti.

9. Hotová jídla neudržujte příliš dlouho teplá. To, co nespotřebujete, ihned zchlaďte a v případě potřeby ohřívejte po porcích.

Máte nějaký svůj tip? Sem s ním!

Autor: red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!

Nepřehlédněte

K získání krásné a zdravé pokožky bez nedokonalostí, silných vlasů a pěstěných nehtů nemusíte podstupovat žádné složité procedury. Tím správným receptem pro přirozenou krásu jsou vzácné přírodní oleje, které dokáží s vaším vzhledem učiněné zázraky.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek