Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Co vše se ukrývá v dámské kabelce?

Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
kabelka
V čem vám může být kabelka nápomocná? Zdroj foto: 123rf.com

Kabelka je základ

Kabelka je jeden z hlavních módních doplňků ženy. Měla by být stejně sladěná s botami a barevně i materiálově by měla ladit s celkovým outfitem. Pokud má žena více bot, kabátů, či stylů do kterých se obléká, určitě by měla mít také více druhů kabelek. Kabelky existují již řadu let. I princezny používaly v dávných dobách malé kabelky, do kterých si ukrývaly kapesníčky a líčidla. V kabelce si ženy nosí vše, co by během dne mohly na cestách potřebovat. Díky modernizaci se obsah kabelek poněkud změnil. Ženy již kabelky nenosí jen kvůli kapesníčkům a líčidlům, ale nosí v nich veškeré potřeby na daný den. V kabelkách se tak mnohdy ukrývá opravdický poklad.

Co je běžně v kabelce k nalezení?
Peněženka

Základní výbava každé kabelky je peněženka. Někdy je peněženka malá, jindy je dámská peněženka větší. Záleží na velikosti kabelky i požadavcích majitelky. Malá dámská peněženka vystačí k uschování kreditních karet, bankovek a mincí. Dámská peněženka velká je vhodná pro uložení nejen již zmiňovaných peněz a platebních karet, ale často si dámy do peněženek uloží také fotky svých blízkých, pilník, nebo lístky do divadla či kina.

Telefon

Telefon, nástroj, který spojuje lidi. Kdysi se využíval jen k telefonování a zasílání zpráv, nyní si den bez telefonu v ruce někteří lidé neumí ani představit. Některá žena je tak dobře vybavena, že k telefonu nosí v kabelce také nabíječku. Je mnoho žen, které nosí v telefonu celý svůj svět. Mohou jej použít místo zrcátka, diáře, foťáku, a dokonce jej často používají také k poslechu hudby. Proto u telefonu mnohdy v kabelkách nalezneme i sluchátka.

Klíče

Klíče od domu a od auta. Základní věci, které pro fungování v běžném denním režimu potřebujeme. Je vhodné, když je na klíče v kabelce speciální kapsa na zip, nebo úchytka. Pokud klíče v kabelce neustále hledáte, určitě je vybavte nějakým krásným ozdobným předmětem. Na klíčích často dámy nosí upomínkové předměty z dovolených, nebo od svých blížkých.

K TÉMATUMódní manuál: Vybíráme sukni. Jak si zvolit správně střih a vzor látky k vaší postavě? Objevte s námi žhavé trendy!

Hygiena a líčení

V kabelkách se často objevují základní hygienické věci jako kapesníčky, vlhčené ubrousky, jelení lůj či intimní hygienické potřeby. Z líčidel jsou nejčastěji v kabelkách k nalezení rtěnky, řasenky, pudry či make-up a řasenka. Pokud žena potřebuje, nosí s sebou také zrcátko. Mezi hygienické věci můžeme zařadit také malý deodorant, krém na ruce, parfém a v některých kabelkách naleznete také malý vzorek ústní vody.

Co byste v kabelkách nečekali

Ano, také v kabelce se někdy objeví věci, které bychom nečekali. U malého vzorku žen se v kabelce našlo pár kousku nářadí, jako kombinačky a šroubovák. Taky se v kabelkách objevují malé přenosné popelníčky, nůžky na nehty, látkové tašky na nákupy, opalovací krémy, malé svačinky ve formě fit tyčinky, lahvičky s vodou a v také se v kabelkách velmi často objevují náhradní náušnice či kalhotky.

Základní výbava každé kabelky

Ať už jdete na ples, nebo do města určitě by v kabelce neměl chybět telefon, klíče od domu, kapesníček a malá dámská peněženka. Bez ostatních věcí se totiž určitě na krátkou dobu obejdete. A díky peněžence si v případě potřeby můžete cokoli ve městě dokoupit.

Jaké druhy kabelek existují?

Mezi ty nejmenší se řadí psaníčka. Jedná se o kabelky určené k nošení na plesy a významné kulturní události. Většími kabelkami jsou crossbody kabelky. Jedná se o malé kabelky na nejnutnější potřeby ženy. Dále se na trhu objevují kabelky středních velikostí. Zde patří většina kabelek na trhu. Pokud by žena potřebovala velkou kabelku, do které se vejde například i notebook, nebo sešit o velikosti A4 je vhodné se vydat do obchodu pro kabelky označující se slovem shopper. Jedná se o kabelky, do kterých by se měl vejít i menší nákup.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.
Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek