Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Co vše se ukrývá v dámské kabelce?

Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
kabelka
V čem vám může být kabelka nápomocná? Zdroj foto: 123rf

Kabelka je základ

Kabelka je jeden z hlavních módních doplňků ženy. Měla by být stejně sladěná s botami a barevně i materiálově by měla ladit s celkovým outfitem. Pokud má žena více bot, kabátů, či stylů do kterých se obléká, určitě by měla mít také více druhů kabelek. Kabelky existují již řadu let. I princezny používaly v dávných dobách malé kabelky, do kterých si ukrývaly kapesníčky a líčidla. V kabelce si ženy nosí vše, co by během dne mohly na cestách potřebovat. Díky modernizaci se obsah kabelek poněkud změnil. Ženy již kabelky nenosí jen kvůli kapesníčkům a líčidlům, ale nosí v nich veškeré potřeby na daný den. V kabelkách se tak mnohdy ukrývá opravdický poklad.

Co je běžně v kabelce k nalezení?
Peněženka

Základní výbava každé kabelky je peněženka. Někdy je peněženka malá, jindy je dámská peněženka větší. Záleží na velikosti kabelky i požadavcích majitelky. Malá dámská peněženka vystačí k uschování kreditních karet, bankovek a mincí. Dámská peněženka velká je vhodná pro uložení nejen již zmiňovaných peněz a platebních karet, ale často si dámy do peněženek uloží také fotky svých blízkých, pilník, nebo lístky do divadla či kina.

Telefon

Telefon, nástroj, který spojuje lidi. Kdysi se využíval jen k telefonování a zasílání zpráv, nyní si den bez telefonu v ruce někteří lidé neumí ani představit. Některá žena je tak dobře vybavena, že k telefonu nosí v kabelce také nabíječku. Je mnoho žen, které nosí v telefonu celý svůj svět. Mohou jej použít místo zrcátka, diáře, foťáku, a dokonce jej často používají také k poslechu hudby. Proto u telefonu mnohdy v kabelkách nalezneme i sluchátka.

Klíče

Klíče od domu a od auta. Základní věci, které pro fungování v běžném denním režimu potřebujeme. Je vhodné, když je na klíče v kabelce speciální kapsa na zip, nebo úchytka. Pokud klíče v kabelce neustále hledáte, určitě je vybavte nějakým krásným ozdobným předmětem. Na klíčích často dámy nosí upomínkové předměty z dovolených, nebo od svých blížkých.

K TÉMATU  Vyzkoušejte tři netradiční recepty, díky kterým si zamilujete rybí filé

Hygiena a líčení

V kabelkách se často objevují základní hygienické věci jako kapesníčky, vlhčené ubrousky, jelení lůj či intimní hygienické potřeby. Z líčidel jsou nejčastěji v kabelkách k nalezení rtěnky, řasenky, pudry či make-up a řasenka. Pokud žena potřebuje, nosí s sebou také zrcátko. Mezi hygienické věci můžeme zařadit také malý deodorant, krém na ruce, parfém a v některých kabelkách naleznete také malý vzorek ústní vody.

Co byste v kabelkách nečekali

Ano, také v kabelce se někdy objeví věci, které bychom nečekali. U malého vzorku žen se v kabelce našlo pár kousku nářadí, jako kombinačky a šroubovák. Taky se v kabelkách objevují malé přenosné popelníčky, nůžky na nehty, látkové tašky na nákupy, opalovací krémy, malé svačinky ve formě fit tyčinky, lahvičky s vodou a v také se v kabelkách velmi často objevují náhradní náušnice či kalhotky.

Základní výbava každé kabelky

Ať už jdete na ples, nebo do města určitě by v kabelce neměl chybět telefon, klíče od domu, kapesníček a malá dámská peněženka. Bez ostatních věcí se totiž určitě na krátkou dobu obejdete. A díky peněžence si v případě potřeby můžete cokoli ve městě dokoupit.

Jaké druhy kabelek existují?

Mezi ty nejmenší se řadí psaníčka. Jedná se o kabelky určené k nošení na plesy a významné kulturní události. Většími kabelkami jsou crossbody kabelky. Jedná se o malé kabelky na nejnutnější potřeby ženy. Dále se na trhu objevují kabelky středních velikostí. Zde patří většina kabelek na trhu. Pokud by žena potřebovala velkou kabelku, do které se vejde například i notebook, nebo sešit o velikosti A4 je vhodné se vydat do obchodu pro kabelky označující se slovem shopper. Jedná se o kabelky, do kterých by se měl vejít i menší nákup.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?

Nepřehlédněte

Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek