Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Co vše se ukrývá v dámské kabelce?

Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
kabelka
V čem vám může být kabelka nápomocná? Zdroj foto: 123rf

Kabelka je základ

Kabelka je jeden z hlavních módních doplňků ženy. Měla by být stejně sladěná s botami a barevně i materiálově by měla ladit s celkovým outfitem. Pokud má žena více bot, kabátů, či stylů do kterých se obléká, určitě by měla mít také více druhů kabelek. Kabelky existují již řadu let. I princezny používaly v dávných dobách malé kabelky, do kterých si ukrývaly kapesníčky a líčidla. V kabelce si ženy nosí vše, co by během dne mohly na cestách potřebovat. Díky modernizaci se obsah kabelek poněkud změnil. Ženy již kabelky nenosí jen kvůli kapesníčkům a líčidlům, ale nosí v nich veškeré potřeby na daný den. V kabelkách se tak mnohdy ukrývá opravdický poklad.

Co je běžně v kabelce k nalezení?
Peněženka

Základní výbava každé kabelky je peněženka. Někdy je peněženka malá, jindy je dámská peněženka větší. Záleží na velikosti kabelky i požadavcích majitelky. Malá dámská peněženka vystačí k uschování kreditních karet, bankovek a mincí. Dámská peněženka velká je vhodná pro uložení nejen již zmiňovaných peněz a platebních karet, ale často si dámy do peněženek uloží také fotky svých blízkých, pilník, nebo lístky do divadla či kina.

Telefon

Telefon, nástroj, který spojuje lidi. Kdysi se využíval jen k telefonování a zasílání zpráv, nyní si den bez telefonu v ruce někteří lidé neumí ani představit. Některá žena je tak dobře vybavena, že k telefonu nosí v kabelce také nabíječku. Je mnoho žen, které nosí v telefonu celý svůj svět. Mohou jej použít místo zrcátka, diáře, foťáku, a dokonce jej často používají také k poslechu hudby. Proto u telefonu mnohdy v kabelkách nalezneme i sluchátka.

Klíče

Klíče od domu a od auta. Základní věci, které pro fungování v běžném denním režimu potřebujeme. Je vhodné, když je na klíče v kabelce speciální kapsa na zip, nebo úchytka. Pokud klíče v kabelce neustále hledáte, určitě je vybavte nějakým krásným ozdobným předmětem. Na klíčích často dámy nosí upomínkové předměty z dovolených, nebo od svých blížkých.

K TÉMATU  Jak správně pečovat o pleť: Proč je lepší používat denní i noční krém?

Hygiena a líčení

V kabelkách se často objevují základní hygienické věci jako kapesníčky, vlhčené ubrousky, jelení lůj či intimní hygienické potřeby. Z líčidel jsou nejčastěji v kabelkách k nalezení rtěnky, řasenky, pudry či make-up a řasenka. Pokud žena potřebuje, nosí s sebou také zrcátko. Mezi hygienické věci můžeme zařadit také malý deodorant, krém na ruce, parfém a v některých kabelkách naleznete také malý vzorek ústní vody.

Co byste v kabelkách nečekali

Ano, také v kabelce se někdy objeví věci, které bychom nečekali. U malého vzorku žen se v kabelce našlo pár kousku nářadí, jako kombinačky a šroubovák. Taky se v kabelkách objevují malé přenosné popelníčky, nůžky na nehty, látkové tašky na nákupy, opalovací krémy, malé svačinky ve formě fit tyčinky, lahvičky s vodou a v také se v kabelkách velmi často objevují náhradní náušnice či kalhotky.

Základní výbava každé kabelky

Ať už jdete na ples, nebo do města určitě by v kabelce neměl chybět telefon, klíče od domu, kapesníček a malá dámská peněženka. Bez ostatních věcí se totiž určitě na krátkou dobu obejdete. A díky peněžence si v případě potřeby můžete cokoli ve městě dokoupit.

Jaké druhy kabelek existují?

Mezi ty nejmenší se řadí psaníčka. Jedná se o kabelky určené k nošení na plesy a významné kulturní události. Většími kabelkami jsou crossbody kabelky. Jedná se o malé kabelky na nejnutnější potřeby ženy. Dále se na trhu objevují kabelky středních velikostí. Zde patří většina kabelek na trhu. Pokud by žena potřebovala velkou kabelku, do které se vejde například i notebook, nebo sešit o velikosti A4 je vhodné se vydat do obchodu pro kabelky označující se slovem shopper. Jedná se o kabelky, do kterých by se měl vejít i menší nákup.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Madonna, nejslavnější popová ikona od začátku 80. let až do současnosti plní sociální sítě fotografiemi, nad nimiž v poslední době zdravý rozum skutečně žasne. Zpěvačka se zřejmě nehodlá smířit s přirozeným procesem stárnutí a chce si i nadále zachovat svou dokonalou image. Má tohle ale být ještě náš vzor hodný následování?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek