Úterý , 09. 08. 2022

Soběslav

Tuhé mýdlo jen na mytí rukou? Rozhodně ne! My víme, k čemu se vám doma může hodit

Používáte doma tuhé mýdlo? Pak nás nechte hádat: jen si s ním myjete ruce a o dalších možnostech jeho využití nemáte ani tušení, že? My vám ukážeme, že tuhé mýdlo rozhodně nemusí sloužit jen k tomuto účelu, ale že má v domácnosti daleko rozsáhlejší využití.
tuhé mýdlo
Budete se divit, k čemu všemu se ta jedna malá kostička hodí.

21. 07. 2022

Babičky dávaly tuhé mýdlo do skříní

Také jste někdy u babičky doma ve skříni našli mezi oblečením kousek mýdla? Dříve to byl velmi oblíbený a často používaný způsob, jak provonět oblečení. Proč na něho nevsadit i dnes? Vezměte tuhé mýdlo a schovejte jej do prádla. Bude nádherně vonět – ocení zejména domácnosti, které nepoužívají při praní prádla aviváž.

vůně
Zkuste dát do skříně k prádlu pár kousků mýdla a uvidíte, jak krásně bude vonět.

Proti zápachu bot

Řešíte zápach linoucí se z obuvi? I tady pomůže tuhé mýdlo. Stačí ho kousek vložit do bot. Nemusíte tak utrácet za často předražené produkty a osvěžovače obuvi. Mýdlo do sebe pachy absorbuje.

Už žádná zamlžená zrcadla

Určitě i vás dokáže naštvat, když po horké sprše nebo koupeli nevidíte svůj odraz v zamlženém zrcadle. Bohužel mlžení zrcadel v koupelně, kde je teplo a vlhko, je častý problém. Jak na něho vyzrát? Potřete zrcadlo tuhým mýdlem a šmouhy potom vyleštěte čistým hadříkem. Mýdlo na zrcadle vytvoří ochrannou vrstvu a vy se nebudete muset rozčilovat, že se vám opět zamlžilo.

zrcadlo
Od teď už v zrcadle vždy uvidíte svůj odraz.

Pomůže i při šití

Tuhé mýdlo nabízí zajímavé využití i pro nadšené švadlenky. Pokud se vám někdy dostane do rukou tuhá látka, kterou bude mít jehla problém projít, pak ji zkuste nejprve namazat mýdlem.

Proti skřípání dveří

A nejen dveří, ale také nábytku. Možná vám doma s každým otevřením/zavřením nepříjemně a hlasitě „nadávají“ dveře, nebo stejně otravný zvuk slyšíte u skříně či jiného nábytku. Nemáte-li po ruce olej na promazání, vůbec to nevadí. Sáhněte po tuhém mýdle a potřete s ním panty, nebo problémové části nábytku. A bude ticho.

Rada i pro chlapy

Tuhé mýdlo se může hodit i vašim drahým polovičkám. Při šroubování, vrtání nebo zatloukání stačí namazat závity šroubů nebo hřebíky tuhým mýdlem a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Práce pak bude o to jednodušší.

K TÉMATUJaro začalo a s ním i chuť na grilování. Venkovní kuchyně nabídne víc, než jen posezení na zahradě!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Netradiční využití zubní pasty v domácnosti, kde byste to možná nečekala

Osvědčené triky našich babiček: Voda v uších, komáří bodnutí i škytavka

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek