Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Tuhé mýdlo jen na mytí rukou? Rozhodně ne! My víme, k čemu se vám doma může hodit

Používáte doma tuhé mýdlo? Pak nás nechte hádat: jen si s ním myjete ruce a o dalších možnostech jeho využití nemáte ani tušení, že? My vám ukážeme, že tuhé mýdlo rozhodně nemusí sloužit jen k tomuto účelu, ale že má v domácnosti daleko rozsáhlejší využití.
tuhé mýdlo
Budete se divit, k čemu všemu se ta jedna malá kostička hodí.

21. 07. 2022

Babičky dávaly tuhé mýdlo do skříní

Také jste někdy u babičky doma ve skříni našli mezi oblečením kousek mýdla? Dříve to byl velmi oblíbený a často používaný způsob, jak provonět oblečení. Proč na něho nevsadit i dnes? Vezměte tuhé mýdlo a schovejte jej do prádla. Bude nádherně vonět – ocení zejména domácnosti, které nepoužívají při praní prádla aviváž.

vůně
Zkuste dát do skříně k prádlu pár kousků mýdla a uvidíte, jak krásně bude vonět.

Proti zápachu bot

Řešíte zápach linoucí se z obuvi? I tady pomůže tuhé mýdlo. Stačí ho kousek vložit do bot. Nemusíte tak utrácet za často předražené produkty a osvěžovače obuvi. Mýdlo do sebe pachy absorbuje.

Už žádná zamlžená zrcadla

Určitě i vás dokáže naštvat, když po horké sprše nebo koupeli nevidíte svůj odraz v zamlženém zrcadle. Bohužel mlžení zrcadel v koupelně, kde je teplo a vlhko, je častý problém. Jak na něho vyzrát? Potřete zrcadlo tuhým mýdlem a šmouhy potom vyleštěte čistým hadříkem. Mýdlo na zrcadle vytvoří ochrannou vrstvu a vy se nebudete muset rozčilovat, že se vám opět zamlžilo.

zrcadlo
Od teď už v zrcadle vždy uvidíte svůj odraz.

Pomůže i při šití

Tuhé mýdlo nabízí zajímavé využití i pro nadšené švadlenky. Pokud se vám někdy dostane do rukou tuhá látka, kterou bude mít jehla problém projít, pak ji zkuste nejprve namazat mýdlem.

Proti skřípání dveří

A nejen dveří, ale také nábytku. Možná vám doma s každým otevřením/zavřením nepříjemně a hlasitě „nadávají“ dveře, nebo stejně otravný zvuk slyšíte u skříně či jiného nábytku. Nemáte-li po ruce olej na promazání, vůbec to nevadí. Sáhněte po tuhém mýdle a potřete s ním panty, nebo problémové části nábytku. A bude ticho.

Rada i pro chlapy

Tuhé mýdlo se může hodit i vašim drahým polovičkám. Při šroubování, vrtání nebo zatloukání stačí namazat závity šroubů nebo hřebíky tuhým mýdlem a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Práce pak bude o to jednodušší.

K TÉMATU  Hit jménem rolety „den a noc“. V čem jsou lepší než žaluzie?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Netradiční využití zubní pasty v domácnosti, kde byste to možná nečekala

Osvědčené triky našich babiček: Voda v uších, komáří bodnutí i škytavka

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sociální sítě jsou dnes mocné marketingové nástroje, které nutně nemusí být určeny jen k propagaci byznysu nebo nějakého produktu. Mohou to být zrcadla nás samotných a lze si z nich vytvořit i pasivní příjem. Stačí, aby byl instagramový profil dostatečně atraktivní, získal určitý počet sledujících a byl hojně navštěvovaný. K tomu všemu mohou přispět instagramové šablony a dalších několik tipů.
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.

Nepřehlédněte

Máte někoho, s kým jste se nedávno pohádaly? Pak je čas se usmířit! Dnes vám to půjde skvěle! Dopřejte také trochu zdraví svým játrům a bacha na rande, pokud si představujete, že bude něco víc. Co ještě pro dnešek radí astroložka Naďa Šmídová?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek